Analizy

Analiza oferty Play na Kartę – rozmowy w Play za 0 zł

Play na kartę to jedyna taryfa skierowana, w zasadzie, wyłącznie do użytkowników korzystających z rozmów i SMS – ów w sieci Play. Czy taka oferta ma sens i rację bytu?

Charakterystyka Play na Kartę

Play na Kartę to:

– nielimitowane rozmowy w obrębie sieci Play za 0 zł;

– nielimitowane SMS-y w Play za 0 zł.

Aby skorzystać z usługi trzeba kupić starter dedykowany dla oferty lub w przypadku użytkowników innych taryf w Play wpisać na klawiaturze telefonu krótki kod: *163*6#.

Play na kartę

Trzeba pamiętać o regularnym doładowywaniu konta, ponieważ promocja darmowych rozmów obowiązuje wyłącznie przy zasilonym koncie. Oznacza to, że taryfa nie jest całkowicie darmowa. Aby utrzymać konto przez np. 30 dni trzeba wydać co najmniej 25 zł, co już jest sporym wydatkiem przy korzystaniu wyłącznie z nielimitowanych rozmów i SMS-ów do sieci Play. W tej samej sieci funkcjonują o wiele atrakcyjniejsze taryfy, takie jak chociażby odNOWA, gdzie środki są ważne do ich wyczerpania, a rozmowy i SMS-y w Play nic nie kosztują.

Pakiety dodatkowe

Operator przewidział dodatkowe cykliczne pakiety internetu, natomiast zapomniał już o pakietach rozmów, SMS-ów i MMS-ów.

Dlatego za wykonanie połączenia do innej sieci użytkownik zapłaci 29 gr za minutę połączenia, za wysłanie SMS-a poza sieć 9 gr, a wysłanie MMS-a 19 gr. W przypadku kiedy abonent nie wykupi pakietu internetowego zapłaci 12 gr za wykorzystanie każdego ze 100 kB

Spośród dostępnych dodatkowych pakietów internetu klient ma do wyboru:

– Pakiet internetu 600 MB za 5 zł miesięcznie. Pakiet uruchamia się za pomocą krótkiego kodu: *111*541*1#;

– Pakiet internetu 2 GB za 9 zł miesięcznie. Uruchomienie pakietu następuje po wpisaniu na klawiaturze telefonu krótkiego kodu: *11*542*1#;

– Pakiet internetu 6 GB za 20 zł miesięcznie. Pakiet uruchamia się po wpisaniu krótkiego kodu: *111*543*1#.

Ceny dodatkowych pakietów internetowych nie są zadowalające przy jednoczesnym korzystaniu z wielu usług. Nawet dla korzystających z internetu w telefonie nie jest to satysfakcjonująca oferta. Pakiet 6 GB za 20 zł jest absurdalnie drogi. Skoro abonent ma obowiązek doładowania konta to po co wydawać 20 zł na internet i mieć w zanadrzu środki na rozmowy i SMS-y do innych sieci, skoro istnieje możliwość wykupienia „porządnego” pakietu usług w innej taryfie Play lub w innej sieci. Dla przykładu:

Cennik

– Play, w taryfie Formuła UNLIMITED na kartę, oferuje za 25 zł miesięcznie nielimitowane rozmowy i SMS-y  do wszystkich sieci komórkowych i 6 GB internetu;

– PLUSH na kartę za 25 zł proponuje nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych, nielimitowane SMS-y i MMS-y, 10 GB internetu i darmowy transfer na korzystanie z aplikacji: Facebook, Messenger, Instagram i WhatsApp;

– Virgin Mobile w ofercie #PEŁENLUZ za 19 zł miesięcznie oferuje nielimitowane rozmowy do Virgin Mobile i Play, 100 minut na rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, 5 GB internetu oraz darmowy transfer na korzystanie z aplikacji: GaduGadu, Twitter, Facebook, Messenger, askfm.

Przykłady korzystniejszych ofert można mnożyć. Obecnie na rynku jest ich mnóstwo i powoli wypierają taryfy takie jak „Play na Kartę”.

Przeniesienie numeru od innego operatora

W ramach przeniesienia numeru z innej sieci Play stawia na klika zachęcających bonusów:

– pakiet 50 GB internetu na 5 miesięcy;

– pakiet 500 zł do wykorzystania na rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci komórkowych na 5 miesięcy;

– rok ważności konta.

Przeniesienie numeru

Doładowania i ważność konta

Konto można doładować na kilka sposobów:

– przez internetowe konto bankowe (jeśli klient takie posiada);

– kartą płatniczą;

– przez mobilną stronę doładowań, czyli doładowanie konta przez aplikację banku, zainstalowaną na telefonie;

– kartą zdrapką dostępną w sklepach, kioskach itd.;

– kodem z wydruku z terminala płatniczego z punktu sprzedaży;

– z innego konta abonenckiego Play z numerem na abonament.

Kwoty doładowań oraz ważność konta prezentują się następująco:

Doładowania

Podsumowanie

Taryfa Play na Kartę z rozmowami i SMS-ami do Play za darmo jest taryfą pozornie za 0 zł. Biorąc pod uwagę fakt obowiązku doładowywania konta w celu skorzystania z promocji nie ma ona najmniejszego sensu. Abonenci korzystający wyłącznie z usług w ramach sieci Play , chcący zaoszczędzić na połączeniach i SMS-ach do sieci, paradoksalnie wcale nie zaoszczędzą, a wyrzucą pieniądze w przysłowiowe błoto. W tej cenie abonent znajdzie wiele konkurencyjnych i kompleksowych ofert.

Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close