Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza a2mobile na kartę – Niewyczerpalne pakiety

Operator a2 mobile jest jedną z najkrócej działających sieci komórkowych w Polsce, bo od września 2016 r. Być może nazwa operatora niewiele mówi,  natomiast właścicielem marki jest Aero2 znany z darmowego udostępniania sieci klientom. Oferta a2 mobile pojawiła się w 2016 r. i jej celem było przyciągnięcie klientów niczym nieograniczoną ofertą no limit. Czy oferta a2 mobile okaże się ofertą no limit bez haczyków i różnego rodzaju obwarowań?

a2 mobile stworz oferte

Charakterystyka oferty „Niewyczerpalne pakiety”

Klienci oferty „Niewyczerpalne pakiety” będą mieli do wyboru kilka zróżnicowanych opcji, w zależności od potrzeb.

Podstawowa wersja usługi, która nie zawiera pakietów rozmów, SMS-ów i internetu, pozwala na korzystanie z usług na zasadzie odpłatności za jednostkę danej usługi, tzn.:

– 10 gr za minutę połączenia;

– 10 gr za wysłanie jednego SMS-a lub MMS-a;

– 4 gr za 1 MB internetu.

Ponadto klienci skorzystają z darmowej aplikacji WiFi Calling i Roku ważności konta.

W zależności od rodzaju klienta istnieją trzy sposoby na skorzystanie z oferty a2 mobile:

– zakupienie startera przez stronę internetową lub w sklepach sieci Żabka lub Fresh-Market;

– przeniesienie numeru od innego operatora;

– wpisanie na klawiaturze telefonu krótkiego kodu *119*1# – dla klientów poprzedniej oferty „3w1”.

piesek a2 mobile

Jeśli usługa w wersji podstawowej nie będzie zadowalająca klient ma do wyboru różne konfiguracje pakietowe:

– Niewyczerpalne Wszystko za 19,90 zł na 31 dni;

– Niewyczerpalne Rozmowy i Wiadomości za 15,90 zł na 31 dni;

– Niewyczerpalne Widomości i Internet za 15,90 zł na 31 dni;

– Niewyczerpalne Rozmowy i Internet za 15,90 zł na 31 dni;

– Niewyczerpalne Rozmowy za  9,90 zł na 31 dni;

– Niewyczerpalne Wiadomości za 9,90 zł na 31 dni;

– Niewyczerpalny Internet za 9,90 zł na 31 dni;

– Pakiet Społecznościowy  obejmujący darmowy transfer internetu na korzystanie z aplikacji mobilnych: Facebook, Messenger, Frifon i KATZ. Pakiet kosztuje 5 zł na 31 dni w przypadku niekorzystania z pakietów, a 0 zł przy wykupieniu pakietów.

pakiet społecznościowy

Wszystkie z pakietów ulegają, co 31 dni, automatycznemu odnowieniu, dlatego w przypadku  rezygnacji należy wpisać w klawiaturę telefonu krótki kod: *222*0#.

Pojedynczy pakiet kosztuje 9,90 zł, połączenie dwóch dowolnych 15,90 zł, a 3 pakietów 19,90 zł.

Jednocześnie klient może wykupić do 5 pakietów.

Poniżej zostaną opisane zasady działania poszczególnych pakietów.

Niewyczerpalne Rozmowy

Pakiet Niewyczerpalne Rozmowy to nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych.

Jeśli klient wybierze jedynie ten pakiet zapłaci miesięcznie 9,90 zł, a do tego otrzyma darmową aplikację WiFi Calliing, darmowy transfer na korzystanie z aplikacji: Facebook, Messenger, Frifon i KATZ, a także konto ważne rok.

Za pozostałe usługi operator pobierze dodatkową opłatę, zgodną z cennikiem oferty, czyli:

– 10 gr za wysłanie SMS-a lub MMS-a;

– 4 gr za 1 MB transferu internetowego.

Pakiet Niewyczerpalne Rozmowy klient aktywuje za pomocą krótkiego kody, wpisywanego na klawiaturze telefonu: *222*5#.

Zazwyczaj w ofertach operatorów nie pojawiają się pakiety rozmów do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych. Jeśli już się pojawiają w ofercie to wyłącznie są to rozmowy w obrębie danej sieci.

Niewyczerpalne Wiadomości

W tym wariancie klient skorzysta z nielimitowanych SMS-ów do wszystkich użytkowników sieci komórkowych. Dodatkowo otrzyma darmową aplikację WiFi Calliing, darmowy transfer na korzystanie z aplikacji: Facebook, Messenger, Frifon i KATZ oraz rok ważności konta.

Pozostałe usługi są płatne i wynoszą odpowiednio:

– 10 gr za minutę połączenia na telefony komórkowe i stacjonarne;

– 4 gr za 1 MB internetu.

Większość operatorów posiada w ofertach pakiety nielimitowanych SMS-ów do wszystkich sieci, np. Orange w ofertach na kartę za 9 zł miesięcznie, a nju mobile za nie więcej niż 9 zł miesięcznie i do tego w pakiecie klient otrzyma także MMS-y.

Pakiet uruchamia się po wpisaniu krótkiego kodu: *222*6#.

Niewyczerpalny Internet

Niewyczerpalny internet za 9,90 zł miesięcznie okazuje się tylko sloganem. W rzeczywistości korzystanie z internetu w pełnej prędkości będzie możliwe do momentu osiągnięciu 5 GB, następnie między 5 – 10 GB internet zwolni do 3 Mb/s, potem między 10-15 GB do 1 Mb/s, a powyżej 15 GB prędkość spadnie do maksymalnie 512 kb/s. Oznacza to, że po przekroczeniu 5 GB internet drastycznie zwolni i komfort korzystania znacznie się obniży. Takie stopniowanie transferu internetu można nazwać tzw. „lejkiem”.

