Analiza oferty Play Stan nielimitowany SOLO (z telefonem)

analiza-play-stan-nielimitowany-solo-z-telefonem

Całkiem nowa formuła abonamentów Play z nielimitowanymi rozmowami, SMS-ami, MMS-ami i Internetem bez limitu gigabajtów to już fakt, a nie obiecanki. Do tego konkurencyjne ceny, tanie telefony z jednorazową opłatą i mnóstwo usług dodatkowych. Czy Stan Nielimitowany okaże się tak atrakcyjny jak maluje go Play?

Charakterystyka Stanu Nielimitowanego Solo z telefonem

W ofercie na jedną kartę SIM z telefonem klient może wybrać spośród 3 propozycji operatora z umową na 24 miesiące:

Stan nielimitowany MINI SOLO za 40 zł miesięcznie;

Stan nielimitowany SOLO w cenie 60 zł miesięcznie;

– Stan nielimitowany DOM Wi-Fi SOLO za 80 zł.

Abonenci mają także możliwość zwiększenia ceny abonamentu o wybraną kwotę, aż do 250 zł miesięcznie. Umożliwia to klientowi zakup telefonu w niższej cenie. W analizie sprawdzimy czy podpisanie umowy na wyższą kwotę abonamentu jest opłacalne.

Opłata za telefon jest jednorazowa i zależy od wyboru oferty, a także możliwości skorzystania z wariantów zwiększenia abonamentu w celu obniżenia ceny telefonu.

W ceny abonamentów wliczone są już dwa rabaty:

– za korzystanie z e-faktury i dokonywanie terminowych płatności (5 zł)

– za wyrażenie tzw. zgód marketingowych.

W przypadku niespełnienia któregoś z warunków abonament wzrośnie o 5 lub 10 zł miesięcznie.

prezentacja-play Analiza oferty Play Stan nielimitowany SOLO (z telefonem)

Stan nielimitowany MINI SOLO z telefonem

W najniższym abonamencie Stanu nielimitowanego Play klient ma do dyspozycji:

– nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych;

– nielimitowane SMS-y i MMS-y  do abonentów sieci Play. Za SMS-y i MMS-y  do pozostałych sieci operator nalicza opłatę 19 gr;

– 2 GB internetu;

– do 2,01 GB w Strefie Euro;

– pakiet telewizji Play NOW mini (zawierający programy: MTV Music, BBC Liefestyle, VH1 Classic, Polsat Viasat History, History) bez żadnych opłat przez 12 pełnych okresów rozliczeniowych, następnie usługa ulega wyłączeniu.

prezentacja-play Analiza oferty Play Stan nielimitowany SOLO (z telefonem)

W porównaniu z innymi operatorami oferta prezentuje się następująco:

– T-Mobile w Ofercie T1 z telefonem za 49,99 zł miesięcznie i opłatą za telefon przy odbiorze oferuje nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, 2 GB internetu (w tym 1,55 GB w UE), wideo bez limitu danych (dla serwisów: YouTube, Netflix, VEVO, showmax, VOD, Player, TVP Sport HD, Stream TVP, Chilli Cinema), aplikacje bez limitu danych (Tidal, Nawigacja T-Mobile, MyBox, MyDysk, Mój T-Mobile, T-Mobile Usługi Bankowe, OLX, Otomoto, Otodom, Migam). Za wysłanie SMS-a lub MMS-a  w Polsce lub UE klient zapłaci 20 gr.

– W Orange w ofercie Smart Plan LTE z urządzeniem na raty abonent zapłaci 29,99 zł miesięcznie za abonament i ratę za telefon. Ponadto, przy większości telefonów, przy zawieraniu umowy klient będzie zobowiązany do wpłaty kwoty na start przy jego odbiorze.

– Plus w Ja+ Abonament z telefonem przy opłacie w sysokości 29,99 zł i raty za sprzęt, a także wpłacie początkowej za telefon, oferuje nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych, pakiet 2 GB internetu, nielimitowane rozmowy na komórki w roamingu w UE, telewizję IPLA PLUS i usługę Serwis Wyświetlacza przez 1 miesiąc za darmo. Za połączenia do sieci stacjonarnych obowiązuje cena 29 gr za minutę, za SMS-a 20 gr, a MMS-a 40 gr.

Stan nielimitowany SOLO

W tej ofercie klient znajdzie:

– nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych;

– nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych;

-internet bez limitu (w rzeczywistości po wykorzystaniu 10 GB Internet zwalnia);

– 5 GB internetu,

– do 2,01 GB internetu w Strefie Euro;

– pakiet telewizji Play NOW podstawowy (zawierający programy: CNN, TNT, Nickelodeon, Paramount Channel, Eleven Extra, MTV Music, BBC Lifestyle, VH1 Classic, Polsat Viasat History, History) bez żadnych opłat przez 12 pełnych okresów rozliczeniowych, następnie usługa ulega wyłączeniu;

– nielimitowane gigabajty na oglądanie telewizji Play NOW na wybranym urządzeniu;

– dostęp do filmów i seriali na platformie Showmax przez 12 miesięcy bez dodatkowych opłat;

