Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza JA+ MIX Smerfnym Zestawem

W ostatnich tygodniach Smerfy zagościły w reklamach wielu marek na dobre. A to za sprawą filmu „Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski”. Plus nie pozostaje w tyle i także przygotował niespodziankę dla fanów niebieskich ludzików. Poza smerfnym zestawem operator stawia na atrakcyjne pakiety rozmów, SMS-ów, Internetu i pakietów dodatkowych, takich jak Facebook, YouTube czy usługa Gdzie jest bliski. Czy wielość usług będzie przekładała się na jakość i cenę?

Charakterystyka JA+ MIX

Taryfa JA+ MIX jest abonamentem typu MIX. Oferta skierowana jest nie tylko do najmłodszych. Oprócz smerfnego zestawu Plus ma do zaoferowania także wiele ciekawych usług dla aktywnie korzystających z rozmów, SMS-ów, Internetu i mediów społecznościowych.

JA+ MIX to oferta:

– dla klientów Plusa i klientów innych sieci;

– z telefonem lub bez telefonu;

– na 24 doładowania;

– z taryfami za 30, 40, 50 i 60 zł, a także tańszą taryfą JA+ MINI MIX 20 zł;

– z dodatkowymi pakietami: Internetu, rozmów, SMS-ów;

– z darmowym pakietem Facebooka;

– z pakietem YouTube w atrakcyjnej cenie;

– z możliwością wypróbowania usługi Gdzie jest bliski przez 3 miesiące za darmo;

– ze smerfnym zestawem (w wybranych taryfach).

24 doładowania oznaczają w tym przypadku 24 miesiące. Każde doładowanie ponad kwotę minimalną, wykonane w danym okresie rozliczeniowym nie pomniejsza liczby doładowań i traktowane jest jako doładowanie pozakontraktowe.

Trzeba też zauważyć, że podobnie jak u innych operatorów w abonamentach typu MIX, cena zobowiązania miesięcznego może wzrosnąć po 12 miesiącach o dwukrotność kwoty podstawowej albo pozostać w takiej samej kwocie, z tym że okres umowy wydłuży się do 36 miesięcy.

cennik

JA+ MIX 30

W taryfie z doładowaniem za 30 zł klient otrzymuje nielimitowane rozmowy w Plusie, 200 minut do pozostałych sieci komórkowych, SMS-y do wszystkich sieci bez limitu i 2 GB Internetu. Operator przy każdym z pakietów podaje ceny za każdą z usług, które składają się na doładowanie minimalne (pakiet rozmów: 10 zł, pakiet SMS-ów: 10 zł, pakiet internetu: 10 zł). Z każdego pakietu można zrezygnować i dopasować usługi do swoich potrzeb. W porównaniu z popularną i porównywalną ofertą Play Formuła MIX Elastyczna oferta jest bardzo podobna. Jedynymi różnicami są telefony do wyboru, miesiąc nielimitowanego Internetu i Minionkowy zestaw do wyboru (w przypadku promocji Junior Box).

JA+ MIX 40

W pakiecie za 40 zł abonent ma do wykorzystania nielimitowane rozmowy do Plusa, 300 minut do pozostałych sieci komórkowych, SMS-y bez limitu i 4 GB Internetu. Ponownie, porównując tę samą ofertę pakietów do bliźniaczej w Play można zauważyć niewielkie różnice. W przypadku oferty Play klient otrzymuje nielimitowany internet przez 3 miesiące.

JA+ MIX 50

W tej ofercie klient ma do dyspozycji nielimitowane rozmowy w Plusie, 500 minut do pozostałych sieci komórkowych, SMS-y bez limitu i 6 GB Internetu. I ponownie porównując ofertę mixa od Plusa z wiodącą ofertą Play w tym samym przedziale cenowym warto spojrzeć na ilość minut do innych sieci. W pakiecie JA+ MIX 50 abonent ma do wykorzystania 500 minut, a w Play o 100 minut mniej. Jedyną przewagą konkurenta może okazać się 6 miesięcy nielimitowanego internetu za 0 zł.

JA+ MIX 60

W najwyższym zobowiązaniu klient otrzyma rozmowy do wszystkich sieci komórkowych, SMS-y bez limitu i 6 GB internetu. W porównaniu z innymi ofertami, np. z MIX na liczbę doładowań w T – Mobile z  doładowaniem za 50 zł klient ma dokładnie to samo i to w niższym zobowiązaniu.

