Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza Frii na kartę

Coraz większe wymagania klientów wymuszają na sieciach komórkowych nieustanne zmiany ofert lub ich modyfikacje. Dzięki temu, także w taryfie Frii od T-Mobile można wybierać spośród licznych pakietów rozmów, SMS-ów czy internetu. Dla nowych klientów operator także przygotował zachęcające oferty. Czy Frii będzie strzałem w dziesiątkę?

starter

Charakterystyka taryfy Frii

Kupując starter dedykowany dla taryfy Frii lub przechodząc z innej taryfy w obrębie T-Mobile klient, bez włączania jakiegokolwiek pakietu, skorzysta jedynie z podstawowych stawek dla taryfy, czyli:

– 29 gr za minutę do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych;

– 14 gr za wysłanie SMS-a;

– 28 gr za przesłanie MMS-a;

– 10 gr za transmisję danych (za każde 500 kB).

Z taryfy klienci skorzystają na trzy sposoby:

– kupując starter dedykowany dla taryfy Frii (dla nowych klientów);

– przenosząc numer z innej sieci;

– zmieniając inną taryfę T-Mobile na Frii. Wystarczy wpisać w klawiaturę telefonu ekspresowy kod: *100*811#, wysłać SMS-a o treści TAK pod numer 411, udać się do punktu sprzedaży T-Mobile, skontaktować się z Biurem Obsługi Użytkownika lub poprzez Internetowy System Obsługi na stronie www.t-mobile.pl.

Jeśli klientowi nie wystarczy podstawowa taryfa może skorzystać z różnorodnych pakietów dodatkowych, o których poniżej.

Nielimitowane rozmowy do wszystkich

pakiety rozmów banner

Pakiet nielimitowanych rozmów do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych dostępny jest w dwóch wariantach. Pakiet odnawia się automatycznie co miesiąc. Oferta nielimitowanych rozmów do wszystkich obowiązuje także w roamingu w Unii Europejskiej:

– „Nielimitowane rozmowy do wszystkich na 7 dni” za 8 zł na 7 dni:

Nielimitowane rozmowy do wszystkich na 7 dni

– „Nielimitowane rozmowy do wszystkich na 30 dni” za 25 zł na 30 dni:

Nielimitowane rozmowy do wszystkich na 30 dni

Czy taki pakiet będzie zadowalający dla klientów? Być może dla tych, którzy korzystają wyłącznie z rozmów do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych. Natomiast dla wymagających może już nie wystarczyć. Inni operatorzy oferują o wiele więcej w podobnej cenie, np. w jednej z najkorzystniejszych ofert na rynku za 19,99 zł w taryfie Pakiet Studencki klient skorzysta z nielimitowanych rozmów do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowanych SMS-ów i MMS-ów do wszystkich sieci komórkowych i pakietu 10 GB internetu.

Nielimitowane SMS-y do wszystkich

pakiety SMSów

Pakiet „Frii SMS-y do wszystkich” to darmowy pakiet na wysyłąnie SMS-ów w kraju i roamingu UE.

Frii SMS-y

Taki pakiet jest niewątpliwie zachęcający ze względu na brak opłat, dlatego warto z niego skorzystać.

Poza darmowym pakietem SMS-ów operator oferuje również pakiety płatne, ale skoro można bezpłatnie skorzystać z usługi płatne pakiety pomijamy.

Pakiety minut do wszystkich sieci

Oprócz pakietu no limit abonent ma także możliwość skorzystania z pakietów limitowanych. Wszystkie z nich obowiązują na terenie kraju i w roamingu UE.:

Pakiety minut do wszystkich sieci

– pakiet 300 minut do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych za 20 zł na 30 dni. Porównując ofertę bez limitu i pakiet 300 minut wydaje się, że o wiele korzystniejszy będzie o 5 zł droższy pakiet no limit. Ofertę klient aktywuje na kilka możliwych sposobów: wpisując na klawiaturze telefonu kod ekspresowy: *100*96*4#, w Internetowym Systemie Obsługi na stronie www.t-mobile.pl, w Biurze Obsługi użytkownika lub w punktach sprzedaży T-Mobile. Status oferty można sprawdzić krótkim kodem *103*7# i pozostałymi kanałami sprzedaży wymienionymi przy aktywacji oferty. Rezygnacja z ofert następuje po wpisaniu krótkiego kodu ekspresowego *100*96*9# lub poprzez ww. formy kontaktu z operatorem.

– pakiet 120 minut do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych za 15 zł na 30 dni. Aktywacja pakietu następuje po wpisaniu ekspresowego kodu: *100*840#, wysłaniu SMS-a o treści TAK pod numer 440 lub skontaktowaniu się z operatorem przez wybrany kanał sprzedaży. Stan pakietu sprawdza się kodem ekspresowym *100*840*1#, SMS-em o treści STATUS pod numer 440 lub kontaktując się z operatorem przez wybrany kanał sprzedaży. Aby dezaktywować ofertę należy wpisać w klawiaturę telefonu kod ekspresowy *100*840*2#, wysłać SMS-a o treści NIE pod numer 440 lub skorzystać z kontaktu przez wybrany kanał sprzedaży.

