Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza oferty Play Stan Nielimitowany Rodzina z telefonem

Całkiem nowa formuła abonamentów Play z nielimitowanymi rozmowami, SMS-ami, MMS-ami i Internetem bez limitu gigabajtów to już fakt. Do tego konkurencyjne ceny, tanie telefony z jednorazową opłatą i mnóstwo usług dodatkowych i możliwość wyboru niższej ceny telefonu. Czy Stan nielimitowany jest tak atrakcyjny, tani i niezawodny?

Charakterystyka Stanu Nielimitowanego RODZINA z telefonem

W ofercie na jedną kartę SIM z telefonem klient może wybrać spośród 3 propozycji operatora z umową na 24 miesiące:

Stan nielimitowany MINI RODZINA  od 30 zł miesięcznie za osobę;

Stan nielimitowany RODZINA w cenie od 45 zł miesięcznie od osoby;

– Stan nielimitowany DOM Wi-Fi RODZINA za 50 zł miesięcznie od osoby.

Abonenci mają także możliwość zwiększenia ceny abonamentu o wybraną kwotę, aż do 250 zł miesięcznie. Umożliwia to klientowi zakup telefonu w niższej cenie.

Opłata za telefon jest jednorazowa i zależy od wyboru oferty, a także możliwości skorzystania z wariantów zwiększenia abonamentu w celu obniżenia ceny telefonu. Oczywiście, można wybrać ofertę w cenie podstawowej, ale też abonent ma możliwość zakupu wymarzonego telefonu za 1 zł kosztem wyższego abonamentu rozłożonego na 24 miesiące.

Z oferty mogą skorzystać, na preferencyjnych warunkach, posiadacze Karty Dużej Rodziny. Wtedy cena każdego z zakupionych abonamentów ulegnie obniżeniu, a ceny poszczególnych abonamentów będą wynosić:

– Stan Nielimitowany Mini – Rodzina: 20 zł;

– Stan Nielimitowany – Rodzina- 27,50 zł;

– Stan Nielimitowany Dom WiFi – Rodzina: 30 zł.

stan-nielimitowany-play-2017

W ceny abonamentów wliczone są już dwa rabaty:

– za korzystanie z e-faktury i dokonywanie terminowych płatności (5 zł)

– za wyrażenie tzw. zgód marketingowych.

W przypadku niespełnienia któregoś z warunków abonament wzrośnie o 5 lub 10 zł miesięcznie.

Z czego składa się abonament w wersji RODZINA?

Play, w regulaminie, określa grupę maksymalnie 3 kart SIM/USIM jako Grupę Duet, na którą składają się:

  1. Karta Grupowa z taryfą Karta Grupowa Duet, co oznacza, że jest to karta tworząca i spinająca wszystkie usługi Grupy Duet
  2. Maksymalnie 2 umowy z taryfą Duet Stan Nielimitowany Mini.

Każdą z umów może podpisać jedna osoba , tzn. wszystkie karty przynależące do tej samej umowy muszą znajdować się na jednym koncie abonenckim. Dzięki temu klient otrzyma jedną fakturę na wszystkie usługi.

Abonent może korzystać na wszystkich kartach ze wspólnych usług i pakietów.

Na kartach w Grupie Duet w pierwszej kolejności wykorzystywane są usługi i pakiety przewidziane dla tej grupy. Natomiast po wyczerpaniu pakietów z limitem klient może nadal z nich korzystać, ale już na zasadach zawartych w Cenniku Oferty Duet Stan Nielimitowany, czyli na ogólnych zasadach odpłatności za wykorzystanie określonej jednostki danej usługi.

Przy zawieraniu nowej umowy trzeba pamiętać o opłacie aktywacyjnej, która wynosi 30 zł za każdą kartę w Grupie Duet.

Stan nielimitowany MINI RODZINA z telefonem

W najniższym abonamencie rodzinnym Stanu nielimitowanego Play klient ma do dyspozycji:

– nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych;

– nielimitowane SMS-y i MMS-y  do abonentów sieci Play. Za SMS-y i MMS-y  do pozostałych sieci operator nalicza opłatę 19 gr;

– pakiet wspólny internet 15 GB

– pakiet telewizji Play NOW mini (zawierający programy: MTV Music, BBC Liefestyle, VH1 Classic, Polsat Viasat History, History) bez żadnych opłat przez 12 pełnych okresów rozliczeniowych, następnie usługa ulega wyłączeniu.

