Analiza Nowa Formuła Mix z Internetem

analiza-play-nowa-formula-mix-z-internetem

Archiwalna oferta mix, która nie jest już oferowana przez Play nowym klientom. Poniższa analiza oraz zamieszczone w tabeli informacje mają charakter archiwalny, jednak mogą być nadal przydatne dla osób korzystających z tej oferty. Teleguru zachęca do zapoznania się z aktualnymi ofertami mix w sieci Play.

Wprowadzając do oferty Stan Darmowy, Play postanowił zrewolucjonizować swoje taryfy typu mix. Dotychczasowe formuły: Formuła Mix Formuła Mix oraz Formuła Mix z Internetem Formuła Mix z Internetem zostały połączone w jedną całkiem atrakcyjną Nową Formułę Mix z Internetem. Takie rozwiązanie zdaje się wprowadzać zupełnie nowy standard na rynku Mixów.

PLAY-FORMUŁA-MIX-header-850x307 Nowa Formuła Mix z Internetem

Charakterystyka Nowa Formuła Mix z Internetem

Nowa Formuła Mix z Internetem bardziej przypomina abonament niż klasycznego Mixa. Oczywiście, klient nadal zobowiązuje się zasilać konto określoną liczbą doładowań w zamian za telefon. Jednak to co otrzymuje w ramach samej taryfy, nie tylko przypomina możliwości jakie daje abonament, ale także znacznie wyróżnia się na tle bezpośredniej konkurencji. Niezależnie od wybranego wariantu cenowego klient otrzymuje:

– Darmowe rozmowy wewnątrz sieci
– Pakiet darmowych minut
– Nieograniczony Internet LTE przez 6 miesięcy oraz
– Nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich operatorów

Dodatkowo, połączenie Formuły Mix z Formułą Mix z Internetem sprawiło, że nie ma już podziału na ofertę z, i bez dostępu do wirtualnej sieci, dzięki czemu w każdej taryfie dostępna jest odnawialna co miesiąc paczka Internetowa. Operator zrezygnował także z najtańszej wersji kontraktowego zobowiązania (20 zł).

Taryfy Nowa Elastyczna Formuła Mix z Internetem

W ofercie są trzy taryfy do wyboru:

– 30 zł z paczką 100 minut do innych sieci i 1 GB Internetu
– 50 zł, gdzie jest 200 minut i 2 GB Internetu oraz
– 60 zł z 300 minutami oraz 3 GB Internetu.

PLAY-FORMUŁA-MIX-header-850x307 Nowa Formuła Mix z Internetem

Warto podkreślić, że dostępne pakiety nie są ograniczone czasowo i odnawiają się z każdym kontraktowym doładowaniem, które w całości pokrywa wyżej wymienione usługi.
Cieszy też, że Play, w porównaniu do konkurencyjnych ofert typu Mix (np. Orange Smart Plan Mix II, Plus Plush Mix oraz T-Mobile Nowy Jump Mix), oferuje swoim klientom największy wybór telefonów. Ponadto, abonent może wybrać także inne urządzenie zamiast smartfona lub telefonu (m.in. konsole do gier, tablety). Ceny smartfonów w taryfie za 30 zł nie zachwycają, jednak koszt urządzeń obniża się wraz z wyborem wyższych taryf. W przeciwieństwie do np. Nowy Jump Mix, wyższy wariant zobowiązania (np. 50 zł) nie tylko obniża cenę telefonu, ale także niesie ze sobą dodatkowe korzyści (znacznie więcej Internetu oraz większy pakiet darmowych minut). Co więcej, jego sumaryczny koszt (zobowiązanie + dodatkowe darmowe minuty + większy pakiet Internetu) wychodzi taniej niż w niższej taryfie. To sprawia, że wyższy wariant cenowy jest jak najbardziej opłacalny.

Cennik Nowa Formuła Mix z Internetem

Kontraktowe doładowanie w pełni pokrywa zawarte w taryfie pakiety, więc po wykorzystaniu darmowych minut, należy ponownie zasilić konto aby móc wykonywać dalsze połączenia do innych sieci. W takiej sytuacji klient zapłaci aż 0.39 zł za minutę połączenia do innych operatorów komórkowych i stacjonarnych w ofercie za 30 zł oraz 0.29 zł w dwóch wyższych taryfach. Takie kwoty są standardem wśród większość konkurencyjnych mixów.

Internet w Nowa Formuła Mix z Internetem

Oferowane przez operatora paczki internetowe są wliczone w koszt zobowiązania. Wielkości 1,2 oraz 3 GB są dokładnie takie same jak w abonamentowych formułach (Nowa Formuła 4.0 Unlimited oraz Nowa Formuła Europa Unlimited) i powinny spokojnie wystarczyć na miesiąc nawet intensywnego użytkowania ( Facebook, Youtube itp.). Najbardziej cieszy jednak, że podobnie jak pakiet darmowych minut, Internet także jest odnawialny przy comiesięcznym doładowaniu minimalną kwotą kontraktową. Dodatkowo jest tzw. Bezpieczny Internet, dzięki któremu nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty po przekroczeniu dostępnego pakietu. Trzeba jednak być świadomym, że szybkość transmisji danych spada wówczas do komicznych 8kb/s. Taka prędkość nie umożliwia komfortowego korzystania z zasobów sieci, ale powinna pozwolić na korzystanie z komunikatorów tekstowych. Jeżeli jednak takie rozwiązanie komuś nie odpowiada, to istnieje możliwość dokupienia pakietu Internetowego. Operator oferuje tu wielkości od 200 MB do 2 GB w kwocie od 5 do 20 zł, czyli w miarę standardowo.

