Znaleziono pierwszą wadę konstrukcyjną Galaxy Note 5. Rysik źródłem problemów

Opublikowano: 2015-08-26
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #Samsung #sprzęt / podzespoły #problemy / awarie

x-samsung-galaxy-note5-4Pierwsi użytkownicy najnowszego smartfona Samsunga raportują, że natrafili na poważny problem związany z rysikiem S-Pen, który może być źródłem wielu nieprzewidzianych uszkodzeń.

W wyniku przeprowadzonego przez redakcję Android Police testu wyszło na jaw, że Samsung Galaxy Note 5 ma dość istotną wadę konstrukcyjną, która dotyczy wsuwanego do jego obudowy rysika. O ile wsuniemy go odpowiednią stroną (tzn. wskazującą) do środka, wyciągnięcie nie będzie stanowiło problemu. Wystarczy go wcisnąć, a ten wyskoczy. Jeśli jednak stylus zostanie włożony na swoje miejsce „do góry nogami”, jego wydostanie będzie wymagało użycia siły, co w wielu przypadkach kończy się chociażby uszkodzeniem czujnika odpowiedzialnego za wykrywanie rysika. Co ciekawe, tego samego nie można zrobić np. w Galaxy Note Edge – próba odwrotnego umieszczenia rysika w gnieździe kończy się dużym oporem ze strony mechanizmu, więc jedynie w przypadku umyślnego wciskania, można doprowadzić do usterki.

Niektórzy użytkownicy Galaxy Note 5 również donieśli o zaklinowaniu się S-Pena po włożeniu go w odwrotny sposób, co po mocnym pociągnięciu kończyło się niemałymi problemami z późniejszą jego obsługą. W skrajnych przypadkach może zaś dojść do mechanicznego uszkodzenia samego smartfona.

Samsung z kolei zaleca zajrzenie do instrukcji obsługi telefonu, celem dopilnowania, aby taka sytuacja nie miała miejsca. Teoretycznie szanse na włożenie rysika do obudowy złą stroną są małe, ale wystarczy, że urządzenie trafi w ręce dziecka i problem może stać się jak najbardziej realny.

news-galaxy_note5-rysik-instrukcja

Źródło: Android Police

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.