–  pakiet Kanałów HBO i Biblioteka HBO GO przez pierwsze 3 okresy rozliczeniowe za darmo, potem 18 zł za Kanały HBO i 2 zł za Bibliotekę HBO GO.

mini

W porównaniu z innymi operatorami oferta prezentuje się następująco:

Dla porównania, np. Plus w ofercie Ja+ Duet za 44,99 zł za osobę oferuje nielimitowane minuty do wszystkich sieci komórkowych, wspólny pakiet 4 GB i pakiet telewizji platformy IPLA. Za pozostałe usługi trzeba już zapłacić: rozmowy ze wszystkimi sieciami stacjonarnymi to koszt 29 gr za minutę, wysłanie SMS-a 20 gr i wysłanie MMS-a 40 gr. Do ceny abonamentu należy doliczyć comiesięczną ratę za sprzęt i jednorazową opłatę wstępną przy zawieraniu umowy. Oczywiście, cena opłaty wstępnej i raty zależy od marki i jakości sprzętu.

Pozostali operatorzy stawiają na oferty rodzinne lub większą ilość kart niż tylko 2, dlatego znalezienie oferty z telefonem przy niskim abonamencie jest utrudnione chociażby dlatego, że w niewiele większej kwocie klient otrzymuje już ofertę bez limitu z telefonem.

Stan nielimitowany RODZINA z telefonem

W tej ofercie klient znajdzie:

– nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych;

– nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych;

-internet bez limitu (w rzeczywistości po wykorzystaniu 10 GB Internet zwalnia);

– pakiet telewizji Play NOW podstawowy (zawierający programy: CNN, TNT, Nickelodeon, Paramount Channel, Eleven Extra, MTV Music, BBC Lifestyle, VH1 Classic, Polsat Viasat History, History) bez żadnych opłat przez 12 pełnych okresów rozliczeniowych, następnie usługa ulega wyłączeniu;

– nielimitowane gigabajty na oglądanie telewizji Play NOW na wybranym urządzeniu;

– dostęp do filmów i seriali na platformie Showmax przez 12 miesięcy bez dodatkowych opłat;

–  pakiet Kanałów HBO i Biblioteka HBO GO przez pierwsze 3 okresy rozliczeniowe za darmo, potem 18 zł za Kanały HBO i 2 zł za Bibliotekę HBO GO;

– nielimitowana muzyka w Tidal.

stan nielimitowany

Pozostali operatorzy proponują np.:

T-Mobile w ofercie Superduet za 99,90 zł miesięcznie za dwa abonamenty oferuje w każdym z nich: nielimitowane minuty do sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowane SMS-y i MMS-y, Supernet 5 GB i pakiet nielimitowanego internetu na aplikacje: Tidal, Facebook, Twitter, MyBox, Nawigacja T-Mobile, MyDysk, Messenger, WhattsApp, Migam,  OLX, OtoDom, OtoMoto. Do tego, operator przygotował atrakcyjną ofertę zakupu telefonów. Do każdego z abonamentów klient może wybrać telefon z jednorazową opłatą (np. Huawei P8 Lite to jednorazowy koszt 79 zł).

Stan nielimitowany DOM Wi-Fi RODZINA

Najbardziej rozbudowany pakiet dla wymagających to:

– nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych;

– nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych;

-internet bez limitu (w rzeczywistości po wykorzystaniu 10 GB Internet zwalnia);

– pakiet telewizji Play NOW podstawowy (zawierający programy: CNN, TNT, Nickelodeon, Paramount Channel, Eleven Extra, MTV Music, BBC Lifestyle, VH1 Classic, Polsat Viasat History, History) bez żadnych opłat przez 12 pełnych okresów rozliczeniowych, następnie usługa ulega wyłączeniu. Dodatkowo, klient może wybrać 1 z 4 pakietów kanałów dodatkowych spośród: KIDS, EXTRA, FUN i SPORT;

– pakiet Kanałów HBO i Biblioteka HBO GO przez pierwsze 3 okresy rozliczeniowe za darmo, potem 18 zł za Kanały HBO i 2 zł za Bibliotekę HBO GO;

– nielimitowane gigabajty na oglądanie telewizji Play NOW na wybranym urządzeniu;

– dostęp do filmów i seriali na platformie Showmax przez 12 miesięcy bez dodatkowych opłat;

– nielimitowana muzyka w Tidal;

– pakiet nielimitowanego internetu mobilnego (w praktyce to 100 GB, następnie prędkość internetu zostanie zwolniona do 1 Mb/s  – czyli bardzo niskiej prędkości).