– pakiet 60 minut do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych za 10 na 30 dni. Abonent sieci T-Mobile uruchomi pakiet na kilka różnych sposobów: kodem ekspresowym *100*841#, SMS-em o treści TAK wysłanym pod numer 441 lub kontaktując się z wybranym kanałem operatora. Status pakietu klient sprawdza za pomocą kodu ekspresowego: *100*841*1#, wysłaniu SMS-a o treści STATUS pod numer 441 lub po kontakcie z operatorem. Wyłączenie pakietu następuje po wpisaniu kodu ekspresowego *100*841*2#, wysłaniu SMS-a o treści NIE pod numer 441 lub po kontakcie z operatorem.

– pakiet 30 minut do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych za 5 zł na 30 dni. Uruchomienie pakietu następuje po wpisaniu kodu ekspresowego: *100*842#, wysłaniu SMS-a o treści TAK pod numer 442 lub po skontaktowaniu się z operatorem przez wybrany kanał kontaktu. Aby sprawdzić stan usługi należy wpisać w klawiaturę telefonu kod ekspresowy: *100*842*1#, wysłać SMS- a o treści STATUS pod numer 442 lub skontaktować się z operatorem. W celu dezaktywacji usługi należy wpisać w klawiaturę telefonu kod ekspresowy: *100*842*2#, wysłać SMS o treści NIE pod numer 442 lub skontaktować się z operatorem.

Pakiety internetowe w taryfie Frii

pakiety internetu

T-Mobile wprowadził do taryfy Frii bogatą ofertę internetu na smartfona, bo aż 6 różnorodnych pakietów internetowych. Tylko czy są przystosowane do rzeczywistości i wymagań klientów?:

Pakiet „Internet 6 GB” kosztuje aż 30 zł i jest ważny 30 dni. W ramach pakietu klient będzie mógł także skorzystać z internetu w roamingu UE, a jego ilość na terenie UE to 1,51 GB. Dlaczego pojawia się „aż”? W cenie 30 zł, u innych operatorów klient otrzyma pakiet kilku usług, np. w PLUSH na kartę za 25 zł: nielimitowane rozmowy do wszystkich, nielimitowane SMS-y i MMS-y i 10 GB internetu czy chociażby wspomniany wyżej Pakiet Studencki od Lajt mobile.

Poniżej znajdują się informacje dotyczące aktywacji, sprawdzania statusu i dezaktywacji oferty:

6 GB

Pakiet „Internet” 3 GB za 20 zł na 30 dni. Można także pokusić się o stwierdzenie, że pakiet nie przystaje do realiów rynku telekomunikacyjnego, gdzie w podobnej lub minimalnie wyższej cenie klient ma do wyboru w taryfach z pakietami łączonymi.

3 GB

Pakiet „Internet 1 GB” za 10 zł na 30 dni to też zdecydowanie za mało, np. Play oferuje 2 GB za 9 zł na 30 dni w odrębnym pakiecie dodatkowym.

1GB

Pakiet „Internet 500 MB” za 10 zł miesięcznie. Czy istnienie pakietu ma sens, kiedy jego cena jest dokładnie taka sama jak pakietu „Internet 1 GB”? Być może czas na gruntowną zmianę pakietów internetowych operatora?

Pakiet aktywuje się na kilka sposobów: kodem ekspresowym *100*864#, SMS-em o treści TAK pod numer  464, kontaktując się z Biurem Obsługi Użytkownika lub w punktach sprzedaży operatora. Status usługi klient sprawdzi wysyłając ekspresowy  kod *100*864*1#, kontaktując się z Biurem Obsługi Użytkownika, w punktach sprzedaży T-Mobile, poprzez wysłanie SMS-a o treści STATUS na nr 464. Natomiast dezaktywacja następuje w jeden z wymienionych sposobów: ekspresowym kodem*100*864*2#, SMS-em o treści NIE na nr 464, kontaktując się z Biurem Obsługi Użytkownika lub w punktach sprzedaży T-Mobile.

Pakiet „Internet 250 MB” za 6 zł na 30 dni. Kolejny pakiet, który obecnie nie ma racji bytu, tym bardzie w wersji miesięcznej. 250 MB internetu to niewiele, nawet dla sporadycznie sprawdzających co piszczy w internecie.

