Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza Jump Mix na liczbę doładowań

Archiwalna oferta mix, która nie jest już oferowana przez T-Mobile nowym klientom. Poniższa analiza oraz zamieszczone w tabeli informacje mają charakter archiwalny, jednak mogą być nadal przydatne dla osób korzystających z tej oferty. Teleguru zachęca do zapoznania się z aktualnymi ofertami mix w sieci T-Mobile.

T-Mobile postanowił lekko zmodyfikować ofertę Internetowy Mix z tańszym telefonem. Zmiana nie dotyczy tylko samej nazwy, ale przede wszystkim paczki internetowej, która wynosi teraz aż 12 GB.

Charakterystyka Jump mix

Podobnie jak ma to miejsce w przypadku oferty „Mix na liczbę doładowań” abonent zobowiązuje się do dokonania 24 doładowań. Do wyboru są dwie wartości zasilenia – 35 zł oraz 60 zł (są to kwoty o 10 zł wyższe niż w Mix na liczbę doładowań). W zamian za obowiązkowe comiesięczne zasilenia konta klient otrzymuje telefon w promocyjnej cenie. Oferowane przez operatora urządzenia takie jak np. Microsoft Lumia 535 i Samsung Galaxy Trend Plus nie są smartfonami z najwyższej półki cenowej, a sam możliwy wybór urządzeń mocno ustępuje ofertom abonamentowym i konkurencyjnym Mixom.

maxresdefault - Copy
Zarówno w wariancie za 35 zł jak i w tym za 60 zł znajduje się odnawialny co miesiąc pakiet 100 SMS-ów wymiennych na 100 MMS-ów. W zależności jednak od wybranej opcji różny jest jego okres ważności. W ofercie za 60 zł jest on dostępny przez 24 miesiące, w wersji za 35 zł trwa tylko 12 miesięcy. Dodatkowym pakietem jaki można wykupić jest reklamowana jako „nowość w mix” usługa nielimitowanych SMS-ów do wszystkich sieci za 10 zł przez 30 dni. Oczywiście jeżeli weźmie się pod uwagę jakiegokolwiek Mixa z innej sieci, to okazuje się, że to żadna nowość, a jedynie dogonienie standardu jaki od wielu lat mają już inni operatorzy. Irytuje jednak brak darmowych minut, co zmusza klienta do ponoszenia opłat za każde połączenie.

Cennik Jump mix

Odwrotnie niż jak ma to miejsce w taryfie Mix na liczbę doładowań, w której cennik różni się w zależności od wybranego wariantu comiesięcznego zobowiązania, w Jump Mix stawki są takie same niezależnie od kwoty doładowania. Klient zapłaci tu 0.39 zł za minutę połączenia do wszystkich krajowych sieci komórkowych i stacjonarnych. Taka kwota w porównaniu do tego co proponują inni operatorzy (np. Plush Mix) wychodzi dosyć drogo. Podobnie jak w przypadku konkurencyjnych ofert, stawka za SMS-a to 0.20 zł. Drogo wychodzi za to koszt za MMS-a, który wynosi 0.41 zł i nie może równać się np. z Plus Mix 7, w którym cena za MMS-a, to jedynie 0.19 zł.. Chcąc rozmawiać z bliskimi w krajach Unii Europejskiej należy liczyć się z opłatą 1.48 zł za minutę. To trochę więcej, niż w przypadku konkurencji. Sam koszt aktywacji wynosi 24.99 zł, na szczęście te kwotę można od razu wykorzystać na połączenia i dodatkowe usługi.

jump bez telefonu - Copy

Internet w Jump mix

Jump Mix charakteryzuje 12 GB pakietu internetowego. Niestety jest on jednorazowy i jego ważność upływa po okresie 365 dni. Dla klienta oznacza to, że przy wykorzystywaniu jednego GB miesięcznie dostępna paczka internetowa wystarczy mu na cały rok. Jednak intensywniejsze korzystanie z wirtualnej sieci sprawi, że zużyje się znacznie szybciej i użytkownik zmuszony będzie do ponoszenia standardowej opłaty, która wynosi 2.05 zł za 1 MB. Taka cena na tle konkurencji wydaje się być mocno wygórowana. Chociaż co prawda podobne stawki za transmisję danych znaleźć można w ofertach sieci Plus: Plush Mix oraz Plus Mix 7, to są one jednak pod wieloma względami bardziej korzystne. Niestety nie ma tu także usługi Bezpieczny Internet, jaką można np. znaleźć w ofertach Orange – Smart Plan Mix II oraz Nowa Formuła Mix w Play, co sprawia, że klient narażony jest na ponoszenie olbrzymich opłat. Dla zobrazowania, przy tej stawce pobranie albumu MP3 (ok. 75 MB) wyniesie blisko 153 zł! Jest to szczególnie istotne dla osób posiadających telefon typu smartfon. Takie urządzenia stworzone są do korzystania z Internetu, a nawet przypadkowe wejście do wirtualnej sieci może drogo kosztować. Co prawda T-Mobile zapewnia kilka dodatkowych paczek Internetu, od 50 MB do 1 GB, które kosztują od 5 do 15 zł i choć takie stawki są standardem wśród konkurencji, to nie mogą konkurować z tzw. Bezpiecznym Internetem. Cieszą jednak dodatkowe możliwości jakie dają usługi: WiMP, MyBox czy Strefa T-Mobile w Player.pl, które można bezpłatnie wypróbować przez okres 30 dni.

