Zmiany i nowości w smartfonach LG, jakie wnosi Android 6.0 Marshmallow

Opublikowano: 2015-11-30
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #LG #systemy operacyjne

news-lg-android_marshmallow-zmianyLG zaprezentowało listę najważniejszych zmian, jakich doświadczą użytkownicy smartfonów marki po aktualizacji systemu do Androida 6.0 Marshmallow.

Posiadacze LG G4 w Polsce mogą już od jakiegoś czasu cieszyć się z najnowszej wersji systemu operacyjnego Android. Wkrótce z tego dobrodziejstwa powinni skorzystać także użytkownicy zeszłorocznego LG G3. Później przyjdzie czas na kolejne modele, lecz aktualnie nie podane zostały dokładne szczegóły na ten temat. Na co mogą jednak liczyć wszyscy zainteresowani? Tak przedstawia się opublikowana przez koreańskiego producenta lista zmian i nowości wprowadzonych wraz z Androidem 6.0 Marshmallow:

  • Dodano optymalizacje baterii, aby zmniejszyć zużycie energii. Bateria zostanie zoptymalizowana automatycznie, gdy telefon lub aplikacje nie będą używane przez określony czas. Warto zaznaczyć, że podczas tego procesu, dźwięki alarmów mogą być wyciszone, a powiadomienia z aplikacji, które nie zostały zaktualizowane do najnowszej wersji systemu mogą nie być odbierane.
  • Aktualizacja funkcji Knock Code, która wymaga teraz 6 dotknięć w 3 różnych obszarach.
  • Zmieniono zezwolenia aplikacji, którym można umożliwić i zablokować dostęp do niektórych funkcji innych aplikacji.
  • Dodano Direct Share (Udostępnianie bezpośrednie), dzięki czemu udostępniane dane będzie można szybciej i łatwiej wysłać do rekomendowanych, powtarzających się ludzi i aplikacji.
  • Do profilu dźwiękowego dodano tryb Cichy, który można aktywować za pomocą jednego lub dwóch dotknięć ekranu. Dodatkowo zmieniono nazwę „Przerwy” na „Nie przeszkadzać”.

Część zmian wynika również z uaktualnienia nakładki LG UX:

  • Zmieniono automatyczną jasność – ekran będzie jaśniejszy w jasnych miejscach i ciemniejszy w ciemnych.
  • Dodano funkcję „Zezwól na podglądanie” w Ustawieniach. Powiadomienia będą wyświetlane w górnej części ekranu i nie będą blokowały ekranu.
  • Ulepszone zarządzanie aplikacjami i usługami Google
  • Dodano ustawienia pamięci, dzięki którym można sprawdzić m.in. godzinowe zużycie pamięci przez konkretne aplikacje.
  • Ekran ustawień aplikacji został uproszczony. Od teraz, wszystkie programy znajdują się na jednym panelu i można je dodawać lub usuwać za pośrednictwem menu w prawym górnym rogu ekranu.

Z innych, mniej istotnych zmian warto wspomnieć o nowych nazwach usług Quick Memo+, która od teraz nazywać się będzie Capture+, a także LG Bridge, które przemianowano na LG AirDrive.

Źródło: LG

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.