Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza Ja+ do wszystkich bez końca VII – Tylko SIM+ (elastyczna)

Oprócz standardowej oferty abonamentu bez telefonu klient może wybrać również Ja+ do wszystkich bez końca VII – Tylko SIM w wersji elastycznej. Różnica, w porównaniu z klasycznym abonamentem bez telefonu, polega na odmiennych zasadach, cenach i czasie trwania umowy, ze względu na to, że umowa może zostać zawarta zarówno na 24, jak i 36 miesięcy. Czy wybór abonamentu elastycznego sprawdzi się w przypadku abonamentu bez telefonu?

Charakterystyka oferty Ja+ do wszystkich bez końca VII– Tylko SIM+ (elastyczna)

Abonament elastyczny bez telefonu od Plusa to dwa plany taryfowe w cenach 49,99 zł zł i 59,99 zł przez pierwsze 12 miesięcy, a przez kolejne 12 miesięcy odpowiednio 99,98 zł lub 119,98 zł. Takie ceny abonamentów obowiązują przy zawieraniu umowy na 24 miesiące. W przypadku gdy klient uzna, że takie zobowiązanie zupełnie się nie kalkuje może wybrać wariant na 36 miesięcy i płacić stały abonament w wysokości 49,99 zł i 59,99 zł. Chociaż przeliczając całościowy koszt poszczególnych planów taryfowych okazuje się, że jest dokładnie taki sam w wariancie na 24 i 36 miesięcy. W przypadku zobowiązania 49,99 zł na 24 i 36 miesięcy to koszt 1799,64 zł, natomiast w planie taryfowym 59,99 zł klient zapłaci  w obu wariantach czasowych 2159,64 zł

Ceny podane wyżej są cenami oferowanymi klientom przenoszącym numer z innych sieci komórkowych z abonamentu, przenoszącym numer z MIX-a lub przenoszącym numer z usług na kartę z długim stażem.

Plus bez telefonu1

Natomiast pozostali klienci, czyli wykupujący nowy numer lub przenoszący numer z usług na kartę zapłacą więcej. Ceny abonamentów to odpowiednio 59,99 zł i 69,99 zł. Po 12 miesiącach abonent zapłaci 119,98 zł lub 139,98 zł w zależności od abonamentu. W opcji na 36 miesięcy abonament będzie wynosił  miesięcznie 59,99 zł lub 69,99 zł miesięcznie.

Podane ceny zawierają już rabat za korzystanie z e-faktury. Niewykorzystane pakiety nie przechodzą na kolejny okres rozliczeniowy.

Ja+ do wszystkich bez końca VII – Tylko SIM+ (elastyczna) 49,99 zł / 59,99 zł

W planie taryfowym 49,99/59,99 zł operator oferuje:

– nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych;

– nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych;

– nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych w roamingu UE;

–14 GB Internetu;

– nielimitowany internet LTE przez 3 miesiące za darmo;

– telewizję IPLA za 0 zł przez 2 miesiące;

– pakiet HBO GO za 0 zł przez 2 miesiące;

– usługę Czasoumilacz przez pierwszy miesiąc za darmo.

Porównanie na tle innych operatorów nie jest proste, ponieważ  żaden z operatorów nie posiada w ofercie, w segmencie klasycznych abonamentów, oferty elastycznej. Za kryterium można przyjąć całościową cenę abonamentu w wybranym okresie. Prezentujemy wybrane oferty:

W najnowszym abonamencie Play Stan Nielimitowany Solo za 50 zł na 24 miesiące klient otrzymuje nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowane SMS-y i MMS-y, nielimitowany internet (w rzeczywistości do 10 GB), roaming w UE: rozmowy, SMS-y, MMS-y bez limitu i pakiet 2,51 GB internetu, pakiet podstawowy telewizji Play now, usługę muzyka Tidal, usługę filmy i seriale Showmax. Przy umowie na 24 miesiące koszt całej umowy wyniesie 1200 zł. Gdyby umowa miała trwać 36 miesięcy to koszt (zakładając, że operator pobierałby stałą kwotę) 1800 zł.

T-Mobile oferuje w cenie 50 zł miesięcznie w planie taryfowym T-Mobile T1 bez limitu nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci bez limitu, Internet bez limitu, usługę Video bez limitu danych od drugiego roku, usługę Aplikacje bez limitu danych. Koszt korzystania z abonamentu przez 36 miesięcy to 1800 zł.

W sieci Premium Mobile w cenie 24,70 zł w palnie taryfowym Freedom 2 abonent może rozmawiać bez limitu ze wszystkimi sieciami komórkowymi i stacjonarnymi, wysyłać SMS-y i MMS-y bez limitu i korzystać z 10 GB internetu. Dodatkowo umowa zawierana z operatorem jest na czas nieokreślony.

Zakres cen i usług jest porównywalny, jeśli nie identyczny w stosunku z innymi operatorami. Oferta zaprezentowana powyżej jest godna polecenia i rozważenia przy zmianie abonamentu.

