Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza oferty Play Stan nielimitowany SOLO (bez telefonu)

Play przygotował całkiem nowe  plany taryfowe i stawia na wszystko bez limitu. Stan nielimitowany to rozmowy, SMS-y, MMS-y i Internet bez limitu. Do tego nielimitowane gigabajty na telewizję Play NOW, filmy i seriale na platformie Showmax przez 12 miesięcy bez dodatkowych opłat i nielimitowana muzyka z Tidalem. Poza atrakcyjnymi pakietami taryfowymi i dodatkowymi usługami operator oferuje stosunkowo niskie ceny za poszczególne abonamenty. Czy rzeczywiście wszystkie pakiety Stanu nielimitowanego są nielimitowane i bez ograniczeń?

Charakterystyka Stanu Nielimitowanego Solo

W ofercie na jedną kartę SIM klient może wybrać spośród 3 propozycji operatora w wariantach na 12 lub 24 miesiące:

Stan nielimitowany MINI SOLO za 30 zł miesięcznie wariancie abonamencie na 24 miesiące lub 40 zł przez 12 miesięcy;

Stan nielimitowany SOLO w cenie 50 zł miesięcznie przy zobowiązaniu na 24 miesiące lub 60 zł miesięcznie;

– Stan nielimitowany DOM Wi-Fi SOLO za 70 zł co miesiąc przy umowie na 24 miesiące lub 80 zł przez 12 miesięcy.

Klient może także zawrzeć umowę na czas nieokreślony, jednak koszt planów taryfowych znacznie wzrasta: dla planu Mini to koszt 200 zł miesięcznie, planu Nielimitowanego 280 zł, a dla Dom WiFi 300 zł co miesiąc.

Ofertą, na którą kładzie nacisk Play, jest abonament Stan nielimitowany SOLO za 50 zł miesięcznie. Czy rzeczywiście jest taki opłacalny sprawdzimy w naszej analizie.

W ceny abonamentów wliczone są już dwa rabaty:

– za korzystanie z e-faktury i dokonywanie terminowych płatności (5 zł)

– za wyrażenie tzw. zgód marketingowych.

W przypadku niespełnienia któregoś z warunków abonament wzrośnie o 5 lub 10 zł miesięcznie.

blaszczykowski-stan-nielimitowany-solo

Stan nielimitowany MINI SOLO

W najniższym z abonamentów klient skorzysta z:

– nielimitowanych rozmów do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych;

– nielimitowanych SMS-ów i MMS-ów do abonentów sieci Play;

– 2 GB internetu;

– do 2,01 GB w Strefie Euro;

– pakiet telewizji Play NOW mini (zawierający programy: MTV Music, BBC Liefestyle, VH1 Classic, Polsat Viasat History, History) bez żadnych opłat przez 12 pełnych okresów rozliczeniowych, następnie usługa ulega wyłączeniu;

– pakiet Kanałów HBO i Biblioteka HBO GO przez pierwsze 3 okresy rozliczeniowe za darmo, potem 18 zł za Kanały HBO i 2 zł za Bibliotekę HBO GO;

– nielimitowane gigabajty na oglądanie telewizji Play NOW na wybranym urządzeniu.

 

mini

W podobnej cenie np. w abonamencie Smart Plan LTE tylko SIM 29,99 na 24 miesiące za 29,99 zł w Orange abonent będzie korzystał z nielimitowanych rozmów do wszystkich sieci komórkowych w kraju i UE (w strefie 1), nielimitowanych SMS-ów do wszystkich sieci komórkowych i 2 GB internetu. Operator proponuje także korzystanie z dodatkowych usług, ale tylko przez miesiąc za darmo, a potem np. korzystanie ze Spotify Premium będzie kosztowało już 19,99 zł miesięcznie, co znacznie podwyższa abonament.

Inny operator, Premium Mobile w ofercie abonamentowej Freedom 1 na czas nieokreślony w cenie 19,90 zł proponuje klientom nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych, SMS-y bez limitu i 5 GB internetu.

