Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza Ja + Internet LTE z modemem na 24 miesiące

Plus proponuje tak wiele usług telekomunikacyjnych i promocji, że niejeden klient operatora ma dziś mniej włosów na głowie niż niekończące się odcinki serialu reklamowego Ja +. Najczęściej pokazywaną twarzą kampanii promocyjnej Plusa jest Szymon Majewski,  ale nie brakuje też innych osób promujących operatora. Nam najbardziej przypadła do gustu reklama z udziałem drużyny naszych siatkarzy i ich byłego trenera Stéphane’a Antigi, który zabawnie rozmawia ze swoimi zawodnikami oglądającymi mecz piłki nożnej. Niestety, żadne reklamy nie zrekompensują przeciętnej jakości usług Plusa. To samo dotyczy oferty promocyjnej Ja+ Internet LTE z modemem lub routerem na 24 raty (można również znaleźć podobne oferty z opłatą rozłożona na 36 lub 48 rat).

analiza-plus-internet-slte - Copy

Charakterystyka

Ja + Internet LTE to oferta nastawiona przede wszystkim na dostarczanie usług internetowych wraz z odpowiednim sprzętem (na życzenie klienta). Jest adresowana zarówno do nowych jak i starych klientów Plusa, przy czym ci ostatni nie mogą zalegać z płatnościami, aby z niej skorzystać. W ramach promocji abonent może wybrać jeden z czterech planów, zróżnicowanych pod względem cen oraz limitów transferu danych.

W abonamencie za 39,99 zł nabywca otrzymuje pakiet 20 GB danych. Jeśli odbiorca usługi zdecyduje się na e-faktury, zapłaci 29,99 zł. Promocyjna opłata aktywacyjna to wydatek 49 zł. Podstawowy limit transmisji danych to 20 GB. Nie ma natomiast limitu połączeń w technologii LTE.

W abonamencie za 59,99 zł klient ma do dyspozycji pakiet 40 GB danych. Usługa może być tańsza o 10 zł, jeśli jej nabywca zdecyduje się na przyjmowanie faktur w formie elektronicznej oraz materiałów marketingowych. Opłata aktywacyjna to 49 zł. W ramach usługi mamy Internet LTE bez limitu danych za 0 zł. W ofercie dostępna jest również usługa bezpłatnego transferu telewizji Ipla (z możliwością wyboru jednego z trzech pakietów specjalnych), dostępna za darmo do końca drugiego pełnego okresu rozliczeniowego, potem za każdy miesiąc trzeba zapłacić 10 zł.

plus-router-modem

W abonamencie za 79,99 zł użytkownik otrzymuje limit 70 GB danych oraz rabat po aktywacji e-faktury (10 zł). Opłata aktywacyjna wynosi 49 zł. W ramach usługi Internet LTE bez limitu danych za 0 zł. Odbiorca otrzymuje również dostęp do usługi telewizyjnej Ipla, za darmo przez dwa pierwsze okresy rozliczeniowe, później płaci 10 zł miesięcznie. W Ipli można dobrać jeden z trzech dostępnych pakietów specjalnych.

Najdroższy abonament to wydatek 99,99 zł. W tej cenie nabywca dostaje 90 GB limitu transferu danych. W przypadku wyboru e-faktury przyznawany jest rabat w wysokości 10 zł. Opłata aktywacyjna wynosi 49 zł. Po wykorzystaniu pakietu danych, szybkość transmisji spada do 5 Mb/s (połączenie nie jest limitowane w ramach usługi Internet LTE bez limitu danych za 0 zł). Usługa telewizyjna Ipla (wraz z opcją wyboru jednego z trzech pakietów specjalnych) jest bezpłatna do końca drugiego okresu rozliczeniowego, następnie trzeba za nią zapłacić 10 zł miesięcznie.

Bonusy

Abonent, który korzysta z planu Ja + Internet LTE 20 GB może włączyć jako usługę dodatkową Internet LTE bez limitu danych. W przypadku planów Ja+ Internet LTE 40 GB, Ja + Internet LTE 70 GB, Ja + Internet LTE 90 GB można aktywować usługę dodatkową Internet LTE bez limitu danych za 0 zł.

Aktywację usługi dodatkowej wykonuje się telefonicznie, dzwoniąc na numer działu obsługi klienta 601102601 lub 2601 z telefonu sieci Plus. Można też skorzystać z serwisu Plus Online (www.plus.pl), bądź złożyć zlecenie w punkcie sprzedaży Plusa. Analogicznie można dezaktywować usługi. Każda z nich to dodatkowy wydatek 10 zł za każdy okres rozliczeniowy.

plus-bonus-1

W ramach promocji abonent może zlecić włączenie usługi Ochrona Internetu, która daje dostęp do trzech licencji na program antywirusowy. Zarządzania licencjami możliwe jest na stronie www.plus.pl/zco. Opłata za korzystanie z tej usługi w każdym okresie rozliczeniowym wynosi 9 zł. Aby ją wyłączyć, abonent musi wysłać bezpłatną wiadomość SMS na numer 80088 o treści USUN OCHRONA7. Usługę można wyłączyć również przez Plus Online lub dzwoniąc do działu obsługi klienta na numer 601102601 (2601 z telefonu w sieci Plus). Szczegółowe informacje o usłudze są dostępne na stronie www.ochronainternetu.pl

W ramach tej oferty operator umożliwia się klientom zakup urządzeń potrzebnych do transferu danych w promocyjnych cenach, na raty. Abonentowi, który zawarł umowę z opcją zakupu modemu przysługuje prawo do rozwiązania umowy w ciągu trzynastu dni od aktywacji karty SIM, bez ponoszenia karnej opłaty.

Podsumowanie

Oferta jest dostosowana do potrzeb abonentów mobilnych i stacjonarnych usług internetowych. Pakiety danych są duże, choć trzeba za nie sporo zapłacić. Istotna jest możliwość dokupienia usług, które gwarantują transfer danych po wykorzystaniu limitów pakietu. Plus oferuje także usługi telewizyjne w ramach Ipli oraz płatna ochronę antywirusową. Oferta sprzedaży urządzeń komunikacyjnych budzi wątpliwości, bo operator ostrzega w umowie, że mogą one samodzielnie udostępniać dane użytkownika.

Back to top button