Analizy

Analiza Heyah Smart na kartę

Archiwalna oferta na kartę, która nie jest już oferowana przez Heyah nowym klientom. Poniższa analiza oraz zamieszczone w tabeli informacje mają charakter archiwalny, jednak mogą być nadal przydatne dla osób korzystających z tej oferty. Teleguru zachęca do zapoznania się z aktualnymi ofertami na kartę sieci Heyah.

Heyah wprowadzając ofertę Smart zdaje się już całkowicie zacierać granicę pomiędzy kartą a abonamentem. W obydwu przypadkach taryfy są nie tylko takie same, ale co ważniejsze są również bardzo atrakcyjne. Zarówno klientów szukających ciekawej umowy bez telefonu jak i tych pragnących prepaidowej wolności. do wyboru czerwonej łapki, zachęcić maja duże pakiety danych oraz nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci.

heyah - Copy

Charakterystyka oferty Heyah Smart na kartę

Nowa oferta Heyah kierowana jest w szczególności do osób, które często korzystają z Internetu w telefonie. Świadczy o tym fakt, że w każdym z czterech wariantów cenowych znalazł się atrakcyjny pakiet transmisji danych od 1 do aż 5 GB. W każdej taryfie znalazła się także gwarancja 29.99 zł na połączenia głosowe z sieciami komórkowymi. Jest to rozwiązanie znane z np. Nju na kartę i polega na tym, że po przekroczeniu kwoty 29.99 zł dalsze opłaty za rozmowy nie są pobierane. Jest to bardzo korzystne, szczególnie dla osób, które dużo rozmawiają przez telefon, ponieważ tacy klienci mają pewność, że nie zapłacą więcej niż założony przez operatora limit. Dodatkowo, pomijając najniższe zobowiązanie (9.99 zł), to w każdym znalazły się nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci.

Z oferty może skorzystać każdy kto zakupi starter z od razu aktywowanym pakietem lub też każda osoba, która posiada Heyah Dniówka. Niewątpliwą zaletą przejścia na Heyah Smart jest nieograniczona ważność konta. Sam pakiet odnawia się co 30 dni, jednak kiedy zostaje zawieszony (np. poprzez brak odpowiedniej kwoty) lub dezaktywowany (po 30 dniach zawieszenia) możliwość wykonywania połączeń wychodzących i przychodzących nie jest ograniczona czasowo.

Heyah Pakiet Smart S

W ramach cyklicznej opłaty 9.99 zł, klient otrzymuje 1 GB transmisji danych. Trzeba przyznać, że jest to całkiem sporo jak na taką cenę. Dla porównania w abonamencie Formuła Play Unlimited za 9.99 zł (kwota z wliczonymi rabatami) otrzyma się zaledwie 250 MB transmisji danych. Jeżeli dodać do tego jeszcze gwarancję maksymalnej opłaty w wysokości 29.99 zł za połączenia z numerami komórkowymi, to okaże się, że oferta czerwonej łapki wypada lepiej niż nie jeden abonament (np. Taryfa sLTE 19.99 w Plusie). Niestety, sporym minusem jest tutaj brak nielimitowanych SMS-ów i MMS-ów i pod tym względem lepiej wypada np. Formuła Mini Max na kartę w Play, w której również jest gwarancja maksymalnego kosztu za rozmowy (29 zł), ale również podobny limit założono na SMS-y i wynosi on zaledwie 9 zł.

Heyah Pakiet Smart M

W tym wariancie za 14.99 zł otrzymuje się 2 GB Internetu oraz pakiet nielimitowanych SMS-ów i MMS-ów do wszystkich sieci. Podobne warunki oferuje co prawda Formuła 4 w 1 w Play, ale za kwotę 21 zł. Biorąc jednak pod uwagę, że wraz z limitem na rozmowy (29.99 zł) miesięczne zobowiązanie wyniesie aż 44.98 zł, to okaże sie, że znacznie korzystniej wypada np. Orange Yes w którym za pakiety nielimitowanych rozmów i SMS-ów do wszystkich sieci komórkowych zapłaci się łącznie 35 zł (25 zł za rozmowy + 10 zł za SMS-y). Orange nie oferuje jednak pakietu internetowego i pod tym względem ciężko znaleźć konkurencyjne rozwiązanie na kartę dla omawianej taryfy.