Aktywacja pakietu następuje: kodem ekspresowym *100*865#, SMS-em o treści TAK pod numer  465, kontaktując się z Biurem Obsługi Użytkownika lub w punktach sprzedaży operatora. Status usługi klient sprawdzi wysyłając ekspresowy  kod *100*865*1#, kontaktując się z Biurem Obsługi Użytkownika, w punktach sprzedaży T-Mobile, poprzez wysłanie SMS-a o treści STATUS na nr 465. Rezygnacja z usługi następuje w jeden z wymienionych sposobów: Użytkownik może dezaktywować ofertę w jeden z następujących sposobów: ekspresowym kodem*100*865*2#, SMS-em o treści NIE na nr 465, kontaktując się z Biurem Obsługi Użytkownika lub w punktach sprzedaży T-Mobile.

– Pakiet „Internet 250 MB” za 2 zł na 1 dzień to opcja dla bardzo sporadycznie korzystających z internetu, ale mających pilną potrzebę skorzystania z pakietu danych. Dla stałych bywalców pakiet nie będzie miał najmniejszego sensu, gdyż ważny jest przez 1 dobę, a więc codzienne „wklepywanie” pakietu w telefon mija się z celem, a ponadto znacznie podnosi koszty korzystania z telefonu.

250 MB

Pakiety „wszystko w jednym”

Łączenie kilku pakietów dostępnych w taryfie Frii może okazać się wysoce nieopłacalne. Dlatego operator pomyślał także o bardziej wymagających klientach i przygotował 2 pakiety łączone:

3 w 1 za 14,99 zł na 30 dni z nielimitowanymi minutami w T-Mobile i Heyah, 1 GB internetu i kontem ważnym zawsze. Wystarczy wpisać kod ekspresowy: *140*801#. Trudo porównać taryfę z innymi ofertami pozostałych operatorów, ponieważ ceny pakietów zaczynają się zazwyczaj od 19,99 zł i zawierają bogatszą ofertę usług, np. wspomniany Pakiet Studencki, czy Standard 19 za 19 zł  od Mobile Vikings, gdzie klient znajdzie rozmowy wewnątrz sieci i do Play za darmo, 3 GB internetu, nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych i konto ważne rok.

4 w 1 w cenie 19,99 zł na 30 dni z nielimitowanymi minutami i SMS-ami do wszystkich sieci komórkowych w kraju i w roamingu UE, 1 GB internetu i kontem ważnym rok. Jest to zdecydowanie najlepszy pakiet z dotychczas zaprezentowanych. Mogłoby być lepiej, ale już nie jest najgorzej.

W obu przypadkach klient ma możliwość dokupienia pakietów internetowych, o których była mowa powyżej.

Nowi klienci

Dla nowych klientów, którzy wykonali pierwsze połączenie po 18.04.2017 r.,  przewidziano dwa atrakcyjne pakiety łączone:

– Bez limitu za 25 zł miesięcznie;

– Bez limitu za 1 zł dziennie.

Przeniesienie numeru z innej sieci

Ciekawa propozycja czeka na klientów, którzy wypełnią formularz przeniesienia numeru od innego operatora on-line. Po pierwsze, operator nie pobierze opłaty za wysyłkę startera i dokumentów, a po drugie i najważniejsze: przez kolejnych 90 dni uruchomi kilka bonusowych pakietów:

– 30 GB internetu w kraju;

– rozmowy do wszystkich sieci w kraju i w roamingu UE bez limitu;

– SMS-y do wszystkich sieci w kraju i roamingu UE za darmo;

– rok ważności konta.

Warunkiem jest wykonanie pierwszego doładowania na kwotę nie mniejszą niż 25 zł.

Doładowania

Najniższa możliwa kwota doładowania to 5 zł, najwyższa nawet 500 zł.

doładowania

Doładowań konta można dokonać na kilka sposobów:

– on-line, na stronie internetowej doładowania.t-mobile.pl;

– z abonamentu;

– przez konto bankowe T-Mobile Usługi Bankowe (dzięki czemu klient otrzyma 20% więcej doładowania);

– w punktach T-Mobile;

– w sklepach, kioskach, stacjach benzynowych i wszystkich miejscach z terminalem z doładowaniami;

– w bankomatach;

– za Bitcoiny;

– kuponem doładowującym.

Podsumowanie

Taryfa Frii na kartę ma do zaoferowania dużo, ale niestety nie tanio. Wyjątkiem są taryfy łączone, które są konkurencyjne z ofertami pozostałych operatorów.

Kompletnie nieopłacalne jest łączenie kilku pakietów ze sobą, np. pakietu nielimitowanych rozmów za 25 zł i internetu 6 GB za 30 zł. Wtedy posiadanie oferty na kartę minie się z celem, gdyż za 55 zł znajdzie się o wiele atrakcyjniejszy plan abonamentowy.

Plusem oferty jest przyciągnięcie klientów z innych sieci i przyznanie atrakcyjnych bonusów na 90 dni.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button