ZTE i Softbank wprowadzą technologię pre-5G

Opublikowano: 2015-07-10
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali

news-zte-5gChińska firma telekomunikacyjna ZTE poinformowała o zawarciu umowy z Softbank, celem wdrożenia swojej technologii „pre-5G” w Japonii. Komercyjne testy usługi mają się rozpocząć na początku przyszłego roku.

Według definicji ZTE, technologia „pre-5G” jest swego rodzaju pomostem pomiędzy aktualnym 4G i przyszłościową siecią 5G, której oficjalnego debiutu branża spodziewa się w okolicach 2020 roku. Wiceprezydent ZTE, Li Cui powiedziała, że firma planuje utworzenie centrum badawczo-rozwojowego dla technologii bezprzewodowych w Tokio do końca 2015 roku, ale odmówiła komenatarza w sprawie kosztów tej inwestycji. W skali globalnej, koncern zainwestuje około 200 milionów euro w 5G i inne rozwiązania związane z łącznością mobilną w latach 2015-2018.

Wszystko to ma sprawić, że użytkownicy będą mogli już teraz doświadczyć części możliwości, jakie w przyszłości będzie w stanie zapewnić pełnoprawna sieć 5G.

Źródło: Reuters

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.