ZTE: Oto nowa Nubia

Opublikowano: 2014-08-22
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali #sprzęt / podzespoły #plotki

news-zte-nubiaChiński producent telefonów komórkowych pokazał nowy model z serii Nubia. Na amerykańskim rynku model S5 mini wyceniono na 280 dolarów, czyli około 1200 złotych.

Od pewnego czasu chińscy producenci komórek przyzwyczaili użytkowników do tego, że wiele proponowanych przez nich smartfonów to już nie tylko rozpadające się w rękach podróbki, ale solidne konstrukcje, które mogą być ciekawą alternatywą dla uznanych modeli z niższej i średniej półki.

Jeden z najbardziej znanych producentów pochodzących z Państwa Środka, ZTE, zaproponował nowy model ze znanej już na rynku rodziny Nubia. Telefon oznaczony został jako S5 mini, jest wręcz narzucającym się nawiązaniem do urządzeń Samsunga. Niestety, w przypadku chińskich producentów tego typu zabiegi są częste i trudno je pochwalać.

Telefon ma 4.7-calowy wyświetlacz oferujący rozdzielczość 1280 x 720 pikseli. Sercem smartfona jest procesor Qualcomm Snapdragon 400 pracujący z częstotliwością 1.2 GHz.

Specyfikację uzupełniają 2 GB pamięci RAM, a przestrzeń przeznaczona na dane wynosi 16 GB. Do dyspozycji – zgodnie z ostatnimi trendami na rynku – są dwa wbudowane aparaty cyfrowe. Pierwszy z nich, umieszczony na tylnej ścianie obudowy ma rozdzielczość 13 megapikseli, natomiast ten zamontowany z przodu ma robić zdjęcia w rozdzielczości 5 megapikseli.

Na razie nie wiadomo kiedy Nubia S5 mini trafi do sprzedaży, natomiast jej cenę w USA szacuje się na 280 dolarów, czyli w przeliczeniu około 1200 złotych.

Na koniec warto zauważyć, że telefon niczym nie różni się (poza przednim aparatem) od kilku innych modeli, na przykład Motoroli Moto G, Xperii M2 czy HTC One mini. Jeśli więc producent nie postawi na mocną reklamę lub współpracę z operatorami, to smartfon raczej nie zdobędzie dużej popularności.

Źródło: www.zte.com.cn

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.