Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza Mobile Vikings Internet Mobilny

Archiwalna oferta internetowa, która nie jest już oferowana przez Mobile Vikings nowym klientom. Poniższa analiza oraz zamieszczone w tabeli informacje mają charakter archiwalny, jednak mogą być nadal przydatne dla osób korzystających z tej oferty. Teleguru zachęca do zapoznania się z aktualnymi ofertami internetu w sieci Mobile Vikings.

Pod koniec 2013 roku belgijscy Wikingowie przypłynęli do Polski i podbili serca klientów niezwykle atrakcyjną ofertą na kartę zwaną Mobile Vikings. Korzysta ona z nadajników sieci Play i charakteryzuje się różnymi korzyściami w zależności od wielkości doładowania. Od samego początku mieczem belgijskiego operatora były bonusowe pakiety internetowe (aż do 4 GB), którymi zaskarbił sobie szacunek konsumentów. Po udanym najeździe na prepadiowy rynek, Belgowie postanowili ruszyć dalej, tym razem próbują podbić segment Internet na kartę tworząc ofertę skierowaną dla osób, którzy korzystają jedynie z Sieci (np. w tablecie lub laptopie). Proponując bardzo atrakcyjne i konkurencyjne wobec innych sieci pakiety transmisji danych, narzucili zupełnie nowy standard, do którego obecnie dążą inni operatorzy. Czy jednak dziś, gdy konkurencja zdaje się wysuwać na prowadzenie Wikingowie mają nadal czym walczyć?

Oferta Viking Net

Cennik Mobile Vikings Internet Mobilny

Zasady działania Mobile Vikings Internet Mobilny nie różnią się znacząco od innych ofert tego typu (np. Orange Free na kartę). Użytkownik korzysta z łączności LTE co zapewnia szybkość i wysoką jakość połączenia (pod warunkiem że urządzenie obsługuje tą technologię i że jest w zasięgu nadajników LTE). Jednak w przeciwieństwie do swoich konkurentów, już samo nabycie startera może stanowić problem. By zakupić kartę SIM konieczne jest złożenie zamówienia przez Internet, co może być zniechęcające dla niektórych użytkowników. Co gorsza, również doładowywanie konta jest możliwe tylko poprzez wirtualną sieć. Niemniej, sama oferta jest bardzo ciekawa i może skusić niejednego klienta. Użytkownik otrzymuje pakiety danych za każde zasilenie, których wielkości zależą od wartości doładowania. Ich rozmiary wahają się od 500 MB do aż 14 GB. Taka ilość danych jest wręcz ogromna i powinna zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających fanów Internetu mobilnego. Ponadto, starter jest darmowy, dzięki czemu klienci nie ponosząc żadnych kosztów mogą przekonać się o zaletach Internetu Mobile Vikings.

p2 - Copy

Dostępne są tu cztery możliwe doładowania, z których prawie każda wygląda atrakcyjnie:
– 500 MB (0.5 GB) za 10 zł (14 dni ważności konta)
– 3 GB za 20 zł (31 dni ważności konta)
– 6 GB za 30 zł (31 dni ważności konta)
– 14 GB za 50 zł (60 dni ważności konta)

Za najmniejszą paczkę – 500 MB użytkownik zapłaci 10 zł, czyli całkiem dużo, jednak za największa – 14 GB równo 50 zł. Dostępne są jeszcze dwa pakiety: 3 GB za 20 zł oraz 6 GB za 30 zł. Jeszcze do niedawna była to najbardziej atrakcyjna oferta na rynku. Obecnie inni operatorzy dogonili już Belgów i w większości stawki się wyrównały. Dla porównania, w Nowym Play Internet na kartę oraz Internet na kartę w T-Mobile otrzyma się taki sam pakiet, czyli 6 GB, jak w Mobile Vikings za 30 zł. Natomiast w Orange Free na kartę klient otrzyma bonusowe 5 GB za 30 zł, ale tylko przy doładowaniu Online. Najgorzej sytuacja wygląda w Nowym Internecie na kartę w Plusie, gdzie łącznie z bonusem otrzymuje się w tej kwocie jedynie 4 GB. Niemniej, Wikingowie jednak nadal górują w doładowaniu za 50 zł, w którym oferują aż 14 GB, gdzie większość operatorów proponuje 12 GB (np. Nowy Play Internet na kartę).

