Analiza Premium Mobile Freedom

analiza-premium-mobile-freedom

Premium Mobile to operator komórkowy działający na polski rynku od 2016 roku. W ciągu roku z ofercie operatora zaszły radykalne zmiany. Umowy terminowe zostały zastąpione kontraktami bezterminowymi, a w zamian za liczne oferty abonamentowe zostały wprowadzone trzy, czytelne plany taryfowe. Operator funkcjonuje na zasięgu sieci Plus.

Charakterystyka Premium Mobile Freedom

Freedom – Plan dla Twojego Smartfona” to obecna propozycja Premium Mobile. Operator posiada w swojej ofercie trzy warianty abonamentu. Każdy z nich jest zobowiązaniem bez telefonu i obejmuje wyłącznie usługi telekomunikacyjne. Wszystkie oferty Premium Mobile dostępne są zarówno dla klientów indywidualnych, jak też biznesowych. Warunki abonamentu są identyczne dla obu grup abonentów.Klient ma do wyboru trzy warianty cenowe: abonament za 19,90 zł, 24,70 zł lub 29,70 zł. Umowa, jaką zawiera klient, jest na czas nieokreślony i może być rozwiązania w każdym momencie z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Premium Mobile Freedom 1 (19,90 zł)

freedom1-logo-Copy-1 Premium Mobile Freedom

Najtańszy wariant oferuje nielimitowane połączenia i SMS-y do wszystkich sieci komórkowych w abonamencie. Klient w ramach miesięcznej opłaty ma również zapewniony pakiet 5 GB w telefonie, jednak MMS-y są płatne (0,29 zł). W porównaniu chociażby do Nju z rachunkiem, najtańszej oferty abonamentowej nju mobile, gdzie w ramach 19 zł klient otrzymuje maksymalnie 3 GB transmisji danych, a za wszystkie połączenia i SMS-y do innych sieci doliczane są dodatkowe opłaty, to propozycja Premium Mobile jest opłacalnym wariantem abonamentowym.

Premium Mobile Freedom 2 (24,70 zł)

freedom1-logo-Copy-1 Premium Mobile Freedom

Drugi wariant abonamentu, który jest droższy o 5 zł od najtańszej wersji, oferuje również nielimitowane minuty do wszystkich sieci oraz pakiet 5 GB, jednak także połączenia na numery stacjonarne oraz nielimitowane MMS-y. Ta opcja może okazać się bardzo korzystna dla niektórych osób, gdyż wystarczy wydzwonić zaledwie

Premium Mobile Freedom 3 (29,70 zł)

freedom1-logo-Copy-1 Premium Mobile Freedom

W ramach najdroższej taryfy Freedom 3 klient otrzymuje takie same usługi jak w przypadku taryfy Freedom 2. Jedyną różnicą jest wielkość pakietu internetowego, który w tym przypadku wynosi 10 GB. Ten wariant będzie idealny dla osób, które oglądają kilka godzin YouTube tygodniowo lub korzystają z sieci w telefonie bardzo intensywnie. Zamiast wyższego pakietu można rozważyć osobne pakiety internetowe, jednak wyjdzie to sporo drożej (3 GB kosztuje 6.5 zł)…

Pakiety Internet w Premium Mobile Freedom

W ramach taryf Freedom dostępne są dodatkowe pakiety danych w kraju i za granicą oraz pakiet minut w ramach roamingu.

Klienci mają do wyboru dwa dodatkowe pakiety na transmisję danych w kraju. Pula 1 GB kosztuje 2,50 zł miesięcznie, a 3 GB – 6,50 zł. Są to naprawdę bardzo tanie pakiety, w porównaniu z konkurencyjną ofertą Red Bull Mobile, w której pakiet 1 GB kosztuje 9 zł, a 3 GB – 20 zł, pakiety internetowe Premium Mobile są nawet trzy razy tańsze.

Pakiety roaming w Premium Mobile Freedom

Operator proponuje również korzystne rozwiązania dla wszystkich, którzy chcą zoptymalizować koszty za granicą. Ważny przez 30 dni pakiet 100 minut w roamingu za 19,90 zł można wykorzystać na połączenia w Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie.

Klienci mogą również skorzystać z pakietu roamingowego transmisji danych – 1 GB za 89,90 zł ważny przez miesiąc. Pakiet można wykorzystać nie tylko w Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii czy Liechtensteinie, ale również w Turcji, Szwajcarii i USA.

Ukryte koszty i haczyki Premium Mobile Freedom

Na pierwszy rzut oka oferta Premium Mobile wydaje się wyjątkowo atrakcyjna. Stosunkowo bardzo niskie koszty, brak limitów i przystępny pakiet danych z pewnością zainteresuje wielu klientów. Jednak przed zakupem usługi warto zapoznać się z niektórymi szczegółami regulaminu promocji.

Po pierwsze – cena. Promowane przez operatora wysokości abonamentu są dostępne dla klienta pod trzema warunkami:

  • wyrażenia zgody na tzw. E-Rachunek (fakturę w wersji elektronicznej)

2) dokonywania terminowych płatności i

3) wyrażenia zgód marketingowych na przetwarzanie danych osobowych i możliwość wysyłania informacji o promocjach.

