Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza Formuła Rodzina

Play Formuła Rodzina na abonament

To nowa oferta abonamentowa na 24 miesiące od fioletowego operatora przeznaczona dla kilku osób, wcale niekonieczne spokrewnionych. Reklamują ją same gwiazdy; Anna Mucha, Małgorzata Socha, Agnieszka Dygant, Kuba Wojewódzki, Piotr Adamczyk i Pascal Brodnicki.

Grupę Rodzina może założyć nawet ośmiu abonentów, jednak ,,ojcem,, rodziny jest tylko jeden z nich i tylko on może do grupy kogoś dopisać lub wypisać. Zasadniczo też ów ,,ojciec,,, który opłaca główny abonament może przydzielić członkom rodziny określone limity danych, co jest szczególnie przydatne w przypadku dzieci.

Oferta jest zbudowana w ten sposób, że do głównego abonamentu są przypisane określone limity rozmów bądź danych (uzależnione od wysokości abonamentu). Po ich wyczerpaniu można nadal korzystać z tych usług, ale dopłacając do nich według cennika.

formuła rodzina2 - Copy

Im więcej osób zgromadzi ta ,,rodzina,, tym bardziej korzystna cenowo będzie oferta. A jeszcze bardziej będzie korzystna, gdy jej członkowie przeniosą swoje numery od innych operatorów. Dostaną za to 10 zł. zniżki na abonament. Play przy każdej okazji przypomina, że można to zrobić nawet na sześć miesięcy przed końcem umowy.

Można też dostać smartfon. Teoretycznie, za darmo.

Abonenci, którzy skorzystają z tej oferty dostaną również dodatkową kartę do mobilnego Internetu, którą można np. włożyć do routera. Do tej pory była ona darmowa przez cały czas trwania umowy, teraz można będzie z niej korzystać bezpłatnie tylko przez pierwsze trzy miesiące. Potem będzie kosztowała 10 zł. miesięcznie. Gdyby jednak komuś było za mało Internetu, może sobie dokupić nawet nielimitowane jego ilości za 25 zł.

Za abonament można będzie nie płacić przez pół roku. Wszyscy użytkownicy tej oferty będą też mieli przez cały czas trwania umowy dostęp do Tidala.

Charakterystyka Play Formuła Rodzina

Formuła Rodzina to umowa abonamentowa zawierana na dwa lata, która jest dostępna w trzech wariantach cenowych S,M,L. Dodatkowo, klient wybierający tę formułę przez pół roku nie płaci abonamentu. Wybierając któryś z abonamentów klient sam decyduje ile chce mieć usług bez limitu: rozmów, SMSów, MMSów czy Internetu.

W ramach Grupy Rodzina można na wszystkich kartach telefonicznych korzystać ze wspólnych usług i pakietów. W pierwszej kolejności są wykorzystywane usługi i pakiety w ramach Grupy Rodzina – do określonych wysokością abonamentów limitów. Jeśli zostaną zużyte np. w jednym telefonie, można nadal korzystać z tych usług bądź pakietów, które są przypisane do poszczególnych kart telefonicznych lub według cennika oferty SIM RODZINA.

formuła rodzina8

Abonament Rodzina S kosztuje 65 zł. miesięczne, a dzięki niemu mamy nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci oraz pakiet 15 GB danych. Wydaje się więc, że jest to najtańsza oferta na rynku. Jeśli bowiem skorzystają z niej tylko dwie osoby, to będą płaciły po 32,5 zł., a kiedy przystąpią do umowy trzy osoby, to koszt abonamentu zmniejszy się do 21,6 zł. podczas, gdy najtańszy ,,pojedynczy,, abonament kosztuje 30 zł. W tej ofercie są nielimitowane SMSy i MMSy do wszystkich za 30 zł. miesięcznie aktywując usługę kodem *111*823*1#. Dezaktywujemy ją kodem *111*823*2#. Warto dodać, że w tej ofercie w porównaniu do poprzedniej Play podwoił pakiet danych. Rozmowy na telefony stacjonarne kosztują 0,29 zł za minutę.

Abonament M za 95 zł. miesięcznie to również nielimitowane rozmowy oraz dodatkowo darmowe SMSy i MMSy oraz limit 30 GB na Internet.  W tym abonamencie również są nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci za 30 zł. Usługę aktywuje się kodem *111*455*1# a dezaktywuje kodem *111*455*2#. . Rozmowy na telefony stacjonarne kosztują 0,29 zł za minutę.

Wreszcie jest abonament L za 125 zł na miesiąc, a w nim darmowe rozmowy, wiadomości i Internet, a dodatkowo roaming na 30 dni we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Najwyraźniej jest to oferta bardzo przyjazna, jeśli zdecyduje się przystąpić do niej większa grupa osób. I tu są dostępne rozmowy bez limitu i to za 15 zł. po aktywacji usługi kodem *111*726*1#. Dezaktywuje się tę usługę kodem *111*726*2#.

Pakiety, przy których podany został tylko kod aktywacji, są włączane jednorazowo. Jeśli podany jest również kod dezaktywacji, pakiet jest cykliczny, czyli odnawia się automatycznie co 30 dni. Przy odnawianiu pakietu pobierana jest kolejna opłata.

