Analizy

Analiza T-Mobile Superbox Mix

24 kwietnia T-Mobile przedstawił nową, atrakcyjną ofertę MIXa. Operator stawia na ciekawe i tanie smartfony,  dużą ilość internetu, SMS-ów i MMS-ów oraz przygotował niespodziankę dla najmłodszych, kolekcjonerską figurkę z najnowszego filmu Marvela Strażnicy Galaktyki vol.2, który pojawi się w kinach 5 maja. Dodatkowo klienci mogą liczyć na bonusy, takie jak niższa kwota doładowania przez pierwsze 4 miesiące dla przenoszących numer. Zachętą w wyborze oferty mogą okazać się tanie i dobre smartfony. Połączenie tani i dobry nie zawsze przemawia do użytkowników telefonów, ale tym razem przy ofercie „Mix na liczbę doładowań” propozycja okazuje się ciekawa. Czy rzeczywiście T-Mobile wychodzi do klientów z atrakcyjną propozycją taniego abonamentu MIX i telefonów?

T-Mobile MIX

Charakterystyka oferty Mix na liczbę doładowań

Mix na liczbę doładowań to trzy taryfy w kwotach 30, 40 i 50 zł. W każdym ze zobowiązań klient otrzymuje:
– nielimitowane rozmowy w T-Mobile i Heyah lub do wszystkich sieci w przypadku najwyższej kwoty doładowania;
– nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci;
– pakiet nielimitowanego internetu przez 2,4 lub 6 miesięcy;
– 2, 4 lub 6 GB internetu co miesiąc.

Umowa zawierana jest na 24 doładowania, a jej warunki różnią się nieco w przypadku nowego, obecnego i przenoszącego numer klienta. Przenoszący numer mogą liczyć na obniżenie abonamentu do 5 zł przez pierwsze 4 miesiące. W przeciwieństwie do abonamentów, oferta jest na 24 doładowania, a nie 24 miesiące. Co oznacza, że im częściej doładowywane jest konto, tym wcześniej kończy się umowa. Ważnym elementem oferty jest także rozróżnienie na ofertę z tańszym telefonem oraz ofertę bez tańszego aparatu. Trzeba pamiętać, że wszystkie niewykorzystane usługi nie przechodzą na kolejny miesiąc. Klient ma do wyboru trzy taryfy:

mix

MIX 30

W pakiecie abonent ma do wykorzystania nielimitowane rozmowy w T-Mobile i Heyah, nielimitowane SMS-y i  MMS-y  do wszystkich sieci oraz 200 min na rozmowy do innych sieci. Przez pierwsze 2 doładowania klient skorzysta z nielimitowanego transferu internetu, a następnie przy kolejnych doładowaniach pakiet zmniejsza się do 2 GB.

MIX 40

W MIX 40 użytkownik dostaje nielimitowane rozmowy do T-Mobile i Heyah, nielimitowane SMS-y  i MMS-y do wszystkich sieci, a także 400 minut do pozostałych. Z nielimitowanego internetu klient będzie korzystał przez 4 doładowania, po czym w standardzie otrzyma 4 GB.

MIX 50

Najwyższa kwota zobowiązania, to zarazem najlepszy pakiet usług, w których zawierają się nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci. Przez pierwsze 6 doładowań abonent otrzymuje nielimitowany internet, a potem pakiet 6 GB internetu.

banner

Przeniesienie numeru

Za skorzystanie z przeniesienia numeru w promocji „Przenieś numer Mix na liczbę doładowań” klienci otrzymują bonus w postaci zmniejszonej płatności. 4 pierwsze doładowania w każdym z wariantów to tylko 5 zł za każde doładowanie, czyli w sumie 100 zł (25 x4), 140 zł (35×4) lub 180 zł (45×4) oszczędności w skali trwania umowy.

Oferta z tańszym telefonem i bez tańszego telefonu

Prezentowana wyżej oferta dotyczy MIXa  w promocji „Mix na liczbę doładowań” bez tańszego telefonu. Natomiast, aby otrzymać tańszy telefon operator przewidział dwa warianty. W pierwszej opcji T-Mobile oferuje 12 doładowań po odpowiednio 30, 40 i 50 zł. Przez kolejne 12 miesięcy zobowiązanie wzrasta dwukrotnie do 60, 80 lub 100 zł. Druga wersja, na jaką może zdecydować się abonent, to opłacanie MIXa w kwocie podstawowej przez 12 miesięcy, a następnie  opłacenie kolejnych 12 doładowań w tej samej kwocie z jednoczesnym przedłużeniem umowy o kolejne 12 miesięcy. Co oznacza, że umowa wydłuża się z 24 na 36 doładowań.

