Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza Ja+ do wszystkich bez końca VII z telefonem

Atrakcyjne abonamenty i pakiety, mnóstwo bonusów, abonament do końca września dla przenoszących numer z innej sieci, a do tego kolorowe i zachęcające do kupna usług Plusa reklamy z gwiazdami telewizyjnego ekranu. Czy nasycone kolorami i obietnicami najlepszych cen okażą się tak barwne w rzeczywistości?

Charakterystyka oferty

Ja+ abonament z telefonem to 2 plany taryfowe w różnych cenach, w zależności od podziału na 3 „rodzaje” klientów. Co to oznacza? Cena abonamentu zależy od „rodzaju” klienta, który został określony w regulaminie promocji. Tak więc operator dzieli abonentów następująco:

– nowi klienci;

– klienci przenoszący numer z innych sieci z abonamentu, MIX-a;

– abonenci korzystający z ofert na kartę w innych sieciach lub Plus chcący przenieść numer na usługi na abonament.

Nowi klienci do wyboru 2 taryfy w cenach: 49,99 zł lub 59,99 zł. Abonenci przenoszący numer z innych sieci z abonamentu i MIX-a mogą liczyć na nieco niższe stawki za te same usługi: 49,99 zł i 69,99 zł. Natomiast abonenci ofert na kartę, zarówno w Plus jak i w innych sieciach, skorzystają z jednego planu taryfowego w cenie 29 zł.

Umowa na abonament zawierana jest na 24 miesiące.

Opłaty za abonament zawierają już zniżkę w wysokości 10 zł za skorzystanie z e-faktury.

Do każdego z abonamentów należy doliczyć także miesięczną opłatę za telefon. Niestety klienci nie mogą już liczyć na zakup telefonu z jednorazową opłatą przy odbiorze.

Pakiety pozostałe w danym okresie rozliczeniowym nie przechodzą na kolejne okresy.

Opłata aktywacyjna została zrabatowana do 0 zł.

Ja+ Abonament 49,99 zł/59,99 zł

W tym planie taryfowym klient ma do dyspozycji:

– nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych;

– nielimitowane SMS-y i MMS- y do wszystkich sieci komórkowych;

– nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich w roamingu UE;

– 10 GB Internetu;

– nielimitowany Internet LTE przez 3 miesiące za darmo;

– telewizję IPLA za 0 zł przez 2 miesiące;

– pakiet HBO GO za 0 zł przez 2 miesiące;

– usługę Ochrona Wyświetlacza za 0 zł przez pierwszy miesiąc;

– usługę Czasoumilacz za 0 zł przez 1 miesiąc.

W tej samej cenie u innych operatorów abonent może wykupić różnorodne oferty. Dla przykładu:

– Play w najnowszym abonamencie Play Stan Nielimitowany Solo za 50 zł na 24 miesiące oferuje nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowane SMS-y i MMS-y, nielimitowany internet (w rzeczywistości do 10 GB), roaming w UE: rozmowy, SMS-y, MMS-y bez limitu i pakiet 2,51 GB internetu, pakiet podstawowy telewizji Play now, usługę muzyka Tidal, usługę filmy i seriale Showmax.

– Orange Optymalny za 49,99 zł miesięcznie to nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych w kraju i w roamingu UE, 10 GB internetu w telefonie, Spotify przez 6 miesięcy za darmo, a dla przenoszących 3 miesiące gratis do momentu przeniesienia numeru.

– T-Mobile w cenie 79,95 zł proponuje abonament o nazwie Oferta T2. W abonamencie w tej cenie klient będzie korzystał z nielimitowanych rozmów do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowanych SMS-ów i MMS-ów do wszystkich sieci komórkowych, 10 GB Internetu, pakietu Video bez limitu danych i pakietu Aplikacji bez limitu danych (Tidal, Facebook, Twitter, Messenger, WhatsApp, Tinder, radio internetowe, Nawigacja T-Mobile, MyBox, MyDysk, Mój T-Mobile, T-Mobile Usługi Bankowe, OLX, Otomoto, Otodom, Migam).