Wycofanie którejś zgody w trakcie trwania umowy zwiększa koszt abonamentu o 6,15 zł za każdą z nich. Oznacza to, że osoba, która chciałaby otrzymywać tradycyjną, papierową fakturę za telefon i która nie miałaby ochoty na przetwarzanie swoich danych osobowych, zapłaci za abonament w Premium Mobile niemal 13 zł więcej niż w podstawowej wersji oferty. Dodatkowa opłata może być naliczona również w przypadku opóźnionej opłaty za telefon.

freedom1-logo-Copy-1 Premium Mobile Freedom

Istotną kwestią jest również opłata aktywacyjna. Dla każdego planu telefonicznego wynosi

29 zł., czyli tyle, ile najdroższy abonament dostępny w ofercie. Dla porównania w nju mobile klient jest zwolniony z opłaty aktywacyjnej w momencie zdecydowania się na tzw. e-fakturę. Standardowo aktywacja w nju mobile wynosi 20 zł, więc jej koszt w Premium Mobile nie jest wcale niski.

Warto też zwrócić uwagę na koszt połączenia z Działem Obsługi Klienta (DOK) operatora. Wprawdzie u innych operatorów płatne połączenie z DOK jest również praktykowane. Jednak w przypadku Premium Mobile jest to dość duży koszt: 1,82 zł za połączenie (tzw. zdarzenie). Jednak telefonów do DOK nie wykonuje się codziennie, lecz w sytuacjach wyjątkowych. Poza tym istnieje również możliwość złożenia ewentualnej reklamacji elektronicznie za pośrednictwem e-mail.

Opcją dodatkowo płatną jest również wymiana karty SIM w przypadku jej zgubienia, zniszczenia czy innych działań z winy abonenta. Jeśli karta SIM została skradziona lub była wadliwa fabrycznie, jej wymiana jest bezpłatna.

Bonusy – W pakiecie taniej

Premium Mobile docenia lojalność swoich klientów. W ramach promocji Freedom Pack abonent otrzymuje rabat z tytułu korzystania z kilku usług operatora. W przypadku posiadania dwóch usług (np. abonamentu telefonicznego i Internetu) rabat wynosi 5 zł. Powyżej trzech usług rabat wynosi 10 zł.

Bonusy – Zniżki na jedzenie

Premium Mobile ma ciekawą niespodziankę dla swoich klientów. Każdy, kto zakupi ofertę abonamentową, otrzyma od operatora OpenCard za darmo przez rok. Co to takiego? Imienna karta uprawniająca do 50% zniżki na posiłki i 30% zniżki na cały rachunek w restauracjach w całej Polsce. Szczegółowe warunki korzystania z karty można znaleźć na opencard.pl.

freedom1-logo-Copy-1 Premium Mobile Freedom

Premium Mobile oferuje wyłącznie usługi telekomunikacyjne bez możliwości zakupu telefonu w ramach abonamentu. Zakup urządzenia pozostaje w gestii klienta. Zarząd Premium Mobile wychodzi z założenia, że zakup telefonu komórkowego w ramach oferty abonamentowej najzwyczajniej jest dla klienta nieopłacalny. Co więcej, operator wskazuje wady zakupu urządzenia w ramach usługi telekomunikacyjnej, m.in. ukryte koszty urządzenia wkalkulowane w opłatę abonamentową czy wydłużony proces naprawy serwisowej telefonu. Biorąc pod uwagę to, że większa część klientów przyzwyczajona jest do tego, że wybierając abonament dostaje nowoczesny telefon za przysłowiową złotówkę, operator oferując jedynie usługi telekomunikacyjne zawęża grono potencjalnych klientów.

Podsumowanie

Premium Mobile Freedom to atrakcyjna oferta abonamentowa dostępna na polskim rynku. Nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci dostępne już w najtańszym abonamencie oraz duże pakiety danych zachęcają do skorzystania z oferty.

Zaciekawiła Cię ta oferta? Sprawdź szczegóły lub kup Premium Mobile.

Co nam się podoba

Bezterminowa umowa, którą można rozwiązać w każdej chwili
Tanie abonamenty
Niski koszt transmisji danych w ramach dodatkowych pakietów
Duże pakiety internetowe w ramach abonamentu
Pakiety umożliwiające zoptymalizowanie kosztów korzystania z telefonu w roamingu
Możliwość obniżenia kosztów poprzez korzystanie z kilku usług operatora w ramach promocji Freedom Pack
Korzystanie z sieci Plusa
OpenCard bezpłatna przez rok

Co nam się nie podoba

Brak wariantu abonamentu z telefonem
Brak zgody na E-Rachunek podwyższa abonament o 6,15 zł
Brak zgody na przetwarzanie danych osobowych podwyższa abonament o 6,15 zł
Wysoki koszt połączenia z DOK – 1,82 zł za zdarzenie
Płatna wymiana karty SIM, kiedy zostanie uszkodzona z winy abonenta
Identyczne warunki dla klienta indywidualnego i biznesowego
Premium Mobile Freedom 1: brak pakietów MMS-
Premium Mobile Freedom 1: płatne połączenia na numery stacjonarne

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top