Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza Ja+ do wszystkich bez końca VII – Tylko SIM+

Plus przedstawia koleją odsłonę oferty bez telefonu JA+ do wszystkich bez końca – Tylko SIM+. Czy kolejna odsłona oferty okaże się atrakcyjniejsza?

Charakterystyka oferty

Abonament bez telefonu w Ja+ bez telefonu tylko SIM to trzy plany taryfowe w cenach 49,99 zł i 69,99 zł. Takie ceny planów taryfowych obowiązują klientów przenoszących numer abonamentowy lub MIX z innej sieci komórkowej. Dla klientów wykupujących nowy cena każdego z abonamentów wzrasta o 10 zł, czyli do odpowiednio 59,99 zł lub 79,99 zł. Natomiast przenoszący numer z karty, zarówno z innej sieci, jak i z Plusa mają do wyboru 2 abonamenty w cenach: 19,99 zł lub 29 zł miesięcznie.

Umowa na abonament zawierana jest na 24 miesiące.  W podane opłaty abonamentowe wliczona jest już zniżka w wysokości 10 zł za korzystanie z e-faktury. Pakiety pozostałe w danym okresie rozliczeniowym nie przechodzą na kolejne.

ja+abonament-arciuch-kasprzykowski - Copy

Ja+ do wszystkich bez końca VII – Tylko SIM 49,99 zł/69,99 zł

W tej ofercie klient będzie korzystał z:

– nielimitowanych rozmów do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych;

– nielimitowanych SMS-ów i MMS-ów do wszystkich sieci komórkowych;

–10 GB Internetu;

– nielimitowanego internetu LTE przez 3 miesiące za darmo;

– telewizji IPLA za 0 zł przez 2 miesiące;

– pakietu HBO GO za 0 zł przez 2 miesiące;

– usługi Czasoumilacz przez pierwszy miesiąc za darmo.

Czy oferta Plusa jest atrakcyjna w porównaniu z innymi?

W Play Stan Nielimitowany Solo za 50 zł na 24 miesiące klient otrzymuje nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowane SMS-y i MMS-y, nielimitowany internet (w rzeczywistości do 10 GB), roaming w UE: rozmowy, SMS-y, MMS-y bez limitu i pakiet 2,51 GB internetu, pakiet podstawowy telewizji Play now, usługę muzyka Tidal, usługę filmy i seriale Showmax.

T-Mobile oferuje w cenie 59,95 zł w planie taryfowym Oferta T1 również nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, 5 GB internetu, usługę Video bez limitu danych od drugiego roku, usługę Aplikacje bez limitu danych. SMS-y i MMS-y są dodatkowo płatne.

Orange w planie taryfowym Optymalny abonent skorzysta z nielimitowanych rozmów do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowanych SMS-ów i MMS-ów do wszystkich sieci komórkowych, nielimitowanych rozmów, SMS-ów i MMS-ów w roamingu UE, 10 GB internetu i Spotify przez 6 miesięcy za darmo.

W sieci Premium Mobile za 24,70 zł w palnie taryfowym Freedom 2 abonent może rozmawiać bez limitu ze wszystkimi sieciami komórkowymi i stacjonarnymi, wysyłać SMS-y i MMS-y bez limitu i korzystać z 10 GB internetu. Do tego umowa zawierana jest na czas nieokreślony.

W przykładowym porównaniu Ja+ do wszystkich bez końca VII – Tylko SIM+ wyraźnie widać, że w tym segmencie Plus ma sporą konkurencję i jedną z najdroższych ofert.

Ja+ do wszystkich bez końcaVII– Tylko SIM+ 59,99 zł/79,99 zł

W tej propozycji cenowej klient otrzyma:

– nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych;

– nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych;

–20 GB Internetu;

– telewizja IPLA za 0 zł przez 2 miesiące;

– pakiet HBO GO za 0 zł przez 2 miesiące;

– pakiet Ochrona internetu;

– usługę Czasoumilacz za 0 zł przez 1 miesiąc.

ipla

Ponownie porównamy tutaj kilka przykładowych ofert. Dla porównania T-Mobile w abonamencie Oferta T-Mobile 1 bez limitu, bez telefonu w cenie 50 zł miesięcznie ma do zaoferowania rozmowy bez limitu  na telefony komórkowe i stacjonarne, nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych, Internet bez limitu (w rzeczywistości Internet znacznie zwalnia po przekroczeniu 10 GB). Oferta obowiązuje zarówno klientów przenoszących numer, jak i tych wykupujących nowy numer w sieci.

Orange w cenie 69,99 zł w abonamencie Wzbogaconym bez telefonu oferuje nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowane SMS-y  i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych, nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y  roamingu UE, 20 GB internetu w telefonie, Spotify przez 6 miesięcy za darmo, a dla przenoszących numer operator przewidział do 3 miesięcy darmowego abonamentu do czasu przeniesienia numeru.

