Analiza Mobile Vikings na kartę

analiza-mobilevikings-na-karte

Archiwalna oferta na kartę, która nie jest już oferowana przez Mobile Vikings nowym klientom. Poniższa analiza oraz zamieszczone w tabeli informacje mają charakter archiwalny, jednak mogą być nadal przydatne dla osób korzystających z tej oferty. Teleguru zachęca do zapoznania się z aktualnymi ofertami na kartę sieci Mobile Vikings.

Szczęk mieczy, drzazgi z tarcz, darmowe SMS-y i pakiety za doładowania. Takie egzotyczne połączenie proponuje jedynie Mobile Vikings, który przybył do Polski z Belgii i korzysta z infrastruktury sieci Play. Oferta charakteryzuje się atrakcyjnymi bonusami za doładowania.

mobile_vikings_na_kartenXiAq7GvrWyOp7eYaZI-1-e1482150034650 Mobile Vikings na kartę

Charakterystyka Mobile Vikings na kartę

 Mobile Vikings to stosunkowo młody wirtualny operator, który korzysta z infrastruktury Play od 2013 roku. Proponowana przez niego oferta na kartę wyraźnie odróżnia się od konkurencji swoją nietypową mechaniką działania (różne okresy ważności pakietów darmowych rozmów i SMS-ów w zależności od wartości doładowania). By nabyć starter konieczne jest jego zamówienie przez Internet, co może być zniechęcające dla niektórych użytkowników. Co gorsza, również doładowywanie konta możliwe jest tylko przez Internet. Z drugiej jednak strony, oferta ta może się opłacać, gdyż każde doładowanie za 19 lub 29 zł gwarantuje pakiet nielimitowanych SMS-ów do wszystkich sieci oraz odpowiednio 2 lub 4 GB Internetu. Paczki są ważne 31 dni od zasilenia, ale się sumują, co przedłuża też ich ważność. Niestety, użytkownik może maksymalnie zgromadzić 8 GB.

Sytuacja wygląda trochę inaczej przy doładowaniu za 10 zł (starczy na ok. 52 minut do innych sieci). W tym przypadku klient otrzymuje darmowe nielimitowane rozmowy w Play i Mobile Vikings. Do tego jeszcze należy wspomnieć o 300 MB Internetu. Warto jednak zaznaczyć, że w porównaniu do wyższych taryf, te pakiety są ważne jedynie 14 dni, a do tego zasilenia nie obejmują darmowych SMS-ów.

Operator w oryginalny i atrakcyjny sposób rozwiązał kwestię ważności konta – każde doładowanie wydłuża ważność połączeń wychodzących oraz przychodzących do 365 dni! To spora zaleta, gdyż wiele konkurencyjnych ofert nie proponuje takiego rozwiązania w ogóle, lub ma je jako dodatkową, płatną usługę (np. Play na kartę i Orange Yes.

Cennik Mobile Vikings na kartę

Niezależnie od kwoty doładowania, stawka za minutę połączenia do innych sieci zawsze wynosi 0.19 zł. Jest to atrakcyjna cena w porównaniu do kilku innych ofert na kartę np. do Orange Smart na Kartę, w którym koszt połączenia wynosi 0.29 zł. Niezmienne są również ceny za SMS-y i MMS-y, które wynoszą jedynie 0.09 zł i aż 0.50 zł. Stawkę za MMS-y trzeba uznać za strasznie wysoką, szczególnie w porównaniu do np. Plush na Kartę, w którym wynosi ona zaledwie 0.19 zł. Z drugiej strony ta za SMS-y jest bardzo niska, aczkolwiek taka sama jak w np. Play na kartę Lubię to! lub Rozmowy i SMS-y bez limitu w Plusie. Trzeba jedna pamiętać, że przy doładowaniu za 19 i 29 zł wiadomości tekstowe rozliczane są dopiero po wykorzystaniu pakietu nielimitowanych SMS-ów.

Internet w Mobile Vikings na kartę

mobile_vikings_na_kartenXiAq7GvrWyOp7eYaZI-1-e1482150034650 Mobile Vikings na kartę

Gdy Mobile Vikings pojawiło się na rynku, mocno reklamowano duży bonusowy pakiet danych (2 GB) za każde doładowania za 19 lub 29 zł. Z czasem podniesiono go jednak do 4 GB (w przypadku wyższej z kwot), dzięki czemu niezależnie od wartości zasilenia paczki są bardzo atrakcyjne. W przypadku doładowań za zaledwie 10 zł dostaję się pakiet 300 MB, z którego można korzystać przez 14 dni. Nie jest to dużo (ok. 0.3 GB), jednak umożliwia on w miarę komfortowe surfowanie po prostych stronach internetowych i korzystanie z komunikatorów Internetowych. Dla porównania, w np. Play na karte Lubię to! zasilenie za aż 50 zł daje jedynie 1.5 GB danych, a w Smart na kartę Orange stosunek ten jest jeszcze gorszy. Oczywiście, w porównaniu do stricte internetowych ofert na kartę Mobile Vikings nie robi już tak dobrego wrażenia, ale trzeba pamiętać, że tutaj klient otrzymuje też inne korzyści.

