Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza oferty T-Mobile Taryfa T

Oferty bez limitu rozmów, możliwość wybrania dopasowanego pakietu internetu, darmowy transfer na korzystanie z wybranych aplikacji i przystępne ceny telefonów  w wybranych planach taryfowych. To wszystko w planie taryfowym Taryfa T od T-Mobile. Czy abonament zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników usług operatorów komórkowych?

Charakterystyka Taryfy T z telefonem i bez telefonu

W ramach planu taryfowego T z telefonem operator wyróżnia następujące abonamenty:

– Oferta T1 w cenach od 49,95 zł do 79,95 zł;

– Oferta T2 – od 69,95 zł do 89,95 zł;

– Oferta T2 Smartfoneria w cenie 99,95 zł.

Natomiast w abonamencie bez telefonu operator przewidział dwie możliwości:

– Oferę T1 w cenach od 29,95 zł do 59,95 zł

– Ofertę T2 w abonamencie od 49,95 zł do 69,95 zł.

Ceny pakietów zostaną podane w opisie każdego z abonamentów ze względu na zróżnicowanie ofertowe wewnątrz danego abonamentu, tzn. w zależności od wybranego pakietu internetowego w obrębie planu taryfowego funkcjonuje kilka różnych cenników. Oczywiście im wyższy pakiet inetrnetowy zostanie wybrany, z tym wyższym zobowiązaniem miesięcznym będzie musiał liczyć się klient sieci.

Cena zobowiązania miesięcznego zawiera opłatę abonamentową oraz, w przypadku abonamentu z telefonem,  opłatę za telefon. Dodatkowo, przy zawieraniu umowy z telefonem, klient jest zobowiązany zapłacić tzw. opłatę na start (jednorazową) za wybrany model telefonu.

Oferta dotyczy klientów wykupujących nowy numer w sieci lub migrujących z ofert na kartę zarówno z T-Mobile, jak i innych sieci. Dla przenoszących numer operator przewidział odrębne oferty.

Oferta T1 z telefonem

W skład pakietu wchodzą:

– nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych w kraju i w roamingu w UE;

– wybrany pakiet internetu: 2 GB ( w tym 1,55 GB w UE),  5 GB (w tym 2,05 GB w UE), 10 GB (w tym 2,55 GB w UE),  lub Internet bez limitu danych (w tym 3,1 GB w UE);

roaming

– pakiet aplikacji bez limitu danych, czyli korzystając z wybranych aplikacji z pakietu abonamentowego nie zostanie potrącony transfer. Aplikacje, które nie pobiorą transferu z abonamentowego pakietu danych to: Tidal, radio internetowe, Nawigacja T-Mobile, MyBox, MyDysk, Mój T-Mobile, T-Mobile Usługi Bankowe, OLX, otom oto, otodom, Migam.

Za wysłanie SMS-a lub MMS-a klient zapłaci 20 gr za każdą przesłaną wiadomość.

W zależności od wybranego pakietu ceny abonamentów z telefonem prezentują się następująco:

– z pakietem 2 GB: 49,95 zł;

– z pakietem 5GB: 59,95 zł;

– z pakietem 10 GB: 69,95 zł;

– z nielimitowanym pakietem internetu: 79,95 zł.

Należy zauważyć, że nielimitowany pakiet internetu to w rzeczywistości pakiet 20 GB i po przekroczeniu danych pakietowych internet zwolni do niskiej prędkości 1 Mb/s.

W porównaniu z abonamentami dostępnymi  w obrębie T-Mobile, np. T – Mobile 1 oferta wypada dość korzystnie ze względu na zróżnicowanie cen i możliwość wyboru pakietu internetowego. Niewątpliwie, Oferta T1 jest  skierowana do klientów, którzy nie mają potrzeby wysyłania SMS-ów lub MMS-ów, a korzystania bez limitów z pozostałych usług. Również abonenci, którzy nie potrzebują zawrotnych ilości internetu  w telefonie, znajdą propozycje dla siebie.

Jak wypadają na tym tle inne sieci komórkowe? Trudno odnieść się do innych ofert, ponieważ pozostałe sieci oferują abonamenty z nielimitowanymi rozmowami, SMS-ami i MMS-ami oraz nielimitowanym internetem lub z dużą jego ilością.

