Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza Junior Box Elastyczna Formuła Mix

Do zakupu JUNIOR BOX zachęca jurorka programu „Mali giganci” Kasia Bujakiewicz. Atrakcyjne opakowanie oraz gadżety mają trafić do najmłodszych odbiorców reklamy, zaś konkurencyjna względem innych Mixów oferta oraz możliwość nabycia telefonu w niższej cenie maja skusić rodziców. Czy jednak fakt, że JUNIOR BOX Elastyczna Formuła Mix prawie niczym nie różni się od Nowej Elastycznej Formuła Mix z Internetem okaże się być takim samym strzałem w dziesiątkę jak wprowadzenie Plush Mix w Plusie?

Charakterystyka JUNIOR BOX Formuła Mix

Mechanizm działania oferty JUNIOR BOX Elastyczna Formuła Mix jest dokładnie taki sam jak w innych tego typu rozwiązaniach (np. Plus Mix 7 Elastyczny).  Podpisując umowę abonent zobowiązuje się do comiesięcznego zasilania konta kwota kontraktową (30, 50 lub 60 zł) przez 12 miesięcy. Po tym okresie klient staje przed wyborem jednej z dwóch dostępnych opcji. Pierwsza możliwość, to kontynuowanie umowy z taką samą kwotą kontraktową przez kolejne 24 doładowania, co wydłuża zobowiązanie do 36 miesięcy (zamiast standardowych 24 miesięcy). Drugi wariant to podwojenie kwoty doładowania po wstępnych 12 doładowaniach (np. z 60 na 120 zł) i dokończenie zobowiązania w standardowym terminie (24 miesiące). W skali całej umowy klient zapłaci tyle samo, ale nie każdy chce lub może od pewnego momentu płacić dwukrotnie wyższy rachunek. Można więc założyć, że niniejsze zobowiązanie jest na 36 obligatoryjnych zasileń. Zaletą takiego rozwiązaniu jest niższa kwota urządzenia podczas podpisywania umowy w porównaniu do standardowego JUNIOR BOX Formuła Mix. Niestety, obniżenie ceny jest stosunkowo nieduże np. telefon który kosztuje 389 zł w taryfie za 60 zł w wersji standardowej, kosztuje 169 zł w wersji elastycznej, czyli tylko 220 zł taniej. Jednak co istotne, sumaryczny koszt umowy w tym rozwiązaniu jest zdecydowanie wyższy niż w klasycznym mixie, nawet o 500 zł! Jest to dosyć istotne, gdyż charakterystyka samej oferty jest dokładnie taka sama jak w przypadku Nowa Elastyczna Formuła Mix z Internetem.

junior box1 - Copy

Dostępne są tu 3 zobowiązania za 30, 50 oraz 60 zł, co daje w sumie 60, 100 i 120 zł po 12 miesiącach, przy wariancie na 36 obowiązkowych zasileń konta. Każde zobowiązanie oferuje paczkę minut, Internet, „stan darmowy” oraz nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci. Dodatkowo wyższy wariant niesie ze sobą nie tylko jeszcze tańsze urządzenie, ale również dodatkowe korzyści jak np. mniejsza stawka za minutę oraz więcej darmowych minut i Internetu. Warto podkreślić, że dostępne pakiety nie są ograniczone czasowo i odnawiają się z każdym kontraktowym doładowaniem, które w całości pokrywa wyżej wymienione usługi.

Taryfa JUNIOR BOX Elastyczna Formuła Mix 30

W ramach miesięcznej opłaty za 30 zł (lub 60 zł po 12 miesiącach) klient otrzymuje darmowe rozmowy w Play, nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci, 1 GB Internetu oraz 100 minut. Oferta wygląda bardzo korzystnie, szczególnie porównując ją do np. Nowego JUMP! Mix z tańszym telefonem w T-Mobile, w którym za 5 zł więcej otrzyma się nielimitowane SMS-y, ale bez MMS-ów i darmowych minut. Do tego różowy operator proponuje raptem 250 MB Internetu. Elastyczny Plush Mix w kwocie 30 zł oferuje co prawda 300 minut, ale nic poza tym. Ciężko zatem znaleźć tu konkurencyjnego Mixa, a JUNIOR BOX Formuła Mix 30 może być alternatywą nawet dla niektórych abonamentów (np. Heyah Non Stop).

