Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza Orange Love

Wszystko co potrzebujesz to…Orange?

Duża ilość usług, a dzięki temu niskie koszty połączonych abonamentów to, w ostatnich sezonach, domena Orange. Najnowszy pakiet Orange Love to kolejna po Fun Packu, jeszcze bardziej rozbudowana oferta kilku usług w jednym pakiecie. Czy połączenie wszystkich usług okaże się rzeczywiście przydatne i opłacalne?

C4jjqv0WYAA_LRx.jpg large

Charakterystyka Orange Love

Orange Love to połączenie usług Internetu domowego, abonamentu komórkowego z telefonem lub bez telefonu, telefonu domowego i telewizji (4w1) lub Internetu domowego z abonamentem komórkowym z telefonem lub bez.

Klient może wybierać z następujących pakietów usług:

– Pakiet Orange Love Internet i Telefon Komórkowy

– Pakiet Orange Love Internet, TV, Telefon domowy, Telefon komórkowy

– Pakiet Orange Love Internet 4G i Telefon komórkowy

Czas trwania umowy to 24 miesiące. Następnie każda z umów przechodzi na czas nieokreślony. Zalecamy samodzielnie pilnować terminu końca umowy, gdyż cena abonamentu Orange Love na czas nieokreślony może wzrosnąć nawet do 300 zł.

Opłata aktywacyjna wynosi 49 zł, natomiast w ramach promocji Orange Love zostaje zrabatowana do 0 zł.

Abonament komórkowy  w Orange Love

We wszystkich pakietach Orange Love klient ma do dyspozycji abonament komórkowy z telefonem lub bez telefonu. W każdej z opcji warunki abonamentu są takie same. Cena samego abonamentu komórkowego nie została podana, dlatego trudno będzie porównać ofertę do propozycji innych operatorów. W analizie zostaną podane ceny poszczególnych pakietów, o czy m później.

W abonamencie komórkowym klient otrzymuje:

– nielimitowane rozmowy ze wszystkimi sieciami komórkowymi i stacjonarnymi w Polsce
– nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci komórkowych
– 3 GB internetu
– Roaming w Unii Europejskiej bez dodatkowych opłat:
–  nielimitowane rozmowy ze wszystkimi sieciami stacjonarnymi i komórkowymi w UE
–  nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci komórkowych w UE
– 1 GB internetu w UE, po wykorzystaniu 0,04 zł/1 MB.

W wersji z telefonem trzeba liczyć się z dopłatą miesięczną za telefon i tzw. opłatą na start za niektóre aparaty telefoniczne. Operator promuje przede wszystkim takie marki jak Huawei P9 Lite Dual Sim z opłatą na start 29 zł i opłatą miesięczną 75 zł, iPhone 7 32 GB z opłatą na start 39 zł i miesięczną opłatą 130 zł, Samsung Galaxy S8 z opłatą na początek 149 zł i comiesięczną opłatą 130 zł, a także wiele innych dostępnych w cenniku promocji.

Klient może też zakupić zestaw dwóch sprzętów, np. Xbox One S 500 GB + gry FIFA 17 i Minecraft Pakiet Ulubione Dodatki, telewizor 49’’ Samsung UHD (4K) Smart TV KU6400 +  router przenośny Orange Airbox LTE, telefon Huawei P9 Lite Dual SIM + router przenośny  Orange Airbox LTE, tablet Huawei MediaPad T2 8 Pro + router Orange Airbox 2 Plus. Pozostałe zestawy są także dostępne w regulaminie, do którego link znajduje się powyżej.

telefony ol (2)