Do wszystkich abonamentów dołączona jest oferta telewizji w smartfonie, tablecie lub komputerze. Można ją oglądać do woli, bo w sieci Play nie zużywa się na to pakietów danych przypisanych do abonamentu ani nie płaci się za transfer. W tej ofercie jest też znakomita oferta kanałów dla dzieci. Zawsze można też coś znaleźć w bibliotece seriali i programów.

Niewątpliwie, jest to oferta godna zainteresowania, bez względu na to, który pakiet się wybierze. Trochę gorzej wygląda ona, jeśli weźmiemy pod uwagę pakiety danych w roamingu.

Cennik Play Formuła Rodzina

Zależnie od wybranej oferty abonament kosztuje;

S – 65 zł

M – 95 zł

L – 125 zł

formuła rodzina6

 

Trzeba pamiętać, że te kwoty dzieli się między wszystkich członków grupy. Im jest ich więcej, tym cena jednostkowa jest niższa. Do każdego numeru trzeba jednak na początku doliczyć opłatę aktywacyjną. Wprawdzie nie jest ona pobierana natychmiast, ale w abonamencie i tak ją trzeba zapłacić.

Od kwoty abonamentu odliczane są bonusy. Za zgodę na płatność e-faktury dostaje się 5 zł obniżki i za zgodę na przyjmowanie wiadomości marketingowych następne 5 zł. Obie te zgody można odwołać.

Nie ma też w tej ofercie darmowych połączeń z numerami stacjonarnymi. Za minutę takiego połączenia płacimy 0,29 zł. za każdą minutę.

W przypadku SMSów za każdy w najtańszej ofercie płaci się 0,19 zł. W pozostałych abonamentach M i L są one nielimitowane.

Internet Play Formuła Rodzina

To chyba najlepsza wiadomość w tej ofercie. Przez pierwsze sześć miesięcy korzystamy z nielimitowanego Internetu za darmo. W następnych miesiącach operator zdecydował się na wyraźne zwiększenie pakietów danych dostępnych w podstawowej ofercie. Najwyraźniej widać to w ofercie S, gdzie ten pakiet wzrósł z 5 do 15 GB, a w najdroższym jest bez limitu. Niestety, tu jak i w podobnych ofertach, np. JUMP! W T-Mobile po wykorzystaniu limitu lub po przekroczeniu 100 GB w okresie rozliczeniowym jego prędkość zmaleje do 1 MB/sekundę. Jest to prędkość, która praktycznie uniemożliwi ściąganie plików muzycznych czy filmowych. Można będzie tylko bez większego stresu korzystać ze zwykłych komunikatorów.

formuła rodzina5

Bonus Play Formuła Rodzina

Bezpieczna Rodzina to dodatkowy bardzo pożyteczny bonus w tej ofercie. Jest to lokalizator w telefonie dzięki któremu można na mapie zobaczyć gdzie w danej chwili znajduje się poszukiwana osoba. Można ją zlokalizować bez względu na to, w jakiej sieci ma telefon. Dzięki tej usłudze można też stworzyć własne strefy bezpieczeństwa i natychmiast dowiedzieć się, kiedy dana osoba dotrze na miejsce lub je opuści. Kod rabatowy na usługę Bezpieczna Rodzina, umożliwiający korzystanie z usługi przez 6 miesięcy za darmo znajduje się na stronie www.play.pl.

W ramach oferty promocyjnej otrzymujemy rabat na opłatę aktywacyjną naszego numeru, po przyznaniu którego opłata ta wynosi 0 zł za kartę do Internetu. Przy podpisywaniu aneksu do umowy nie jest pobierana opłata aktywacyjna.

play-bonus

 

W tej ofercie mamy też bezpłatny dostęp do usługi „Blokada Premium„, która umożliwia zablokowanie korzystania z wszelkich usług o podwyższonej opłacie. Szczegóły dotyczące tej usługi znajdują się na stronie www.play.pl.

Możliwy jest też bezpłatny dostęp do wybranych gier, tapet oraz dzwonków na stronie www.play.pl/junior-box.

Kto zechce, może dostać bezpłatnie etui na telefon albo któryś z gadżetów do wyboru: słuchawki lub klocki.

Podsumowując

Play Formuła Rodzina to interesująca oferta np. dla paczki przyjaciół. Choć trzeba przyznać, że system rozliczania jest w niej dość skomplikowany. Zasadniczo już na początku działania ,,rodziny,, można podzielić rozmowy i pakiety danych między jej członków. Nie bardzo jednak wiadomo, co zrobić, jeśli jeden z abonentów np. pożyczy od drugiego limit rozmów, a on z kolei komu innemu pożyczy swój pakiet danych. Wydaj się, że ,,rodziną,, muszą być naprawdę zżyci przyjaciele, żeby mogli bezkonfliktowo rozwiązywać podobne problemy. A trzeba pamiętać, że umowę zawieramy co najmniej na dwa lata.

Jednak dla prawdziwej rodziny i to z dziećmi, w której i tak wszystkie rachunki płaci się z jednej ,,kieszeni,, a na dodatek jest możliwość blokowania nadmiaru połączeń wykonywanych przez dzieci, ta oferta jest bardzo dobra.

Tagi

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o
Back to top button
Close