heyah_promocje_kody_kupony_rabatowe4

Heyah Pakiet Smart L

Ponosząc comiesięczną opłatę w wysokości 19.99 zł klient otrzyma aż 3 GB Internetu, nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci oraz darmowy dostęp do Facebooka. Po raz kolejny pod względem transmisji danych ciężko o konkurencyjną ofertę na kartę. Również darmowe SMS-y i MMS-y wyglądają bardzo atrakcyjnie, jednak biorąc pod uwagę rozmowy to okaże się, że miesięczny koszt może wzrosnąć aż do 49.98 zł. Ciekawszym rozwiązaniem może okazać się być zatem np. abonament Red Bull Mobile Energy za 9 zł, który wraz z dodatkowym pakietem kosztuje 39 zł i chociaż oferuje nieco mniej Internetu (2 GB), to zapewnia nielimitowane rozmowy (w tym na stacjonarne), SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci.

 

Heyah Pakiet Smart XL

To najdroższa z omawianych taryf. W ramach cyklicznej opłaty 29.99 zł klient otrzyma aż 5 GB Internetu, nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci oraz darmowy dostęp do Facebooka. Dostępny pakiet internetowy wygląda niezwykle korzystnie. Przykładowo, w Orange Smart na kartę oraz w Play na kartę Lubię to! otrzyma się jedynie 3 i 3.5 GB i to doładowując konto za minimum 100 zł ! Jednak biorąc pod uwagę sumaryczny koszt zobowiązania, który wynosi 59.98 zł (cykliczna opłata za taryfę oraz limit na rozmowy 29.99 zł), to znacznie korzystniej wypada Virgin Mobile #PełenLuz, w którym za 59 zł otrzymuje się nielimitowane rozmowy (w tym na stacjonarne) i SMS-y do wszystkich sieci oraz aż 10 GB Internetu.

Cennik Heyah Smart na kartę

Jeżeli klient nie ma na koncie wymaganej kwoty do pokrycia pakietu (9.99, 14.99, 19.99 lub 29.99 zł), to zostanie on zawieszony, a klient będzie zmuszony korzystać ze standardowego cennika dla taryfy Heyah Dniówka.. Za minutę połączenia zapłaci on 0.29 zł, za SMS-a 0.14 zł, a za MMS-a 0.28 zł. Stawki wyglądają dość standardowo i powinny zadowolić większość osób. Warto także zauważyć, że pakiet odwiesi sie w momencie gdy na koncie pojawią się odpowiednie środki i będzie liczony od tej daty. Niestety, nawet z aktywna usługą klient nadal będzie musiał ponosić koszt za każde połączenie z numerem stacjonarnym (0.29 zł), a w najniższym wariancie również za SMS-y i MMS-y.

smart na karte

Internet Heyah Smart na kartę

Każda taryfa zawiera spory pakiet danych. Nie ma tu jednak tzw. Bezpiecznego Internetu jaki dostępny jest np. w Plush na kartę i który sprawia, że po wykorzystaniu dostępnej paczki internetowej dalsza transmisja jest darmowa, ale zwalania do bardzo małej prędkości. W przypadku Heyah Smart na kartę, gdy klient wykorzysta dostępny pakiet danych dalsza transmisja zostaje zablokowana. Co prawda, takie rozwiązanie sprawia, że użytkownik nie jest narażony na dodatkowe koszty, to jednak nie może juz w ogóle skorzystać z Internetu. Żeby zatem odzyskać transmisję danych bez konieczności czekania na odnowienie sie pakietu w kolejnym cyklu rozliczeniowym klient ma do wyboru dwie opcje. Po pierwsze, może migrować na wyższą taryfę np. z Heyah Smart S z 1 GB za 9.99 zł na Heyah Smart M z 2 GB za 14.99 zł. Przy czym niewykorzystane dane nie przechodzą z jednej taryfy na drugą, a te wykorzystane odejmowane są z nowego pakietu i np. klient zamiast 2 GB w Smart M dostanie raptem 1 GB. Po drugie, może wykupić jeden z dodatkowych pakietów. Tu dostępne są cztery opcje:

