Analiza Mobile Vikings No Limit

analiza-mobile-vikings-no-limit

Wirtualny operator Mobile Vikings przywędrował do nas z… Belgii. Funkcjonuje na polskim rynku od 2013 r. Po trzech latach działalności ma do zaoferowania swoim klientom nową ofertę w ramach taryfy Minuty+SMS+Internet.

No Limit to promocja usług komunikacyjnych na uproszczonych zasadach. Belgijski Mobile Vikings reklamuje ją głosami Krystyny Czubówny i Roberta Gonery oraz spotem „Wszystkie ręce na pokład!”, który ma zaintrygować „walką o najlepsza ofertę na rynku”. Operator stawia jednak przede wszystkim na marketing bezpośredni, nagradzając użytkowników swojej sieci za polecanie usług znajomym. To zupełnie inna filozofia reklamowa, niż działania największych operatorów telefonii komórkowej w Polsce. W przyszłości Mobile Vikings zamierza rozwijać dodatkowe usługi dla wierniejszych klientów, budując w ten sposób solidną bazę stałych i zadowolonych klientów.

Zaletą Vikinga jest również to, że oddaje do dyspozycji swoich klientów usługę help desk, która polega na tym, że każdy użytkownik sieci może na stronie operatora poprosić o pomoc w rozwiązywaniu swoich telefonicznych problemów nie tylko samego operatora, ale również wszystkich innych użytkowników. Jest to również sposób na zbudowanie sieci wiernych, zaprzyjaźnionych z operatorem i między sobą klientów.

Charakterystyka

mobile-vikings-1-1-850x401 Mobile Vikings No Limit

Charakterystyka

Obsługa konta i kontakt z Mobile Vikings odbywa się wyłącznie przez konto założone na stornie Mobile Viking. W serwisie internetowym można też śledzić stan pakietów, przeglądać oferty operatora oraz doładować konto.

29 złotych kosztuje promocyjna oferta Viking 29. Wyróżniają ją darmowe, nielimitowane połączenia na numery stacjonarne oraz większy pakiet danych: 4 GB, po aktywacji usługi będzie ona aktywna przez 30 dni.

Cennik

Viking No Limit to oferta niedroga i wygodna – doładowania, kosztujące 24 zł lub 29 zł miesięcznie można porównać do najtańszych na rynku usług nju mobile i Virgin Mobile (w obu przypadkach, kosztują 29 zł miesięcznie). Zasady korzystania z pakietów No Limit Viking 24 i Viking 29 są jednak znacznie bardziej przejrzyste.

Internet

mobile-vikings-1-1-850x401 Mobile Vikings No Limit

Oprócz limitów danych w ofercie No Limit istnieje możliwość dodatkowego zasilenia konta. Najtańszy, dostępny pakiet kosztuje 5 zł (500 MB danych), za 8 zł otrzymujemy 1 GB, kolejne pakiety danych kosztują 12 zł (2 GB), 19 zł (5 GB), 24 zł (10 GB) oraz 29 zł (15 GB). Każdy z pakietów jest ważny przez 31.

Mobile Vikings w ofercie No Limit gwarantuje darmowy transfer danych w serwisie społecznościowym Facebook oraz komunikatorze Messenger.

Operator oferuje również skromne pakiety internetowe, dostępne w roamingu na terenie UE. Za 20 MB trzeba zapłacić 9 zł, 50 MB kosztuje 20 zł, opłata za 100 MB wynosi 29 zł. Każdy z pakietów danych jest ważny przez dwa tygodnie.

Usługi dostępu do Internetu oferowane są na bazie sieci naziemnej operatora Play. Oprócz połączeń realizowanych za pośrednictwem karty SIM w telefonie, Mobile Vikings umożliwia uzyskanie darmowego startera przeznaczonego do wykorzystania w innych urządzeniach mobilnych, przeznaczonych do surfowania po Internecie. W przypadku usług tego typu, koszty pakietów danych różnią się od podstawowej oferty. Za 5 zł można kupić pakiet 500 MB ważny przez 14 dni. 10 zł kosztuje 3 GB (ważne przez 31 dni), za 6 GB na 31 dni trzeba zapłacić 20 zł. Największy pakiet danych – 14 GB – kosztuje 30 zł (termin ważności: 60 dni).

Bonusy

Przeniesienie numeru od innego operatora do Mobile Vikings lub rejestracja karty oznacza dla użytkownika bonus w postaci 10 GB danych na 31 dni oraz pakiet nielimitowanych połączeń ze wszystkimi numerami komórkowymi i stacjonarnymi ważny przez miesiąc. Operator premiuje także użytkowników, którzy przekonają do usług Mobile Vikings inne osoby. Za każdego nowego klienta operator przyznaje na koncie bonus o wartości 19 zł.

Jeśli użytkownik Wikinga przyprowadzi kolejnego, wówczas otrzymuje bonus w wysokości 19 zł. Oznacza to, że jeśli przyprowadzi dwóch klientów, wtedy może korzystać z Wikinga za darmo.

Podsumowanie

Przejrzyste zasady i brak ukrytych kosztów to zalety oferty No Limit Mobile Vikings. Usługi są adresowane przede wszystkim do tych odbiorców, których nuży studiowanie wielostronicowych ofert głównych operatorów GSM. Klienci Mobile Vikings sami decydują, jakimi kwotami zamierzają doładować kartę, samodzielnie komunikują się z operatorem i wspomagają na forum dyskusyjnym. Warto uważnie śledzić promocyjne oferty Mobile Vikings.

Co nam się podoba

Przejrzysta oferta
Brak ukrytych kosztów
Pełna kontrola środków
Bonusy

Co nam się nie podoba

Brak telefonów w ofercie
Niewielkie, drogie pakiety danych w roamingu

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top