W Premium Mobile abonament Freedom 3 za 29,70 zł jest bezkonkurencyjny. Operator oferuje nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, SMS-y i MMS-y bez limitu oraz aż 15 GB internetu.

Oferta dla klientów przenoszących numer z usług na kartę

Klienci przenoszący numer z innej sieci z usług na kartę lub konwertujący z oferty na kartę na abonament mogą wybierać spośród dwóch planów taryfowych:

– 19,90 zł miesięcznie z nielimitowanymi minutami do wszystkich sieci komórkowych w kraju i roamingu UE, 2 GB internetu w smartfonie, usługą Czasoumilacz za 0 zł przez 1 miesiąc, połączeniami na telefony stacjonarne za 0 zł przez pierwszy miesiąc, HBO GO za 0 zł przez 1 miesiąc. Klienci przenoszący numer z innej sieci skorzystają z rabatu 0 zł na abonament przez pierwszy miesiąc. Pozostałe usługi są dodatkowo płatne.

– 29 zł miesięcznie z nielimitowanymi rozmowami do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych w kraju i roamingu UE, nielimitowanymi SMS-ami i MMS-ami do wszystkich sieci komórkowych w kraju i roamingu UE, 8 GB internetu w telefonie, HBO GO przez miesiąc za 0 zł, usługą Czasoumilacz przez 1 miesiąc za darmo. Klienci przenoszący numer z innej sieci otrzymają rabat na abonament za 0 zł przez 3 miesiące.

Przeniesienie numeru

W każdym z wymienionych abonamentów operator rabatuje wysokość zobowiązania do 0 zł na maksymalnie na 1 lub 3 miesiące. Termin jest zależny od czasu przeniesienia numeru od poprzedniego operatora. Także opłata aktywacyjna w tym przypadku wynosi 0 zł.

Zmiana abonamentu

Zmiana w obrębie planów taryfowych jest możliwa w obie strony, tzn. z niższego na wyższy i z wyższego na niższy abonament. Przejście z niższego na wyższy plan powoduje włączenie usług odpowiednich do abonamentu o podwyższonej kwocie. Natomiast odwrotna sytuacja powoduje dezaktywację usług, których nie obejmuje niższy plan taryfowy. Przejście z taryfy może nastąpić w każdym czasie.

Dodatkowe pakiety i usługi

– HBO GO za 0 zł przez 2 miesiące, potem 20 zł miesięcznie;

– usługa Czasoumilacz za 0 zł przez 1 miesiąc, potem 2,02 zł miesięcznie;

– telewizja IPLA za 0 zł przez 2 miesiące, potem 10 zł miesięcznie;

– pakiet Ochrona internetu przez 1 miesiąc za darmo, potem 2,99 zł miesięcznie.

Ochrona internetu

Bonusy

– brak opłaty aktywacyjnej;

– abonament do 3 miesięcy za darmo (w przypadku przeniesienia numeru);

– pakiet IPLA za 0 zł przez 2 miesiące;

– pakiet HBO GO za 0 zł przez 2 miesiące;

– usługa Ochrona Internetu za 0 zł przez 1 miesiąc;

– usługa Czasoumilacz za 0 zł przez 1 miesiąc.

Rozmowy w roamingu

Od 15 czerwca 2017 r. nastąpiły zmiany w naliczaniu opłat za usługi w roamingu. Zgodnie z wprowadzonymi zmianami usługi są rozliczane tak jak w kraju. Jeśli w abonamencie klient ma nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y korzysta z nich jak w kraju. W przypadku gdy abonament jest ograniczony limitem np. minut klient korzysta z limitu również w roamingu, następnie po jego przekroczeniu naliczane są opłaty zgodnie z cennikiem operatora. W przypadku korzystania z internetu w smartfonie w strefie roamingowej wielkość pakietu zależy od wysokości abonamentu/pakietu kwotowego uiszczanego przez Abonenta i znajduje się w regulaminie Taryfa europejska dla PostPaid.

Poleć Plusa znajomemu

Poleć Plusa

Przy podpisaniu nowej umowy lub przedłużeniu obecnej klient  otrzyma specjalny kod promocyjny, którym może podzielić się z dowolną osobą niebędącą abonentem Plusa. Dzięki niemu oboje zyskają po 50 zł jednorazowego rabatu na fakturze lub dodatkowe doładowanie 50 zł w Mix.

Podsumowanie

Oferta Plus Ja+ do wszystkich bez końca VII – TYLKO SIM ma całkiem sporo do zaoferowania. W porównaniu z poprzednią, dość przeciętną propozycją Ja+ do wszystkich bez końca IV – TYLKO SIM+ jest o niebo lepsza i o wiele bardziej konkurencyjna na tle innych operatorów.

Operator stawia na usługi no limit i duże pakiety internetu, co sprawia, że oferta stała się realną konkurencją dla innych sieci komórkowych.

Back to top button