Orange Love Internet i Telefon Komórkowy

Podstawową usługą pakietu Orange Love jest internet stacjonarny, czyli Neostrada lub Intrenet Światłowodowy. Prędkość internetu uzależniona jest od miejsca podłączenia, więc nie wszystkie dostępne w Orange prędkości mogą być oferowane każdemu z klientów. Dostępne prędkości to 80 Mb/s w technologii ADSL I VDSL (czyli standardowej technologii na tzw. miedzianym kablu) i technologii światłowodowej o prędkościach  do 100, 300 i 600 Mb/s. W związku z wdrażaniem technologii światłowodowej przez Orange nie jest ona dostępna wszędzie. Obecnie jest wprowadzana w miastach wojewódzkich i większych miastach w Polsce. Dlatego dostępność oferty internetu światłowodowego jest mocno ograniczona, co więcej nawet w największych miastach sieć nie pokrywa 100% ich obszaru. Drugim ważnym elementem jest jakość świadczonej usługi, zwłaszcza internetu w technologii światłowodowej, która jak na razie pozostawia wiele do życzenia. Trzeba też zauważyć istnienie ważnego słowa „do” 100, 300 czy 600 Mb/s. Oznacza to, że internet może nie działać w pełnej prędkości np. 100 Mb/s, tylko wolniej.

Operator oferuje 4 abonamenty z internetem stacjonarnym i abonamentem telefonicznym. Pakiet abonamentowy jest taki sam przy każdym z pakietów łączonych, tak jak zostało opisane wcześniej:

  • Neostrada do 80 Mb/s i abonament w cenie 69 zł miesięcznie
  • Orange Światłowód do 100 Mb/s z abonamentem za 69 zł miesięcznie
  • Orange Światłowód do 300 Mb/s i abonament za 79 zł miesięcznie
  • Orange Światłowód do 600 Mb/s z abonamentem za 109 zł miesięcznie.

Porównanie cenowe samego abonamentu jest trudne, ponieważ Orange podaje ceny całości połączonych usług.

Pakiet Orange Love Internet, TV, Telefon domowy, Telefon komórkowy

W wersji 4w1 dostępne są następujące pakiety:

– Internet do 80 Mb/s, Orange TV z planem Optymalnym (97 kanałów, w tym 33 HD. Istnieje także możliwość dokupienia innych pakietów telewizji. Wszystkie pakiety i kanały są opisane w regulaminach poszczególnych pakietów na stronie: https://www.orange.pl/love), abonament komórkowy (jak wyżej) i telefon domowy oparty na technologii internetowej VOIP (po prostu podłączenie tzw. telefonu stacjonarnego do modemu zamiast do gniazdka telefonicznego) z nielimitowanymi rozmowami na telefony stacjonarne w kraju, międzynarodowymi do Unii Europejskiej, USA, Kanady oraz na komórkowe do USA i Kanady. Za pakiet klient zapłaci 89 zł miesięcznie.

comment_ILzBUSzMgZGQG6ijKRPA3b5rOojSQT2F

– Internet do 100 Mb/s, Orange TV z pakietem Optymalnym, abonamentem komórkowym i telefonem domowym w cenie 69 zł miesięcznie przez pierwszy rok, a przez kolejne 12 miesięcy za 99,99 zł.

– Internet do 300 Mb/s, Orange TV z pakietem Optymalnym, abonament komórkowy i telefon domowy za 79 zł miesięcznie przez pierwszy rok, a przez kolejny rok 119,90 zł.

– Internet do 600 Mb/s, Orange TV z pakietem Optymalnym, abonament komórkowy i telefon domowy w cenie 109 zł, a po roku cena zostanie zwiększona do 139,99 zł.

W każdym z abonamentów różnica polega tylko na prędkości Internetu. Pozostałe pakiety: komórkowy, TV i telefonu domowego są takie same.

Pakiet Orange Love Internet 4G i Telefon komórkowy

Dla klientów, którzy nie będą mogli skorzystać z oferty Internetu stacjonarnego operator przygotował pakiet z Internetem, z którego można skorzystać w domu i poza nim.

Pakiet składa się z abonamentu komórkowego opisanego wcześniej i internetu mobilnego 4G. Za pakiet klient zapłaci 69 zł.

Warto wyjaśnić, że korzystając z pakietu Internetu mobilnego klient ma dyspozycji pakiet 150 GB Internetu w Strefie domowej i 60 GB w pozostałych miejscach. Dodatkowo wprowadzone zostały szczęśliwe godziny między 00:00 – 08:00, które nie pomniejszają pakietu danych w abonamencie. Wystarczy tylko rozłączyć się z siecią o północy i ponownie ją włączyć i można korzystać z transferu bez limitu, inaczej szczęśliwe godziny nie zadziałają i transfer danych podstawowych zostanie pomniejszony.