Oferta T2 z telefonem

W ramach planu taryfowego T2 klienci skorzystają z:

– nielimitowanych rozmów do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych w kraju i w roamingu w UE;

– nielimitowanych SMS-ów i MMS-ów do wszystkich sieci komórkowych w kraju i w roamingu UE;

– wybranego  pakietu internetu: 5 GB ( w tym 2,55 GB w UE), 10 GB (w tym 3,1 GB w UE) lub Internet bez limitu danych (w tym 3,6 GB w UE);

– pakietu aplikacji bez limitu danych: Messenger, Facebook, Twitter, WhatsApp, Tinder,   Tidal, radio internetowe, Nawigacja T-Mobile, MyBox, MyDysk, Mój T-Mobile, T-Mobile Usługi Bankowe, OLX, otom oto, otodom, Migam.

Ceny abonamentów prezentują się następująco:

– z pakietem 5 GB: 69,95 zł;

– z pakietem 10 GB: 79,95 zł;

– z nielimitowanym pakietem internetu: 89,95 zł.

Im wyższa cena abonamentu, tym niższą cenę za wybrany przez niego telefon zapłaci klient. Porównanie cen wybranych telefonów we wszystkich rodzajach ofert Taryfy T zostało umieszczona w sekcji „Telefony”.

Dla porównania, w szeroko reklamowanym abonamencie Stan Nielimitowany SOLO z telefonem od Play za 60 zł miesięcznie z nielimitowanymi rozmowami do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowanymi SMS-ami i MMS-ami do wszystkich sieci komórkowych oraz internerem bez limitu (w rzeczywistości 30 GB, to co prawda o wiele więcej niż w T-Mobile, natomiast operatorzy reklamują w ofertach reklamowych, telewizji czy Internecie pakiet internetu bez limitu), a także telewizją Play now, serwisem muzycznym Tidal i platformą filmów oraz seriali Showmax. W abonamencie Stan Nielimitowany SOLO klient ma możliwość podwyższenia abonamentu w celu obniżenia ceny telefonu, np. w podwyższonym do 70 zł abonamencie telefon Huawei P10 Lite (od tej kwoty dostępna jest możliwość kupna Huawei P10 Lite) kosztuje 529 zł. Opłatę klient wnosi przy podpisaniu umowy. Całkowity koszt abonamentu i telefonu to 2687,80 zł (porównanie z  cenami abonamentów i telefonów T-Mobile znajduje się w sekcji „Telefony”).

Oferta T2 –Smartfoneria z telefonem

Smartfoneria to propozycja dla klientów wymagających zarówno co do usług w abonamencie oraz miłośników zaawansowanych technologicznie telefonów.

Cechą charakterystyczną abonamentu  jest wyższa cena miesięcznego zobowiązania, a przy tym o wiele niższa cena telefonu. Klienci nie są zmuszeni wpłacać wysokiej kwoty na start przy zakupie droższego urządzenia. Dzięki temu zapłacą za urządzenie w abonamencie, co przełoży się na równomierne i mniej bolesne finansowo rozłożenie kosztów.

teaser_600x413

W ofercie Smartfoneria klient skorzysta z:

– nielimitowanych rozmów do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych w kraju i w roamingu  w UE;

– nielimitowanych SMS-ów i MMS-ów do wszystkich sieci komórkowych w Polsce i w roamingu w UE;

– internet bez limitu danych w kraju;

– 3,6 GB internetu w roamingu w UE;

– darmowy transfer na korzystanie z aplikacji: Messenger, Facebook, Twitter, WhatsApp, Tinder,   Tidal, radio internetowe, Nawigacja T-Mobile, MyBox, MyDysk, Mój T-Mobile, T-Mobile Usługi Bankowe, OLX, otom oto, otodom, Migam.

Telefony

W każdym z planów abonamentowych klient może wybierać spośród bogatej oferty smartfonów. W tej sekcji porównamy przykładowy telefon w każdej z ofert z nielimitowanym internetem. Za przykładowy telefon posłuży tutaj Smasung Galaxy A5 (2017). Przy okazji porównania telefonów zajmiemy się także przeliczeniem najkorzystniejszej oferty abonamentowej w Taryfie T1:

  1. Oferta T1 z nielimitowanym internetem w cenie 79,95 zł:

– cena telefonu: 799,01 zł;

– kwota abonamentu za 24 miesiące: 1918,80 zł

– całkowity koszt abonamentu z telefonem: 2717,81 zł.

