Analizy

Analiza Mobile Vikings Standard

Wirtualny operator nie posiada własnych nadajników, masztów i salonów. Korzysta, głównie, z nadajników sieci Play. Jego kampanie reklamowe również nie są tak dobrze widoczne, jak te prowadzone przez głównych operatorów. Mobile Vikings stawia na marketing szeptany i spontaniczny przekaz  zadowolonych klientów.

viking

Na polskim rynku wielu śmiałków próbowało podobnej metody: CP Telecom, Carrefour Mova, WPmobi i Mars Polska Mobilking. Zaistnieli i zniknęli z rynku. Mobile Vikings uważa, że odniesie sukces, bo działa w oparciu o sprawdzony w Belgii i Holandii model biznesowy. Uznanie na tamtych rynkach zdobył nieszablonowymi metodami działania, m.in. niskimi cenami za mobilny Internet. Za usługi transmisji danych można płacić wirtualnymi pieniędzmi, które zdobywa się korzystając z wybranych sklepów, restauracji lub punktów usługowych, potwierdzając zakup aplikacją w telefonie. W przyszłości Mobile Vikings zamierza wprowadzić podobny program lojalnościowy i w Polsce oraz  rozbudowywać pakiet usług dodatkowych. Jak na razie jest operatorem wirtualnym i oferuje usługi mobilne na kartę.

Warto też zwrócić uwagę, że sieć Mobile Vikings korzysta głównie z nadajników sieci macierzystej, którą jest Play. Ponadto, jeśli klient nie znajduje się w zasięgu Play będzie również korzystał z nadajników Plus lub T-mobile (w zależności od miejsca, w którym się znajduje).

Charakterystyka Mobile Vikings Standard

Wirtualny operator oferuje dwa proste warianty usług na kartę. Po nabyciu karty SIM wystarczy dokonać doładowania. Mobile Vikings nie proponuje swoim klientom nowych telefonów, ponieważ założeniem jest sprzedaż samych usług bez telefonów.

W wariancie STANDARD 19 za 19 zł (z ważnością usług przez 31 dni) klient otrzymuje nielimitowane połączenia telefoniczne do Mobile Vikings i Play, nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych oraz pakiet 3 GB internetu. Abonenci mogą również liczyć na dodatkowy 1 GB internetu przy regularnych doładowaniach, a także na bezpłatną transmisję danych na korzystanie z aplikacji Facebook i Messenger, dzięki czemu transfer danych pakietowych nie zostanie pomniejszony.

Rozmowy z abonentami pozostałych sieci komórkowych i telefonami stacjonarnymi kosztują 19 groszy za minutę. Środki na karcie są ważne przez rok, a sam pakiet tylko przez miesiąc. Wszystkie środki w tej ofercie są wykorzystywane na usługi.

Dla wysyłających SMS-y, MMS-i i korzystających z internetu oferta będzie na pewno korzystna. Inaczej sprawa ma się z osobami korzystającymi z rozmów telefonicznych. Dla przykładu 100 minut rozmów wyniesie klienta 19 zł, co zostanie pokryte z kosztów pakietowych. Natomiast jeśli będzie rozmawiał kolejne 100 minut dopłaci 19 zł, co daje już 38 zł i nie jest najkorzystniejsze w porównaniu do innych sieci komórkowych.

W cenie 29 zł można zdecydować się na ofertę na kartę Wszystko komórkowe  od nju mobile, w której abonent otrzyma, po wykorzystaniu środków w kwocie 29 zł, nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych, nielimitowane SMS-y i MMS-y oraz 10 GB inernetu. W tym przypadku klient nie będzie martwić się, że musi szybko skończyć rozmowę.

Za niewiele większą kwotę, bo w taryfie za 25 zł, abonenci PLUSH-a otrzymają nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych, nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych, 10 GB internetu oraz bezpłatny transfer danych  na korzystanie z aplikacji: Facebook, Messenger, Instagram i WhatsApp.

Mobile Vikings Standard

Także RedBull Mobile w cenie 30 zł oferuje nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych, nielimitowane SMS-y oraz 3 GB internetu, a także bonusowy internet w zależności od kwoty doładowania. W przypadku doładowania za 30 zł operator udsotępnia dodatkowe 10 GB internetu.

