Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza oferty Play Stan nielimitowany SOLO (z telefonem)

Całkiem nowa formuła abonamentów Play z nielimitowanymi rozmowami, SMS-ami, MMS-ami i Internetem bez limitu gigabajtów to już fakt, a nie obiecanki. Do tego konkurencyjne ceny, tanie telefony z jednorazową opłatą i mnóstwo usług dodatkowych. Czy Stan Nielimitowany okaże się tak atrakcyjny jak maluje go Play?

Charakterystyka Stanu Nielimitowanego Solo z telefonem

W ofercie na jedną kartę SIM z telefonem klient może wybrać spośród 3 propozycji operatora z umową na 24 miesiące:

Stan nielimitowany MINI SOLO za 40 zł miesięcznie;

Stan nielimitowany SOLO w cenie 60 zł miesięcznie;

– Stan nielimitowany DOM Wi-Fi SOLO za 80 zł.

Abonenci mają także możliwość zwiększenia ceny abonamentu o wybraną kwotę, aż do 250 zł miesięcznie. Umożliwia to klientowi zakup telefonu w niższej cenie. W analizie sprawdzimy czy podpisanie umowy na wyższą kwotę abonamentu jest opłacalne.

Opłata za telefon jest jednorazowa i zależy od wyboru oferty, a także możliwości skorzystania z wariantów zwiększenia abonamentu w celu obniżenia ceny telefonu.

W ceny abonamentów wliczone są już dwa rabaty:

– za korzystanie z e-faktury i dokonywanie terminowych płatności (5 zł)

– za wyrażenie tzw. zgód marketingowych.

W przypadku niespełnienia któregoś z warunków abonament wzrośnie o 5 lub 10 zł miesięcznie.

prezentacja play

Stan nielimitowany MINI SOLO z telefonem

W najniższym abonamencie Stanu nielimitowanego Play klient ma do dyspozycji:

– nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych;

– nielimitowane SMS-y i MMS-y  do abonentów sieci Play. Za SMS-y i MMS-y  do pozostałych sieci operator nalicza opłatę 19 gr;

– 2 GB internetu;

– do 2,01 GB w Strefie Euro;

– pakiet telewizji Play NOW mini (zawierający programy: MTV Music, BBC Liefestyle, VH1 Classic, Polsat Viasat History, History) bez żadnych opłat przez 12 pełnych okresów rozliczeniowych, następnie usługa ulega wyłączeniu.

mini-1

W porównaniu z innymi operatorami oferta prezentuje się następująco:

– T-Mobile w Ofercie T1 z telefonem za 49,99 zł miesięcznie i opłatą za telefon przy odbiorze oferuje nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, 2 GB internetu (w tym 1,55 GB w UE), wideo bez limitu danych (dla serwisów: YouTube, Netflix, VEVO, showmax, VOD, Player, TVP Sport HD, Stream TVP, Chilli Cinema), aplikacje bez limitu danych (Tidal, Nawigacja T-Mobile, MyBox, MyDysk, Mój T-Mobile, T-Mobile Usługi Bankowe, OLX, Otomoto, Otodom, Migam). Za wysłanie SMS-a lub MMS-a  w Polsce lub UE klient zapłaci 20 gr.

– W Orange w ofercie Smart Plan LTE z urządzeniem na raty abonent zapłaci 29,99 zł miesięcznie za abonament i ratę za telefon. Ponadto, przy większości telefonów, przy zawieraniu umowy klient będzie zobowiązany do wpłaty kwoty na start przy jego odbiorze.

– Plus w Ja+ Abonament z telefonem przy opłacie w sysokości 29,99 zł i raty za sprzęt, a także wpłacie początkowej za telefon, oferuje nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych, pakiet 2 GB internetu, nielimitowane rozmowy na komórki w roamingu w UE, telewizję IPLA PLUS i usługę Serwis Wyświetlacza przez 1 miesiąc za darmo. Za połączenia do sieci stacjonarnych obowiązuje cena 29 gr za minutę, za SMS-a 20 gr, a MMS-a 40 gr.

