Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza Formuła Unlimited na kartę

Odświeżoną Formułę Unlimited reklamują Krzysztof Hołowczyc i Kamil Stoch. Po prostu dzwonią i mówią. Na banalne reklamy telewizyjne wyraźnie nie zabrakło pomysłów. Zdążyliśmy już zobaczyć wiele podobnych ofert i reklam.

Z zadowoleniem można jednak stwierdzić, że ostatni z wielkich operatorów wystartował z nielimitowaną ofertą dla użytkowników prepaidów. Eldorado wielu operatorów, oferujących limitowane usługi w nielimitowanych cenach właśnie się kończy, dzięki działalności małych, wirtualnych operatorów, takich jak Virgin Mobile oraz Mobile Vikings. Oferta Play Unlimited nie jest być może zachwycająca, ale warto uważnie się jej przyjrzeć.

Formuła UNLIMITED na kartę

 

Charakterystyka Formuła Unlimited na kartę

Oferta kierowana jest zarówno do nowych, jak i starych klientów Play. Ci, którzy już korzystają z usługi Unlimited, w jej starszej wersji, nie muszą nic robić, aby skorzystać z tej oferty. Po prostu – otrzymają automatycznie lepsze warunki, co następuje z chwilą odnowienia pakietu. Osoby, które korzystały z innej oferty Play na kartę mogą włączyć nową Formułę Unlimited za pośrednictwem kodu *163*10# lub w centrum Play 24.

Nielimitowana oferta w wydaniu Play to dwa pakiety do wyboru, obowiązujące przez 7 lub 30 dni. W ich ramach dostajemy nielimitowane minuty i SMS-y do wszystkich krajowych sieci komórkowych oraz stacjonarnych, a także pakiet 500 MB lub 6 GB transferu danych. Warunkiem koniecznym do aktywacji usług jest posiadanie środków wystarczających na opłacenie usług. Za Formułę Unlimited na 7 dni trzeba zapłacić 9 zł, Formuła Unlimited na 30 dni kosztuje 25 zł.
Usługi są aktywuje się kodami. W przypadku Unlimited na 7 dni kod aktywacyjny to *111*406*1#. Można tę usługę aktywować również SMS-em na numer 111 o treści START.406. Dezaktywujemy usługę kodem *111*406*2# lub SMS-em na numer 111 o treści STOP.406
Usługę Unlimited na 30 dni aktywuje się kodem *111*407*1# lub SMS-em wysłanym na numer 111 START.407. Dezaktywuje ją kod *111.407*2# lub SMS STOP.407.
Formuła Unlimited

Cennik Formuła Unlimited na kartę

W ofercie Unlimited na kartę dostępne są dwa pakiety usług, różniące się okresem ważności oraz ceną. Pakiet Unlimited na 7 dni kosztuje 9 zł, identyczna usługa (z większym limitem transferu danych) na 30 dni – 25 zł. W tych kwotach mieszczą się wszystkie usługi: nielimitowane rozmowy, SMS-y oraz pakiety danych, odpowiednio 500 MB i 6 GB.
Wraz z wprowadzeniem obowiązku rejestracji kart SIM Play skierował do swoich abonentów oraz posiadaczy kart innych operatorów bonusową ofertę, adresowaną m.in. do klientów Play Unlimited. Za zarejestrowanie karty prepaid w sieci Play dostajemy dodatkowe:

– 200 zł na rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci. Pakiet jest ważny przez miesiąc;

– 20 GB internetu. Pakiet również będzie ważny przez miesiąc;

– konto ważne przez rok.

Internet Formuła Unlimited na kartę

W zależności od tego, jaki pakiet wybierze klient, otrzyma do dyspozycji 500 MB lub 6 GB transferu danych. Przy rejestracji karty SIM abonent dostanie dodatkowe 10 GB do wykorzystania przez miesiąc.

Operator  przewidział także 3 dodatkowe pakiety internetowe:

– pakiet internetowy 600 MB za 5 zł na miesiąc. Usługa jest uruchamiana krótkim kodem: *111*541*1#;

– pakiet 2 GB internetu za 9 zł miesięcznie. Usługę uruchamia się kodem: *111*542*1;

– pakiet 6 GB internetu za 20 zł miesięcznie. Uruchomienie następuje po wpisaniu kodu: *111*543*1#.

Play zapewnia także gwarancję niskich kosztów w przypadku płatnego transferu internetu. Każde 100 kB to 2 gr, a po przekroczeniu limitu 5 zł abonent będzie korzystał z internetu za darmo, z tym, że jego  prędkość wyniesie 8 kB/s.

7 dni na próbę

Jeśli klient nabył nowy starter lub zmienił taryfę na Formułę Unlimited może skorzystać z promocji dla nowych klientów. Przez 7 dni abonent może korzystać z nielimitowanych rozmów do Play, nielimitowanych SMS-ów do wszystkich sieci i 1 GB internetu. Aby włączyć usługę wystarczy wpisać kod: *111*400*1 lub wysłać SMS-a o treści START.400 pod numer 111. Natomiast, jeśli klient sam nie wyłączy usługi kodem *111*400*2# lub SMS-em o treści STOP.400 pod numer 111, musi liczyć się z samoczynnym odnowieniem pakietu, a co za tym idzie pobraniem pieniędzy z konta. Z promocji można skorzystać wyłącznie jednorazowo.

Starter Unlimited

Przeniesienie numeru

Oprócz, wspomnianego już, dodatkowego pakietu internetowego za przeniesienie numeru oraz 200 zł na rozmowy i SMS-y, Play dorzuca „Bonus 5 zł za surfowanie”. Użytkownik korzystający z transmisji danych po raz pierwszy w Ofercie Formuła Play na Kartę otrzyma pakiet 5 złotych za pierwsze 5zł wydane na transmisję danych z Pakietu Złotówek.

Doładowania i ważność konta

Konto można doładować na kilka sposobów:

– przez internetowe konto bankowe (jeśli klient takie posiada);

– kartą płatniczą;

– przez mobilną stronę doładowań, czyli doładowanie konta przez aplikację banku, zainstalowaną na telefonie;

– kartą zdrapką dostępną w sklepach, kioskach itd.;

– kodem z wydruku z terminala płatniczego z punktu sprzedaży;

– z innego konta abonenckiego Play z numerem na abonament.

Kwoty doładowań oraz ważność konta prezentują się następująco:

Doładowania Play

Podsumowanie

Klient dostaje praktycznie wszystko, czego może wymagać na co dzień za niewygórowaną cenę. Szkoda, że operator nie uwzględnił w tej ofercie pakietu MMS-ów, ale można je dokupić, jeśli są niezbędne . Nie ma też w ofercie Unlimited roamingu, co można uznać za poważne niedopatrzenie, , bo komuż będzie się chciało pamiętać o jego wykupieniu np. przed weekendowym wypadem do Pragi lub Berlina .

Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close