Zmiany na najwyższym szczeblu władzy w dziale mobilnym Sony

Opublikowano: 2014-10-30
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Sony #problemy / awarie

news-sonymobile-presidentSony ogłosiło, że z dniem 16 listopada 2014 roku nowym prezydentem Sony Mobile Communications zostanie dotychczasowy starszy wiceprezydent – Hiroki Totoki, który zastąpi na tym stanowisku Kunimase Suzuki.

Totoki obecnie obejmuje także stanowisko dyrektora planowania korporacyjnego. Stało się to po tym, gdy prezes i dyrektor generalny Sony Corporation – Kazuo Hirai mianował go jednym ze swoim najbliższych współpracowników, wspólnie z Kenichiro Yoshidą, dyrektorem ds. finansowych. Hierarchia najważniejszych osób w przedsiębiorstwie.

news-sony-totoki-2Słabe wyniki sprzedażowe (pomimo dobrych recenzji) smartfonów Sony Xperia znacząco wpłynęły na sytuację działu mobilnego korporacji, już raz w tym roku zmuszając do obniżenia prognoz sprzedaży. Przewiduje się, że wraz z raportem, który ma się pojawić w dniu jutrzejszym, firma znowu zrewiduje swoje oczekiwania względem liczby urządzeń, które mają trafić do klientów końcowych.

Źródło: Reuters

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.