Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza Nowe Orange Go

Archiwalna oferta na kartę, która nie jest już oferowana przez Orange nowym klientom. Poniższa analiza oraz zamieszczone w tabeli informacje mają charakter archiwalny, jednak mogą być nadal przydatne dla osób korzystających z tej oferty. Teleguru zachęca do zapoznania się z aktualnymi ofertami na kartę sieci Orange.

Ceny usług zależne od wartości doładowania, imponująca liczba pakietów do wyboru, a do tego wzbudzające sympatię, aczkolwiek archiwalne reklamy z bajkowymi zwierzątkami. To główne cechy Nowego Orange Go, które swego czasu wyraźnie odróżniało się od konkurencji.

orange_go

Charakterystyka Nowe Orange Go

Niniejsza oferta ma dosyć skomplikowaną i niestandardowa mechanikę, która zmienia się w zależności od wysokości ostatniego doładowania. Czynnik ten wpływa na ceny rozmów i SMS-ów w sieci oraz poza nią. Należy jednak zwrócić uwagę, że usługi wewnątrz Orange i na stacjonarne są najczęściej tańsze i znacznie korzystniejsze niż do wszystkich. Niestety, w miarę atrakcyjne stawki zaczynają się dopiero po doładowaniach kwotą 50 zł lub więcej (szczegóły w tabeli pod tekstem). W innym przypadku ceny są bardzo wysokie. Rekompensują to jednak liczne pakiety oraz rozmaite, a do tego dosyć oryginalne usługi (np. dające darmowe minuty w zamian za prowadzenie rozmów).

Cennik Nowe Orange Go

Szkoda, że po dokładnym przeanalizowaniu cen okazuje się, że atrakcyjne stawki rozmów dotyczą tylko połączeń w Orange i z numerami stacjonarnymi (od 0.59 zł do 0.20 zł). Co ważne, dopiero po doładowaniach za 50 zł lub więcej, ceny spadają poniżej dosyć standardowych dla polskiego rynku 0.29 zł. Sytuacja niestety wygląda gorzej w przypadku rozmów do wszystkich, bowiem doładowanie za więcej niż 50 zł nie obniża stawek (te zatrzymują się na 0.29 zł). By dokładnie przeanalizować cennik, Teleguru zaleca sprawdzić tabelę pod tekstem. Podsumowując jednak, ceny połączeń w Orange Go trudno uznać za atrakcyjne nawet po doładowaniu za aż 100 zł (trzeba być świadomym, że stawki obowiązują, póki konto nie zostanie zasilone inną kwotą niż poprzednio. Jest to więc oferta, w której zdecydowanie trzeba unikać niskich doładowań, żeby się opłacało).

atl-orange-prepaid-nowego-1

W przypadku wiadomości użyto podobnej mechaniki, a cennik SMS-ów prezentuje się przejrzyściej, aczkolwiek również tutaj rozgraniczono wiadomości w Orange i do innych sieci. W pierwszym przypadku stawki wahają się od 0.18 zł do 0.01 zł, natomiast wiadomości do wszystkich w Nowe Orange Go kosztują, 0.18 zł niezależnie od kwoty doładowania, czyli w miarę standardowo, jak na ofertę na kartę. Niestety, trzeba wspomnieć, że jest kilka innych ofert, które oferują znacznie tańsze wiadomości do wszystkich np. w Play na kartę Lubię to! (0.09 zł).

Znacznie bardziej atrakcyjne wydają się SMS-y we własnej sieci, które kosztują jedynie 0.01 zł w bardzo wysokich doładowaniach, chociaż należy pamiętać, że w np. Play na kartę, SMS-y we własnej sieci są darmowe, niezależnie od kwoty doładowania oraz bez konieczności aktywowania czegokolwiek.