Natomiast, dla porównania, Plus w abonamencie Ja+ Abonament bez telefonu w cenie 29,99 zł oferuje nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych, 2 GB internetu i pakiet 5 kanałów IPLA PLUS za darmo przez cały okres umowy.

W przykładowych porównaniach nie ma większych różnic w podstawowych pakietach rozmów, SMS-ów czy internetu, natomiast Play wyróżnia się na tle konkurencji bogatym wachlarzem pakietów dodatkowych.

Stan nielimitowany SOLO

W najbardziej promowanej przez Play ofercie klient znajdzie:

– nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych;

– nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych;

-internet bez limitu (w rzeczywistości po wykorzystaniu 10 GB Internet zwalnia);

– 5 GB internetu,

– do 2,01 GB internetu w Strefie Euro;

– pakiet telewizji Play NOW podstawowy (zawierający programy: CNN, TNT, Nickelodeon, Paramount Channel, Eleven Extra, MTV Music, BBC Lifestyle, VH1 Classic, Polsat Viasat History, History) bez żadnych opłat przez 12 pełnych okresów rozliczeniowych, następnie usługa ulega wyłączeniu;

– nielimitowane gigabajty na oglądanie telewizji Play NOW na wybranym urządzeniu;

– dostęp do filmów i seriali na platformie Showmax przez 12 miesięcy bez dodatkowych opłat;

– – pakiet Kanałów HBO i Biblioteka HBO GO przez pierwsze 3 okresy rozliczeniowe za darmo, potem 18 zł za Kanały HBO i 2 zł za Bibliotekę HBO GO;

– nielimitowana muzyka w Tidal.

logo stan nielimitowany

Czy inni operatorzy są w stanie przebić taką ofertę? Większość operatorów, w cenie około 50 zł, ma do zaoferowania nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, SMS-y i MMS-y bez limitu do wszystkich sieci komórkowych, internetu 5 GB lub więcej.

Dla przykładu Premium Mobile w palnie taryfowym Freedom 2 za 24,70 zł oferuje no limit na rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych oraz nielimitowane SMS-y i MMS-y, a także 10 GB internetu. Natomiast brak tutaj jakichkolwiek atrakcyjnych pakietów dodatkowych.

T-Mobile w abonamencie pod nazwą „T-Mobile 1 – bez limitu”  w cenie 50 zł oferuje wszystko bez limitu – nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych stacjonarnych, nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych i Internet bez limitu danych.

Oferty są bardzo podobne, ale rozrzut cen ogromny. Oczywiście, nie tylko cena powinna być wyznacznikiem zakupu oferty. Jeśli brać pod uwagę atrakcyjności usług Play zdecydowanie wygrywa pakietami dodatkowymi. Natomiast, jeśli klient niekoniecznie potrzebuje rozbudowanego pakietu usług, wybierze zdecydowanie tańszą ofertę, gdyż będzie kierował się kryterium „jak najwięcej za jak najmniej”.

Stan nielimitowany DOM Wi-Fi SOLO

Najbardziej rozbudowany pakiet dla wymagających to:

– nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych;

– nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych;

-internet bez limitu (w rzeczywistości po wykorzystaniu 10 GB Internet zwalnia);

– 4,01 GB internetu w Strefie Euro;

– pakiet telewizji Play NOW podstawowy (zawierający programy: CNN, TNT, Nickelodeon, Paramount Channel, Eleven Extra, MTV Music, BBC Lifestyle, VH1 Classic, Polsat Viasat History, History) bez żadnych opłat przez 12 pełnych okresów rozliczeniowych, następnie usługa ulega wyłączeniu. Dodatkowo, klient może wybrać 1 z 4 pakietów kanałów dodatkowych spośród: KIDS, EXTRA, FUN i SPORT;