  1. Oferta T2 z nielimitowanym transferem internetu w cenie: 89,95 zł:

– cena telefonu: 598,99 zł;

– kwota abonamentu za 24 miesiące: 2158,80 zł;

– całkowity koszt abonamentu z telefonem: 2757,79 zł.

  1. Oferta T2 – Smartfoneria:

– cena telefonu: 299 zł;

– cena abonamentu za 24 miesiące:  2398,80 zł;

– całkowity koszt abonamentu z telefonem: 2697,80 zł.

Najkorzystniejszą ofertą okazuje się pozornie najdroższa z nich. Warto porównać nie tylko oferty innych operatorów, ponieważ mogłoby się wydawać, że najtańszy abonament będzie w rzeczywistości najkorzystniejszy i najmniej obciążający kieszeń klientów.

Podobne zasady dotyczą pozostałych abonamentów.

Oferta T1 bez telefonu

T1 bez telefonu to:

– nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych w kraju i na terenie UE;

– 2, 5, 10 GB lub internet bez limitu danych;

– aplikacje bez limitu danych: Tidal, radio internetowe, Nawigacja T-Mobile, MyBox, MyDysk, Mój T-Mobile, T-Mobile Usługi Bankowe, OLX, otom oto, otodom, Migam.

Za wysłanie SMS-a lub MMS-a w kraju i w roamingu w UE klient zapłaci 20 gr.

W zależności od wybranej paczki danych klient zapłaci: 29,95 zł za 2 GB, 39,95 zł za 5 GB, 49,95 zł za 10 GB i 59,95 zł za nielimitowany transfer danych.

Jak prezentuje się oferta bez telefonu na tle innych, znanych i mniej znanych, operatorów?

Dla przykładu sieć Premium Mobile jest w stanie zaproponować w abonamencie Freedom PL nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych, nielimitowane SMS-y, 3 GB internetu i umowę na czas nieokreślony, którą klient w każdym momencie trwania może wypowiedzieć bez konsekwencji.

Bardzo podobną ofertą, i jedną z nielicznych z płatnymi SMS-ami i MMS-ami, jest Plan Podstawowy od Orange, w którym w cenie 29,99 zł klient otrzyma nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych w kraju i w roamingu w UE, 2 GB internetu i Spotify przez 6 miesięcy za darmo. Za wysłanie SMS-a lub MMS-a klient zapłaci 20 groszy za każdy.

Pozostałe oferty bez telefonu są już abonamentami bez limitów, przynajmniej w zakresie rozmów do wszystkich na komórki i telefony stacjonarne oraz SMS-y i MMS-y.

O ile plany taryfowe 29,99 zł i 39,99 zł bez telefonu mają swoje uzasadnienie dla abonentów korzystających z wybranych usług lub korzystających z usług sporadycznie, tak pozostałe abonamenty mogą po prostu nie sprawdzić się ze względu na ograniczenie oferty płatnymi SMS-ami i MMS-ami oraz dostępnością abonamentów no limit w podobnej cenie.

Oferta T2 bez telefonu

W drugim z dostępnych w taryfie abonamentów bez telefonu abonent skorzysta z:

– nielimitowanych rozmów do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych w kraju i na terenie UE;

– nielimitowanych SMS-ów do wszystkich sieci komórkowych w Polsce i w roamingu UE;

– 5, 10 GB lub internet bez limitu danych;

– aplikacje bez limitu danych (transfer nie zostanie pobrany z pakietu abonamentowego): Messenger, Facebook, Twitter, WhatsApp, Tinder, Tidal, radio internetowe, Nawigacja T-Mobile, MyBox, MyDysk, Mój T-Mobile, T-Mobile Usługi Bankowe, OLX, otom oto, otodom, Migam.

Ceny abonamentu zależne są od wybranego pakietu internetowego i kształtują się następująco:

– abonament z pakietem 5 GB: 49,95 zł;

– abonament z pakietem 10 GB: 59,95 zł;

– abonament z nielimitowanym dostępem do internetu: 69,95 zł.

Dla przykładu, inni operatorzy komórkowi oferują całą gamę rozmaitych usług:

– Orange w abonamencie Plan Standardowy za 39,99 zł oferuje nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych, 5 GB internetu i Spotify przez 6 miesięcy za darmo.

Klienci Orange mają także możliwość wybrania wyższych: Planu Optymalnego w cenie 49,99 zł lub Planu Wzbogaconego, w których otrzymają takie same usługi jak w Planie Standardowym, natomiast pakiety internetu będą wynosiły odpowiednio 10 GB lub bez limitu.

