Zmiany w Instagramie

Opublikowano: 2016-05-12
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #gry / aplikacje

news-instagram-logo-2Instagram doczekał się odświeżenia interfejsu, a także zaskakującej zmiany dotychczasowego logo na znacznie uproszczone i w zamyśle bardziej nowoczesne.

Pierwszą rzeczą jaką można dostrzec po zainstalowaniu nowej wersji popularnej aplikacji społecznościowej jest jej odmienione logo. Aparat przypominający polaroida z tęczowym akcentem w lewym górnym rogu został zastąpiony przez bardziej kolorową i minimalistyczną ikonkę z prostymi, białymi kształtami. Podobny lifting przeszły loga towarzyszących Instagramowi aplikacji – Layout, Boomerang i Hyperlapse.

news-instagram-logo-1W samym Instagramie można natomiast dostrzec, że interfejs jest przejrzystszy i doczekał się zmiany kolorystyki na czarno-białą oraz ikonki powiadomień – z pomarańczowej na czerwoną. Ma to jeszcze bardziej wyeksponować publikowane przez użytkowników zdjęcia i materiały wideo. Dodatkowo, nieco przeprojektowane zostały przyciski nawigacyjne.

news-instagram-interfejs

Aktualizacja Instagrama jest już dostępna dla smartfonów z Androidem i iOS. Wersja dla Windows 10 Mobile powinna się pojawić jeszcze w tym tygodniu.

Źródło: Phonearena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.