Po wykorzystaniu pakietu dalsza transmisja jest darmowa. Niestety, jej prędkość jest wtedy ograniczona do zaledwie 32 kb/s, co uniemożliwia komfortowe przeglądanie stron internetowych, portali społecznościowych itp. Taka szybkość wystarczy jednak do w miarę wygodnego korzystania z tekstowych komunikatorów internetowych. By przywrócić standardową przepustowość transmisji konieczne jest doładowanie konta, lub aktywowanie dodatkowego pakietu internetowego (5 zł za jedynie 250 MB na 14 dni)

Pakiety w Mobile Vikings na kartę

Niniejsza oferta umożliwia włączenie tylko jednego pakietu (Play Viking) za 8 zł. Przez 31 dni po jego aktywacji klient może za darmo bez limitów rozmawiać z użytkownikami Mobile Vikings, Virgin Mobile, Play, Red Bull Mobile, Netia Mobile, Izzi oraz Inea. W porównaniu do np. konkurencyjnych ofert Plusa lub Orange usługa ta jest bardzo opłacalna. Niestety, nie obejmuje ona SMS-ów i MMS-ów. Ponadto, poza tą paczką operator nie oferuje pakietów obniżających koszt połączeń z innymi sieciami oraz numerami stacjonarnymi, co dla wielu użytkowników może być dużym problemem. Co gorsza, pakiet okaże się być przydatny tylko wówczas, gdy skończy się ważność doładowania, a klient będzie miał jeszcze wystarczająco środków na koncie. Mimo to, w takiej sytuacji i tak znacznie bardziej opłaca się doładować konto chociażby za 10 zł, bo w parze z darmowymi rozmowami wewnątrz sieci idą jeszcze nielimitowane SMS-y do wszystkich operatorów.

Podsumowanie

mobile_vikings_na_kartenXiAq7GvrWyOp7eYaZI-1-e1482150034650 Mobile Vikings na kartę

Swego czasu Mobile Vikings wprowadziło pewne zamieszanie na rynku, gdyż nikt wcześniej nie oferował tak dużych pakietów danych w zamian za doładowania. Dziś już oferta operatora nie zadziwia, bo na rynku jest np. Red Bull Mobile Energy na kartę i Formuła 4w1 w Play, ale nadal zapewnia ona korzystne warunki dla fanów SMS-ów oraz Internetu mobilnego. Nie bez znaczenia jest też rok ważności konta po każdym zasileniu bez konieczności aktywowania czegokolwiek.

Z drugiej jednak strony jest to trochę mniej korzystna oferta dla klientów, którzy bardzo intensywnie dzwonią. Może im brakować dodatkowego pakietu darmowych minut. Takie osoby powinny raczej zainteresować się operatorami, którzy proponują niższe stawki za połączenie lub nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci jak np. Plush w Plusie, gdzie minuta kosztuje jedynie 0.9 zł po za pakietem lub Virgin Mobile #BezLimitu, gdzie za 29 zł miesięcznie otrzymuje się nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci oraz 2 GB Internetu. Również Nju na kartę może okazać się znacznie bardziej opłacalna. Niemniej, trzeba przyznać, że ″wikingom″ z Belgii udało się stworzyć godną polecenia, konkurencyjną ofertę.

Co nam się podoba

Pakiety za doładowania sumują się (z ograniczeniem do 8 GB danych)
Roczna ważność połączeń wychodzących oraz przychodzących po doładowaniu
Bardzo niska cena za SMS-y
Całkiem tanie połączenia głosowe (0.19 zł / min)
Nielimitowane rozmowy w Play, Red Bull, Mobile Vikings przy każdym doładowaniu
Punkty otrzymywane za polecenie oferty, które można wymienić na doładowania
Taryfy 19 i 29 zł: Paczka nielimitowanych SMS-ów z ważnością 31 dni
Taryfy 19 i 29 zł: Duże pakiety danych za doładowanie z ważnością 31 dni

Co nam się nie podoba

Brak pakietów minut na połączenia do innych sieci
Brak pakietów minut na połączenia z numerami stacjonarnymi
Mało atrakcyjna, dodatkowa paczka danych
Pakiet „Play Viking” (darmowe rozmowy w sieci Play) nie obejmuje darmowych SMS-ów
Starter można nabyć jedynie przez Internet
Konto można doładowywać jedynie przez stronę operatora
Pakiety darmowych wiadomości nie obejmują MMS-ów
Bardzo wysoka cena za MMS-y (0.50 zł)
Bardzo wolna transmisja danych (jedynie 32 kb/s) po aktywacji tzw. bezpiecznego Internetu
Taryfa 10 zł: Darmowe rozmowy w Mobile Vikings i Play oraz pakiet 300 MB są ważne jedynie 14 dni

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top