Zwolnienia w BlackBerry

Opublikowano: 2016-02-08
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzedaż / wyniki

news-blackberryZ BlackBerry pożegnało się około 200 pracowników sektora urządzeń i oprogramowania z zakładów w Waterloo i Sunrise na Florydzie.

Cięcia kadrowe są częścią planu naprawczego kanadyjskiego przedsiębiorstwa, które zdaje się być na właściwej drodze do odzyskania rentowności. Chociaż BlackBerry nadal notuje straty, w ubiegłym kwartale były one ponad czterokrotnie niższe (15 milionów dolarów) od przewidywań analityków, w dużej mierze z powodu dobrego przyjęcia smartfona BlackBerry Priv.

W oficjalnym oświadczeniu firma nie podała, w jakich działach pracowały zwolnione osoby, ale wiele wskazuje, że byli to pracownicy odpowiedzialni za system BlackBerry 10 OS oraz urządzenia. BlackBerry ujawniło, że zamierza skupiać siły na bardziej dochodowych biznesach, co prawdopodobnie oznacza Androida i pokrywa się ze słowami CEO Johna Chena, który niedawno zapowiedział kolejne telefony z tym systemem.

Źródło: Crackberry

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.