JA+ MINI MIX 20 zł

Dodatkowym pakietem wprowadzonym w ramach JA+ MIX jest pakiet mini, na który składają się rozmowy bez limitu w sieci Plus, 100 minut do pozostałych sieci komórkowych, 100 minut na telefony stacjonarne, 100 SMS-ów wymiennych na MMS-y oraz 100 MB internetu. Co prawda w ofercie nie znajdziemy telefonów o zawrotnych parametrach, ale za to jest  idealna dla dzieci i seniorów, którym nie są potrzebne zaawansowane technologicznie telefony i pełna oferta abonamentowa.

bez telefonu

JA+ Nowa oferta bez telefonu

Istnieje także możliwość zakupu oferty MIX bez telefonu. W tej opcji dostępne są 2  taryfy:

– 30 zł (bez limitu do Plusa, 500 minut na komórki, SMS-y bez limitu i 6 GB Internetu)

– 40 zł (rozmowy bez limitu do wszystkich sieci komórkowych, SMS-y bez limitu, 6 GB internetu)

Oba pakiety są zdecydowanie korzystniejsze od ofert z telefonem, ale najczęściej klient decydując się na ofertę MIX-a poszukuje także telefonu. W kwocie 30 lub 40 zł można znaleźć wiele lepszych ofert na kartę lub abonament.

Przeniesienie numeru

W ramach przeniesienia numeru z innej sieci abonent skorzysta z 50% zniżki na abonament do 6 pierwszych doładowań. To oznacza, że np. przy doładowaniu za 40 zł klient zyska 120 zł. Plus, jako nieliczna z sieci, oferuje aż 6 miesięcy z 50% rabatu na abonament przy przeniesieniu numeru.

J5

Smerfny zestaw

We wszystkich taryfach klient może zakupić Smerfny zestaw z wybranym telefonem. W zależności od taryfy ceny zestawu znacznie się różnią. Im wyższa cena doładowania, tym niższa cena zestawu. Najbardziej opłacalny będzie zakup ofert JA+ MIX 50 i JA+ MIX 60, gdzie ceny zestawów wynoszą odpowiednio 1 zł lub 3 zł. W zestawie znajdują się: wybrany telefon (Samsung Galaxy J3, Samsung Galaxy J5, LG K10 2017 Dual, LG K4 2017, Lenovo C2 Power, LG X Power, Philips S326) i kubek z bohaterami najnowszego filmu Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski. Dodatkowo, na stronie internetowej można znaleźć promocję, w której skład wchodzą również bilety do kina.

pakiety dodatkowe

Pakiety dodatkowe

W każdej taryfie klient może dokupić oddzielne pakiety, jak również wyłączyć aktualnie posiadane i włączyć te, które będą mu najbardziej odpowiadały. Dostępne pakiety zostały podzielone na grupy pakietów: rozmowy, Internet i SMS-y.

W pakietach rozmów klient będzie miał do wyboru:

– 300 minut do wszystkich sieci komórkowych. Pakiet kosztuje 15 zł miesięcznie i można go włączyć za pomocą kodu aktywacyjnego: *121*11*01#

– 200 minut na numery stacjonarne. Cena pakietu to 5 zł miesięcznie. Pakiet włącza się kodem aktywacyjnym: *121*11*02#

– nielimitowane rozmowy do sieci komórkowych. Za ten pakiet klient zapłaci już 35 zł miesięcznie. Włączany jest za pomocą kodu aktywacyjnego: *136*11*08#.

Warto tutaj zwrócić uwagę na pakiet 200 minut na telefony stacjonarne i niewielką opłatę w wysokości 5 zł.

Wykupując dodatkowy pakiet Internetu abonent może wybrać spośród 3 opcji:

– 1 GB za 10 zł. Pakiet uruchamiany jest kodem aktywacyjnym: *136*11*16#

– 4 GB za 20 zł. Aktywacja następuje po wpisaniu kodu: *126*11*36

– 8 GB za 25 zł. Należy wpisać kod aktywacyjny: *136*11*35

– 15 GB od Spidermana: wszyscy posiadacze MIX-a w Plusie mogą skorzystać z oferty 15 GB od Spidermana. Wystarczy wysłać darmowego SMS-a o treści: TAK na numer 80 880, a na koncie pojawi się 5 GB dodatkowego internetu na kolejnych 30 dni. Z pakietu można skorzystać maksymalnie przez 3 okresy rozliczeniowe. Oferta będzie ważna do końca sierpnia 2017 r.

