Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza oferty Play Stan Nielimitowany Duet bez telefonu

Play przygotował całkiem nowe plany taryfowe i stawia na wszystko bez limitu. Stan nielimitowany to rozmowy, SMS-y, MMS-y i Internet bez limitu. Do tego nielimitowane gigabajty na telewizję Play NOW, filmy i seriale na platformie Showmax przez 12 miesięcy bez dodatkowych opłat i nielimitowana muzyka z Tidalem. Poza atrakcyjnymi pakietami taryfowymi i dodatkowymi usługami operator oferuje stosunkowo niskie ceny za abonamenty dla dwojga. Czy oferta dla duetów jest tania i godna polecenia?

Charakterystyka Stanu Nielimitowanego Duet

W ofercie na karty dla duetu klient może wybrać spośród 3 propozycji operatora w wariantach na 12 lub 24 miesiące. Podane ceny to ceny za abonament dla jednej osoby:

Stan nielimitowany MINI DUET za 25 zł miesięcznie w wariancie na 24 miesiące lub 35 zł przez 12 miesięcy;

Stan nielimitowany DUET  w cenie 35 zł miesięcznie przy zobowiązaniu na 24 miesiące lub 50 zł miesięcznie na 12 miesięcy;

– Stan nielimitowany DOM Wi-Fi DUET za 50 zł co miesiąc przy umowie na 24 miesiące lub 60 zł przez 12 miesięcy.

Z czego składa się abonament w wersji duet i jak to działa?

Play, w regulaminie, określa grupę maksymalnie 3 kart SIM/USIM jako Grupę Duet, na którą składają się:

  1. Karta Grupowa z taryfą Karta Grupowa Duet, co oznacza, że jest to karta tworząca i spinająca wszystkie usługi Grupy Duet
  2. Maksymalnie 2 umowy z taryfą Duet Stan Nielimitowany Mini.

stan-nielimitowany-play-2017

Każdą z umów może podpisać jedna osoba , tzn. wszystkie karty przynależące do tej samej umowy muszą znajdować się na jednym koncie abonenckim. Dzięki temu klient otrzyma jedną fakturę na wszystkie usługi.

Abonent może korzystać na wszystkich kartach ze wspólnych usług i pakietów.

Na kartach w Grupie Duet w pierwszej kolejności wykorzystywane są usługi i pakiety przewidziane dla tej grupy. Natomiast po wyczerpaniu pakietów z limitem klient może nadal z nich korzystać, ale już na zasadach zawartych w Cenniku Oferty Duet Stan Nielimitowany, czyli na ogólnych zasadach odpłatności za wykorzystanie określonej jednostki danej usługi.

Przy zawieraniu nowej umowy trzeba pamiętać o opłacie aktywacyjnej, która wynosi 30 zł za każdą kartę w Grupie Duet.

W ceny abonamentów wliczone są już dwa rabaty:

– za korzystanie z e-faktury i dokonywanie terminowych płatności (5 zł)

– za wyrażenie tzw. zgód marketingowych.

W przypadku niespełnienia któregoś z warunków abonament wzrośnie o 5 lub 10 zł miesięcznie.

Stan nielimitowany MINI DUET

W najniższym z abonamentów klient skorzysta z:

– nielimitowanych rozmów do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych;

– nielimitowanych SMS-ów i MMS-ów do abonentów sieci Play;

– 10 GB internetu (po 5 GB na osobę);

– do 3,01 GB w Strefie Euro;

– pakiet telewizji Play NOW mini (zawierający programy: MTV Music, BBC Liefestyle, VH1 Classic, Polsat Viasat History, History) bez żadnych opłat przez 12 pełnych okresów rozliczeniowych, następnie usługa ulega wyłączeniu;

– nielimitowane gigabajty na oglądanie telewizji Play NOW na wybranych urządzeniach.

mini-1

Co mają do zaproponowania inni operatorzy?

Dla porównania, np. Plus w ofercie Ja+ Duet za 44,99 zł za osobę oferuje nielimitowane minuty do wszystkich sieci komórkowych, wspólny pakiet 4 GB i pakiet telewizji platformy IPLA. Za pozostałe usługi trzeba już zapłacić: rozmowy ze wszystkimi sieciami stacjonarnymi to koszt 29 gr za minutę, wysłanie SMS-a 20 gr i wysłanie MMS-a 40 gr.

Pozostali operatorzy nie posiadają abonamentów z limitami, choćby SMS-ów i MMS-ów do wszystkich sieci komórkowych. Stawiają raczej na oferty no limit w niskiej cenie.

Stan nielimitowany DUET

W najbardziej promowanej przez Play ofercie klient znajdzie:

– nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych;

– nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych;

-wspólny internet bez limitu gigabajtów (w rzeczywistości po wykorzystaniu 20 GB Internet zwalnia);

– do 3,01 GB internetu w Strefie Euro;

– pakiet telewizji Play NOW podstawowy (zawierający programy: CNN, TNT, Nickelodeon, Paramount Channel, Eleven Extra, MTV Music, BBC Lifestyle, VH1 Classic, Polsat Viasat History, History) bez żadnych opłat przez 12 pełnych okresów rozliczeniowych, następnie usługa ulega wyłączeniu;

– pakiet Kanałów HBO i Bibliteka HBO GO przez 3 okresy rozliczeniowe za darmo;

– nielimitowane gigabajty na oglądanie telewizji Play NOW na wybranych  urządzeniach;

– dostęp do filmów i seriali na platformie Showmax przez 12 miesięcy bez dodatkowych opłat;

– nielimitowana muzyka w Tidal.

logo-stan-nielimitowany-1

W tym segmencie abonament Play można już zestawić z wieloma propozycjami innych operatorów, np.:

NJU Mobile wychodzi do klienta z bardzo atrakcyjną ofertą z rachunkiem za 19 zł od osoby, w której klient ma do wykorzystania nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowane SMS-y  i MMS-y, 10 GB internetu i Roaming w UE bez dodatkowych opłat.

