Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza oferty Lajt mobile #nakartę

Rozmowy i SMS-y bez limitu, a do tego mega tani internet w ofercie na kartę. Czy Lajt mobile zdoła przebić konkurencję w ofercie na kartę?

Charakterystyka planów taryfowych #nakartę

Lajt mobile oferuje aż 5 planów taryfowych:

– Bez limitu na komórki za 18 zł miesięcznie;

– Bez limitu na stacjonarne za 10 zł co miesiąc;

–  Nielimitowane SMS-y w cenie 8 zł miesięcznie;

– Full kontakt za 21 zł miesięcznie;

– Pakiet studencki w cenie 19,99 zł.

W każdej z taryf konto będzie ważne przez 365 dni. W przypadku doładowań poniżej 10 zł ważność konta na usługi przychodzące to 365 dni, a na usługi wychodzące 180 dni.

Większość oferowanych planów taryfowych to pakiety cykliczne. Jedynie Full kontakt jest aktywowany jednorazowo.

Poza podstawowymi planami taryfowymi operator przewidział także dodatkowe pakiety internetowe, o których później.

Niewykorzystane pakiety nie przechodzą na kolejne okresy.

Warto też pamiętać, że z dodatkowych pakietów internetu klient skorzysta tylko wtedy, kiedy w podstawowym pakiecie nie posiada pakietu internetowego.

lajt

 Lajt mobile #nakartę: Bez limitu na komórki

W taryfie Bez limitu na komórki klient ma do wykorzystania za 18 zł nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych. Pakiet rozmów jest ważny przez 30 dni i odnawia się co kolejne 30 dni.

Aby skorzystać z promocji wystarczy wpisać na klawiaturze telefonu kod aktywujący: *136*11*04#. Natomiast w celu dezaktywacji należy wpisać kod dezaktywujący: *136*00*05#.

Porównując taryfę do innych operatorów można stwierdzić, że 18 zł za rozmowy do wszystkich sieci komórkowych to zdecydowanie za mało jak na taką cenę. Można przytoczyć chociażby ofertę „Ja+ na kartę Na komórkowe i stacjonarne” za 20 zł miesięcznie, gdzie klient skorzysta z nielimitowanych rozmów do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych.

Lajt mobile #nakartę: Bez limitu na stacjonarne

Jak sama nazwa wskazuje w pakiecie abonent będzie miał do dyspozycji nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci stacjonarnych za 10 zł miesięcznie.

Pakiet uruchamia się za pomocą krótkiego kodu: *136*11*05#, a dezaktywuje kodem: *136*00*05#.

Bez limitu na stacjonarne jest taryfą, której pakiety odnawiają się cyklicznie (co miesiąc).

Podobne oferty jako taryfy nie występują u innych operatorów. Zawsze są połączone z innymi pakietami lub istnieją jako dodatkowy pakiet do wykupienia.

Lajt mobile #na kartę: Nielimitowane SMS- y

Za 8 zł miesięcznie klient może wybrać taryfę z nielimitowanymi SMS-ami za 8 zł na 30 dni. Pakiet nielimitowanych SMS-ów będzie odnawiał się automatycznie co miesiąc.

Pakiet należy uruchomić za pomocą krótkiego kodu: *136*11*06#, a w przypadku rezygnacji dezaktywować kodem *136*00*06#. Również w tym przypadku, u pozostałych operatorów pakiet SMS-ów współistnieje z innymi pakietami w ramach jednej taryfy bądź jest odrębnym pakietem dodatkowym.

Lajt mobile #na kartę: Full kontakt

Full kontakt to taryfa bardziej rozbudowana od poprzednich. Zwierają się w niej:

– nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych;

– nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci stacjonarnych;

– nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci.

Pakiety nie odnawiają się co miesiąc i nie występują w wersji cyklicznej. Dlatego trzeba pamiętać, że aby skorzystać z oferty trzeba co miesiąc wpisywać kod aktywacyjny: *121*11*02#. W przypadku rezygnacji wystarczy wpisać krótki kod: *121*00*02.

Całość pakietów w ramach „Full kontakt” kosztuje 21 zł, co w porównaniu do konkurencyjnych ofert nie wypada najgorzej. Dla przykładu, w tej samej cenie, czyli za 21 zł w taryfie Formuła 4w1 od Play abonent będzie miał do dyspozycji nielimitowane rozmowy w Play, nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci komórkowych i  pakiet danych 2 GB. Co prawda w taryfie na kartę od Lajt mobile nie ma inetrnetu, ale za to są nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych.

