Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza Smart Plan LTE wspólny

Ty + Twoi Bliscy = jeden abonament!

To ciekawa oferta adresowana do kilku, od trzech do ośmiu osób, które zdecydują się na wspólny abonament i wspólną fakturę, co oczywiście obniży jej koszty. Uczestnicy Smart Plan LTE wspólny  korzystają z tych samych nielimitowanych usług i wybranego pakietu danych. Twórca grupy decyduje  o tym,  kto w niej będzie. Można zaprosić do niej członków rodziny, przyjaciół czy sąsiadów. W ramach abonamentu dostaje się telefon, 3 pierwsze karty SIM za darmo, a za każdą kolejną kartę SIM płaci się 15 zł miesięcznie, pakiet danych do wspólnego korzystania, nielimitowane rozmowy, SMSy/MMSy oraz dodatkową kartę SIM do Internetu.

bottom

Charakterystyka Smart Plan LTE wspólny

Smart Plan LTE wspólny to umowa abonamentowa zawierana na czas oznaczony (12, 20 bądź 24 miesiące) lub nieoznaczony albo zawierając aneks do Umowy na czas oznaczony (12, 20, 24, 25, 30 bądź 36 miesięcy). Klienci mogą wybrać jedną z trzech kwot abonamentu; 115,98 zł, 165, 98 lub 40 zł. Przy czym ta ostatnia kwota dotyczy oferty Smart Plan LTE Dodatkowy, o czym za chwilę.

Smart Plan LTE Wspólny obejmuje nielimitowane rozmowy do Orange i nju oraz wszystkich komórkowych, nielimitowane SMSy do Orange, nju oraz wszystkich sieci komórkowych, nielimitowane MMSy do wszystkich sieci komórkowych oraz nielimitowane rozmowy na telefony stacjonarne; w przypadku abonamentu za 115,98 zł przez jedne miesiąc, a w przypadku abonamentu za 165,98 zł przez cały czas trwania umowy.

ludki

Abonenci mają też dostęp do Internetu, w przypadku umowy za 115,98 zł w wysokości 10 GB, a w przypadku umowy za 165,98 zł – 20 GB miesięcznie.

Ponadto abonenci mają dostęp do wielu usług dodatkowych, np. roaming, pakiet Europa,  nawigacja Orange, Znajdźmy się, Pakiet TV, Halo granie czy ubezpieczenie ,,Nowa Ochrona Wyświetlacza,,.

W przypadku abonamentu Smart Plan LTE Dodatkowy te same usługi są dostępne tylko wtedy, gdy na którymś koncie abonenckim Smart Planu LTE głównego dana usługa jest współdzielona.

Numery, które są aktywowane w ramach oferty Smart Plan LTE wspólny na jednym koncie abonenckim tworzą „Grupę Bliskich”. Aby uniknąć wątpliwości czy nieporozumień wszystkie umowy oraz aneksy do nich w ramach Grupy Bliskich muszą być zawarte przez tego samego abonenta.  W ramach Grupy Bliskich: współdzielone są następujące środki, dostępne w ramach Smart Planu LTE Głównego:

·  Nielimitowane rozmowy w Orange i nju,

·  Nielimitowane SMSy w Orange i nju,

·  Nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych,

·  Nielimitowane SMSy do wszystkich sieci komórkowych,

·  Nielimitowane MMSy do wszystkich,

·  Nielimitowane rozmowy na stacjonarne,

·  Pakiet danych do wykorzystania w kraju,

· Rozmowy w roamingu w Strefie 1

·  Pakiet danych do wykorzystania w roamingu w Strefie 1,

·  Rozmowy międzynarodowe do krajów Strefy 1,

·  Pakiet Europa (w przypadku aktywowania usługi przez abonenta)

bottom2

Cennik   Smart Plan LTE wspólny

Abonenci mają do wyboru trzy taryfy; 115,98, 165,98 i 40 zł. Przy czym ta ostatnia taryfa, nazwana Smart Plan LTE dodatkowy jest rzeczywiście taryfa dodatkową, do której można dobierać różne usługi dodatkowe tylko wtedy, gdy są one aktywne w którymś z telefonów głównych. To dobra opcja w przypadku, kiedy taki abonament chcemy udostępnić np. dziecku i nie martwić się o to, że za bardzo przekroczy wyznaczony mu limit rozmów.

Operator proponuje też rabaty. Za korzystanie z elektronicznej formy rozliczeń oraz terminowych płatności -5,01 zł, a   za wyrażenie zgody na kontakt na numery telefoniczne dostępne w Orange Polska S.A. w celu przedstawienia oferty Orange  5,99 zł.  Rabat za zawarcie Umowy na czas oznaczony (dotyczy tylko nowych Umów) 4,99 zł, dla Abonentów przenoszących numer z innych sieci 4,99 zł, za zawarcie aneksu do Umowy 4,99 zł, a za zawarcie Umowy (aneksu do Umowy) w ramach Oferty bez telefonu 20 zł.