Pakiety w Jump mix

T-Mobile w swoim Mixie poprzez dostępne pakiety (Godzinka za grosze, Sieć rodzinna, Numerki za grosze) pozwala na realne obniżenie kosztów połączeń. Nie są one jednak, aż tak atrakcyjne, jak np. taryfy w Plush Mix, w którym klient m.in. ma opcję nielimitowanych połączeń do wszystkich sieci w bardzo korzystnych cenach. Przykładowo, w usłudze Godzinka za grosze klient uzyskuje możliwość prowadzenia długich i bardzo tanich rozmów, ale tylko wewnątrz sieci. Za rozmowę, która trwa do godziny płaci on tylko za pierwsze dwie minuty połączenia. Rozwiązanie może wydawać się korzystne, jednak obecnie bezpłatne rozmowy wewnątrz własnej sieci są normą w wielu ofertach, a abonent musi zapłacić aż 10.09 zł co miesiąc za usługę, co znacznie obniża jej atrakcyjność.

Ukryte koszta w Jump mix

Podobnie jak ma to miejsce w Mix na liczbę doładowań, tak i tutaj automatycznie aktywowana jest usługa Granie na czekanie, która zmienia sygnał oczekiwania na połączenie na jedną z dostępnych piosenek. Niestety, po pierwszym miesiącu usługa kosztuje 2 zł miesięcznie (w sumie 46 zł w ciągu całego trwania klasycznej umowy) i jeśli nie zostanie wyłączona, to naraża klienta na niechciane koszty.

lupa

Podsumowanie

T-Mobile reklamuje Jump Mix jako idealne rozwiązanie dla osób, które piszą dużo wiadomości tekstowych. Nie można się z tym nie zgodzić. Odnawialny pakiet 100 SMS/MMS oraz usługa nielimitowanych SMS-ów do wszystkich sieci (10zł/30 dni) z pewnością zainteresują młodzież i studentów. Nowa oferta nie przynosi jednak żadnej rewolucji. Jump Mix to po prostu stary Internetowy Mix ze zmienioną nazwą. Cała taryfa wygląda raczej jak próba dogonienia standardu narzuconego przez konkurencyjnych operatorów niż wprowadzenie czegoś nowego na rynek. T-Mobile stracił także swoją największą zaletę jaką była prosta i przejrzysta umowa. Tańsze urządzenie jakim kusi standardowa taryfa Jump Mix 60 okazuje się być w rezultacie znacznie droższe niż w niższej ofercie. Przykładowo telefon, który w ramach zobowiązania w kwocie 35 zł kosztuje 279 zł, a w wersji za 60 zł jest o 350 zł tańszy, w rezultacie biorąc pod uwagę sumaryczny koszt zobowiązania (telefon, wydłużony pakiet darmowych SMS/MMS oraz cena smartfona), to cała umowa wychodzi o 230 zł drożej niż w mniejszym wariancie.
Osoby, które nie chcą abonamentu, a szukają oferty z telefonem powinny wziąć pod rozwagę np. Plush Mix, który oferuje znacznie więcej dodatkowych pakietów. Biorąc pod uwagę ceny połączeń warto spojrzeć na Nową Formułę Mix w Play, w której niezależnie od wybranego wariantu klient otrzymuje nielimitowane rozmowy do Play oraz SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci. Natomiast osoby, dla których najważniejszy jest telefon powinny spojrzeć na Smart Plan Mix II w Orange, który proponuje znacznie większy wybór urządzeń niż „różowy” operator. Jeżeli zaś dla kogoś istotny jest sam prepaid z wieloma korzyściami, to ciekawą alternatywą może być Virgin Mobile #BezLimitu, w którym za 29 zł miesięcznie otrzymuje się nielimitowane rozmowy i SMS-y dow wszystkich sieci oraz 2 GB Internetu. Warto zwrócić uwagę także na ofertę mało znanego jeszcze w Polsce operatora – Mobile Vikings, w którym każde doładowanie przedłuża ważność konta o 350 dni i niesie ze dobą kilka ciekawych pakietów (nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci, darmowe minuty oraz paczka Internetu).

Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close