Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza Virgin Mobile Plany w abonamencie

Virgin Mobile dotychczas stawiał na elastyczne zobowiązania, w których abonent mógł dowolnie wybrać pakiety albo w ogóle z nich nie korzystać i nic nie płacić. W każdej chwili mógł też zrezygnować z pakietów lub zamienić na inne. Taki rodzaj zobowiązania nadal jest praktykowany w sieci Virgin Mobile, natomiast od czerwca 2017 r. operator wprowadził do oferty klasyczne plany abonamentowe z miesięczną kwotą zobowiązania i określonymi pakietami. Czy „Plany w abonamencie” od Virgin Mobile okażą się tak samo elastyczne i opłacalne jak inne oferty operatora?

elastyczny-abonament-virgin-mobile-2017

Charakterystyka „Planów w abonamencie”

Plany w abonamencie to trzy taryfy o nazwach Plan 1, Plan 2, Plan 3. Plany w abonamencie to abonamenty:

– bez telefonu;

– na czas nieokreślony (z miesięcznym okresem wypowiedzenia);

– w których abonent może korzystać w każdym z planów z nielimitowanych rozmów i SMS-ów do wszystkich sieci komórkowych, oraz pakietów Internetu od 3 do 15 GB;

– w których klient może skorzystać z bogatej oferty usług dodatkowych.

Ceny abonamentów zależą od wyrażenia tzw. zgód marketingowych. Co znaczy, że jeśli klient wyrazi te zgody może skorzystać z rabatów na abonament. Ceny abonamentów po rabacie to kolejno:

– Plan 1: 19,90 zł

– Plan 2: 29 zł

– Plan 3: 39 zł.

W przypadku braku zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych klient będzie musiał dopłacić 10 zł do każdego z planów abonamentowych. Wynika to z opłaty podstawowej za utrzymanie łącza abonenckiego w wysokości 10 zł. Jeśli zgody zostaną udzielone opłata będzie zrabatowana o 10 zł.

Co ważne, umowa zawierana jest na czas nieokreślony i w każdej chwili może zostać wypowiedziana przez abonenta. Oczywiście, obowiązuje tutaj miesięczny okres wypowiedzenia umowy.

Klienci migrujący numer na abonament Virgin Mobile z usług pre-paid (karta) oferowanych przez Virgin Mobile nie muszą obawiać się o przepadek środków zgromadzonych na karcie. Wszystkie środki, do wysokości 100 zł, zostaną przeniesione i rozliczone na poczet abonamentu. Natomiast, wszelkie aktywne na koncie usługi zostaną dezaktywowane.

Wszystkie pakiety, cykliczne i jednorazowe, nie przechodzą na kolejny okres rozliczeniowy.

Plan 1

W cenie 19 zł miesięcznie klient otrzyma nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowane SMS-y do wszystkich i 3 GB Internetu. Czy oferta jest konkurencyjna? Na przykład Red Bull Mobile oferuje w abonamencie za 29 zł na 24 miesiące nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y w Red Bull Mobile i Play i 3 GB Internetu. Pozostałe usługi są dodatkowo płatne. W porównaniu z PLUSH ABO S za 10 zł (po rabatach za zgody marketingowe), który oferuje płatne rozmowy do wszystkich sieci, nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych, 1 GB Internetu i pakiet Facebook free może okazać się również atrakcyjna. Jeśli abonent będzie dużo rozmawiał to rachunki mogą mocno wzrosnąć, ponieważ w PLUSH-u nie przewidziano dodatkowych pakietów na rozmowy. Nawet wykupienie dodatkowego pakietu 5 GB na internet „Plush Internet Extra” za 4,99 zł nie uchroni klientów przed niskimi rachunkami jeśli będą spędzać wiele godzin na linii. W innych, również popularnych sieciach, abonamenty ze zbliżonego segmentu cenowego są skonstruowane w podobny lub zbliżony sposób, gdzie rozmowy lub SMS-y/MMS-y są płatne, a dostępny pakiet Internetu wynosi od 1 do 2 GB.