Ja+ do wszystkich bez końca VII – Tylko SIM+ (elastyczna) 59,99 zł/69,99 zł

W tym segmencie cenowym abonent będzie korzystał z:

– nielimitowanych rozmów do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych;

– nielimitowanych SMS-ów i MMS-ów do wszystkich sieci komórkowych;

– nielimitowanych rozmów, SMS-ów i MMS-ów do wszystkich sieci komórkowych w roamingu UE;

– 20 GB Internetu;

– telewizji IPLA za 0 zł przez 2 miesiące;

– pakietu HBO GO za 0 zł przez 2 miesiące;

– pakietu Ochrona internetu;

– usługi Czasoumilacz za 0 zł przez 1 miesiąc.

Podobną ofertę klient znajdzie np. w Orange w planie taryfowym Wzbogacony bez telefonu za 69,99 zł miesięcznie, w którym będzie miał do wykorzystania nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych, 20 GB internetu w smartfonie i Spotify przez 6 miesięcy za darmo.

Premium Mobile abonament Freedom 3 za 29,70 zł jest bardzo atrakcyjny. Operator oferuje nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, SMS-y i MMS-y bez limitu oraz aż 15 GB internetu.

Przeniesienie numeru

W każdym z wymienionych abonamentów operator rabatuje wysokość zobowiązania do 0 zł na maksymalnie 8 miesięcy. Termin jest zależny od czasu przeniesienia numeru od poprzedniego operatora. Także opłata aktywacyjna w tym przypadku wynosi 0 zł.

abonament za darmo

Zmiana abonamentu

Zmiana w obrębie planów taryfowych jest możliwa w obie strony, tzn. z niższego na wyższy i z wyższego na niższy abonament. Przejście z niższego na wyższy plan powoduje włączenie usług odpowiednich do abonamentu o podwyższonej kwocie. Natomiast odwrotna sytuacja powoduje dezaktywację usług, których nie obejmuje niższy plan taryfowy. Przejście z taryfy może nastąpić w każdym czasie.

Dodatkowe pakiety i usługi

– HBO GO za 0 zł przez 2 miesiące, potem 20 zł miesięcznie;

– telewizja IPLA za 0 zł przez 2 miesiące, potem 10 zł miesięcznie;

– nielimitowany Internet LTE przez 3 miesiące za darmo;

– usługa Ochrona Internetu, czyli ochrona przed wirusami, bezpieczna bankowość, lokalizacja ochrona danych w przypadku zgubienia – 0 zł przez miesiąc, potem 2,99 zł.;

– usługa Czasoumilacz za 0 zł przez miesiąc, potem 2,02 zł miesięcznie.

Bonusy

– brak opłaty aktywacyjnej;

– abonament do 8 miesięcy za darmo (w przypadku przeniesienia numeru);

– pakiet IPLA za 0 zł przez 2 miesiące;

– pakiet HBO GO za 0 zł przez 2 miesiące;

– usługa Ochrona Internetu za 0 zł przez 1 miesiąc.

– usługa Czasoumilacz za 0 zł przez 1 miesiąc.

Rozmowy w roamingu

Od 15 czerwca 2017 r. nastąpiły zmiany w naliczaniu opłat za usługi w roamingu. Zgodnie z wprowadzonymi zmianami usługi są rozliczane tak jak w kraju. Jeśli w abonamencie klient ma nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y korzysta z nich jak w kraju. W przypadku gdy abonament jest ograniczony limitem np. minut klient korzysta z limitu również w roamingu, następnie po jego przekroczeniu naliczane są opłaty zgodnie z cennikiem operatora. W przypadku korzystania z internetu w smartfonie w strefie roamingowej wielkość pakietu zależy od wysokości abonamentu/pakietu kwotowego uiszczanego przez Abonenta  i znajduje się w regulaminie Taryfa europejska dla PostPaid: https://www.plus.pl/documents/16/bbf5e031-9ef2-4810-a907-628562146113?title=Eurotaryfa-postpaid.pdf.

Roaming

Poleć Plusa znajomemu

Przy podpisaniu nowej umowy lub przedłużeniu obecnej klient  otrzyma specjalny kod promocyjny, którym może podzielić się z dowolną osobą niebędącą abonentem Plusa. Dzięki niemu oboje zyskają po 50 zł jednorazowego rabatu na fakturze lub dodatkowe doładowanie 50 zł w Mix.

Podsumowanie

Czy wprowadzenie oferty elastycznej ma sens w przypadku abonamentów bez telefonu? Z punktu widzenia klienta raczej nie, chociażby dlatego, że niewielu klientów decyduje się na podwyższenie abonamentu po 12 miesiącach użytkowania i niewielu podpisuje umowy na 36 miesięcy, nawet jeśli ma to przyczynić się do mniejszej opłaty co miesiąc.

W porównaniu z innymi operatorami oferta jest godna polecenia, ponieważ jej koszty w wariantach na 24 lub 36 miesięcy są porównywalne.

Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close