Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza Red Bull Mobile na kartę

Rozmowy i SMS-y w sieci bez limitu, ekstra internet za doładowania i zróżnicowane pakiety dodatkowe. Czy taryfa Red Bull Mobile będzie w stanie przebić konkurencję?

1

Charakterystyka taryfy Red Bull Mobile Energy na kartę

Jako samodzielna taryfa, bez wykupywania pakietów, Red Bull Mobile Energy to:

– minuta rozmowy za 29 gr;

– 9 gr za wysłanie SMS-a;

– 19 gr za wysłanie MMS-a;

– bonusowe gigabajty, od 10 MB do 2 GB za doładowania konta.

Ponadto, operator przewidział darmowy pakiet rozmów i SMS-ów w obrębie sieci Red Bull Mobile i Play. Pakiet darmowych rozmów i SMS-ów w sieci i Play klient uruchamia we własnym zakresie. Wystarczy wpisać na klawiaturze telefonu krótki kod: *188#.

Wystarczy kupić starter Red Bull Mobile Energy i swobodnie korzystać z taryfy.

Oprócz podstawowych stawek obowiązujących w taryfie Red Bull Mobile Energy klient ma możliwość wykupienia pakietów, dzięki którym znacznie koszty korzystania z taryfy są znacznie niższe.

 2

Pakiety dodatkowe dostępne w taryfie Red Bull Mobile na kartę

W ramach oferty klient ma możliwość wykupienia pojedynczych pakietów dodatkowych:

– 600 MB internetu na 30 dni za 5 zł. Pakiet uruchamiany jest krótkim kodem: *111*547*1#;

– 2 GB internetu na 30 dni za 9 zł. Pakiet 2 GB klient włączy wpisując kod *111*548*1#;

– 6 GB internetu na 30 dni za 20 zł. 6 GB internetu uruchamia się po wpisaniu krótkiego kodu: *111*549*1#;

– nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci za 5 zł na 7 dni uruchamiany krótkim kodem: *111*266*1#;

– nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci komórkowych na 30 dni za 10 zł włączane krótkim kodem: *111*265*1#.

Pakiety cykliczne w taryfie Red Bull Mobile Energy

Niektóre z, wymienionych wyżej, pakietów jednorazowych posiadają także wersje cykliczne. Oznacza to, że dany pakiet będzie odnawiał się automatycznie wraz z rozpoczęciem nowego okresu rozliczeniowego, oczywiście przy założeniu, że klient będzie posiadał wystarczające środki na pokrycie kosztu pakietu:

Pakiety cykliczne

Przeniesienie numeru z innej sieci

Dla przenoszących numer z innej sieci Red Bull Mobile przygotował atrakcyjne bonusy:

– rok ważności konta;

– 200 zł na rozmowy i SMS-y ważne przez 60 dni;

– pakiet 20 GB internetu ważny 60 dni.

Aby skorzystać z promocji wystarczy przenieść numer, a następnie aktywować bonus krótkim kodem: *111*340*1#.

Jak przenieść numer?:

– w salonie Play: w przypadku chęci zmiany operatora na Red Bull Mobile klient powinien zgłosić się do salonu z ważnym dowodem osobistym. Należy pamiętać, że przenoszony numer powinien być zarejestrowany u innego operatora. W trakcie wizyty klient wypełni formularz przeniesienia numeru i otrzyma starter z kartą SIM Play z tymczasowym numerem, na którą docelowo zostanie przeniesiony numer z innej sieci.

Dla posiadaczy numerów w Play procedura jest jeszcze prostsza. Abonent może zalogować się na stronę 24.play.pl i wybrać odpowiednią opcję lub wpisać krótki kod *163*99# na klawiaturze telefonu.

Doładowania i ekstra internet za doładowanie

Oprócz internetu w pakietach łączonych lub w samodzielnych pakietach dodatkowych klient otrzyma bonus w postaci dodatkowego transferu internetu. Nawet do najniższego doładowania abonent dorzuca darmowy transfer.

3

Po doładowaniu klient może wykonywać połączenia od 5 do 150 dni, w zależności od kwoty zasilenia konta. Natomiast, dla tzw. połączeń przychodzących konto będzie ważne odpowiednio od 65 do 210 dni. Warto zauważyć, że w przypadku braku doładowań przez czas dłuższy niż ważność połączeń przychodzących numer zostanie zablokowany, co w rezultacie, po miesiącu, skutkuje utratą numeru.

34

W jaki sposób doładować konto?:

– przez internet, na stronie doładowania.play.pl. Za doładowanie za kwotę 25 zł lub wyższą operator dorzuca w prezencie 15 % wartości doładowania;

– w bankomacie;

– z telefony na abonament w Red Bull Mobile lub Play;

– kartą zdrapką;

– kodem z terminala płatniczego;

– w punkcie sprzedaży Play.

Podsumowanie

Taryfa sprawdzi się jeśli klient będzie sporadycznie korzystał z połączeń i innych usług. Dla przykładu chcąc korzystać tylko z internetu i nielimitowanych SMS-ów wybierając np. pakiet 6 GB za 20 zł i pakiet nielimitowanych SMS-ów na 30 dni za 10 zł klient zapłaci już 30 zł. Do tego dochodzi koszt rozmów do pozostałych sieci.

Oferta Red Bull Mobile jest mocno okrojona i sam fakt, że operator promuje na stronie inną taryfę: Red Bul Mobile Energy i już na wstępie zachęca do zmiany nie jest dobrą reklamą dla taryfy Red Bull Mobile. Rzeczywiście Red Bull Mobile Energy jest o wiele korzystniejsza, dlatego chętniej promowana przez operatora. Więcej o taryfie Red Bull Mobile Energy: https://teleguru.pl/analizy/red-bull-mobile-energy-na-karte/.

Back to top button