plan1

Plan 2

W planie za 29 zł operator oferuje nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS- do wszystkich sieci komórkowych oraz 8 GB Internetu. W podobnej ofercie, np. T-Mobile w abonamencie bez telefonu oferuje też wszystko bez limitu i 10 GB Internetu. Tylko, że za abonament trzeba już zapłacić 59,99 zł. Abonamenty innych sieci, owszem, zawierają wszystko nielimitowane, tylko już pakiety Internetu są niższe, bo zazwyczaj to 3 – 5 GB.

plan2

Plan 3

Za 39 zł klient ma wszystkie usługi bez limitu, oprócz pakietu internetowego, który wynosi 15 GB. Jak na tym tle wypadają inni operatorzy? Play z ofertą wszystko bez limitu, łącznie z Internetem, życzy sobie za abonament 55 zł (czyli 16 zł więcej). Trzeba pamiętać, że internet w Play ma jednak limity i  „nielimitowany” okazuje się być jedynymi 10 GB (na podstawie regulaminu). PLUSH ABO L za 25 zł oferuje nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych, Pakiet Social Free (do korzystania z mediów społecznościowych niezależnie od pakietu danych), a także początkowo pakiet 10 GB, a następnie po 25 okresie rozliczeniowym 25 GB Internetu w ramach usługi stażowe. Pozostałe oferty są już droższe i mniej atrakcyjne jeśli chodzi o pakiety internetowe, np. w Plusie i Red Bull Mobile cena podobnego pakietu wynosi 69,99 zł, a pakiety Internetu to odpowiednio 10 i

plan35 GB).

Dodatkowe pakiety

Oprócz pakietów zawartych w abonamencie istnieje możliwość, w trakcie trwania okresu rozliczeniowego, wykupienia pakietów jednorazowych. Wszystkie możliwe pakiety podane są w grafice poniżej. Każdy z nich ważny jest przez 30 dni, bez możliwości dezaktywacji po jego wykupieniu. Po wykupieniu każdego z pakietów najpierw rozliczane są jednostki z tego pakietu, a dopiero później jednostki z abonamentu. Niewykorzystane jednostki danego pakietu przepadają po zakończeniu okresu rozliczeniowego.

Pakiety dodatkowe Virgin

Dodatkowo klient ma możliwość uruchomienia nielimitowanego transferu danych do wybranych aplikacji mobilnych w kwocie 10 zł miesięcznie.

Bonusy

Jedynym bonusem jest przeniesienie środków z  numeru pre-paid funkcjonującego w Virgin Mobile do „Planów w abonamencie”. Klienci mają wtedy gwarancję, że środki do 100 zł nie przepadną i zostaną zaliczone jako opłata przyszłych rachunków. Natomiast dla klientów przenoszących numer z innych sieci operator, jak na razie, nie przewidział dodatkowych bonusów. Bonusy są przewidziane jedynie w ofercie na kartę.

Ukryte koszty/ haczyki

Jedynymi mankamentami oferty  są niewątpliwie opłata za utrzymanie łącza wynosząca 10 zł. Jeśli abonent wyrazi zgody marketingowe uniknie tego dodatkowego kosztu. Również właśnie haczykiem jest uzależnienie ceny abonamentu od wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych.

Podsumowanie

Niewątpliwie, cena i warunki poszczególnych abonamentów są kuszące. Porównując nową propozycję od Virgin Mobile z ofertami innych operatorów wydaje się, że jest jedną z najbardziej konkurencyjnych w segmencie abonamentów bez telefonów. Choć Virgin Mobile ma jedną z najlepszych ofert to wciąż, w porównaniu z wiodącymi operatorami, posiada nieco ponad 400 tys. abonentów, gdzie np. w Orange zarejestrowanych jest ponad 15 mln. kart (największa ilość wśród operatorów). Jednak, nie patrząc na statystyki i przekonania abonentów warto wziąć pod uwagę jedną z najbardziej atrakcyjnych na rynku.

Tagi

Powiązane Artykuły

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close