Stan nielimitowany SOLO

W tej ofercie klient znajdzie:

– nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych;

– nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych;

-internet bez limitu (w rzeczywistości po wykorzystaniu 10 GB Internet zwalnia);

– 5 GB internetu,

– do 2,01 GB internetu w Strefie Euro;

– pakiet telewizji Play NOW podstawowy (zawierający programy: CNN, TNT, Nickelodeon, Paramount Channel, Eleven Extra, MTV Music, BBC Lifestyle, VH1 Classic, Polsat Viasat History, History) bez żadnych opłat przez 12 pełnych okresów rozliczeniowych, następnie usługa ulega wyłączeniu;

– nielimitowane gigabajty na oglądanie telewizji Play NOW na wybranym urządzeniu;

– dostęp do filmów i seriali na platformie Showmax przez 12 miesięcy bez dodatkowych opłat;

–  pakiet Kanałów HBO i Biblioteka HBO GO przez pierwsze 3 okresy rozliczeniowe za darmo, potem 18 zł za Kanały HBO i 2 zł za Bibliotekę HBO GO;

– nielimitowana muzyka w Tidal.

logo-stan-nielimitowany-1

Pozostali operatorzy proponują np.:

– T-Mobile wychodzi do klienta z atrakcyjnym abonamentem o nazwie T-Mobile 1 – BEZ LIMITU za 80 zł z płatnością za telefon przy odbiorze, gdzie rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, SMS-y, MMS-y i internet (w rzeczywistości, po wykorzystaniu 10 GB transmisja danych ulega znacznemu spowolnieniu) nie mają limitu. T-Mobile, podobnie jak Play, wprowadził możliwość podniesienia ceny abonamentu mającą na celu obniżenie ceny telefonu.

– W Orange w Planie Smart LTE 59,99 zł klient otrzyma nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych w kraju i nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci w 1 Strefie UE, nielimitowane SMS-y w kraju i 1 Strefie UE, nielimitowane MMS-y, 5 GB internetu w kraju, 4,06 GB internetu w UE. Do ceny abonamentu doliczana jest także rata za wybrany sprzęt. Przy niektórych modelach telefonów operator wymaga uiszczenia opłaty początkowej.

– W Plusie w abonamencie Ja+ Abonament w cenie 49,99 zł abonent będzie miał do dyspozycji nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych, 5 GB internetu, pakiet nielimitowanych rozmów do wszystkich sieci komórkowych, SMS-ów i MMS-ów na terenie UE. Do ceny abonamentu doliczany jest także koszt urządzenia. Plus wprowadził również opłatę początkową za wybrane urządzenie, która wynosi od 1 zł wzwyż.

Stan nielimitowany DOM Wi-Fi SOLO

Najbardziej rozbudowany pakiet dla wymagających to:

– nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych;

– nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych;

-internet bez limitu (w rzeczywistości po wykorzystaniu 10 GB Internet zwalnia);

– 4,01 GB internetu w Strefie Euro;

– pakiet telewizji Play NOW podstawowy (zawierający programy: CNN, TNT, Nickelodeon, Paramount Channel, Eleven Extra, MTV Music, BBC Lifestyle, VH1 Classic, Polsat Viasat History, History) bez żadnych opłat przez 12 pełnych okresów rozliczeniowych, następnie usługa ulega wyłączeniu. Dodatkowo, klient może wybrać 1 z 4 pakietów kanałów dodatkowych spośród: KIDS, EXTRA, FUN i SPORT;

– pakiet Kanałów HBO i Biblioteka HBO GO przez pierwsze 3 okresy rozliczeniowe za darmo, potem 18 zł za Kanały HBO i 2 zł za Bibliotekę HBO GO;

– nielimitowane gigabajty na oglądanie telewizji Play NOW na wybranym urządzeniu;

– dostęp do filmów i seriali na platformie Showmax przez 12 miesięcy bez dodatkowych opłat;

– nielimitowana muzyka w Tidal;

– pakiet nielimitowanego internetu mobilnego (w praktyce to 100 GB, następnie prędkość internetu zostanie zwolniona do 1 Mb/s  – czyli bardzo niskiej prędkości).

nielimitowany-dom-wi_fi-1

Bardzo podobną ofertą jest abonament Orange Love Internet 4G i Telefon komórkowy, który funkcjonuje na rynku dłużej od oferty Play. Pakiet składa się z abonamentu komórkowego (nielimitowane rozmowy ze wszystkimi sieciami komórkowymi i stacjonarnymi w Polsce, nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci komórkowych, 3 GB internetu, Roaming w Unii Europejskiej bez dodatkowych opłat: nielimitowane rozmowy ze wszystkimi sieciami stacjonarnymi i komórkowymi w UE, nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci komórkowych w UE, 1 GB internetu w UE, po wykorzystaniu 0,04 zł/1 MB) i internetu mobilnego 4G, który zwalnia dopiero po wykorzystaniu 150 GB. Za pakiet klient zapłaci 69 zł. Do opłaty abonamentowej należy także doliczyć ratę za wybrany sprzęt.

Telefony w Stanie Nielimitowanym

Jak już zostało wspomniane, abonent ma możliwość wyboru ceny abonamentu w cenie podstawowej lub podwyższonej. Co daje takie rozwiązanie? Im wyższa cena abonamentu, tym niższa cena telefonu.

