Analiza Nowa Heyah

analiza-heyah-nowa-heyah

Archiwalna oferta na kartę, która nie jest już oferowana przez Heyah nowym klientom. Poniższa analiza oraz zamieszczone w tabeli informacje mają charakter archiwalny, jednak mogą być nadal przydatne dla osób korzystających z tej oferty. Teleguru zachęca do zapoznania się z aktualnymi ofertami na kartę sieci Heyah.

No to sru! W nowej Heyah masz bezpłatne SMS-y w sieci, tanio do Unii Europejskiej. W Polsce jeszcze taniej, a do Play drożej. Absurdalnie proste.” Tak sieć Heyah, za pomocą uroczego kota Ryśka reklamowała taryfę Nowa Heyah. I faktycznie, w tej ofercie każdy może wysyłać darmowe SMS-y we własnej sieci.

Charakterystyka Nowa Heyah

Nowa Heyah jest ofertą przeznaczoną głównie dla osób ze znajomymi w tej samej sieci. Mogą oni bezpłatnie SMS-ować, a za dodatkowe 10 zł rozmawiać bez limitu przez 30 dni. Ponadto, podobnie jak w przypadku taryfy Pakietowej, Nową Heyah mogą się zainteresować osoby szukające tańszego kontaktu ze znajomymi znajdującymi się za granicą – za ścianą wschodnią oraz w krajach docelowych polskich emigrantów. Uwzględniono również największe grupy imigracyjne – Wietnamczyków i Chińczyków, oferując dużo niższe stawki do ich ojczyzn – odpowiednio 0.29 zł i 0.19 zł za minutę połączenia.

Cennik Nowa Heyah

Cennik Nowa Heyah jest w miarę przejrzysty. Opłata za minutę połączenia do wszystkich sieci to 0.30 zł. Jest to dosyć standardowa stawka jak na polski rynek, która niczym nie odróżnia się od konkurencyjnych ofert (np. Więcej Internetu i SMS-ów w Plusie). O wiele lepiej prezentuje się za to cena SMS-ów, która wynosi 0.14 zł do wszystkich sieci. Nie jest ona rewelacyjna, ale przebija wiele ofert innych operatorów. Cieszy również, że obecnie, wbrew temu co mówi archiwalna reklama, stawki do Play są takie same jak do innych operatorów.

atl-heyah-prepaid-nowaheyah-1 Nowa Heyah

Internet w Nowa Heyah

Nowa Heyah raczej nie usatysfakcjonuje fanów mobilnego Internetu, Domyślnie włączona jest tu usługa Bezpieczny Internet, dzięki której za transmisję danych użytkownik nie zapłaci więcej niż 9 zł. Transfer od 50 kB (0.05 MB) do 10 MB kosztuje 3 zł, a od 10 do 100 MB 6 zł, czyli w sumie 9 zł. Nie jest to zbyt atrakcyjna oferta, zwłaszcza, gdy wziąć pod uwagę Play na kartę, gdzie za 9 zł otrzymuje się 1 GB, czyli 9 razy więcej! Jednak usługa „Bezpieczny Internet” umożliwia uniknięcie wysokich opłat za korzystanie z zasobów wirtualnej sieci, gdyż po przekroczeniu 100 MB dalsza transmisja jest darmowa. Niestety, jej prędkość spada do zaledwie 16 kb/s, więc robi się tak naprawdę bezużyteczna. Dla zobrazowania, pobranie jednego 75 MB-owego albumu muzycznego MP3 w najpopularniejszej jakości zajmie ponad 10 godzin! Sytuację trochę ratują pakiety danych, które jednak ustępują tym, dostępnym w innych ofertach prepaid (np. Taryfy Frii). Paczki w Nowej Heyah wahają się od 50 MB do 1 GB w cenach od 5 do 15 zł.