Te rabaty dotyczą tylko umowy głównej. Jednak grupę  Smart Plan LTE wspólny może stworzyć nawet ośmioro abonentów. Oni także dostają rabaty, które generalnie sprowadzają się do tego, że dwa kolejne dodatkowe numery mają abonamenty po 40 zł, a kolejne po 25 zł.

W każdej chwili abonent może sprawdzić ile ma jeszcze dostępnych środków w ramach kwoty abonamentu oraz kwoty wydatków, które przekraczają kwotę abonamentu. Może to zrobić  wysyłając SMSa pod numer 80147 o treści POWIEDZ ILE. Można też sprawdzić, które usługi dodatkowe są włączone wysyłając SMSa pod numer 80147 o treści PODAJ USŁUGI. Jest też możliwość sprawdzenia wysokości dostępnych środków w ramach włączonych Usług dodatkowych. W tym celu należy wysłać SMSa pod numer 80147 o treści ILE INNE. Wszystkie te SMSy są płatne zgodnie z cennikiem Orange.

Internet Smart Plan LTE wspólny

W tej ofercie dostaje się wspólny pakiet 40 GB miesięcznie do podziału między wszystkich członków Grupy Bliskich. Dane internetowe są możliwe do wykorzystania tylko w kraju.  Dostaje się też w prezencie dodatkową kartę SIM do Internetu.

blank

W przypadku, kiedy zostanie wykorzystany cały pakiet danych dostępny w ramach kwoty abonamentu w Smart Planie LTE Głównym, możliwy jest dodatkowo płatny transfer danych w ramach funkcji  Bezpieczny Internet w telefonie, który jest współdzielony przez wszystkie numery w ramach Grupy Bliskich. Bezpieczny Internet w Telefonie jest włączany automatycznie po wykorzystaniu limitu danych dostępnego w ramach abonamentu w Smart Planie LTE Głównym. W przypadku, gdy w Grupie Bliskich aktywny jest więcej niż jeden Smart Plan LTE Główny, Grupę Bliskich będzie obowiązywał Bezpieczny Internet w tym telefonie, do którego jest przypisany plan taryfowy o wyższej kwocie abonamentu.

Funkcja Bezpieczny Internet w telefonie może być wyłączona poprzez wysłanie SMS-a o treści BLOKUJ na nr 80148 (SMS bezpłatny). Ponowne włączenie transmisji danych w ramach Bezpiecznego Internetu jest możliwe przez wysłanie SMS-a o treści ODBLOKUJ na numer 80148 (SMS bezpłatny). Wyłączenie funkcjonalności Bezpieczny Internet w roamingu jest możliwe poprzez wysłanie SMS-a o treści BLOKUJ na nr 80149 (SMS bezpłatny). Ponowne włączenie transmisji danych w roamingu w ramach Bezpiecznego Internetu w roamingu jest możliwe poprzez wysłanie SMS-a o treści ODBLOKUJ na numer 80149 (SMS bezpłatny). Wyłączenie i włączenie funkcji Bezpieczny Internet następuje w ciągu 24 godzin od momentu zlecenia wyłączenia bądź włączenia.

Bonusy

Operator proponuje mnóstwo usług dodatkowych do tej oferty. Jest m.in. Pakiet Europa, czyli 400 minut  do wykorzystania na połączenia głosowe. Bezpłatnie przez jeden miesiąc, potem usługa płatna 10 zł. Zależnie od wysokości abonamentu jest  też możliwy transfer danych w roamingu.

Jest też nawigacja Orange, która mieści się w kwocie abonamentu. Nie jest ona dzielona między członków Grupy Bliskich.

Pakiet ,,Znajdźmy się,, to usługa dostępna w ramach abonamentu. Umożliwia ona lokalizację wybranych przez abonenta numerów telefonów.

rejeestacja_orange_20160617

Pakiet TV umożliwia transmisję TV i plików wideo z portalu Orange Word.

,,Halo granie,, w pierwszym miesiącu za darmo, potem za 2 zł miesięcznie. Można wyłączyć tę usługę wysyłając bezpłatny SMS o treści WYLACZ pod numer 3333.

Ważne jest również to, że Abonent, który zawarł umowę lub aneks do umowy w ramach Smart Planu LTE Głównego może współdzielić środki dostępne w ramach wybranego planu taryfowego z innymi numerami.

Podsumowanie

Ta oferta może być interesująca  np. dla dużej rodziny. Mimo, że podstawowe abonamenty są stosunkowo wysokie, to umożliwia ona nie tylko ścisłą kontrolę wydatków, ale też możliwość stałego sprawdzania w każdej chwili, gdzie się znajdują jej członkowie. Mało atrakcyjna natomiast jest w niej oferta Internetu. Jest go zdecydowanie za mało.

Interesujące są usługi dodatkowe i szkoda, że nie wszystkie mogą być dzielone między wszystkich członków grupy. W sumie jest to oferta, która nie wzbudza szczególnego podziwu.

Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close