nielimitowany dom-wi_fi

Zbliżoną pakietowo ofertą jest abonament Orange Love Internet 4G i Telefon komórkowy, który funkcjonuje na rynku dłużej od oferty Play. Pakiet składa się z abonamentu komórkowego (nielimitowane rozmowy ze wszystkimi sieciami komórkowymi i stacjonarnymi w Polsce, nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci komórkowych, 3 GB internetu, Roaming w Unii Europejskiej bez dodatkowych opłat: nielimitowane rozmowy ze wszystkimi sieciami stacjonarnymi i komórkowymi w UE, nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci komórkowych w UE, 1 GB internetu w UE, po wykorzystaniu 0,04 zł/1 MB) i internetu mobilnego 4G, który zwalnia dopiero po wykorzystaniu 150 GB. Za pakiet klient zapłaci 69 zł. Do opłaty abonamentowej należy także doliczyć ratę za wybrany sprzęt. Klient ma możliwość wyboru telefonu, tabletu lub routera domowego bądź przenośnego.

Telefony w ofercie Stan Nielimitowany RODZINA

Abonent ma możliwość wyboru ceny abonamentu w cenie podstawowej lub podwyższonej. Co daje takie rozwiązanie? Im wyższa cena abonamentu, tym niższa cena telefonu.

Jak sprawdzić czy podwyższenie abonamentu będzie opłacało się klientom Play? W analizie przyjęte zostało kryterium ceny podstawowej i ceny telefonu, a także ile klient zapłaci za abonament jeśli będzie chciał zakupić urządzenie za 1 zł.

Wybrane zostały 2 urządzenia LG K8 i Apple iPhone SE 32 GB w taryfie Stan Nielimitowany Duet. Podobne zasady mają zastosowanie w pozostałych taryfach.

LG K 8 LTE w abonamencie 50 zł to koszt jednorazowy 119 zł. Całkowity koszt umowy z telefonem wyniesie 1319 zł. Jeśli klient będzie chciał kupić telefon za 1 zł musi liczyć się abonamentem 60 zł, czyli całkowity koszt umowy z telefonem to 1441 zł. Różnica między tymi wariantami to 122 zł.

Apple iPhone SE 32 GB w abonamencie 50 zł kosztuje 1159 zł, co daje 2394 zł. Przy zakupie iPhone SE za 1 zł abonament wyniesie 120 zł miesięcznie, czyli dwuletnia umowa wyniesie klienta 2881 zł. Różnica w cenie  to 487 zł.

Przeniesienie numeru do Play

Abonent innej sieci ma możliwość przeniesienia numeru do Play już 190 dni przed zakończeniem umowy u swojego operatora. Dzięki temu przez 6 miesięcy nie zapłaci abonamentu w Play. Do czasu przeniesienia klient nie będzie płacił abonamentu za numer przenoszony.

Dodatkowo przy ofercie z telefonem na 24 miesiące klient otrzyma rabat w wysokości 10 zł na abonament na cały okres umowy.

2

Do czasu przeniesienia numeru klient może skorzystać bezpłatnie, na terenie kraju, z nielimitowanych rozmów do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowanych SMS-ów i MMS-ów do wszystkich sieci i pakiet nielimitowanych GB. Za pozostałe usługi klient zapłaci zgodnie z Cennikiem Oferty Duet Stan Nielimitowany.

Bonusy

– pakiety telewizji Play NOW: mini i podstawowy za darmo przez 12 miesięcy;

– nielimitowane gigabajty na oglądanie telewizji Play NOW, który nie pomniejsza pakietu danych w pakiecie;

– dostęp do filmów i seriali na platformie Showmax przez 12 miesięcy bez dodatkowych opłat;

– pakiet Kanałów HBO i Biblioteka HBO GO przez pierwsze 3 okresy rozliczeniowe za darmo;

– nielimitowana muzyka w Tidal.

play-now-telwizja-play

Podsumowanie

Oferta Play jest jedną z bardzo atrakcyjnych na rynku. Bogata oferta pakietów dodatkowych, przystępne ceny abonamentów i telefonów, za które klient wniesie jednorazową opłatę, czynią ofertę, Play bardzo konkurencyjną.  Warto zwrócić uwagę na ceny telefonów i zastanowić się czy warto podwyższać abonament. O ile ma to uzasadnienie przy droższych modelach, tak już przy tańszych niekoniecznie.

Patrząc na ofertę Stan Nielimitowany całościowo warto pochylić się nad nią przy wyborze abonamentu dla dwojga.

Back to top button