– Abonenci Play w cenie 50 zł miesięcznie w abonamencie Stan Nielimitowany Solo otrzymają nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych w kraju oraz w roamingu UE, nielimitowany pakiet SMS-ów i MMS-ów, nielimitowany pakiet internetu w telefonie (w rzeczywistości 10 GB internetu w pełnej prędkości), telewizję Play now, dostęp do serwisów Tidal oraz showmax.

– Natomiast Plus proponuje dwa abonamenty bez telefonu, w ramach Ja+ Abonament, w cenach 49,99 zł i 69,99 zł, w których skorzystają z rozmów bez limitu do wszystkich abonentów sieci komórkowych i stacjonarnych w kraju i w roamingu w UE, nielimitowanych SMS-ów i MMS-ów oraz odpowiednio: 10 lub 20 GB. Na klientów Plusa czekają także usługi dodatkowe, takie jak: telewizja IPLA oraz pakiet HBO GO.

Można pokusić się o stwierdzenie, że oferta jest jedną z wielu podobnych oferowanych na rynku. W zależności od potrzeb abonenta oferta Planów T1 będzie bardziej lub mniej przydatna. Jeśli klient szuka oszczędności i nie potrzebuje niczego poza rozmowami, SMS-ami czy MMS-ami i internetem to pozostałe pakiety będą zbędnym balastem i niepotrzebnym wydatkiem, np. biorąc pod uwagę cenę podobnych abonamentów, czyli np.  Taryfy T2 za 49,99 zł i Planu  Standardowego 39,99 zł, w których usługi podstawowe, tj.  ilość rozmów, SMS-ów, MMS-ów oraz internetu są identyczne, a ze względu na większą ilość usług dodatkowych abonament T2 jest o 10 zł droższy.

Dodatkowe pakiety

Oprócz pakietów abonamentowych klient ma możliwość dokupienia, za dodatkową opłatą:

– pakietu VIDEO DVD bez limitu danych w cenie 5 zł miesięcznie – pakiet internetu na korzystanie z wybranych serwisów (YouTube, Netflix, VEVO, showmax, VOD, Player, TVP Sport HD, Stream TVP, Chili CINEMA) , który nie pomniejsza pakietu danych abonamentowych. Jakość oglądanych filmów odpowiada jakości DVD (480p.).

– pakietu VIDEO HD be limitu danych za 15 zł miesięcznie, dzięki któremu klienci skorzystają z usług takich serwisów jak: YouTube, Netflix, VEVO, showmax, VOD, Player, TVP Sport HD, Stream TVP, Chili CINEMA. Jakość oglądanych filmów odpowiada jakości HD (1080p.).

– ubezpieczenia telefonu Basic za 0 zł przez pierwszy okres rozliczeniowy, a od 2 okresu 8,50 zł miesięcznie.

03_TM_Mobilizer_TT

Podsumowanie

Wybierając najkorzystniejszą ofertę z telefonem należy dokładnie przeanalizować oferty konkurencyjne, a w przypadku T-Mobile również plany taryfowe wewnątrz sieci ze względu na spore zróżnicowanie.

Niewątpliwie, najlepszym abonamentem z telefonem T-Mobile  wśród zaprezentowanych okazuje się Oferta T2 – Smartfoneria, która na pierwszy rzut oka wydaje się być najdroższa.

W przypadku ofert bez telefonu najlepszym wyborem może okazać się abonament T2 z nielimitowanymi rozmowami, SMS-ami, MMS-ami, wybranym pakietem internetu oraz usługami dodatkowymi. Należy jednak zastanowić się nad wyborem oferty ze względu na odrobinę wyższe ceny od podobnych abonamentów konkurencji. W przypadku potrzeby korzystania z pakietów dodatkowych, np. social mediów czy telewizji internetowej propozycja od T-Mobile na pewno się sprawdzi, chociażby dlatego, że oprócz opłaty abonamentowej klient nie wyłoży dodatkowych środków.

Widoczna jest również tendencja do przechodzenia na oferty no limit i właśnie taka konstrukcja abonamentów i ich cen jest ukierunkowana na abonamenty z usługami bez limitu.

Warto wziąć pod uwagę abonamenty z oferty T-Mobile, zwłaszcza Smartfonerię.

Back to top button