PLAY-FORMUŁA-MIX-header-850x307 Nowa Formuła Mix z Internetem

Pakiety w Nowa Formuła Mix z Internetem

Play w swoim Mixie oferuje kilka dodatkowych pakietów, które umożliwiająsprawiają, że za stosunkowo niewielką cenę można znacząco obniżyć co miesięczne koszty. Dla osób, które dużo rozmawiają przez telefon przewidziane zostały usługi:
– Nielimitowane rozmowy do wszystkich na 5 dni za 15 zł
– Nielimitowane rozmowy na stacjonarne za 10 zł oraz
– Pakiet 60 minut do wszystkich w kwocie 9 zł
Nie są to zbyt atrakcyjne ceny, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że np. w Red Bull Mobile Energy nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci kosztują 20 zł miesięcznie, a w Orange Yes 7 zł tygodniowo.

Podsumowanie

Nowa Formuła Mix z Internetem, to niewątpliwie jedna z najlepszych ofert tego typu na polskim rynku. Play w swojej taryfie coraz bardziej zaciera granice pomiędzy abonamentem, a mixem, dzięki czemu śmiało może konkurować nawet z klasycznymi umowami jakimi klient wiąże się z operatorem. Nielimitowane rozmowy wewnątrz sieci oraz nieograniczone SMS-y i MMS-y do wszystkich są od razu wliczone w kwotę doładowania i zdecydowanie wyróżniają ofertę na tle konkurencji. Przykładowo, w Plus Mix 7 w najniższej taryfie za 30 zł można uzyskać nielimitowane SMS / MMS do wszystkich sieci, ale kosztuje to dodatkowe 10 zł (ważność 30 dni). Również rozmowy za 0 zł wewnątrz sieci kosztują 10 zł miesięcznie co sprawia, że z 30 zł robi się nagle 50 zł.

PLAY-FORMUŁA-MIX-header-850x307 Nowa Formuła Mix z Internetem

Fanów Internetu mobilnego ucieszy zapewne także fakt, że do każdego wariantu doliczona jest odnawialna co miesiąc paczka Internetu, a nielimitowane połączenie w zasięgu LTE przez 6 miesięcy zapewni większą szybkość i niezawodność transmisji danych. Atrakcyjne pakiety dodatkowe oraz duży wybór urządzeń sprawiają, że ciężko jest obecnie znaleźć konkurencyjną ofertę.

Osoby, które nie przepadają za Play (np. z powodu słabego zasięgu), a poszukują ciekawego rozwiązania typu mix, powinny zwrócić uwagę na Smart Plan Mix II w Orange lub Nowy Jump Mix, w T-Mobile, w których dostępne są pakiety nielimitowanych SMS-ów do wszystkich sieci. Niestety, w przypadku Orange taka usługa kosztuje 10 zł po pierwszym darmowym miesiącu. Dla klientów, którzy przywiązują większą wagę do rozmów, alternatywą może okazać się Plush Mix w Plusie, który zapewnia połączenia do wszystkich sieci za 0 zł. Natomiast Ci, którzy nie mają potrzeby kupować nowego telefonu i szukają atrakcyjnej ofertę na kartę powinni zwrócić uwagę na np. Virgin Mobile #BezLimitu, w której klient za jedynie 29 zł otrzymuje nielimitowane SMS-y, nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci (komórkowych i stacjonarnych) oraz 2 GB Internetu.

Co nam się podoba

Nielimitowane rozmowy wewnątrz sieci umożliwiają swobodny kontakt z bliskimi
Nielimitowane SMS-y / MMS-y do wszystkich w wszystkich taryfach
Odnawialne co miesiąc paczki darmowych minut
Atrakcyjne pakiety internetowe wliczone w zobowiązanie
Nielimitowany Internet LTE przez 6 miesięcy
Tzw. bezpieczny Internet chroni przed wysokimi kosztami transmisji danych
Atrakcyjne dodatkowe usługi pozwalające obniżyć koszty połączeń
Duży wybór telefonów
Wielokrotność doładowania w danym miesiącu obniża całkowitą liczbę doładowań w zobowiązaniu
Możliwość wybrania inne urządzenie zamiast smartfona
Po wygaśnięciu ważności doładowania można nadal SMS-ować i rozmawiać w Play za 0 zł do końca ważności połączeń wychodzących

Co nam się nie podoba

Wymagana opłata aktywacyjna w wysokości 20 zł
Wiele ofert na kartę oferuje większe korzyści za znacznie mniejsze kwoty
Okrutnie wolna transmisja danych (8 kb/s) po zużyciu pakietu internetowego
Płatne połączenia z biurem obsługi klienta (0.29 zł za minutę)
Niewykorzystane darmowe minuty nie przechodzą na kolejne okresy rozliczeniowe
Wielokrotność doładowania w danym miesiącu nie zwalnia z obligatoryjnych zasileń w kolejnych miesiącach
Tylko kwota kontraktowa lub jej wielokrotności zmniejszają liczbę obowiązkowych doładowań (mniejsze doładowanie się nie sumują)
Taryfa 30 zł: Wysoka cena połączeń

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top