Usługę „Niewyczerpalny Internet” klient włączy krótkim kodem: *222*7#.

Istnieje także możliwość wyłączenia lejka i korzystanie cały czas z najwyższej możliwej prędkości internetu. Wystarczy wpisać krótki kod: *200*1#. Usługa wyłączenia jest płatna i kosztuje 5 zł.

Korzystając z pakietu Niewyczerplany Internet klient skorzysta również z darmowej aplikacji WiFi Calliing, darmowego transferu na korzystanie z aplikacji: Facebook, Messenger, Frifon i KATZ oraz roku ważności konta.

5 GB za 9,90 zł, a 10 GB za 14,90 zł to ciekawa propozycja, ponieważ żaden z operatorów nie oferuje internetu w pełnej prędkości, nawet za dopłatą.

Niewyczerpalne Wszystko

Sama nazwa taryfy pozwala domyślać się, że Niewyczerpalne Wszystko to nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci komórkowych i nielimitowany internet (w rzeczywistości 5 GB, a dopiero po dopłacie za wyłączenie lejka internet bez limitu danych).

Tak jak we wszystkich usługach pakietowych również w pakiecie Niewyczerpalne Wszystko abonent skorzysta z  darmowej aplikacji WiFi Calliing, darmowego transferu na korzystanie z aplikacji: Facebook, Messenger, Frifon i KATZ oraz roku ważności konta.

Wystarczy wpisać krótki kod na klawiaturze telefonu: *222*1, aby móc korzystać z pakietu.

szkoła

19,90 zł za pakiet nielimitowanych rozmów, SMS-ów i 5 GB internetu jest jednym z tańszych i korzystnych na rynku.  Oferta ustępuje jedynie Pakietowi Studenckiemu od lajt mobile, w którym klient ma do wykorzystania nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowane SMS-y i MMS-y oraz pakiet 10 GB internetu. Pozostali operatorzy oferują podobne usługi do Niewyczerpalne Wszystko czy Pakietu Studenckiego od 25 zł i wyżej.

Niewyczerpalne Rozmowy i Wiadomości

Pakiet obejmuje nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych oraz nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci komórkowych. Za transfer internetu klienci zapłacą 4 gr za 1 MB transferu.

W pakiecie dostępne są za darmo: aplikacja WiFi Calliing, darmowy transfer na korzystanie z aplikacji: Facebook, Messenger, Frifon i KATZ oraz rok ważności konta.

Pakiet Niewyczerpalne Rozmowy i Wiadomości włącza się za pomocą krótkiego kodu: *222*2#.

Oferta będzie korzystna jedynie dla klientów korzystających wyłącznie z rozmów i wysyłających SMS-y. Dla korzystających z internetu w telefonie niestety się nie sprawdzi, np. wykorzystanie 1 GB będzie kosztowało aż 40,96 zł (1 GB to 1024 MB, a 1 MB transferu kosztuje 4 grosze),a skorzystanie nawet z 300 MB internetu to koszt około 13,70 zł.

Niewyczerpalne Wiadomości i Internet

Pakiet składa się, jak nazwa wskazuje, z nielimitowanych SMS-ów i nielimitowanego internetu (5 GB bez dodatkowych dopłat).

Poza tym klient otrzyma za darmo: aplikację WiFi Calliing, darmowy transfer na korzystanie z aplikacji: Facebook, Messenger, Frifon i KATZ oraz rok ważności konta.

Pakiet uruchamia się krótkim kodem: *222*3#.

Oferta będzie zapewne zadowalająca dla korzystających tylko z usług zawartych w pakiecie i ewentualnie sporadycznie wykonujących połączenia telefoniczne. Dla dzwoniących o wiele częściej koszty korzystania z pakietu mogą przerazić, np. 500 minut rozmów to 50 zł (10 groszy za minutę).

Niewyczerpalne Rozmowy i Internet

W tym wariancie usług klient skorzysta z nielimitowanych rozmów do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych oraz 5 GB internetu w telefonie. Pozostałe usługi, czyli wysyłanie SMS-ów lub MMS-ów to 10 groszy za SMS-a lub MMS-a.

Usługa włącza się po wpisaniu na klawiaturze telefonu krótkiego kodu:  *222*4#.

Pakiet zainteresuje użytkowników korzystających z rozmów i internetu, a czasami z wiadomości tekstowych. Wysyłanie większej ilości SMS-ów czy MMS-ów będzie wiązało się z wyższymi kosztami użytkowania.

Doładowania

Doładowania kot można dokonać za pomocą strony internetowej: https://doladowania.a2mobile.pl/ lub bezpośrednio na stronie banku, w którym klient posiada konto.

Dostępne kwoty doładowań: 10 zł, 20 zł, 30 zł, 50 zł, 100 zł. Abonent może tez doładować konto inną kwotą.

Podsumowanie

Propozycja pakietów od a2 mobile zachęca do skorzystania wszystkich tych, którzy nie korzystają ze wszystkich możliwych usług operatorów. Dzięki temu zamiast płacić za cały pakiet usług, abonent ma możliwość wyboru konkretnego wariantu, dopasowanego do jego potrzeb.

Ogromnym plusem jest pakiet SMS-ów, połączony z pakietem MMS-ów. Operatorzy rzadko oferują pakiety MMS-ów, a co dopiero w połączeniu z MMS-ami.

Niewątpliwie, oferta jest godna uwagi i polecenia, zwłaszcza dla tym abonentom, którzy korzystają tylko z określonych usług.

Tagi

Powiązane Artykuły

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close