– pakiet Kanałów HBO i Biblioteka HBO GO przez pierwsze 3 okresy rozliczeniowe za darmo, potem 18 zł za Kanały HBO i 2 zł za Bibliotekę HBO GO;

– nielimitowane gigabajty na oglądanie telewizji Play NOW na wybranym urządzeniu;

– dostęp do filmów i seriali na platformie Showmax przez 12 miesięcy bez dodatkowych opłat;

– nielimitowana muzyka w Tidal;

– pakiet nielimitowanego internetu mobilnego (w praktyce to 100 GB, następnie prędkość internetu zostanie zwolniona do 1 Mb/s  – czyli bardzo niskiej prędkości).

 

nielimitowany dom-wi_fi

Bardzo podobną ofertą jest abonament Orange Love Internet 4G i Telefon komórkowy, który funkcjonuje na rynku dłużej od oferty Play. Pakiet składa się z abonamentu komórkowego (nielimitowane rozmowy ze wszystkimi sieciami komórkowymi i stacjonarnymi w Polsce, nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci komórkowych, 3 GB internetu, Roaming w Unii Europejskiej bez dodatkowych opłat: nielimitowane rozmowy ze wszystkimi sieciami stacjonarnymi i komórkowymi w UE, nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci komórkowych w UE, 1 GB internetu w UE, po wykorzystaniu 0,04 zł/1 MB) i internetu mobilnego 4G, który zwalnia dopiero po wykorzystaniu 150 GB. Za pakiet klient zapłaci 69 zł.

Przeniesienie numeru do Play

Abonent innej sieci ma możliwość przeniesienia numeru do Play już 6 miesięcy przed zakończeniem umowy u swojego operatora. Dzięki temu przez 6 miesięcy nie zapłaci abonamentu w Play. Do czasu przeniesienia klient nie będzie płacił abonamentu za numer przenoszony. Do czasu przeniesienia numeru klient może skorzystać bezpłatnie, na terenie kraju, z nielimitowanych rozmów do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowanych SMS-ów i MMS-ów do wszystkich sieci i pakiet nielimitowanych GB. Za pozostałe usługi klient zapłaci zgodnie z Cennikiem Oferty Solo Stan Nielimitowany.

Najważniejsza i niezbędna do skorzystania z promocji informacja: zawarcie umowy na 24 miesiące skutkuje naliczeniem do 6 miesięcy za darmo. Zawarcie umowy na 12 miesięcy nie uprawnia klienta do takiego rabatu.

Ukryte koszty/haczyki

– opłata aktywacyjna w wysokości 50 zł;

– uzależnienie ceny abonamentu od wyrażenia zgód marketingowych i skorzystania z e-faktury.

Bonusy

– pakiety telewizji Play NOW: mini i podstawowy za darmo przez 12 mieięcy;

– nielimitowane gigabajty na oglądanie telewizji Play NOW, który nie pomniejsza pakietu danych w pakiecie;

– dostęp do filmów i seriali na platformie Showmax przez 12 miesięcy bez dodatkowych opłat;

– pakiet Kanałów HBO i Biblioteka HBO GO przez pierwsze 3 okresy rozliczeniowe za darmo;

– nielimitowana muzyka w Tidal.

stan-nielimitowany-play-2017

Podsumowanie

Zdecydowanie, najatrakcyjniejszą i przystępną cenowo ofertą spośród 3 planów taryfowych Play  jest Stan nielimitowany SOLO. Dla osób poszukujących ofert bogatych w pakiety dodatkowe Stan Nielimitowany wydaje się być jednym z najlepszych wyborów. Natomiast dla poszukujących tanich rozwiązań, niepotrzebujących wielu dodatkowych usług nie będzie dobrym rozwiązaniem. Aczkolwiek, możliwość korzystania z pakietów przez 12 miesięcy za darmo może zachęcić klientów do wypróbowania nowości i być może wykupienia płatnych pakietów po zakończeniu promocji.

Back to top button