Dla osób, które korzystają z telefonu sporadycznie opcja za 19 zł może okazać się trafiona, ale jeśli nawet 19 zł nie zostanie wykorzystane to pakiet i pieniądze po prostu przepadną.

Klienci korzystający często z wielu usług naraz mogą być niemile zaskoczeni kosztami taryfy STANDARD 19. Dlatego, zdecydowanie, należy zastanowić się nad innymi ofertami. Chociażby nad ofertą taryfową NO LIMIT 29 od Mobile Vikings.

Wariant  STANDARD 29 za 29 zł to różni się od wersji STANDARD 19 większym limitem transferu danych: aż 15 GB Dodatkowo, przy regularnych doładowaniach, abonenci otrzymają 1 GB transferu. Podobnie jak w pozostałych wersjach oferty – całość środków można przeznaczyć na usługi.

Poza tym operator wprowadził ofertę ma kartę NO LIMIT 29 za 29 zł, w której klient ma do wykorzystania nielimitowne rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowne SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych i 15 GB internetu. Dlatego wersja STANDARD 29 nie ma racji bytu skoro opłata pobierana jest i tak z góry.

Doładowania i ważność konta

Dostępne kwoty doładowań to 10, 19 i 29 zł. Doładowanie za 10 zł jest pozostałością po archiwalnej już taryfie STANDARD 10.

wp_20131207_005

Doładowań można dokonać na kilka sposobów:

–  przez konto na stronie Mobile Vikings (poprzez ustawienie na koncie internetowym funkcji „autodoładowanie”, dzięki której nie trzeba pamiętać o kolejnych doładowaniach lub jednorazowe doładowanie wykonane przez stronę internetową);

– przez aplikację VIKING APP;

– doładowując konto SMS-em;

– w punktach stacjonarnych Vikinga;

– w salonach sieci Play.

Saldo konta można sprawdzić krótkim, bezpłatnym kodem: *101#, ilość pozostałych do wykorzystania SMS-ów i MMS-ów abonent sprawdzi również krótkim kodem: *103#, a stan pakietu internetowego: *108#.

Ukryte koszty/haczyki

Mankamentem standardowej oferty Mobile Vikings jest to, że bezpłatne połączenia można wykonywać tylko wewnątrz sieci  lub do Play lub do ściśle określonych sieci. Połączenia do pozostałych sieci i na numery stacjonarne kosztują 19 groszy – to standardowa cena za usługi u większości operatorów.

Dodatkowe pakiety internetowe

W poszczególnych pakietach, operator oferuje: 3 GB (STANDARD 19) lub 15 GB (STANDARD 29) transferu danych.

Dodatkowe pakiety i ich ceny przedstawia poniższa grafika:

Po ich wyczerpaniu dostęp do Internetu jest darmowy, jednak szybkość transferu danych spada do 32 kb/s.

Dodatkowy internet Mobile Vikings

Przeniesienie numeru

Przeniesienie numeru od innego operatora do Mobile Vikings wiąże się z przyznaniem nowemu klientowi bonusu w postaci 10 GB internetu.

 Bonusy

– 10 GB internetu za przeniesienie numeru od innego operatora;

-nielimitowany transfer na korzystanie z aplikacji: Facebook i Messenger;

– kumulacja pakietów internetowych przy regularnym doładowywaniu konta;

– operator premiuje także użytkowników, którzy usługi Mobile Vikings innym osobom. Za każdego poleconego klienta operator przyznaje punkty, które można zamienić na darmowe doładowania. Także osoba, której klient poleci usługę otrzyma bonus w postaci darmowego doładowania jeśli minimum 3 razy zasili swoje konto.

Podsumowanie

Oferta STANDARD  jest zdecydowanie adresowana jest do ludzi bardzo młodych, którzy potrzebują stałego dostępu do Internetu i wysyłania niezliczonej ilości wiadomości tekstowych i graficznych. Dla pozostałych oferta od Mobile Vikings może okazać się droga i nietrafiona za względu na koszty rozmów i pozostałych usług.

Przy tak dużym nasyceniu rynku oferta STANDARD może szybko ulec dezaktualizacji. Jak na razie sieć nie nadążyła za ciągłymi, w ostatnim czasie, zmianami ofert u konkurencji.

Tagi

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close