Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza Mobile Vikings No Limit

Operator skupia się na ofercie no limit bez ograniczeń w rozmowach, SMS-ach, MMS-ach i dużych pakietach internetowych. Po kilku latach funkcjonowania na rynku ma do zaoferowania nową ofertę NO LIMIT. Czy okaże się konkurencyjna i czy nadąża za najnowszymi zmianami?

no limit

NO LIMIT to promocja usług komunikacyjnych na uproszczonych zasadach. Klient ma do wyboru dwa warianty: za 29 zł i 39 zł. W zależności od wariantu abonent ma do wykorzystania pakiet no limit do wszystkich sieci komórkowych, co oznacza, że rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, SMS-y i MMS-y będą nieograniczone. Jedyną różnicą są pakiety internetowe, które wynoszą odpowiednio 15+1 GB i 25+ 1 GB. Dodatkowy 1 GB transferu oznacza dodawany do konta co miesiąc tranfer 1 GB.

Warto zauważyć, że sieć Mobile Vikings korzysta głównie z nadajników sieci macierzystej, którą jest Play. Ponadto, jeśli klient nie znajduje się w zasięgu Play będzie również korzystał z nadajników Plus lub T-mobile (w zależności od miejsca, w którym się znajduje).

Charakterystyka

Operator przygotował dwie wersje oferty NO LIMIT na kartę:

Viking 29 NO LIMIT za 29 zł na 31 dni  z nielimitowanymi połączeniami na numery komórkowe i stacjonarne, nielimitowanymi SMS-ami i MMS-ami do wszystkich sieci komórkowych w kraju oraz spory pakiet danych: 15 GB.

Dodatkowo, klienci otrzymają 1 GB internetu przy aktywnej funkcji „autodoładowania”. Pakiety internetowe przechodzą na kolejne okresy rozliczeniowe jeśli konto będzie regularnie doładowywane. Po uruchomieniu, usługa będzie ważna przez 31 dni.

– Viking 39 NO LIMIT za 39 zł na 31 dni z nielimitowanymi SMS-ami i MMS-ami do wszystkich sieci komórkowych w kraju i pakietem 25 GB internetu. Także, w tym pakiecie klienci otrzymają dodatkowy 1 GB interntu przy regularnych doładowaniach z funkcją „autodoładowania”. Pakiety internetowe również  przechodzą na kolejne okresy rozliczeniowe jeśli konto będzie regularnie doładowywane. Usługa jest ważna przez 31 dni.

Ponadto, w obu taryfach, korzystanie z transferu danych  z Facebooka i Messegera.

Obsługa konta i kontakt z Mobile Vikings odbywa się przez konto założone na stornie Mobile Viking. W serwisie internetowym można też śledzić stan pakietów, przeglądać oferty operatora oraz doładować konto.

Doładowań można dokonać na kilka sposobów:

–  przez konto na stronie Mobile Vikings (poprzez ustawienie na koncie internetowym funkcji „autodoładowanie”, dzięki której nie trzeba pamiętać o kolejnych doładowaniach lub jednorazowe doładowanie wykonane przez stronę internetową);

– przez aplikację VIKING APP;

– doładowując konto SMS-em;

– w punktach stacjonarnych Vikinga;

– w salonach sieci Play.

W porównaniu z ofertami innych operatorów na kartę oferta Viking Mobile prezentuje się dość atrakcyjnie. Poniższe zestawienie ofert jest przykładowym porównaniem ofert i zawiera najkorzystniejsze oferty na rynku. Nie wyczerpuje również ilości dostępnych ofert.

W podobnej ofercie Virgin Mobile #BEZLIMITU za 29 zł klient otrzyma nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowane SMS-y i 10 GB internetu. Natomiast w taryfie #NAJLEPIEJ od Virgin Mobile abonent może liczyć na nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowane SMS-y i 18 GB internetu. Jak widać, w tej samej cenie klienci Virgin Mobile otrzymają nieco mniejszy pakiet internetowy.

