Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
AnalizyWiadomości

Internet domowy LTE porównanie ofert

Internet do pracy, nauki i rozrywki

#zostanwdomu

Ze względu na zagrożenie koronawirusem i ograniczenia wprowadzone przez państwo w celu zmniejszenia ilości zarażeń stoimy przed różnymi osobistymi i zawodowymi wyzwaniami. Praca zdalna stała się dla wielu osób jedynym możliwym rozwiązaniem. Edukacja również przenosi się do sieci. Są to wyzywania, które w obecnej sytuacji stoją przed wszystkimi.

W zdalnej pracy czy nauce kluczową rolę odgrywa dostęp do szybkiego internetu. Idealną rozwiązaniem jest łącze światłowodowe. Zalety takiego łącza są oczywiste. Również internet dostarczany do klienta w technologii ETTH i HFC dostępny jest z prędkością do 1 GB/s. Z dostęp do szybkiego łącza można zapomnieć o ograniczeniach prędkości czy limicie danych. Zdarza się, że sieć przewodowa nie dociera do naszej lokalizacji, lub prędkość i jakość łącza pozostawia wiele do życzenia. W takiej sytuacji, można skorzystać z Internetu LTE.

Domowy Internet LTE

Jest rozwiązaniem, które stanowi realną alternatywę dla słabych łączy kablowych. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, sprawdzające się w mniejszy miasteczkach czy wsiach, w których dostęp do szybkiego stacjonarnego internetu jest być ograniczony. Dzięki dodatkowej antenie, którą możemy kupić w zestawie, lub oddzielnie, zyskujemy na zasięgu i prędkości przesyłu danych. Oferta internetu LTE w niektórych przypadkach śmiało konkuruje z internetem stacjonarnym doprowadzonym do odbiorcy przewodowo.

Zestawienie ofert internetu LTE

Dzięki zestawieniu szybko porównasz oferty operatorów. Wszystkie oferty są z umową na 24 miesiące. Pakiety danych znajdujące się w zestawieniu zaczynają się od 45 GB, a kończą na 300 GB. Można przyjąć, że „Internet domowy LTE” to taki, który posiada minimum 100 GB. Jest to ilość, która powinna zaspokoić podstawowe potrzeby kilu domowników. Klikając w odnośnik, można bez wychodzenia z domu, zamówić interesującą nas ofertę.

OperatorOfertaCenaCena 1 GB
T-Mobile50 GB35,00 zł0,70 zł
T-Mobile100 GB49,00 zł0,49 zł
T-Mobile200 GB69,00 zł0,35 zł
T-Mobile300 GB79,00 zł0,26 zł
Play50 GB45,00 zł0,90 zł
Play100 GB50,00 zł0,50 zł
Play200 GB60,00 zł0,30 zł
Play300 GB80,00 zł0,27 zł
Plus45 GB40,00 zł0,89 zł
Plus60 GB50,00 zł0,83 zł
Plus100 GB90,00 zł0,90 zł
Orange50 GB39,99 zł0,80 zł
Orange250 GB59,99 zł0,24 zł
Netia30 GB35,00 zł1,17 zł
Netia100 GB60,00 zł0,60 zł
Cyfrowy Polsat60 GB50,00 zł0,83 zł
Cyfrowy Polsat100 GB70,00 zł0,70 zł
Vectra100 GB55,00 zł0,55 zł

Routery LTE

Jeśli szukacie informacji o routerach LTE przeczytajcie artykuł: Routery LTE, oferta głównych operatorów.

Ci, którzy potrzebują urządzeń mobilnych powinni zajrzeć do artykułu: Mobilne routery LTE.

W artykułach znajdziecie informacje o urządzeniach dostępnych u głównych operatorów. Garść informacji technicznych oraz wskazówki, ułatwiające wybór odpowiedniego urządzenia.

Zalety domowego Internetu LTE

  • Duże paczki GB. Oferta domowego internetu LTE to paczki danych 100 GB, 200 GB i 300 GB. W bardzo wielu przypadkach 100 GB powinno być zupełnie wystarczające.
  • Mobilność jest jedną z cech, które należą do zalet takiego internetu. Możemy wyjechać i zabrać go ze sobą w dowolne miejsce. Przełożyć kartę z routera domowego do mobilnego. W niektórych przypadkach trzeba będzie ustawić nową strefę domową, żeby korzystać z pełnej paczki GB.
  • Prędkość. W wielu przypadkach przekraczająca możliwości „standardowych” łączy miedzianych. Prędkość LTE Advanced sięga przy pobieraniu do 300 Mb/s i do 50 Mb/s przy wysyłaniu.
  • Duży wybór operatorów. Nie jesteśmy skazani na monopol jednego usługodawcy wybór zależy od naszych preferencji.
  • Zniżki przy wielu usługach od jednego operatora. Posiadając jedną umowę u operatora, możemy liczyć na zniżki dobierając kolejne usługi, opłata będzie na jednym rachunku. Np. program smartDOM wspólna oferta Plusa i Cyfrowego Polsatu.

Wady domowego Internetu LTE

  • 300 GB może być za mało. Mimo tego, że paczki nawet z największą ilością GB powinny spełniać wymagania nawet wybrednych użytkowników, to niekiedy mogą okazać się zbyt małe. Szczególnie jeśli korzystamy z sieci do przesyłania dużej ilości danych np. wysokiej rozdzielczości materiałów foto i wideo.
  • Lejek wykorzystaniu pakietu GB. Czyli spowolnienie prędkości pobierania najczęściej do 1 Mb/s. Prędkość przy której praktycznie nie da się korzystać z internetu.
  • Prędkość i zasięg uzależniony jest od wielu czynników. Teoretyczna prędkość pobierania w teorii wygląda bardzo dobrze. W praktyce okazuje się uzależniona od wielu czynników. Ukształtowania terenu, pory roku czy pogoda. Wszystkie mają wpływ na zmianę parametrów sieci.
  • Obciążenie sieci. Duża ilość użytkowników intensywnie wykorzystujących łącze może obniżyć prędkość pobierania i wysyłania.

Podsumowanie

Internet LTE jest jedną z możliwości dostępu do sieci. Często realną alternatywą, w porównaniu do oferty stacjonarnej. Niekiedy jest jedynym wyborem. Zestawienia zawiera wszystkich głównych operatorów dostępnych na rynku. Współcześnie internet, jest dla nas czymś bardzo oczywistym jak woda w kranie. Dostarcza nam rozrywkę, informacje, służy do pracy i nauki. Szczególnie w obecnej sytuacji. Wybór odpowiedniej oferty pozostawiam Wam. Pamiętajcie, żeby zabezpieczyć swoją bezprzewodową sieć i nie tylko, używajcie bezpiecznych haseł.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button