Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza Netia Internet za grosz

Netia oferuje swoim klientom pakiet Telewizja i Internet w ofercie „Internet za grosz”, w ramach której klienci zyskują Internet za 1 grosz przez dwuletni okres trwania umowy. Proponowany przez Netię pakiet usług dobrze pozycjonuje się na tle najtańszych ofert konkurencji. Cenowo ustępuje tylko ofercie Vectry, która jest jednak dostępna tylko na wybranych obszarach.

Wysokość abonamentu

Abonament „Internetu za grosz” rozpoczyna się od 50 zł/mies. przy uwzględnieniu 5 zł rabatu za e-fakturę. Cena pakietu obejmuje usługę Telewizji Osobistej od 35 zł, koszt dzierżawy Netia Playera – 14,99 zł oraz Internet w cenie 0,01 zł. Umowa jest zawierana na 24 miesiące. Dla porównania, abonament na dwie usługi – telewizję i Internet w Vectrze zaczyna się od 40 zł, w Orange od 60 zł (ale przy braku telefonu stacjonarnego abonament zostaje zwiększony o opłatę w wysokości 29,24 zł za utrzymanie łącza), a UPC jest w cenie 87 zł. Vectra oferuje zatem ofertę najtańszą, również atrakcyjną pod kątem przepustowości Internetu, niestety jest ona mocno ograniczona terytorialnie i ma uboższą ofertę kanałów telewizyjnych, co omawiamy poniżej.

atl-netia-internetzagrosz-2

Plan telewizyjny i liczba kanałów

W oferowanej przez Netię Telewizji Osobistej wszystkie dostępne kanały są pogrupowane w 17 pakietów tematycznych zawierających od kilku do kilkunastu pozycji. Ich ceny wynoszą od 5 zł do 45 zł. Pakiety można dowolnie łączyć. Jedynym stałym elementem każdej oferty jest pakiet Na Start w cenie 15 zł, który daje dostęp do 44 popularnych kanałów, w tym 9 w jakości HD oraz szeregu aplikacji tj. TVN Player, Ipla, TVP Sport, czy Kinoplex.

W pierwszym miesiącu korzystania z usługi każdy użytkownik otrzymuje dostęp do pełnej oferty 184 kanałów w cyfrowej jakości, w tym 70 w HD (włącznie z kanałami premium tj. HBO HD i Prestige) w cenie 35 zł. Przed końcem tego okresu klient powinien dokonać wyboru pakietów, z których chce dalej korzystać. Można wybrać dowolną liczbą pakietów, jednak miesięczne opłaty nie mogą być niższe niż 35 zł miesięcznie. Jeśli wybór nie zostanie dokonany, Netia – na podstawie dotychczasowych zachowań danego użytkownika – dobierze pakiety w ramach minimalnej opłaty miesięcznej (wspomniane 35 zł). Im więcej pakietów wybierze klient, tym większy rabat otrzyma – od 5 zł przy wykupieniu pakietów za 50 zł do maksymalnie 25 zł przy wykupieniu wszystkim dostępnych pakietów.

Zdjecie_1_grosz_Internet

Dla porównania najtańszy Pakiet Srebrny Vectry to 67 kanałów, w tym 10 w HD, ale niestety kanały są liczone podwójnie (np. TVP1 i TVP1 HD). W podobny sposób liczbę oferowanych kanałów dubluje Orange – 61, w tym 7 HD. Na tym tle, dając bardzo dużą dowolność i oferując pakiet Na Start (opisany powyżej) Netia wypada bardzo dobrze.

Dostępność treści „premium”

Bardzo dobrze prezentuje się oferta Netii w odniesieniu do treści premium. Aby uzyskać dostęp do kanałów premium u innych operatorów trzeba z reguły wykupić droższy plan telewizyjny. Jeśli korzystamy z pakietów w Telewizji Osobistej, możemy wykupić tylko kanały premium, oczywiście z pakietem Na Start. Internet 10 Mb/s i telewizja z kanałami premium to w przypadku Netii koszt 85 zł (pakiety Na start, Sport i emocje, Prestige), w UPC (Select HD, Canal+) – 138 zł (przez pierwsze 3 miesiące 118 zł), w Orange (Comfort+ z Canal+) to koszt 140 zł (123, 80 zł przez pierwsze 4 miesiące). Należy również dodać że w przypadku braku telefonu stacjonarnego w Orange, do cen należy doliczyć 29,24 zł miesięcznie za utrzymanie łącza. Dostęp do treści premium w Netii jest więc tańszy.

Parametry Internetu

Jak sama nazwa oferty wskazuje, w ramach oferty Netii „Internet za grosz” klient otrzymuje Internet w cenie 1 grosz. Ale czy jest on warty uwagi? W tej cenie dostaje się prędkość 10 Mb/s, podobne prędkości oferują Orange i UPC. Natomiast Vectra oferuje 50 Mb/s, niestety tylko w wybranych lokalizacjach. Niemniej jeśli komuś bardziej zależy na prędkości łącza, niż na bogatej ofercie kanałów telewizyjnych i przy okazji mieszka on tam, gdzie oferta Vectry jest dostępna – może ją rozważyć jako mocną alternatywę Netii.

atl-netia-internetzagrosz-3

Dodatkowe usługi

„Internet za grosz” można także poszerzyć o usługę telefoniczną w niższej cenie – z pakietem 100 minut już od 15 zł/mies. lub 35 zł/mies. z opcją No Limit. Przez pierwszy miesiąc można także bezpłatnie testować GigaNagrywarkę, która po tym okresie jest oferowana w cenie 15 zł miesięcznie Możliwe jest także dokupienie pakietu Internetu mobilnego w opcji z modemem lub bez. Ceny pakietów danych kształtują się następująco (z modemem i bez modemu) – 2 GB w cenie 19,90 zł i 14,90 zł, 8 GB w cenie 29,90 zł i 24,90 zł oraz 20 GB w cenie 29,90 zł i 34,90 zł.

Opłaty aktywacyjne

Opłaty aktywacyjne, które trzeba ponieść jednorazowo wykupując ofertę Netii to: Telewizja (1 zł), Internet (1 zł), Netia Spot z Usługą Telewizji (1 zł), Netia Player (49 zł), Telefon (9 zł), Mobilny Internet (29,90 zł) oraz Mobilny Internet z modemem LTE (69,90 zł) blank

Podsumowanie

Zmiana regulaminu Vectry, która umożliwia dotychczasowym abonentom rezygnację z usługi spowodowała widoczny ruch na rynku. Nowa oferta Netii wpisuje się w aktualną politykę cenową prowadzoną przez operatorów. Sprytna konstrukcja Telewizji Osobistej pozwala na dowolny dobór kanałów, co jest krokiem w bardzo dobrym kierunku. Takich rozwiązań moglibyśmy mieć na rynku więcej.

atl-netia-internetzagrosz-4

Korzyści widoczne są szczególnie przy porównaniu cen treści premium, które w Netii można mieć taniej niż u pozostałych operatorów. O ile do usługi telewizyjnej nie mamy zastrzeżeń, o tyle nie do końca jesteśmy usatysfakcjonowani oferowaną przepływowością Internetu. Choć z drugiej strony promocyjna cena, czyli symboliczny 1 grosz, może ten brak w dużej mierze rekompensować. Zwłaszcza tym, którzy przede wszystkim chcą mieć dobry pakiet telewizyjny, a niekoniecznie bardzo szybkie łącze.

Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close