Ceny pakietów Internetu nie powalają na kolana. Są wręcz drogie. Dobierając ofertę dla siebie warto już na początku zastanowić się czy i jak będzie korzystało się z Internetu w telefonie, tak żeby ograniczyć niepotrzebne wydatki na dodatkowe pakiety.

Co prawda SMS-y we wszystkich taryfach są nielimitowane, ale operator w ofercie podaje, że istnieje możliwość wykupienia pakietu SMS-ów bez limitu za 10 zł. Wydaje się to absurdalne. Skoro pakiet nielimitowanych SMS-ów jest dostępny to po co wykupywać kolejny? Tylko, trzeba pamiętać, że można zrezygnować ze wszystkich pakietów, więc trzeba będzie ponownie wykupić taki pakiet.

Bonusy

Przy zakupie oferty JA+ MIX operator oferuje ciekawe bonusy:

– dla przenoszących numer abonament zostanie obniżony o 50% przez pierwszych 6 doładowań

– każdy z abonentów może korzystać z nielimitowanych rozmów w obrębie sieci

– przy zakupie wybranych telefonów w określonej taryfie klient może zakupić za niewielką kwotę smart fon i kubek w zestawie

– każdy, kto skorzysta z oferty ma możliwość uruchomienia, całkowicie za darmo, pakietu Facebook. Dzięki temu, korzystając z Facebooka, transfer danych nie zostanie pobrany z transferu przydzielonego w ramach abonamentu.

– usługa Gdzie jest bliski. Jeśli klient zdecyduje się na smerfny pakiet otrzyma również darmowy dostęp do usługi przez 3 miesiące. Po tym okresie trzeba będzie zapłacić 5 zł za każdy okres rozliczeniowy.

– pakiet YouTube, który zawiera 2,5 GB na korzystanie z serwisu, niezależnie od posiadanego pakietu danych. Już za 5 zł miesięcznie klient może korzystać z YouTube do woli.

image_galleryq - Copy

Ukryte haczyki

Jak w większości ofert typu MIX klient spotka się również przy JA+ MIX z tzw. abonamentem elastycznym. Oznacza to, że przez pewien okres klient doładowuje kartę niższymi kwotami, by po jego upływie zapłacić dwukrotną wartość doładowania lub wydłużyć umowę na kolejny okres. I tak na przykład przy ofercie za 50 zł klient zapłaci przez 12 miesięcy 50 zł, a po roku kwota ta wzrośnie do 100 zł. Dlatego abonent może wybrać opcję wydłużenia abonamentu o kolejne 12 miesięcy.

Haczykiem może okazać się Smerfny zestaw, który dostępny jest w przystępnych cenach dopiero gdy klient wyłoży miesięcznie minimum 50 zł. W innym przypadku zakup urządzenia w zestawie może okazać się nieopłacalny.

Podsumowanie

Niewątpliwie oferta JA+ MIX jest godna rozważenia przy wyborze abonamentu typu mix. Jak już zostało wspomniane JA+ MIX ze smerfnym zestawem do złudzenia przypomina ofertę Junior Box w Play. Pakiety różnią się jedynie możliwością skorzystania z nielimitowanego Internetu przez określony czas w Play. Ważną informacją mogą okazać się ceny urządzeń proponowanych w obu sieciach. Często najważniejszą informacją mogą okazać się gratisy zawarte w odpowiednio Junior Boxie i Smerfnym zestawie. Równie dobrze jedynym kryterium okazać się może zabawka dołączona do zestawu, na co liczy każdy z operatorów. A rodzice dobrze wiedzą, że póki pociecha nie otrzyma upatrzonej zabawki nie przestaje nakłaniać do jej zakupu. Dlatego, wbrew pozorom nie sama oferta jest tu najważniejsza, a zawartość pudełka z niespodzianką.

Tagi

Powiązane Artykuły

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close