Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza Plush Abo

PLUSH- owy lifting

Misio Plush przeszedł ostatnio operację liftingu, a skoro jest twarzą kampanii PLUSH ABO to również taryfy, które promuje otrzymały zupełnie nowy blask. Tym razem PLUSH przygotował dla klientów zawrotną ilość niespodzianek i bonusów. Ciekawe tylko czy tak poważna operacja zakończy się spektakularnym sukcesem?

abo od misia

Charakterystyka oferty

PLUSH ABO jest abonamentem dopasowanym do potrzeb młodych i dynamicznych osób korzystających często i dużo z Internetu, jak również z tzw. social media (mediów społecznościowych). PLUSH Abo to oferta:
– skierowana do przenoszących numer z innej sieci, kupujących nowy numer w PLUSH lub przenoszących numer z karty na ABO w obrębie Plusa,
– bez telefonu,
– na czas określony lub nieokreślony,
-z atrakcyjnymi cenami taryf (20, 30 i 34,99 zł lub przy korzystaniu z e- faktury: 10, 20 i 24,99 zł)
– z dużą ilością Internetu,
– z pakietami social media (Facebook, Messenger, Instagram, WhatsApp)
–  z darmowym transferem, który jest oddzielny od transferu internetu w pakiecie,
– z pakietem YouTube,
– ze zwiększającymi się gigabajtami w trakcie trwania umowy,
– ze zniżkami na abonament przy korzystaniu z faktury elektronicznej.

Dodatkowo abonent może skorzystać z wakacji od abonamentu, zmieniać bezpłatnie i dowolną ilość razy plan taryfowy na inną taryfę w promocji PLUSH ABO. Trzeba także zauważyć, że pakiety nie przechodzą na kolejne okresy rozliczeniowe.

Operator przygotował dla klientów 3 promocyjne plany:
– PlushABO S za 20 zł lub 10 zł dla abonentów korzystających z e-faktury;
– PlushABO M za 30 zł lub 20 zł przy e-fakturze;
– PLUSH ABO L za 34,99 lub 24,99 z e – fakturą.

Oferty Plush ABO S, M i L są abonamentami w umowie na czas nieokreślony. Dodatkowo w abonamencie PLUSH ABO L umowa może zostać zawarta także na 24 miesiące.

PLUSH ABO S

W najniższym proponowanym abonamencie klient otrzyma nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci,
1 GB Internetu oraz pakiet Facebook free. Za rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych trzeba będzie zapłacić 0,29 zł za minutę.

PLUSH ABO M

Abonament w wersji M to nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, 3 GB Internetu i pakiet Facebook free. Za to za SMS-y i MMS-y trzeba będzie już zapłacić po 0,19 zł.

PLUSH ABO L

Najlepszym wyborem wydaje się taryfa L, w której klient otrzymuje nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci, 10 GB Internetu, Pakiet Social Free umożliwiający korzystanie z Facebook, Messenger, Instagram, WhatsApp bez pobierania transferu z pakietu 10 GB oraz Usługę Stażowe, dzięki której pakiet Internetu zwiększa się kolejno o 12 GB od 4 do 6 okresu rozliczeniowego, 14 GB od 7 do 12 okresu rozliczeniowego, 16 GB od 13 do 24 okresu rozliczeniowego i 25 GB po 25 okresie rozliczeniowym.

W ofercie na 24 miesiące klient może liczyć na zwiększony do 15 GB Internetu i Pakiet Video Free (YouTube) za darmo przez pierwsze 3 miesiące.

Duet w Plush ABO

Jeśli abonent zdecyduje się dołączyć jeszcze jeden numer do pakietu to będzie miał taką możliwość w abonamencie PLUSH ABO L. Zawierając kolejną umowę na pakiet L abonent otrzyma upust po 4,99 na każdy z posiadanych abonamentów. Wtedy każdy z abonamentów będzie kosztował 20 zł, co daje w zaokrągleniu 10 zł zaoszczędzone na abonamencie każdego miesiąca. A to już większe oszczędności przy dłuższym okresie korzystania z oferty (np. 250 zł zaoszczędzone przy 25 miesiącach).

plush duet

Przeniesienie numeru

Klient przenoszący numer z innej sieci otrzyma 3 miesiące abonamentu za darmo. Oczywiście chodzi tutaj o miesiące kiedy jeszcze numer nie został przeniesiony do PLUSHa, a umowa już została zawarta. Pozwoli to uniknąć podwójnego płacenia abonamentu w dwóch sieciach komórkowych.

Zmiana abonamentu

Operator przewidział także możliwość zmiany promocyjnego planu taryfowego w PLUSH ABO na inny, oczywiście w tym samym zakresie promocji. Co ważne, usługa „Zmiana abonamentu” jest bezpłatna, a abonent może dokonywać zmian wielokrotnie.

przelaczaj z abo na abo - Copy

Wakacje od abonamentu

Usługa wakacje od abonamentu polega na zawieszeniu, w danym okresie rozliczeniowym, korzystania z posiadanego planu cenowego oraz usług i pakietów dodatkowych oraz niepłaceniu abonamentu w tym okresie. Usługa może być zlecona więcej niż jeden raz, ale trzeba pamiętać o tym, że operator zawiesza w tym okresie naliczanie wszelkich benefitów stażowych, ale za to Usługa Wakacje od Abonamentu zostanie zaliczona do stażu klienta.

urlop od abo - Copy

Usługi/pakiety dodatkowe

Pakiety i usługi video abonent może włączyć w każdym momencie trwania umowy. Poszczególne pakiety prezentujemy poniżej:

– Pakiet Video: bezpłatny przez pierwszy okres rozliczeniowy, następnie 4,99 zł w każdym okresie rozliczeniowym;

– Pakiet Plush Internet extra 5 GB, który abonent może uruchomić po przekroczeniu podstawowego limitu w abonamencie. Pakiet kosztuje 4,99 zł i może być uruchamiany z częstotliwością nie większą niż 24 h na dobę. Niewykorzystany pakiet dodatkowego Internetu przepada wraz z nowym okresem rozliczeniowym.