Taryfa JUNIOR BOX Elastyczna Formuła Mix 50

W zobowiązaniu za 50 zł, klient otrzymuje więcej darmowych minut – 200 oraz większą paczkę Internetu – 2 GB. Przykładowo, abonament Nowy JUMP! Start za 49 zł (wliczając rabaty) oferuje 300 minut, nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci oraz 250 MB Internetu, a Elastyczny Plus Mix 7 za 50 zł proponuje nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich, ale bez Internetu. Biorąc zatem pod uwagę transmisję danych to i do tej oferty ciężko znaleźć konkurencję.

junior box18 - Copy

Taryfa JUNIOR BOX Elastyczna Formuła Mix 60

W tym wariancie za 60 zł klient, poza nielimitowanymi SMS-ami i MMS-ami do wszystkich sieci i darmowymi rozmowami w Play, otrzyma również pakiet 300 minut i aż 3 GB Internetu. Mimo tego, że kwota 60 zł wydaje się być wysoka, to i tak pod względem transmisji danych ciężko o konkurencyjnego mixa. Jeżeli jednak komuś zależy bardziej na rozmowach niż Internecie, to alternatywą może być np. Elastyczny Plush Mix, w którym w tej samej cenie otrzyma się nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci oraz 1 GB Internetu lub abonament Nowa Formuła 4.0 Unlimited w Play, w którym za 59.99 zł (wliczając rabaty)otrzymuje się 1 GB Internetu oraz nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych.

Cennik JUNIOR BOX Elastyczna Formuła Mix

Kontraktowe doładowanie w pełni pokrywa zawarte w taryfie pakiety, więc po wykorzystaniu darmowych minut, należy ponownie zasilić konto aby móc wykonywać dalsze połączenia do innych sieci. W takiej sytuacji klient zapłaci aż 0.39 zł za minutę połączenia do innych operatorów komórkowych i stacjonarnych w ofercie za 30 zł oraz 0.29 zł w dwóch wyższych taryfach. Takie kwoty są standardem wśród większość konkurencyjnych mixów.

Internet w JUNIOR BOX Elastyczna Formuła Mix

Oferowane przez operatora paczki internetowe są wliczone w koszt zobowiązania. Wielkości 1,2 oraz 3 GB są dokładnie takie same jak w abonamentowych formułach Nowa Formuła 4.0 Unlimited, Nowa Formuła Europa Unlimited) i powinny spokojnie wystarczyć na miesiąc nawet intensywnego użytkowania ( Facebook, Youtube itp.). Najbardziej cieszy jednak, że podobnie jak pakiet darmowych minut, Internet także jest odnawialny przy comiesięcznym doładowaniu minimalną kwotą kontraktową. Dodatkowo jest to tzw. Bezpieczny Internet, dzięki któremu nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty po przekroczeniu dostępnego pakietu. Trzeba jednak być świadomym, że szybkość transmisji danych spada wówczas do komicznych 8kb/s. Taka prędkość nie umożliwia komfortowego korzystania z zasobów sieci, ale powinna pozwolić na korzystanie z komunikatorów tekstowych. Jeżeli jednak takie rozwiązanie komuś nie odpowiada, to istnieje możliwość dokupienia pakietu Internetowego. Operator oferuje tu wielkości od 200 MB do 2 GB w kwocie od 5 do 20 zł, czyli w miarę standardowo.

maurice

Fanów Internetu mobilnego ucieszy również fakt, że do każdego wariantu doliczone jest nielimitowane połączenie w zasięgu LTE przez 6 miesięcy, które zapewni większą szybkość i niezawodność transmisji danych

Pakiety w JUNIOR BOX Elastyczna Formuła Mix

Play w swoim Mixie oferuje kilka dodatkowych pakietów, które sprawiają, że za stosunkowo niewielką cenę można obniżyć comiesięczne koszty. Dla osób, które dużo rozmawiają przez telefon przewidziane zostały usługi:

– Nielimitowane rozmowy do wszystkich na 5 dni za 15 zł

– Nielimitowane rozmowy na stacjonarne za 10 zł oraz

– Pakiet 60 minut do wszystkich w kwocie 9 zł

Nie są to zbyt atrakcyjne ceny, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że np. w Red Bull Mobile Energy nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci kosztują 20 zł miesięcznie, a w Orange Yes 7 zł tygodniowo.