Niestety, w porównaniu do ofert innych operatorów, w omawianej taryfie Mobile Vikings nie proponuje nic poza samym Internetem. Nie ma tu żadnych dodatkowych minut czy SMS-ów. Wynika to z faktu, że nie jest w ogóle możliwe wykonywanie połączeń czy też wysyłanie wiadomości tekstowych poprzez dostarczoną kartę SIM. Ci którzy używają smartfona jako Internetowy modem / router zapewne uznają to jako sporą wadę, gdyż zdarza się czasami potrzeba żeby wysłać wiadomość lub gdzieś zadzwonić.

Internet Mobile Vikings Internet Mobilny

Wszystkie oferowane przez operatora paczki mają swoją określoną ważność np. ta z 500 MB jest ważna przez jedynie 14 dni, natomiast 14 GB przez 2 miesiące (60 dni). Największą zaletą Mobile Vikings Internet mobilny jest natomiast brak ograniczenia w sumowaniu się danych. Dzięki temu użytkownik ma teoretycznie możliwość uzbierać nawet terabajt (1000 GB) danych, czyli niewiarygodnie dużo. Niestety, jest to możliwe tylko w przypadku terminowego doładowywania konta i to dużymi kwotami. Jeżeli konto zostanie zasilone chociażby dzień po upływie terminu, to wszystkie zgromadzone do tej pory pakiety przepadną. Takie rozwiązanie może odstraszyć tych klientów, którzy korzystają z mobilnego Internetu sporadycznie. Ponadto, po upływie ważności pakietów szybkość Internetu spada do 0 kb/s, czyli korzystanie z wirtualnej sieci robi się niemożliwe.

mobile vikings internet mobilny (1)

Pakiety w Mobile Vikings Internet Mobilny

Operator nie oferuje zbyt wielu dodatkowych możliwości zasilenia konta poza standardowymi pakietami. Jedyna możliwość to mało atrakcyjna paczka 250 MB za 5 zł z ważnością 14 dni, czyli dokładnie połowa tego co doładowanie za 10 zł (500 MB). Niestety, oferta Mobile Vikings Internet Mobilny nie ma także paczek Internetu w roamingu UE, gdyż nie można korzystać z karty za granicą – taka możliwość jest natomiast np. w standardowej ofercie Mobile Vikings Rozmowy + SMS-y + Internet.

Podsumowanie

Belgijski operator postanowił zagospodarować miejsce na rynku pozostawione przez największe sieci. W segmencie Internetu na kartę ciężko było przez długi czas znaleźć równie dobrą ofertę i choć Mobile Vikings może być dumny, iż wyznaczył zupełnie nowy standard, to obecnie nie jest to już tak atrakcyjna oferta w obliczu konkurencji. Brak jakiejkolwiek możliwości wykonywania połączeń, możliwość korzystania z oferty tylko w kraju, konieczność doładowywania konta Online oraz zbliżone stawki internetowych pakietów mogą sprawić, że klienci zwrócą się raczej w stronę bardziej znanych operatorów.

mobile vikings (1) - Copy

Ze względu na sam cennik transmisji danych, ciekawą alternatywą może okazać się Internet na kartę w T-Mobile. Jeżeli jednak brać pod uwagę stawki połączeń i SMS-ów, najgroźniejszą konkurencję stanowi prawdopodobnie Nowy Play Internet na kartę. Dla osób, które wolą doładowywać konto przez Internet ciekawszym rozwiązaniem może okazać się Orange Free, który za podobne zasilenia daje spore bonusy. Natomiast pod względem zasięgu i szybkości transferu Nowy Plus Internet na kartę może okazać się najlepszy.

Historia uczy jednak, że Wikingowie to wojownicy, którzy nigdy się nie poddają, więc pozostaje mieć nadzieje, że i tym razem belgijski operator nie zawiedzie swoich klientów i przejdzie do kontrataku z kolejną, jeszcze bardziej atrakcyjną ofertą. Obecnie jednak zwolennicy Internetu mobilnego muszą zadowolić się 14 GB za 50 zł, bo przy takiej stawce póki co Mobile Vikings nie ma sobie równych.

Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close