Internet w Nowe Orange Go

Pod tym względem Nowe Orange Go bardzo przypomina starsze Orange POP, co jednak trudno uznać za zaletę. W obu ofertach cena za transmisję 1 MB to aż 5.12 zł! Co gorsza, po wykorzystaniu dodatkowych pakietów danych użytkownik rozliczany jest zgodnie z cennikiem, co naraża go na olbrzymie opłaty związane z Internetem mobilnym. Dla zobrazowania, przy tej stawce pobranie albumu MP3 (ok. 75 MB) wyniesie blisko 400 zł! Z tego względu, niezależnie od środków na koncie, trzeba bacznie obserwować stan paczek. Tych jest kilka, z czego najciekawiej prezentuje się 200 MB za 2 zł na jeden dzień. To świetna propozycja dla osób, które sporadycznie korzystają z Internetu w telefonie. Taka ilość danych powinna wystarczyć do swobodnego przeglądania stron www, portali społecznościowych, słuchania muzyki z sieci, itp. Niestety, pozostałe pakiety są znacznie bardziej standardowe. 1 GB za 12 zł na 30 dni lub 200 MB za 5 zł na 30 dni, to niewielki wybór. Co gorsza, mniejszy pakiet powinien wystarczyć na miesiąc tylko wtedy, gdy ktoś naprawdę sporadycznie korzysta z Internetu, głównie do przeglądania stron internetowych i sprawdzania e-maila.

Pakiety w Nowe Orange Go

Dla większości ofert na kartę w Orange dostępne jest wiele pakietów i podobnie jest w tym przypadku. Operator udostępnia użytkownikom paczki SMS-ów oraz rozmów zarówno w sieci, jak i poza nią. Możliwe są np. Rozmowy bez limitu do wszystkich (do sieci komórkowych) na 31 dni (25 zł) lub 7 dni (7 zł), czy też 1000 SMS-ów do wszystkich na 30 dni za 10 zł. Ciekawie przedstawia się też usługa zapewniająca darmowe minuty, gdy użytkownik prowadzi jedną rozmowę dłużej niż 2 minuty. Niestety, przyznany bonus jest ważny tylko 24 godziny od momentu przyznania i po tym czasie przepada. Nie można też zebrać więcej niż 45 minut na dobę.

atl-orange-prepaid-nowego-1

Na szczególną uwagę zasługuje „Numer bez limitu w Orange na kartę”. Pakiet ten jest dostępny dla klientów ze stażem w Nowe Orange Go powyżej 33 dni i umożliwia wybranie numeru z dowolnej sieci, z którym można rozmawiać za darmo. Co więcej, usługa jest darmowa, a do tego ważna przez rok. Niestety, tylko raz na 365 dni użytkownik może zmienić wybrany numer.

Podsumowanie

Pomimo interesującego mechanizmu działania oraz sporej liczby pakietów, trudno polecić Nowe Orange Go osobom z ograniczonym budżetem. Atrakcyjne stawki w sieci aktywują się dopiero po doładowaniach za 50 zł lub więcej i co gorsza, wcale nie są znacznie niższe, niż w przypadku połączeń z użytkownikami innych sieci. Pod tym względem znacznie lepiej wypada np. Play na kartę, które dodatkowo oferuje korzystniejsze warunki we własnej sieci (darmowe nielimitowane rozmowy i SMS-y). Natomiast do bezpłatnego telefonowania lub SMS-owania w Orange lepiej sprawdzi się np. Orange Yes. W przypadku osób, które jednak poszukują tanich usług do wszystkich sieci, ciekawą propozycją może być np. JUMP! na kartę.

Niestety, również także w propozycjach pakietów Internetu Nowe Orange Go nie bryluje, gdyż cena 5.12 za 1 MB to horrendalnie wysoka stawka. Do tego brak tzw. bezpiecznego Internetu może narazić użytkownika na bardzo wysokie opłaty za transmisję danych. Sytuację trochę ratują co najwyżej standardowe (rozmiarowo i cenowo) pakiety danych, których wybór jest jednak niewielki. Dlatego osoby, które chciałyby mieć kompleksową ofertę na kartę powinny zwrócić uwagę np. na Virgin Mobile #BezLimitu, w której klient za 29 zł otrzymuje nielimitowane SMS-y, nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci (komórkowych i stacjonarnych) oraz 2 GB Internetu.

Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close