Bonusy w JUNIOR BOX Elastyczna Formuła Mix

Stop Spam i Blokada Premium

Obie usługi skupiają się na ochronie bezpieczeństwa dziecka i portfela jego opiekunów. Darmowy „Stop Spam” zabezpiecza numer przed otrzymywaniem SMS-ów o konkursach, promocjach itp. Za to „Blokada Premium” uniemożliwia wysyłanie wiadomości na numery o podwyższonej opłacie (tzw. numery premium, czyli np. konkursy oraz płatne dodatki w grach komputerowych). Usługi mogą okazać się całkiem przydatne i w telefonie dziecka faktycznie być nieocenione. Trudno jednak uznać je za decydujące podczas wyboru abonamentu dla pociechy, tym bardziej, że Orange, Plus i T-Mobile oferują podobne opcje, a w innych ofertach Play funkcję tę można włączyć dodatkowo

junior box14 - Copy

Bezpieczna Rodzina

To mocno promowana usługa, która pełni funkcję systemu namierzania konkretnego użytkownika na podstawie odbiornika GPS w jego telefonie. Niestety, by działała, konieczna jest ciągła praca modułu, co negatywnie wpływa na czas pracy na baterii urządzenia. Ponadto, po wyłączeniu GPS-a namierzenie dziecka (użytkownika) nie jest możliwe. Szkoda, że operator nie zdecydował się na system przybliżonego lokalizowania na podstawie nadajników GSM. Co gorsza, usługa jest darmowa jedynie przez pierwsze sześć miesięcy, a następnie kosztuje aż 4.92 zł tygodniowo. Cena ta nie zachwyca , szczególnie że w sklepach z aplikacjami są darmowe programy tego typu (aczkolwiek najczęściej po angielsku). Ponadto, w ramach powyższej opłaty użytkownik dostaje program do wzywania pomocy w awaryjnych sytuacjach. Jednak także w tym przypadku w sklepach z aplikacjami można znaleźć dla niego darmowe alternatywy.

Podsumowanie

JUNIOR BOX Elastyczna Formuła Mix może trafić nie tylko do dzieci, ale przede wszystkim do rodziców, którzy szukają ciekawego rozwiązania dla swojej pociechy. Nielimitowane SMS-y i MMS-y, stan darmowy w Play, atrakcyjne paczki danych i minuty do innych operatorów mogą się podobać.
Tym bardziej, że dodatkowo JUNIOR BOX zapewnia możliwość nabycia telefonu w promocyjnej cenie i kilka darmowych gadżetów dla dziecka. Niestety, w porównaniu do standardowego Mixa umowa jest mało przejrzysta, a mimo tańszej ceny początkowej urządzenia, sumaryczny koszt zobowiązania jest znacznie większy.

Mimo tego, że skomplikowany mechanizm działania oraz fakt, że omawiany Mix przypomina bardziej abonament niż inne oferty tego typu, to chociażby pod względem Internetu ciężko znaleźć jest dla niego konkurencyjne rozwiązanie. Jeżeli jednak komuś zależy na nielimitowanych rozmowach to powinien rozważyć Elastyczny Plush Mix lub np. abonament Smart Plan Multi II w Orange oraz Nowe Taryfy sLTE w Plusie. Szukając atrakcyjnej taryfy dla dziecka warto także przemyśleć zakup telefonu na wolnym rynku, a wtedy ciekawym rozwiązaniem okaże się być np. Virgin Mobile #BezLimitu, w którym za 29 zł miesięcznie otrzymuje się nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci oraz aż 2 GB Internetu.

Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close