ZTE Blade G Lux: Chiński przepis na luksus

Opublikowano: 2014-09-03
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-zte-glux-1

Chińczycy znów celują w niską półkę cenową. Czy jednak stylowy wygląd jest w stanie zrekompensować niespecjalne podzespoły?

ZTE zaprezentowało nowego budżetowca, a przynajmniej tak można wnioskować z jego specyfikacji. Niezbyt wydajny dwurdzeniowy procesor taktowany 1.3 GHz, zaledwie 512 MB pamięci RAM i tylko 4 GB wbudowanej przestrzeni na pliki, to standard w przypadku urządzeń z najniższej półki cenowej. Podobne parametry oferują znacznie starsze modele, taki jak np. Kazam 4. Czym więc ZTE zamierza podbić serca przyszłych klientów?

Na pewno świeżą wersją systemu operacyjnego, czyli Androidem 4.4, który jest wręcz białym krukiem w budżetowych smartfonach chińskich producentów. Nie bez znaczenia jest też całkiem ładna obudowa, która kojarzyć się może z kosztowniejszymi urządzeniami. Połączenie kanciastych krawędzi z zaokrągleniami prezentuje się nietuzinkowo i przynajmniej na grafikach może się podobać. Ciekawie prezentuje się również tylny aparat o rozdzielczości 8 Mpix. Okaże się, czy jego w miarę wysoka rozdzielczość faktycznie przełoży się na dobrą jakość zdjęć.
news-zte-glux-2

Pozostała część specyfikacji nie wzbudza większych emocji. Ekran 4.5 cala o rozdzielczości 480 x 854 pikseli to raczej standard w tej klasy sprzęcie. Martwić za to może stosunkowo małe ogniwo 1800 mAh, które może nie podołać sporemu wyświetlaczowi i dwurdzeniowemu procesorowi. Poza tym w obudowie znalazło się miejsce dla Bluetootha 4.0, GPS-u oraz Wi-Fi (b,g,n).

Czytelnikom zainteresowanym innymi produktami tego producenta Teleguru poleca zapoznanie się z ich recenzjami: http://www.teleguru.pl/?s=zte

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.