Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza Elastyczny MIX6

Archiwalna oferta mix, która nie jest już oferowana przez Plus nowym klientom. Poniższa analiza oraz zamieszczone w tabeli informacje mają charakter archiwalny, jednak mogą być nadal przydatne dla osób korzystających z tej oferty. Teleguru zachęca do zapoznania się z aktualnymi ofertami mix w sieci Plus.

Możliwość zmiany planu taryfowego, darmowy pakiet MMS oraz bonusy kwotowe przyznawane za doładowania obligatoryjne, to cechy oferty, którą Plus pragnie zainteresować użytkowników szukających umowy z telefonem. Czy Oferta Elastyczna jest równie elastyczna, co Elastyczna Formuła Mix Playa?

Charakterystyka Plus Mix6 elastyczny

Decydując się na elastyczną ofertę mix w Plusie, klient zobowiązany jest do wykonania 24 doładowań obligatoryjnych. Tak jak w przypadku oferty Playa, po pierwszych 12 doładowaniach użytkownik staje przed wyborem – kontynuować zobowiązanie z wcześniej ustaloną minimalną kwotą (30, 40 lub 50 zł) przez kolejne 24 doładowania lub podwoić stawkę i dokonać jedynie 12 zasileń. Ostatecznie sumaryczny koszt jest taki sam w obu przypadkach, jednak nie każdy jest w stanie płacić tak wysoką kwotę co miesiąc, więc w ostatecznym rozrachunku można uznać, że niniejsza oferta jest trzyletnia.

Cennik Plus Mix6 elastyczny

Cennik usług różni się w zależności o wysokości wybranego zobowiązania. W przypadku najtańszej taryfy (30 zł) za minutę połączenia użytkownik płaci 0.39 zł. To niezbyt korzystna stawka, która znacznie ustępuje ofertom na kartę (np. Więcej w Plusie). Natomiast wyższe zobowiązania umożliwiają telefonowanie za 0.29 zł za minutę, co uznać można za standardowy koszt, jak na polskie realia. Cena za SMS-a jest niezmienna i w każdej taryfie wynosi niezbyt atrakcyjne 0.19 zł. Jeśli więc komuś zależy na tanich wiadomościach tekstowych, to powinien zainteresować się inną ofertą (np. Dniówka w Heyah, w której za darmo można otrzymać bezpłatne SMS-y do wszystkich na rok).

Internet w Plus Mix6 elastyczny

Internet mobilny w przypadku niniejszej oferty jest niestety bardzo drogi (aż 5.01 zł za 1 MB). Równie niekorzystny jest Pakiet na próbę, czyli 125 MB dodawanych do obligatoryjnych doładowań. Przez pierwszy miesiąc operator nie pobiera opłat z tytułu korzystania z usługi. Paczki mają jednak charakter cykliczny, a ich automatyczne odnawianie wiąże się z pobieraniem 6 zł z puli dostępnych środków. Klient może zrezygnować z pakietu, np. przez biuro obsługi klienta. Jednak po dezaktywacji usługi jej ponowne włączenie nie jest możliwe. Warto również wspomnieć, że z paczki nie można korzystać, przy braku środków na koncie.

Bonusy w Plus Mix6 elastyczny

Użytkownik zobowiązany jest do wykonania pierwszego doładowania w wysokości 10 zł w ramach aktywacji konta. Kwotę tę może następnie wykorzystać na dowolne usługi wymienione w cenniku dla taryfy Mix6 dla Abonentów Plus Mix. Osoby, które przeniosły numer do Plusa i skorzystały z tej oferty ponoszą opłatę w wysokości 12.30 zł, której jednak nie można w żaden sposób wykorzystać. Jednak w zamian za migrację klient otrzymuje bonusy, które są automatycznie przyznawane w ramach pierwszych 6 zasileń obligatoryjnych. Kwota prezentu zależy od wybranej taryfy i jest równa wartości kontraktowego doładowania (tzn. 30, 40 lub 50 zł). Z otrzymanych środków można korzystać przez 31 dni od dnia zasilenia.

Warto też wspomnieć o haśle „Gadasz tak tanio, jak w kraju”. Jest ono powiązane z ceną za minutę połączenia lub wysłanego SMS-a w Unii Europejskiej (0.29 zł). Jest to jednak stawka po aktywacji jednego z kilku pakietów, które trzeba uprzednio włączyć. Paczki te nie są darmowe (np. 48-godzinna kosztuje aż 5 zł), więc trzeba przeanalizować, czy w ogóle opłaca się je uruchamiać.

Plus zdecydował się na bardzo oryginalny (i nieszczególnie praktyczny) bonus dla abonentów Oferty Elastycznej – pakiet 2000 MMS-ów w Plusie. Usługa ma charakter jednorazowy i nie odnawia się co miesiąc. Po upływie 1116 dni niewykorzystane MMS-y przepadają. Niestety, nie można ich zamienić na wiadomości tekstowe, a ze względu na mniejszą popularność MMS-ów, raczej ciekawszym rozwiązaniem byłby pakiet SMS.

Podsumowanie

„Zielony” operator, który przez wiele lat królował na rynku mixów, stworzył ofertę, która obecnie niewiele różni się od zobowiązań oferowanych przez konkurencję. Mechanizm, dający klientowi możliwość zmiany minimalnej kwoty doładowania po 12 zasileniach, sprawia więcej kłopotów niż jest z niego pożytku. Nie każdy ma chęć (lub możliwość) płacenia dwukrotnie wyższej kwoty minimalnego doładowania po roku, więc na dobrą sprawę można uznać, że jest to trzyletnia oferta. Niższe ceny telefonów mogą kusić, jednak biorąc pod uwagę większą liczbę obowiązkowych minimalnych doładowań, sumaryczny koszt urządzenia może okazać się sporo wyższy niż w przypadku klasycznych ofert mix lub abonamentów.

Zbyt dobrego wrażenia nie robią też pakiety internetowe, które po pierwszym miesiącu są płatne i kosztują aż 6 zł za zaledwie 125 MB. Jednak mimo swoich wad, niniejsza oferta może być dobrą alternatywą dla Elastycznej Formuły Mix w Play, gdyż Plus ma lepszy zasięg szybkiego Internetu LTE oraz nie wymusza aktywowania obligatoryjnego pakietu, który opłacać trzeba przy każdym kontraktowym doładowaniu. Jednak już Nowa Elastyczna Formuła Mix z Internetem w Play wypada znacznie lepiej. Oferuje nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich, duże paczki danych i atrakcyjne pakiety darmowych minut, dzięki czemu jest jedną z atrakcyjniejszych ofert na rynku. Natomiast osoby, które nie potrzebują telefonu powinny zwrócić uwagę naVirgin Mobile #BezLimitu, gdzie za jedyne 29 zł miesięcznie otrzymuje się nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci (łącznie z stacjonarnymi) oraz 2 GB Internetu.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button