–  pakiet Kanałów HBO i Biblioteka HBO GO przez pierwsze 3 okresy rozliczeniowe za darmo, potem 18 zł za Kanały HBO i 2 zł za Bibliotekę HBO GO;

– nielimitowana muzyka w Tidal.

prezentacja-play Analiza oferty Play Stan nielimitowany SOLO (z telefonem)

Pozostali operatorzy proponują np.:

– T-Mobile wychodzi do klienta z atrakcyjnym abonamentem o nazwie T-Mobile 1 – BEZ LIMITU za 80 zł z płatnością za telefon przy odbiorze, gdzie rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, SMS-y, MMS-y i internet (w rzeczywistości, po wykorzystaniu 10 GB transmisja danych ulega znacznemu spowolnieniu) nie mają limitu. T-Mobile, podobnie jak Play, wprowadził możliwość podniesienia ceny abonamentu mającą na celu obniżenie ceny telefonu.

– W Orange w Planie Smart LTE 59,99 zł klient otrzyma nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych w kraju i nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci w 1 Strefie UE, nielimitowane SMS-y w kraju i 1 Strefie UE, nielimitowane MMS-y, 5 GB internetu w kraju, 4,06 GB internetu w UE. Do ceny abonamentu doliczana jest także rata za wybrany sprzęt. Przy niektórych modelach telefonów operator wymaga uiszczenia opłaty początkowej.

– W Plusie w abonamencie Ja+ Abonament w cenie 49,99 zł abonent będzie miał do dyspozycji nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych, 5 GB internetu, pakiet nielimitowanych rozmów do wszystkich sieci komórkowych, SMS-ów i MMS-ów na terenie UE. Do ceny abonamentu doliczany jest także koszt urządzenia. Plus wprowadził również opłatę początkową za wybrane urządzenie, która wynosi od 1 zł wzwyż.

Stan nielimitowany DOM Wi-Fi SOLO

Najbardziej rozbudowany pakiet dla wymagających to:

– nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych;

– nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych;

-internet bez limitu (w rzeczywistości po wykorzystaniu 10 GB Internet zwalnia);

– 4,01 GB internetu w Strefie Euro;

– pakiet telewizji Play NOW podstawowy (zawierający programy: CNN, TNT, Nickelodeon, Paramount Channel, Eleven Extra, MTV Music, BBC Lifestyle, VH1 Classic, Polsat Viasat History, History) bez żadnych opłat przez 12 pełnych okresów rozliczeniowych, następnie usługa ulega wyłączeniu. Dodatkowo, klient może wybrać 1 z 4 pakietów kanałów dodatkowych spośród: KIDS, EXTRA, FUN i SPORT;

– pakiet Kanałów HBO i Biblioteka HBO GO przez pierwsze 3 okresy rozliczeniowe za darmo, potem 18 zł za Kanały HBO i 2 zł za Bibliotekę HBO GO;

– nielimitowane gigabajty na oglądanie telewizji Play NOW na wybranym urządzeniu;

– dostęp do filmów i seriali na platformie Showmax przez 12 miesięcy bez dodatkowych opłat;

– nielimitowana muzyka w Tidal;

– pakiet nielimitowanego internetu mobilnego (w praktyce to 100 GB, następnie prędkość internetu zostanie zwolniona do 1 Mb/s  – czyli bardzo niskiej prędkości).

prezentacja-play Analiza oferty Play Stan nielimitowany SOLO (z telefonem)

Bardzo podobną ofertą jest abonament Orange Love Internet 4G i Telefon komórkowy, który funkcjonuje na rynku dłużej od oferty Play. Pakiet składa się z abonamentu komórkowego (nielimitowane rozmowy ze wszystkimi sieciami komórkowymi i stacjonarnymi w Polsce, nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci komórkowych, 3 GB internetu, Roaming w Unii Europejskiej bez dodatkowych opłat: nielimitowane rozmowy ze wszystkimi sieciami stacjonarnymi i komórkowymi w UE, nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci komórkowych w UE, 1 GB internetu w UE, po wykorzystaniu 0,04 zł/1 MB) i internetu mobilnego 4G, który zwalnia dopiero po wykorzystaniu 150 GB. Za pakiet klient zapłaci 69 zł. Do opłaty abonamentowej należy także doliczyć ratę za wybrany sprzęt.

Telefony w Stanie Nielimitowanym

Jak już zostało wspomniane, abonent ma możliwość wyboru ceny abonamentu w cenie podstawowej lub podwyższonej. Co daje takie rozwiązanie? Im wyższa cena abonamentu, tym niższa cena telefonu.

Jak sprawdzić czy podwyższenie abonamentu będzie opłacało się klientom Play? W analizie przyjęte zostało kryterium ceny podstawowej i ceny telefonu, a także ile klient zapłaci za abonament jeśli będzie chciał zakupić urządzenie za 1 zł.

Do porównania zostały wybrane 2 urządzenia: LG K10 LTE Dual (2017) i Apple iPhone SE 32 GB.