Bonusy

Jak zostało wspomniane powyżej, klienci mogą liczyć na bonusy przy zawieraniu umowy. Dla przenoszących numer przez pierwsze 4 miesiące opłata za każde doładowanie wyniesie tylko 5 zł. Przedłużający umowę otrzymają dodatkowe pakiety w zależności od stażu u operatora. Osoby, które skorzystają z promocji „Mix na liczbę doładowań” lub „Przenieś numer Mix na liczbę doładowań” otrzymają Superbox składający się z telefonu Lenovo K5 lub Huawei P8
Lite oraz przydzielonej losowo do zestawu figurki bohatera filmu Strażnicy Galaktyki vol.2. Oferta dotyczy wyłącznie zobowiązania Mix 40 i jest ważna do wyczerpania zapasów.

figurki

Telefony w Mix na liczbę doładowań

W ofercie mix, skierowanej głównie do dzieci i młodzieży operatorzy stawiają przede wszystkim na niskie kwoty doładowań i niskie ceny telefonów. W tym segmencie abonamentówklienci poszukują zazwyczaj taniego i dobrego pod względem parametrów technicznych telefonu. Dlatego w mixie T-Mobile znalazły się właśnie takie urządzenia. Przykładowo, Lenovo K5 i Samsung Galaxy J3 kosztują 1 zł w taryfie MIX 30, a Huawei P8 Lite 1 zł w MIX 50. Dla przenoszących numer T-Mobile oferuje klientom telefon Alcatel Shine Lite w MIX 50 za z zł. Pozostałe telefony można sprawdzić w cennikach załączonych w ofercie.

Ukryte koszty i haczyki

Nieścisłością w ofercie, którą można znaleźć na stronie internetowej i w reklamie, jest sformułowanie „nielimitowany internet”. W rzeczywistości maksymalne wykorzystanie internetu to 20 GB, następnie internet zwalnia do 1 Mb/s (1 megabit na sekundę). Oznacza to, że internet w smartfonie będzie działał niezwykle wolno.
Haczykiem okazuje się także wydłużenie okresu umowy do 36 miesięcy przy opcji z tańszym telefonem, jeśli abonent nie zdecydyje się na płacenie podwójnej stawki po 12 miesiącach obowiązywania umowy.

set1 - Copy

Podsumowanie

Oferta T-Mobile, jak wynika z reklam i oferty na stronie internetowej, skupia się na promowaniu pakietu z doładowaniem za 40 zł z zestawem od Marvela. W ofercie uwagę zwracają tańsze telefony z tzw. średniej półki cenowej. Jednak, nie do końca są tak tanie, jak się wydawały.

Zbliżoną cenowo ofertę posiada w swoim portfolio Play. Mix Play rozróżnia taryfy na MIX, MIX Elastyczny i MIX bez telefonu. Ceny poszczególnych taryf z telefonami są takie same jak w T-Mobile. Natomiast przy porównaniu pakietów zdecydowanie wygrywa T-Mobile, który wprowadza nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y przy doładowaniu za 50 zł. Play MIX z najwyższym zobowiązaniem za 50 zł nie daje już takich możliwości, chociażby dlatego, że klient ma do wykorzystania tylko 300 min do wszystkich sieci. Przeglądając cenniki ofert z tańszymi telefonami ceny aparatów są zbliżone. Zasady naliczania doładowań podobne, chociaż nie takie same. Różnica polega na liczbie doładowań i możliwości przedłużenia okresu umowy na kolejne 12 doładowań. T-Mobile daje możliwość wyboru czy klient będzie płacił 30 zł przez 12 doładowań, a następnie 60 zł do końca umowy czy zdecyduje się na stałe zobowiązanie 30 zł, które wydłuży ilość zasileń do 36. W Play nie ma już takiej możliwości, czyli klient opłaca pierwsze 12 doładowań w cenie np. 30 zł, a następnie koszt doładowań wzrasta dwukrotnie. Również Play przygotował niespodziankę dla najmłodszych, którą jest Junior Box z klockami z serii Pingwiny z Madagaskaru, w którym promowane są Huawei Y5 II i ZTE Blade A520.

Plus kusi Smerfnym zestawem z telefonami (zależnie od taryfy) i kubkiem. Natomiast spoglądając na ofertę w oczy rzuca się dodatkowa odpłatnośc za rozmowy i SMS-y do innych niż Plus sieci komórkowych oraz za korzystanie z internetu w telefonie. Taka konfiguracja gdzie oprócz kwoty podstawowej pobierane są opłaty za rozmowy, SMS-y czy internet czyni tę ofertę całkowicie nieopłacalną. Dla przykładu w ofercie za 40 zł klient dopłaci 15 zł za rozmowy do pozostałych sieci, 10 zł za nielimitowane SMS-y i 15 zł za 4 GB internetu, co daje łącznie 80 zł.

Orange w segmencie mix nie ma nic ciekawego do zaoferowania, nie posiada klasycznej wersji MIXa.

Oferta pakietów proponowanych przez T-Mobile w segmencie abonamentów typu MIX jest teraz  jedną z najatrakcyjniejszych ofert na rynku. Mimo kilku mankamentów i nieścisłości dotyczących internetu warto spojrzeć i zastanowić się nad ofertą MIX od T-Mobile.

Tagi

Powiązane Artykuły

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close