Natomiast, dorzucając 4 zł, klient ma możliwość zakupienia pakietów nielimitowanych rozmów do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych , w ramach taryfy Play Unlimited na Kartę.

darmowy-starter-lajt-mobile-lte-z-internetem-1-gb

Lajt mobile #na kartę: Pakiet Studencki

Pakiet Studencki jest w rzeczywistości odrębnym planem taryfowym, w którym klient znajdzie:

– nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych;

– nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci stacjonarnych;

– nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych;

– pakiet aż 10 GB internetu.

To wszystko operator oferuje za jedyne 19,99 zł, co wyróżnia ofertę na tle innych operatorów. Nazwa wskazuje na ofertę dedykowaną studentom. Natomiast jest ona skierowana również do innych użytkowników sieci.

Taryfa włączana jest krótkim kodem: *136*11*12#, a wyłączna kodem: *136*00*12#.

Pakiety odnawiają się automatycznie co 30 dni.

Pakiet Studencki  to najkorzystniejsze pakiety spośród taryf Lajt mobile, jak i innych operatorów.

W innych sieciach komórkowych za podobny zestaw pakietów trzeba zapłacić co najmniej 25 zł, np. w taryfie na kartę PLUSH za nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci, nielimitowane SMS-y i MMS-y, 10 GB internetu i nielimitowany transfer na korzystanie z aplikacji: Facebook, Messenger, Instagram i WhatsApp.

Dodatkowe pakiety

Operator przewidział możliwość dokupienia jedynie pakietów internetowych. Należy także pamiętać, że w przypadku taryf z pakietem internetowym klient nie będzie mógł wykupić dodatkowego pakietu internetowego.

Dostępne pakiety internetowe:

– Internet 100 MB LTE na 30 dni za 1 zł. Pakiet uruchamiany jest jednorazowo, co oznacza, że wymaga każdorazowej aktywacji. 100 MB LTE uruchamia się po wpisaniu krótkiego kodu: *136*11*09#, a wyłączany kodem: *136*00*09#;

– Internet 500 MB LTE za 2,99 zł na 30 dni. Ofertę można aktywować za pomocą krótkiego kodu: *121*11*05#, a dezaktywować kodem: *121*00*05#. Pakiet 500 MB LTE również jest pakietem jednorazowym;

– Internet 1 GB LTE za 5 zł na 30 dni. Pakiet uruchamia się za pomocą krótkiego kodu: *136*11*08#, a rezygnacja z niego następuje po wpisaniu kodu: *136*00*08#. Pakiet 1GB internetu również jest wersją jednorazową.

– Internet 10 GB LTE za 10 zł na 30 dni. W celu uruchomienia pakietu należy wpisać na klawiaturze telefonu krótki kod: *121*11*04#, a wyłączenia: *121*00*04#. Pakiet 10 GB internetu nie odnawia się automatycznie co miesiąc.

Rejestracja/ przeniesienie numeru

Operator Lajt mobile jest operatorem wirtualnym, co oznacza, że nie dysponuje palcówkami, w których można zarejestrować lub przenieść numer.

Dlatego zakup i  rejestracja numerów odbywa się za pośrednictwem strony internetowej operatora.

przenies-numer-lajt-mobile

Po zarejestrowaniu numeru klient zobowiązany jest do dokonania przelewu rejestracyjnego, którego kwota zależy od użytkownika. Im więcej klient przeleje, tym większy bonus otrzyma. Dla każdej kwoty weryfikacyjnej przelanej na konto operatora przewidziany jest bonus w wysokości 50%. Dla przykładu, jeśli abonent dokona przelewu na kwotę 500 zł otrzyma dodatkowo 250 zł.

W przypadku rejestracji kilku numerów, kwota bonusu zostanie proporcjonalnie rozdysponowana na wszystkie numery.

Doładowania

Doładowań można dokonywać za pośrednictwem systemu transakcyjnego na stronie internetowej Lajt mobile lub kodami doładowującymi sieci Plus. Konto można zasilić wybraną przez siebie kwotą, taką, która pokryje przynajmniej uruchomienie wybranego przez klienta pakietu.

doładowania lajt

Co ciekawe, na polskim rynku nowe i nietypowe, Lajt mobile daje szansę swoim abonentom  na zdobywanie darmowych doładowań. Wystarczy zagrać w Inoichi Runner i zgarnąć darmowe zasilenie konta:

Lajt mobile gra

Podsumowanie

Najkorzystniejszą taryfą zarówno w Lajt Mobile, jak i w porównaniu z konkurencją jest „Pakiet Studencki”. Jak na razie jest jednym z najtańszych i bogatych w usługi pakietów na polskim rynku telekomunikacyjnym. Należy też zauważyć, że łączenie ze sobą różnych pakietów, w zależności od potrzeb, może być bardzo korzystne dla klientów. Co najważniejsze, dodatkowe pakiety internetowe są jednymi z najtańszych wśród wszystkich operatorów, co na pewno docenią klienci często korzystający z transferu internetowego.

Back to top button