Premium Mobile w planie taryfowym Freedom dla Dwojga+ za 44,40 zł za dwie karty to nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowane SMS – y i MMS – y do wszystkich sieci komórkowych i 10 GB internetu.

T-Mobile również przygotował ofertę Superduet  bez telefonu w cenie 59,90 zł miesięcznie za jednego użytkownika. W skład planu taryfowego Superduet wchodzą: nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych, 5 GB internetu, nielimitowany pakiet GB na wybrane aplikacje (Tidal, Facebook, Twitter, MyBox, Nawigacja T-Mobile, MyDysk, Messenger, WhattsApp, Migam,  OLX, OtoDom, OtoMoto.

Plus w cenie 59,99 zł za kartę główną i dodatkową oferuje nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowane SMS-y i MMS-y, 10 GB internetu, HBO GO przez 2 miesiące za darmo i pakiet programów telewizji IPLA.

 Stan nielimitowany DOM Wi-Fi DUET

Najbardziej rozbudowany pakiet dla wymagających to:

– nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych;

– nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych;

– wspólny internet bez limitu (w rzeczywistości po wykorzystaniu 20 GB Internet zwalnia);

– 4,01 GB internetu w Strefie Euro;

– pakiet telewizji Play NOW podstawowy (zawierający programy: CNN, TNT, Nickelodeon, Paramount Channel, Eleven Extra, MTV Music, BBC Lifestyle, VH1 Classic, Polsat Viasat History, History) bez żadnych opłat przez 12 pełnych okresów rozliczeniowych, następnie usługa ulega wyłączeniu. Dodatkowo, klient może wybrać 1 z 4 pakietów kanałów dodatkowych spośród: KIDS, EXTRA, FUN i SPORT;

nielimitowany-dom-wi_fi-1

– pakiet Kanałów HBO i Bibliteka HBO GO przez 3 okresy rozliczeniowe za darmo;

– nielimitowane gigabajty na oglądanie telewizji Play NOW na wybranym urządzeniu;

– dostęp do filmów i seriali na platformie Showmax przez 12 miesięcy bez dodatkowych opłat;

– nielimitowana muzyka w Tidal;

– pakiet nielimitowanego internetu mobilnego (w praktyce to 100 GB, następnie prędkość internetu zostanie zwolniona do 1 Mb/s  – czyli bardzo niskiej prędkości).

To jedyny taki duet wśród operatorów. Pozostałe telekomy nie oferują już tak bogatego wachlarza pakietów i jeśli klient potrzebuje dodatkowych pakietów najczęściej zmuszony jest zawrzeć nową umowę na określoną usługę lub po prostu dokupić interesujący go  pakiet.

Przeniesienie numeru do Play

Abonent innej sieci ma możliwość przeniesienia numeru do Play już 6 miesięcy przed zakończeniem umowy u swojego operatora. Dzięki temu przez 6 miesięcy nie zapłaci abonamentu w Play. Do czasu przeniesienia klient nie będzie płacił abonamentu za numer przenoszony i nie będzie korzystał z całości usług promocyjnych obowiązujących w abonamencie.

2

Abonent będzie mógł skorzystać z pakietu nielimitowanych rozmów, SMS-ów i MMS-ów oraz nielimitowanego internetu na terenie kraju. Za pozostałe usługi, do czasu przeniesienia numeru, obowiązuje opłata zgodnie z Cennikiem Oferty Duet Stan Nielimitowany.

Zasady korzystania z abonamentu do czasu przeniesienia są takie same dla wszystkich planów taryfowych., niezależnie od ceny i oferowanych pakietów.

Ukryte koszty/haczyki

– opłata aktywacyjna w wysokości 30 zł za każdą kartę;

– uzależnienie ceny abonamentu od wyrażenia zgód marketingowych i skorzystania z e-faktury.

Bonusy

– pakiety telewizji Play NOW: mini i podstawowy za darmo przez 12 mieięcy;

– nielimitowane gigabajty na oglądanie telewizji Play NOW, który nie pomniejsza pakietu danych w pakiecie;

– dostęp do filmów i seriali na platformie Showmax przez 12 miesięcy bez dodatkowych opłat;

– pakiet Kanałów HBO i Bibliteka HBO GO przez 3 okresy rozliczeniowe za darmo;

– nielimitowana muzyka w Tidal.

play-now-telwizja-play

Podsumowanie

Oferta Duet od Play nie jest ofertą ani gorszą ani lepszą jeśli chodzi o cenę. Natomiast w przypadku usług dodatkowych wygrywa z wszystkimi innymi operatorami i stawia na klientów, którzy nie poszukują wyłącznie najtańszej oferty i oczekują czegoś więcej.  Co warto zauważyć, Play pokazuje, że w jednym abonamencie klient otrzymuje HBO, Play now i showmax jednocześnie. Taki zabieg świadczy o stawianiu na różnorodność w obrębie oferty, a nie tylko wrzucenie „jakiegoś tam” pakietu dla chęci wyróżnienia się.

Warto wziąć pod uwagę ofertę Play przy wyborze oferty dla dwojga bez telefonu, gdyż wśród wiodących operatorów jest jedną z najlepszych na rynku.

Tagi

Powiązane Artykuły

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close