Zmiany w Intelu – koniec działu mobilnego?

Opublikowano: 2014-11-20
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzedaż / wyniki

news-intel-mobileW związku ze słabymi wynikami finansowymi oddziału mobilnego, Intel zamierza przyłączyć go do niezawodnie spisującego się sektora produkcji mikroprocesorów dla komputerów klasy PC.

Dyrektor generalny Intela, Brian Krzanich ogłosił, że plan połączenia dwóch działów wejdzie w życie na początku 2015 roku. Rzecznik korporacji – Chuck Mulloy powiedział, że decyzja ta została podyktowana m.in. coraz mniejszymi różnicami pomiędzy komputerami PC, tabletami i smartfonami oraz słabszymi wynikami finansowymi grupy mobilnej.

W kwietniu tego roku firma stwierdziła, że dywizja mobilna jest na dobrej drodze do osiągnięcia rentowności i niedługo powinna zacząć notować zyski. Okazało się jednak, że w wyniku straty wielu miliardów dolarów w ciągu ostatnich kilku lat, nastąpiła zmiana planów. Sektor zajmujący się produkcją układów scalonych dla smartfonów i tabletów zanotował w III kwartale 2014 roku stratę w wysokości prawie 1.1 miliarda dolarów. Przychody spadły z 353 milionów dolarów w analogicznym okresie poprzedniego roku, do zaledwie 1 miliona dolarów w obecnym. Dla porównania – dział związany z produkcją procesorów dla komputerów klasy PC wygenerował zysk operacyjny na poziomie nieco ponad 4 miliardów dolarów, zwiększając przy tym dochody do 9.2 miliarda dolarów (wzrost o 9%).

Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w błyskawicznym tempie. Decyzja giganta technologii musi być jeszcze szybsza, jeśli nadal chcą za nim nadążać. Zmiana ta powinna zatem wyjść Intelowi na dobre.

Źródło: The Verge

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.