Zorza polarna uchwycona Lumią 950

Opublikowano: 2016-03-04
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-lumia950-zorza-1Stephen Alvarez, fotograf National Geographic, podjął się wyzwania udokumentowania zorzy polarnej za pomocą smartfona Microsoft Lumia 950. Efekty są niesamowite.

Dwa i pół roku temu Stephen Alvarez został poproszony o sfotografowanie naturalnych cudów świata przy pomocy smartfonów serii Lumia. Najnowszym jego wyczynem jest uchwycenie zorzy polarnej obiektywem Lumii 950, co jak stwierdził – było wyzwaniem, z którym nie wiedział, czy da sobie radę.

news-lumia950-zorza-2Magię tego zjawiska udało się uchwycić za kołem podbiegunowym, w północnych rejonach Finlandii i Norwegii, gdzie temperatury oscylowały w granicach 35-40 stopni Celsjusza poniżej zera, a dni były niezwykle krótkie. Jak opisuje Alvarez, w trakcie nocy przemierzał magiczne, zimowe krajobrazy, nieustannie wyczekując odpowiednich warunków atmosferycznych i pojawienia się światła północy. Cierpliwość i zawziętość popłaciła. W końcu nastąpił przełom – na niebie rozpostarła się wyczekiwana zorza.

news-lumia950-zorza-4 news-lumia950-zorza-5

W ramach projektu fotograf wykorzystał następujące smartfony:

Zdjęcia zostaną także udostępnione na koncie Lumia x Nat Geo na Instagramie oraz na profilu National Geographic na Instagramie.

Źródło: Microsoft, własne

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.