• 250 MB za 6 zł na 30 dni
• 1 GB za 10 zł na 30 dni
• 3 GB za 20 zł na 30 dni
• 6 GB za 30 zł na 30 dni

Zarówno ilość danych oraz ich cena wyglądają niezwykle atrakcyjnie. Warto też zauważyć, że większość operatorów w ogóle nie oferuje dodatkowego pakietu 6 GB. Dla porównania w Play Play na kartę żeby uzyskać 6 GB trzeba by wykupić dwa pakiety 3 GB po 20 zł, co da łącznie 40 zł, a w Plus na kartę Bez Limitu aż sześć pakietów po 1 GB za 10 zł, czyli w sumie aż 60 zł!

2131

Pakiety Heyah Smart na kartę

Heyah udostępnił swoim klientom kilka dodatkowych możliwości obniżenia comiesięcznych kosztów. W najniższej taryfie warto rozważyć dokupienie:

• 1000 SMS-ów do wszystkich sieci za 10 zł na 30 dni
• lub 1000 SMS-ów do Heyah i T-Mobile za 5 zł na 30 dni

Ponieważ operator w żadnej taryfie nie zapewnił darmowych rozmów wewnątrz sieci, to warto rozważyć zakup jednej z dwóch dostępnych paczek minut:

• 120 minut do Heyah i T-Mobile za 5 zł na 30 dni
• 600 minut do Heyah i T-Mobile za 10 zł na 30 dni

Natomiast jeżeli komuś nie odpowiada gwarancja maksymalnie 29.99 zł za rozmowy z numerami komórkowymi lub wykonuje sporo połączeń z numerami stacjonarnymi to powinien wykupić:

• 30 minut do wszystkich sieci za 5 zł na 30 dni
• 60 minut do wszystkich sieci za 10 zł na 30 dni
• lub 120 minut do wszystkich sieci za 15 zł na 30 dni

Chociaż paczki minut wydają się być wystarczające, to brakuje tu opcji nielimitowanych rozmów jaka jest dostępna np. w Orange Yes i kosztuje 7 zł na 7 dni lub 25 zł na 30 dni.

Podsumowanie

Heyah Smart na kartę to oferta, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Osoby, które często korzystają z Internetu w telefonie ucieszą atrakcyjne pakiety danych oraz bardzo korzystne dodatkowe paczki internetowe. Miłośnicy wiadomości tekstowych znajdą tu dla siebie pakiet nielimitowanych SMS-ów i MMS-ów do wszystkich sieci, a osoby, które dużo rozmawiają zadowolić powinna gwarancja maksymalnie 29.99 zł za połączenia z numerami komórkowymi. Heyah nie zapomniał również o klientach, dla których najważniejsza jest swoboda zasileń oferując im konto bez okresu ważności.

Niestety, Heyah Smart ma również swoje braki. Brakuje tu darmowych połączeń wewnątrz sieci, co sprawia, że pod tym względem lepiej wypada Formuła Play na kartę. Darmowe połączenia po przekroczeniu 29.99 zł nie obejmują numerów stacjonarnych i pod tym względem korzystniejszy okazać się może Orange Yes. Nie zachwyca również sumaryczny koszt zobowiązania, który może wynieść kolejno:

• 39.98 zamiast 9.99 zł
• 44.98 zamiast 14.99 zł
• 49.98 zamiast 19.99 zł
•59.98 zamiast 29.99 zł

Biorąc, to pod uwagę to przy każdej taryfie Heyah atrakcyjnie wygląda Virgin Mobile #BezLimitu, w którym za 29 zł miesięcznie otrzymuje się nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci oraz 2 GB Internetu.

Tagi

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close