Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza Formuła Junior Box Rodzina

Archiwalna oferta mix, która nie jest już oferowana przez Play nowym klientom. Poniższa analiza oraz zamieszczone w tabeli informacje mają charakter archiwalny, jednak mogą być nadal przydatne dla osób korzystających z tej oferty. Teleguru zachęca do zapoznania się z aktualnymi ofertami mix w sieci Play.

Jak każda większa firma, również Play postanowiło wykorzystać przedświąteczną gorączkę zakupów, a świąteczne reklamy najlepiej działają na… dzieci. „Fioletowy operator” w grudniu 2014 roku stworzył więc ofertę w teorii dostosowaną pod potrzeby najmłodszych, która oferowana jest po dzień dzisiejszy. Święty Mikołaj w spotach, apetyczna paczka, w której znajduje się telefon, a także masa radości na twarzach nagranych dzieci. Sielanka kończy się jednak, po zapoznaniu z regulaminem Formuła Junior Box Rodzina.

formula-junior-box - Copy

Charakterystyka Formuła Junior Box Rodzina

W gruncie rzeczy nie jest to typowa oferta, a jedynie opcja dodania kolejnego numeru do abonamentu Formuła Rodzina. Dlatego niniejszy tekst różni się od standardowych analiz Teleguru i skupi się na usługach i bonusach, jakie niesie ze sobą zakup Junior Boxa Rodzina. Na takie jego cechy, jak darmowe minuty, pakiety internetowe, cennik itp. wpływa taryfa Formuła Rodzina, z której korzysta główny użytkownik i to właśnie na jej podstawie rozliczany jest numer dokupiony w Junior Boxie. Z tych względów konieczne jest wcześniejsze przeczytanie dokładnej analizy Formuła Rodzina.

Niniejsza propozycja Play umożliwia nabycie dodatkowego numeru, który podnosi kwotę miesięcznego zobowiązania głównego użytkownika o 20, 40 lub 50 zł. W zamian klient może kupić telefon w promocyjnej cenie (jego wartość jest zależna od wybranej stawki), który zostanie dostarczony w kartonowym pudełku z kilkoma dodatkami (np. smyczą oraz breloczkiem). Ostatnia cecha to wyraźny ukłon w stronę dzieci.

Bonusy w Formuła Junior Box Rodzina

100 darmowych SMS/MMS-ów do wszystkich sieci

Do Junior Boxa zachęcać mają (poza telefonem) przypisane do niego dodatkowe korzyści. Są to pakiet 100 darmowych SMS-ów do wszystkich sieci oraz kilka promocyjnych usług. Niestety, pierwszy bonus jest praktyczny jedynie w przypadku Formuła Rodzina 4.0 (potencjalna oszczędność to 19 zł), gdyż tylko ta taryfa nie obejmuje bezpłatnych wiadomości do wszystkich sieci. W pozostałych przypadkach ten dodatek jest więc zbędny.

maurice

Stop Spam i Blokada Premium

Obie usługi skupiają się na ochronie bezpieczeństwa dziecka i portfela jego opiekunów. Darmowy „Stop Spam” zabezpiecza numer przed otrzymywaniem SMS-ów o konkursach, promocjach itp. Za to „Blokada Premium” uniemożliwia wysyłanie wiadomości na numery o podwyższonej opłacie (tzw. numery premium, czyli np. konkursy oraz płatne dodatki w grach). Usługi mogą okazać się całkiem przydatne i w telefonie dziecka faktycznie być nieocenione. Trudno jednak uznać je za decydujące podczas wyboru abonamentu dla pociechy, tym bardziej, że Orange, Plus i T-Mobile oferują podobne opcje, a w innych ofertach Play funkcję tę można włączyć dodatkowo.

Bezpieczna Rodzina

To mocno promowana usługa, która pełni funkcję systemu namierzania konkretnego użytkownika na podstawie odbiornika GPS w jego telefonie. Niestety, by działała, konieczna jest ciągła praca modułu, co negatywnie wpływa na czas pracy na baterii urządzenia. Ponadto, po wyłączeniu GPS-a namierzenie dziecka (użytkownika) nie jest możliwe. Szkoda, że operator nie zdecydował się na system przybliżonego lokalizowania na podstawie nadajników GSM. Co gorsza, usługa jest darmowa jedynie przez pierwsze sześć miesięcy, a następnie kosztuje aż 19.99 zł miesięcznie (w sumie 359.82 zł)! Cena ta zakrawa wręcz o absurd, skoro w sklepach z aplikacjami są darmowe programy tego typu (aczkolwiek najczęściej po angielsku). Ponadto, w ramach powyższej opłaty użytkownik dostaje program do wzywania pomocy w awaryjnych sytuacjach. Jednak także w tym przypadku w sklepach z aplikacjami można znaleźć dla niego darmowe alternatywy.

junior-box-formula-mix - Copy

Podsumowanie

Trudno komuś polecić niniejsza ofertę, chyba że zależy mu na niskiej cenie początkowej smartfona, który będzie spłacany z kolejnymi miesiącami. Trzeba też pamiętać, że Formuła Junior Box Rodzina jest dostępna tylko dla aktualnych lub przyszłych klientów Formuła Rodzina, a nie innych ofertach abonamentowych. Trudno też kierować się innymi czynnikami podczas jego wyboru, skoro bonusy i dodatkowe usługi nie są zbyt wartościowe i odkrywcze (w porównaniu do ofert konkurencji). Z powyższych względów Junior Box Rodzina wypada mniej atrakcyjnie w porównaniu do swoich odpowiedników na kartę (Formuła Junior Box na kartę) oraz mix (Junior Box Formuła Mix). W wymienionych ofertach klient ma do czynienia ze znacznie liczniejszymi profitami (np. atrakcyjnymi pakietami minut) w niższych cenach oraz brakiem koniczności korzystania z określonego abonamentu przez resztę rodziny. Nie bez znaczenia jest też fakt, że w opcji na kartę nie ma konieczności comiesięcznego opłacania telefonu, co w przypadku dzieci znacznie zwiększa elastyczność oferty. Jednak jeżeli ktoś nie potrzebuje telefonu to najbardziej atrakcyjna wydaje się Virgin Mobile #BezLimitu, w której klient za 29 zł otrzymuje nielimitowane SMS-y, nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci (komórkowych i stacjonarnych) oraz 2 GB Internetu.

Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close