atl-heyah-prepaid-nowaheyah-1 Nowa Heyah

Dodatkowe pakiety w Nowa Heyah

Oferta umożliwia aktywowanie sporej liczby dodatkowych usług obniżających koszty. Pakiety rozmów bez limitów w Heyah i T-Mobile kosztują 5 zł (na 7 dni) lub 10 zł (na 30 dni). Należy jednak uważać z ich włączaniem, gdyż po doładowaniu za minimum 30 zł otrzymuje się bezpłatne połączenia w Heyah. Można też wybrać usługę darmowe rozmowy z wybranym numerem w Heyah. W takiej sytuacji każda złotówka doładowania przedłuża ważności promocji o jeden dzień. Pierwsza aktywacja wybranego numeru jest bezpłatna, jednak za każdą zmianę pobierane jest 5.04 zł.

atl-heyah-prepaid-nowaheyah-1 Nowa Heyah

Dla osób ze znajomymi w innych sieciach Nowa Heyah oferuje pakiety minut w zależności od potrzeb – 30, 60, 120 lub 300 minut. Opłaty za te paczki zaczynają się od 5 zł i odpowiednio rosną o 5 zł za każdy kolejny stopień. Dla lubiących wysyłać wiadomości poza sieć są pakiety 500 SMS-ów za 5 zł lub 1000 za 10 zł. Powyższe usługi są ważne przez 30 dni.

Podsumowanie

Oferta na kartę, którą przygotował kotek Rysiek, była w dniu swojej premiery (maj 2009) jedną z najciekawszych na rynku. Obecnie jest kilka bardziej interesujących propozycji np. Virgin Mobile #BezLimitu, która oferuje m.in. nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci za 29 zł miesięcznie, Plush na kartę, który oferuje Darmowe SMS-y za 10 zł miesięcznie, czy też Play na kartę, gdzie w standardzie są nielimitowane połączenia i SMS-y wewnątrz sieci. Jednak Nowa Heyah nadal może odpowiadać osobom poszukującym taniego kontaktu ze znajomymi w tej samej sieci. Najbardziej atrakcyjną cechą tej taryfy są bezpłatne połączenia z numerami w sieci Heyah w przypadku doładowań za 30 zł lub więcej. Darmowe SMS-y i nielimitowane rozmowy po doładowaniu również wydają się kuszące. Także osoby chcące sporadycznie dzwonić za granicę powinny rozważyć tę ofertę.

Niestety, fani mobilnego Internetu mogą czuć w tym przypadku spory niedosyt. Bezpieczny Internet dający 100 MB za 9 zł trudno uznać za intrygującą ofertą. Natomiast pakiety internetowe dla Nowa Heyah są niezbyt atrakcyjne i 15 zł za 1 GB to oferta dla osób, które umiarkowanie intensywnie korzystają z Internetu. W innym przypadku znacznie lepsze mogą okazać się mogą np. Dniówka Internetu lub Taryfy Frii na kartę z atrakcyjnymi pakietami.

Co nam się podoba

Nielimitowane SMS-y do innych abonentów Heyah
Nielimitowane połączenia do Heyah i T-Mobile za 10 zł na 30 dni albo w przypadku doładowań za 30 zł lub wyżej
Dzień darmowych rozmów z wybranym numerem za każdą złotówkę doładowania
Bardzo atrakcyjne ceny połączeń międzynarodowych ze wskazaniem na główne kraje imigracyjne i emigracyjne
Spory wybór pakietów obniżających koszty
Zużycie ponad 100 MB danych powoduje, że dalsza transmisja staje się darmowa (ale spowolniona do jedynie 16 kb/s)

Co nam się nie podoba

… co jednak kosztuje 9 zł miesięcznie
Niewykorzystane minuty z pakietów nie przechodzą na kolejne cykle rozliczeniowe
Brak możliwości łączenia niektórych ofert – trzeba sprawdzać każdorazowo w ich regulaminach
Rozmowy do wszystkich sieci nie obejmują numerów w Play
Opłaty za aktywne pakiety pobierane są nawet w przypadku, gdy konto jest nieważne na połączenia wychodzące
Stosunkowo drogie pakiety internetowe
Wysoka cena za przekroczenie 10 MB transferu (o ile nie ma się aktywnego pakietu internetowego)

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top