Jak sprawdzić czy podwyższenie abonamentu będzie opłacało się klientom Play? W analizie przyjęte zostało kryterium ceny podstawowej i ceny telefonu, a także ile klient zapłaci za abonament jeśli będzie chciał zakupić urządzenie za 1 zł.

Do porównania zostały wybrane 2 urządzenia: LG K10 LTE Dual (2017) i Apple iPhone SE 32 GB.

– Stan nielimitowany MINI SOLO z telefonem

– LG K 10 LTE Dual (2017) w abonamencie 40 zł to koszt jednorazowy 269 zł. Całkowity koszt umowy z telefonem to 1229 zł. Jeśli klient będzie chciał kupić telefon za 1 zł musi liczyć się abonamentem 70 zł, czyli całkowity koszt umowy z telefonem to 1681 zł.

– Apple iPhone SE 32 GB w abonamencie 40 zł kosztuje 1399 zł, co daje 2359 zł. Przy zakupie iPhone SE za 1 zł abonament wyniesie 130 zł miesięcznie, czyli dwuletnia umowa wyniesie klienta 4519 zł.

Stan nielimitowany SOLO

                – LG K 10 LTE Dual (2017) w abonamencie 60 zł kosztuje 239 zł, co wyniesie abonenta w ciągu  2 lat 1679 zł. W abonamencie za 70 zł telefon będzie kosztował 1 zł, a więc 24 miesiące umowy to koszt 1681 zł.

– Apple iPhone SE 32 GB w abonamencie 60 zł to koszt 1389 zł. Całościowy koszt umowy wyniesie wtedy 2829 zł. Natomiast w abonamencie za 130 zł koszt zakupu telefonu to 1 zł. Abonament na 24 miesiące razem z ceną telefonu to 3121 zł.

– Stan nielimitowany DOM Wi-Fi SOLO

– LG K 10 LTE Dual (2017) w abonamencie 80 zł to koszt 179 zł, a więc koszt dwuletniej umowy to 2099 zł. Przy abonamencie 100 zł koszt telefonu to 1 zł. Koszt umowy na 24 miesiące to 2401 zł.

– Apple iPhone SE 32 GB w abonamencie 80 zł kosztuje 1339 zł. Koszt takiej umowy to 3259  zł. Natomiast w zobowiązaniu 150 zł telefon będzie kosztował 1 zł. Całkowity koszt tego zobowiązania wyniesie 3601 zł.

Przeniesienie numeru do Play

Abonent innej sieci ma możliwość przeniesienia numeru do Play już 190 dni przed zakończeniem umowy u swojego operatora. Dzięki temu przez 6 miesięcy nie zapłaci abonamentu w Play. Do czasu przeniesienia klient nie będzie płacił abonamentu za numer przenoszony.

przenies numer

Do czasu przeniesienia numeru klient może skorzystać bezpłatnie, na terenie kraju, z nielimitowanych rozmów do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowanych SMS-ów i MMS-ów do wszystkich sieci i pakiet nielimitowanych GB. Za pozostałe usługi klient zapłaci zgodnie z Cennikiem Oferty Solo Stan Nielimitowany.

Ukryte koszty/haczyki

– opłata aktywacyjna w wysokości 50 zł;

– uzależnienie ceny abonamentu od wyrażenia zgód marketingowych i skorzystania z e-faktury;

– niezbyt korzystne zasady zwiększenia abonamentu z jednoczesnym obniżeniem ceny za telefon.

Bonusy

– pakiety telewizji Play NOW: mini i podstawowy za darmo przez 12 miesięcy;

– nielimitowane gigabajty na oglądanie telewizji Play NOW, który nie pomniejsza pakietu danych w pakiecie;

– dostęp do filmów i seriali na platformie Showmax przez 12 miesięcy bez dodatkowych opłat;

– pakiet Kanałów HBO i Biblioteka HBO GO przez pierwsze 3 okresy rozliczeniowe za darmo;

– nielimitowana muzyka w Tidal.

stan-nielimitowany-play-2017-1-1

Podsumowanie

Oferta Play jest jedną z atrakcyjniejszych na rynku. Bogata oferta pakietów dodatkowych, przystępne ceny abonamentów, a przede wszystkim powrót jednorazowej opłaty za telefon czynią ofertę Play Stan Nielimitowany niezwykle interesującą na tle innych operatorów.

Należy jednak zauważyć, że cena telefonu jest najkorzystniejsza przy wyborze abonamentów w sugerowanej cenie podstawowej. Jeśli abonent ma chęć wyboru telefonu w niższej cenie musi liczyć się z podwyższeniem kwoty podstawowej abonamentu, a co za tym idzie całkowitego kosztu umowy w ujęciu dwuletnim.

Back to top button