– Usługa Wakacje od Abonamentu, o której mowa w artykule. Dostępna bezpłatnie.

– Usługa Zmiana Abonamentu. Również dostępna bezpłatnie.

– Pakiet Facebook Free: dostępny bezpłatnie w taryfach PLUSH ABO S i M. Pakiet włączany jest automatycznie, natomiast można go wyłączyć poprzez wysłanie bezpłatnej wiadomości o treści STOP ABO S lub STOP ABO M na numer 80222 lub kontaktując się z Działem Obsługi Klienta pod numerem 601102601. Niezwykle ważną informacją jest to, że raz dezaktywowany pakiet Facebook Free nie może być ponownie aktywowany.

– Pakiet Social Free: dostępny bezpłatne w pakiecie PLUSH ABO L. Pakiet włączany jest automatycznie, natomiast można go wyłączyć poprzez wysłanie bezpłatnej wiadomości o treści STOP ABO L na numer 80222 lub kontaktując się z Działem Obsługi Klienta pod numerem 601102601. Tutaj także należy zwrócić uwagę, że dezaktywowany pakiet Social Free nie może być ponownie aktywowany.

Bonusy

Niewątpliwym bonusem jest udzielenie „opustu na abonament” w wysokości 10 zł od każdego planu taryfowego. Warunkiem jest jedynie zgoda na przesyłanie faktury w formie elektronicznej (e-faktura). Taka forma gratyfikacji czyni abonament atrakcyjniejszym.

Dla korzystających z Internetu na smartfonie operator przygotował coś w rodzaju programu lojalnościowego, w którym długi staż nagradzany jest co jakiś czas większą ilością transferu internetu. Przy każdej z taryf zwiększony pakiet internetowy dodawany jest w następujący sposób: 12 GB od 4 do 6 okresu rozliczeniowego, 14 GB od 7 do 12 okresu rozliczeniowego, 16 GB od 13 do 24 okresu rozliczeniowego i 25 GB po 25 okresie rozliczeniowym.

news-plush-abo-1-850x478

Za rodzaj bonusu można także uznać Usługę Wakacje od Abonamentu, która co prawda pozbawia klienta benefitów korzystania z pełnego pakietu usług, ale za to umożliwia zawieszenie płatności na dany okres rozliczeniowy.

Kolejnym bonusem jest brak opłaty za aktywację oferty. Co prawda zazwyczaj nie są to duże kwoty, ale klienci szukający oszczędności na pewno zwrócą uwagę na ten szczegół.

Podsumowanie

Misiek Plush po liftingu zapewne zawróci w głowie niejednej klientce i niejednemu klientowi sieci Plus. Od razu nasuwa się tutaj nawiązanie i wzorowanie się operatora na ofercie Play znanej pod nazwą Formuł: Solo, Duet i Rodzinnej. W zestawieniu pojedynczego abonamentu zdecydowanie wygrywa Play z Formułą Solo, gdzie w każdej z taryf S, M, L klient może rozmawiać ze wszystkimi sieciami komórkowymi i stacjonarnymi, SMS-ować i MMS-ować bez limitu oraz otrzymuje większy pakiet Internetu. Natomiast ceny taryf są już zdecydowanie wyższe niż w PLUSH ABO, ze względu na to, że za pakiet S klient zapłaci 30 zł, pakiet M 45, a pakiet L 55 zł. Dodatkowo wszystkie pakiety zostały wzbogacone o ofertę telewizji Play Now, a pakiet L o roaming. Dlatego też niełatwo zestawić ze sobą dwie pozornie podobne do siebie oferty. Warto też wspomnieć o duetach w abonamencie, gdzie w PLUSH i Play obie oferty są kuszące. Zwłaszcza w PLUSHU przy upuście z e-fakturę.

Wybór pozostawiamy czytelnikom z prostego względu, którym jest zapotrzebowanie na konkretne usługi. Jeśli potrzebne są abonentowi oddzielne pakiety na korzystanie z social media i Internetu to na pewno w pierwszej kolejności należy rozważyć ofertę Plusha. Inni klienci będą kładli nacisk np. na rozmowy, SMS-y czy MMS-y , a takie zestawy pakietów będą  korzystniejsze w ofertach  Play. Pozostają jeszcze kwestie roamingu czy innych dodatkowych usług oferowanych w zestawionych ofertach.

Niemniej jednak warto przyjrzeć się ofercie PLUSH ABO ze względu na atrakcyjność usług i przede wszystkim cen. Abonament PLUSH ABO można uznać za ofertę konkurencyjną i godną wzięcia pod uwagę przy kupnie abonamentu.

Tagi

Powiązane Artykuły

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close