– Stan nielimitowany MINI SOLO z telefonem

– LG K 10 LTE Dual (2017) w abonamencie 40 zł to koszt jednorazowy 269 zł. Całkowity koszt umowy z telefonem to 1229 zł. Jeśli klient będzie chciał kupić telefon za 1 zł musi liczyć się abonamentem 70 zł, czyli całkowity koszt umowy z telefonem to 1681 zł.

– Apple iPhone SE 32 GB w abonamencie 40 zł kosztuje 1399 zł, co daje 2359 zł. Przy zakupie iPhone SE za 1 zł abonament wyniesie 130 zł miesięcznie, czyli dwuletnia umowa wyniesie klienta 4519 zł.

Stan nielimitowany SOLO

                – LG K 10 LTE Dual (2017) w abonamencie 60 zł kosztuje 239 zł, co wyniesie abonenta w ciągu  2 lat 1679 zł. W abonamencie za 70 zł telefon będzie kosztował 1 zł, a więc 24 miesiące umowy to koszt 1681 zł.

– Apple iPhone SE 32 GB w abonamencie 60 zł to koszt 1389 zł. Całościowy koszt umowy wyniesie wtedy 2829 zł. Natomiast w abonamencie za 130 zł koszt zakupu telefonu to 1 zł. Abonament na 24 miesiące razem z ceną telefonu to 3121 zł.

– Stan nielimitowany DOM Wi-Fi SOLO

– LG K 10 LTE Dual (2017) w abonamencie 80 zł to koszt 179 zł, a więc koszt dwuletniej umowy to 2099 zł. Przy abonamencie 100 zł koszt telefonu to 1 zł. Koszt umowy na 24 miesiące to 2401 zł.

– Apple iPhone SE 32 GB w abonamencie 80 zł kosztuje 1339 zł. Koszt takiej umowy to 3259  zł. Natomiast w zobowiązaniu 150 zł telefon będzie kosztował 1 zł. Całkowity koszt tego zobowiązania wyniesie 3601 zł.

Przeniesienie numeru do Play

Abonent innej sieci ma możliwość przeniesienia numeru do Play już 190 dni przed zakończeniem umowy u swojego operatora. Dzięki temu przez 6 miesięcy nie zapłaci abonamentu w Play. Do czasu przeniesienia klient nie będzie płacił abonamentu za numer przenoszony.

prezentacja-play Analiza oferty Play Stan nielimitowany SOLO (z telefonem)

Do czasu przeniesienia numeru klient może skorzystać bezpłatnie, na terenie kraju, z nielimitowanych rozmów do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowanych SMS-ów i MMS-ów do wszystkich sieci i pakiet nielimitowanych GB. Za pozostałe usługi klient zapłaci zgodnie z Cennikiem Oferty Solo Stan Nielimitowany.

Ukryte koszty/haczyki

– opłata aktywacyjna w wysokości 50 zł;

– uzależnienie ceny abonamentu od wyrażenia zgód marketingowych i skorzystania z e-faktury;

– niezbyt korzystne zasady zwiększenia abonamentu z jednoczesnym obniżeniem ceny za telefon.

Bonusy

– pakiety telewizji Play NOW: mini i podstawowy za darmo przez 12 miesięcy;

– nielimitowane gigabajty na oglądanie telewizji Play NOW, który nie pomniejsza pakietu danych w pakiecie;

– dostęp do filmów i seriali na platformie Showmax przez 12 miesięcy bez dodatkowych opłat;

– pakiet Kanałów HBO i Biblioteka HBO GO przez pierwsze 3 okresy rozliczeniowe za darmo;

– nielimitowana muzyka w Tidal.

prezentacja-play Analiza oferty Play Stan nielimitowany SOLO (z telefonem)

Podsumowanie

Oferta Play jest jedną z atrakcyjniejszych na rynku. Bogata oferta pakietów dodatkowych, przystępne ceny abonamentów, a przede wszystkim powrót jednorazowej opłaty za telefon czynią ofertę Play Stan Nielimitowany niezwykle interesującą na tle innych operatorów.

Należy jednak zauważyć, że cena telefonu jest najkorzystniejsza przy wyborze abonamentów w sugerowanej cenie podstawowej. Jeśli abonent ma chęć wyboru telefonu w niższej cenie musi liczyć się z podwyższeniem kwoty podstawowej abonamentu, a co za tym idzie całkowitego kosztu umowy w ujęciu dwuletnim.

Pluses

Bogaty wachlarz darmowych pakietów dodatkowych
Przystępne cenowo abonamenty
Jednorazowa opłata za sprzęt

Minuses

„Nielimitowany Internet”, który po dokładnym przeczytaniu regulaminu okazuje się być pakietem 10 GB
Opłata aktywacyjna 50 zł
Możliwość skorzystania z 6 miesięcy za darmo za przeniesienie numeru przy zawarciu umowy na 24 miesiące
Uzależnienie ceny abonamentu od wyrażenia zgód marketingowych i skorzystania z e-faktury
Niekorzystne zasady zwiększenia abonamentu z jednoczesnym obniżeniem ceny za telefon

Comments

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top