Abonament Ja+  49,99 zł/59,99 zł, w porównaniu z wiodącymi operatorami komórkowymi wypada całkiem nieźle. Oferta Ja+ Abonament zbliżona jest zarówno cenowo, jak i pakietowo do konkurentów i śmiało może z nimi konkurować.

Print

Ja+ Abonament 69,99 zł/ 79,99 zł

W tej cenie usługi przedstawiają się następująco:

– nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych;

– nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych;

– nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci w roamingu UE;

– 20 GB Internetu;

– nielimitowany Internet LTE za darmo przez 3 miesiące;

– telewizja IPLA za 0 zł przez 2 miesiące;

– pakiet HBO GO za 0 zł przez 2 miesiące;

– usługa Ochrona Wyświetlacza za 0 zł przez pierwszy miesiąc;

– usługa Ochrona Internetu za 0 zł przez pierwszy miesiąc;

– usługa Ochrona wyświetlacza za darmo przez 1 miesiąc.

Co mają do zaoferowania inny operatorzy? Dla przykładu:

– Play w abonamencie Play Stan Nielimitowany Solo za 50 zł na 24 miesiące oferuje nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowane SMS-y i MMS-y, nielimitowany internet (w rzeczywistości do 10 GB), roaming w UE: rozmowy, SMS-y, MMS-y bez limitu i pakiet 2,51 GB internetu, pakiet podstawowy telewizji Play now, usługę muzyka Tidal, usługę filmy i seriale Showmax.

– Orange w planie taryfowym Wzbogacony w cenie 69,99 zł miesięcznie proponuje nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowane SMS-y  i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych, 20 GB internetu i dostęp do Tidal przez 6 miesięcy za 0 zł.

– Natomiast T- Mobile w Ofercie T2 za 89,95 zł to rozmowy bez limitu do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowane  SMS-y i MMS-y  do wszystkich sieci komórkowych, nielimitowany Internet w smartfonie, pakiet Video bez limitu danych i pakiet Aplikacji bez limitu danych (Tidal, Facebook, Twitter, Messenger, WhatsApp, Tinder, radio internetowe, Nawigacja T-Mobile, MyBox, MyDysk, Mój T-Mobile, T-Mobile Usługi Bankowe, OLX, Otomoto, Otodom, Migam).

W zależności od oferty należy przeanalizować jakie pakiety będą potrzebne abonentowi. Ceny większości abonamentów, oprócz T-Mobile, są zbliżone, natomiast pakiety dość zróżnicowane.

Przeniesienie numeru z usług na kartę

Oferta dotyczy zarówno klientów przenoszących numer z innej sieci, jak i z ofert na kartę Plusa. Pakiet, w porównaniu z abonamentem  za 49,99 zł/ 59,99 zł jest dość atrakcyjny i niemal identyczny, chociaż nie zawiera pakietu MMS-ów. Przenoszący usługi z karty na abonament skorzystają z:

– nielimitowanych rozmów do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych;

– nielimitowanych SMS-ów do wszystkich sieci komórkowych;

– nielimitowanych rozmów i SMS-ów do wszystkich sieci w roamingu UE;

–  8 GB Internetu;

– telewizji IPLA – 5 kanałów bez dodatkowych opłat;

– pakiet HBO GO za 0 zł przez 1 miesiąc;

– usługa Ochrona Wyświetlacza za 0 zł przez pierwszy miesiąc.

Propozycja dla przenoszących numer z karty okazuje się być całkiem korzystna, nawet w porównaniu z ofertą macierzystej sieci. Jedynym mankamentem są drogie telefony z półki premium. Natomiast przy niskiej cenie abonamentu trzeba liczyć się z wysoką ratą za telefon.

Telefony w ofertach Ja+  Abonament

Kluczową rolę w doborze abonamentu mogą odgrywać ceny telefonów oferowanych przez operatorów, ponieważ trzeba pamiętać , że do ceny abonamentu u większości operatorów doliczana jest miesięczna opłata za telefon.