W tym przypadku można pokusić się o porównanie połączonego pakietu z innymi ofertami. Dla przykładu w Play sam pakiet 100 GB Internetu w abonamencie na 24 miesiące z urządzeniem to koszt 59,99 zł. Do tego trzeba doliczyć abonament przynajmniej bez limitu minut do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych oraz SMS-ów. W Play taki abonament to koszt od 45 zł bez telefonu lub od 55 zł z telefonem i chodzi tu o Formułę Solo M.

W cenie 69 zł można korzystać z pakietu 150 GB w domu, 60 poza nim i do tego mieć jeszcze abonament komórkowy. Jeśli klient potrzebuje właśnie tych dwóch usług to Orange ma bezkonkurencyjną ofertą abonamentową. Pozostaje tylko kwestia zasięgu i dostępności usługi na danym obszarze, którą warto sprawdzić przed zawarciem umowy.

Bonusy

Opłata aktywacyjna 49 zł w ramach abonamentu została zrabatowana do 0 zł.

Bonusem są także pakiety TV dostępne przez 3 miesiące za darmo: CANAL+ Select przez3 m-ce za 0 zł potem 39,99 zł/mc, CANAL+ Prestige przez 3 m-ce za 0 zł potem 49,99 zł/mc, HBO + HBO GO przez 3 m-ce za 0 zł potem 29,90 zł/mc, Multi+ przez 1 m-c za 0 zł potem 5 zł/mc.

dBUzzUJkA1jhBjxxoblLePyWHqAqRl1gsQwTZBSxm03kOXfiCK2n4AEk76xiqmaL9_WL=w300

Ukryte koszty/ haczyki

Ceny podanych abonamentów są cenami promocyjnymi i aby skorzystać z oferty należy regularnie opłacać abonament. Jeśli klient ma opóźnienia w opłacie zobowiązań za abonament to wszystkie zniżki automatycznie zostają anulowane i abonament zostaje podwyższony do ceny bez promocji. Wszystkie cenniki, również bez promocji, podane są w poszczególnych regulaminów pakietów Orange.

Jeśli abonent nie przedłuży umowy na kolejne 24 miesiące na preferencyjnych dla niego warunkach, umowa przechodzi automatycznie na czas nieokreślony, co wiąże się o wyższą opłatą za abonament.

Podsumowanie

Niewątpliwie, jeśli klient potrzebuje wszystkich usług z wyżej wymienionych pakietów to Orange Love będzie ofertą opłacalną w podstawowej wersji. Należałoby porównać propozycje operatorów sieci kablowych oferujących usługi 3 w 1 (Internet, telewizja i telefon domowy), ponieważ może się okazać, że pakiety i ceny kanałów dodatkowych będą korzystniejsze właśnie u tych operatorów.

Najsensowniejszym pakietem jest połączenie internetu mobilnego i abonamentu komórkowego. Ilość internetu oferowana w strefie domowej i poza nią jest praktycznie nie do wykorzystania przez przeciętnego użytkownika, a cena relatywnie niska w porównaniu z innymi wiodącymi operatorami.

Oczywiście, nie można zapominać, że dostępność usług jest ograniczona. To oznacza, że nie w każdym miejscu usługi z paczki Orange Love będą dostępne. Dostępność usług Orange można sprawdzić chociażby tu: https://www.orange.pl/zamawiam-swiatlowod-z-telewizja albo po prostu rozpytać sąsiadów czy posiadają usługi Orange. Sprawdzenie dostępności usług na danym terenie pozwoli uniknąć batalii o rozwiązanie umowy w przypadku nienależycie świadczonej usługi, co jest niezwykle trudne w przypadku Orange.

Warto spojrzeć na ofertę Orange Love, ale przed jej zakupem trzeba dokładnie ją przeanalizować. Zwłaszcza jeśli chodzi o usługi: Neostrada, Orange Światłowód i Internet mobilny.

Back to top button