W T-Mobile w ofercie na kartę za 25 zł na 30 dni klient będzie miał do dyspozycji nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci komórkowych oraz transfer 10 GB internetu. Podobnie jest w propozycji PLUSH ABO na kartę, gdzie za 25 zł na 30 dni abonent otrzyma nielimitowane minuty do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych oraz 10 GB internetu.

Jedyną ofertą, która może stanowić konkurencję dla Mobile Vikings jest taryfa Niewyczerpalne pakiety za 19,90 zł miesięcznie oferowana przez nową sieć a2, w której klient skorzysta z nielimitowanych rozmów do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowanych SMS-ów i MMS-ów do wszystkich sieci komórkowych oraz nielimitowanego pakietu internetu, który w rzeczywistości znacznie zwalnia po wykorzystaniu 5 GB transferu. Dodatkowo operator wprowadza nielimitowany i darmowy transfer internetu na korzystanie z aplikacji społecznościowych.

Internet

Oprócz sporych pakietów  danych w ofercie No Limit istnieje możliwość dodatkowego zasilenia konta. Najtańszy, dostępny pakiet kosztuje 5 zł (500 MB danych), za 8 zł otrzymujemy 1 GB, kolejne pakiety danych kosztują 12 zł (2 GB), 19 zł (5 GB), 24 zł (10 GB) oraz 29 zł (15 GB). Każdy z pakietów jest ważny przez 31 dni. Mobile Vikings w ofercie No Limit gwarantuje darmowy transfer danych w serwisie społecznościowym Facebook oraz komunikatorze Messenger.

mobile-vikings-internet-mobilny-1

Usługi dostępu do Internetu oferowane są na bazie sieci naziemnej operatora Play (główny dostawca). Oprócz połączeń realizowanych za pośrednictwem karty SIM w telefonie, Mobile Vikings umożliwia uzyskanie darmowego startera przeznaczonego do wykorzystania w innych urządzeniach mobilnych, przeznaczonych do surfowania po Internecie. W przypadku usług tego typu, koszty pakietów danych różnią się od podstawowej oferty. Za 5 zł można kupić pakiet 500 MB ważny przez 14 dni. 10 zł kosztuje 3 GB (ważne przez 31 dni), za 6 GB na 31 dni trzeba zapłacić 20 zł. Największy pakiet danych – 14 GB – kosztuje 30 zł (termin ważności: 60 dni).

Bonusy

Przeniesienie numeru od innego operatora do Mobile Vikings lub rejestracja karty oznacza dla użytkownika bonus w postaci 10 GB danych na 31 dni. Operator premiuje także użytkowników, którzy przekonają do usług Mobile Vikings inne osoby. Za każdego poleconego klienta operator przyznaje punkty, które można zamienić na darmowe doładowania. Także osoba, której klient poleci usługę otrzyma bonus w postaci darmowego doładowania jeśli minimum 3 razy zasili swoje konto.

Ukryte haczyki

Oferta NO LIMIT od Mobile Vikings jest dość przejrzysta. Jedynym mankamentem jest brak oferty bez telefonu. Natomiast dla klientów preferujących brak zobowiązań, umów i rat za sprzęt to oferta jak najbardziej do nich dopasowana.

Podsumowanie

Przejrzyste zasady i brak ukrytych kosztów to zalety oferty No Limit Mobile Vikings. Usługi są adresowane przede wszystkim do tych odbiorców, których nuży studiowanie wielostronicowych ofert głównych operatorów GSM. Klienci Mobile Vikings sami decydują, jakimi kwotami zamierzają doładować kartę, samodzielnie komunikują się z operatorem i wspomagają na forum dyskusyjnym. Warto uważnie śledzić promocyjne oferty Mobile Vikings, zwłaszcza latem gdy operator chętnie udostępnia klientom większy transfer internetu na wakacje.

Back to top button