W każdym z abonamentów Ja+ Abonament cena telefonu składa się z kwoty na start i comiesięcznej opłaty za telefon. Opłata na start zależna jest od marki i wynosi od 0,68 zł do 399 zł.

telefon

Przeniesienie numeru

W każdym z wymienionych abonamentów operator rabatuje wysokość zobowiązania do 0 zł na maksymalnie 4 miesiące (do 4 miesięcy dla przenoszących numer z ofert abonamentowych, MIX-a i dla nowych klientów, do 3 miesięcy dla przenoszących numer z ofert na kartę). Termin jest zależny od czasu przeniesienia numeru od poprzedniego operatora. Także opłata aktywacyjna w tym przypadku wynosi 0 zł.

Zmiana abonamentu

Zmiana w obrębie planów taryfowych jest możliwa w obie strony, tzn. z niższego na wyższy i z wyższego na niższy abonament. Przejście z niższego na wyższy plan powoduje włączenie usług odpowiednich do abonamentu o podwyższonej kwocie. Natomiast odwrotna sytuacja powoduje dezaktywację usług, których nie obejmuje niższy plan taryfowy. Przejście z taryfy może nastąpić w każdym czasie.

Dodatkowe pakiety i usługi

– telewizja IPLA za darmo przez 2 miesiące, potem 10 zł miesięcznie;

– usługa Serwis wyświetlacza (w przypadku uszkodzenia wyświetlacza i ekranu oraz zarysowań ekranu) – 0 zł przez pierwszy miesiąc, potem 4,99 zł miesięcznie;

– HBO GO za 0 zł przez 2 miesiące, potem 20 zł miesięcznie;

– usługa Ochrona Internetu, czyli ochrona przed wirusami, bezpieczna bankowość, lokalizacja ochrona danych w przypadku zgubienia – 0 zł przez miesiąc, potem 2,99 zł;

– nielimitowany Internet LTE przez 3 miesiące za darmo, potem 10 zł miesięcznie;

– usługa Czasoumilacz za 0 zł przez 1 miesiąc, potem 2,02 zł miesięcznie.

Bonusy

– brak opłaty aktywacyjnej;

– abonament do 4 miesięcy za darmo (w przypadku przeniesienia numeru);

– pakiet IPLA za 0 zł przez 2 miesiące;

– pakiet HBO GO za 0 zł przez 2 miesiące;

– usługa Serwis wyświetlacza za 0 zł przez 1 miesiąc;

– usługa Ochrona Internetu za 0 zł przez 1 miesiąc;

– usługa Czasoumilacz za darmo przez 1 miesiąc.

pakiety-bonusy-plus

Rozmowy w roamingu

Od 15 czerwca 2017 r. nastąpiły zmiany w naliczaniu opłat za usługi w roamingu. Zgodnie z wprowadzonymi zmianami usługi są rozliczane tak jak w kraju. Jeśli w abonamencie klient ma nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y korzysta z nich jak w kraju. W przypadku gdy abonament jest ograniczony limitem np. minut klient korzysta z limitu również w roamingu, następnie po jego przekroczeniu naliczane są opłaty zgodnie z cennikiem operatora. W przypadku korzystania z internetu w smartfonie w strefie roamingowej wielkość pakietu zależy od wysokości abonamentu/pakietu kwotowego uiszczanego przez Abonenta  i znajduje się w regulaminie Taryfa europejska dla PostPaid: https://www.plus.pl/documents/16/bbf5e031-9ef2-4810-a907-628562146113?title=Eurotaryfa-postpaid.pdf.

Poleć Plusa znajomemu

https://www.youtube.com/watch?v=U02jBNX9ows&list=PLSW0gHYvveE1vjs2nEa1llIyYIrq6yfO9

Przy podpisaniu nowej umowy lub przedłużeniu obecnej klient  otrzyma specjalny kod promocyjny, którym może podzielić się z dowolną osobą niebędącą abonentem Plusa. Dzięki niemu oboje zyskają po 50 zł jednorazowego rabatu na fakturze lub dodatkowe doładowanie 50 zł w Mix.

Poleć Plusa

Podsumowanie

Plany taryfowe Ja+ Abonament z telefonem prezentują się dość korzystnie na tle konkurentów. Ceny abonamentów i oferta pakietowa są porównywalne do propozycji głównych konkurentów.

Oczywiście o wyborze oferty przeważy przede wszystkim cena telefonu, natomiast abonamenty Ja+ są godne polecenia i wzięcia pod uwagę przy zakupie oferty abonamentowej.

Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close