Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza Nowy Jump Mix z tańszym telefonem

Archiwalna oferta mix, która nie jest już oferowana przez T-Mobile nowym klientom. Poniższa analiza oraz zamieszczone w tabeli informacje mają charakter archiwalny, jednak mogą być nadal przydatne dla osób korzystających z tej oferty. Teleguru zachęca do zapoznania się z aktualnymi ofertami mix w sieci T-Mobile.


T-Mobile na wzór swoich konkurentów wprowadził do standardowego Jump Mix wariant pozwalający obniżyć koszt urządzenia. Atrakcyjna cena telefonu oraz 12 GB Internetu mają za zadanie przyciągnąć osoby, do których nie przemawia abonament, a poszukują ciekawej oferty z telefonem.

Charakterystyka oferty

W klasycznej ofercie Jump Mix nie ma zbyt dużego wyboru telefonów. Mimo to znajdzie się tu kilka ciekawych modeli, które mogą zaciekawić niejednego potencjalnego klienta. Niestety, w standardowej taryfie są one dość drogie. Dlatego operator zadbał też o możliwość obniżenia kosztów smartfona przygotowując ofertę na wzór elastycznych Mixów z innych sieci. Mechanizm działania Jump Mix z tańszym telefonem jest dokładnie taki sam jak w Play – Nowa Elastyczna Formuła MIX oraz w Plus – Plus Mix 7 Elastyczny. Podpisując umowę klient zobowiązuje się do comiesięcznego zasilania konta kwotą kontraktową (35 lub 60 zł) przez 12 miesięcy. Po tym okresie dostępne są dwie opcje: albo abonent zdecyduje się na dalsze doładowywanie konta tą samą kwotą, przy czym jego kontrakt zostanie przedłużony o kolejne 12 miesięcy,co daje w sumie 36 miesięcy zobowiązania albo podwoi kwotę doładowania np. z 60 na 120 zł i dokończy standardową umowę (24 miesiące). Dla większości osób oznacza to 3 letnie zobowiązanie zamiast standardowych 24 miesięcy. Po pierwsze podwyższona kwota może okazać się zbyt duża, po drugie po przeliczeniu łącznych kosztów elastycznej wersji umowy (telefon plus 24 doładowania) okazuje się być ona znacznie droższa od standardowego wariantu. Co prawda w chwili podpisania kontraktu klient płaci mniej za urządzenie, to jednak po kalkulacji wysokości dodatkowego zobowiązania (podwojenie kwoty lub przedłużenie umowy na dodatkowe 12 miesięcy), okazuje się, że zakupiony przez niego telefon będzie od kilkudziesięciu do kilkuset złotych droższy od tego z klasycznego Jump Mix.

W obydwu wariantach (35 i 60 zł) znajduje się odnawialny co miesiąc pakiet 100 SMS/MMS. Różny jest jednak jego okres ważności. W taryfie za 60 zł dostępny jest na 24 miesiące zaś w wersji za 35 zł trwa już tylko 12 miesięcy. Oznacza to, że decydując się na wariant z umową na 36 miesięcy, klient aż przez 2 lata pozbawiony będzie jakichkolwiek usług w ramach zobowiązania. Po wyczerpaniu pakietu, darmowe pisanie wiadomości tekstowych zapewnić może usługa nielimitowanych SMS-ów do wszystkich sieci za 10 zł przez 30 dni. Brakuje natomiast darmowych minut,co sprawia, że klient zmuszony jest płacić za każde połączenie.

Cennik Nowego Jump Mix z tańszym telefonem

Stawki za połączenia są dokładnie takie same jak w przypadku Jump Mix. Klient zapłaci 0.39 zł za minutę połączenia do wszystkich sieci, co w porównaniu do tego co proponują inni operatorzy (np. Plush Mix Elastyczny) wychodzi dosyć drogo. Proponowana stawka za SMS-a 0.20 zł wygląda przyzwoicie, ale już 0.41 zł za MMS-a w porównaniu z np. Plus Mix 7 Elastyczny wychodzi ponad dwa razy drożej. ,Chcąc rozmawiać z bliskimi w krajach Unii Europejskiej należy liczyć się z opłatą 1.48 zł za minutę. To trochę więcej, niż w przypadku konkurencji. Sam koszt aktywacji wynosi 24.99 zł, na szczęście te kwotę można od razu wykorzystać na połączenia i dodatkowe usługi. Niestety stawki pomiędzy wariantami taryfy (35 zł i 60 zł) nie różnią się między sobą, jak to ma miejsce w przypadku Mix na liczbę doładowań, w którym wyższa taryfa niesie ze sobą niższe ceny połączeń (0.30 zł). Również przedłużenie zobowiązania o kolejne 12 miesięcy nie wiąże się z żadnymi rabatami.

Internet w Nowym Jump Mix z tańszym telefonem

To czym Jump Mix z tańszym telefonem wyróżnia się na tle konkurencji jest ogromna paczka internetowa, która wynosi, aż 12 GB. Niestety pakiet jest jednorazowy i ważny jedynie rok. Dla abonenta oznacza to, że wykorzystując 1 GB miesięcznie, darmowy Internet starczy mu na 12 miesięcy. Jednak przy intensywniejszym korzystaniu, pakiet zużyje się znacznie szybciej, przez co klient zmuszony będzie do ponoszenia dość sporej opłaty – 2.05 zł za 1 MB transmisji danych. Ponieważ nie ma tutaj usługi Bezpieczny Internet, jaką możemy np. znaleźć w ofertach Orange – Smart Plan Mix II oraz Nowa Formuła Mix w Play, klient narażony jest na ponoszenie olbrzymich opłat. Dla zobrazowania, przy tej stawce pobranie albumu MP3 (ok. 75 MB) wyniesie blisko 153 zł! Jest to szczególnie istotne dla osób posiadających telefon typu smartfon. Takie urządzenia stworzone są do korzystania z Internetu, a nawet przypadkowe wejście do wirtualnej sieci może drogo kosztować. Żeby zapobiec takiej sytuacji należy wykupić jeden z kilku przygotowanych przez operatora dodatkowych pakietów internetowych. Dostępne są paczki od 50 MB do 1 GB, które kosztują od 5 do 15 zł. Takie ceny są standardem wśród większości operatorów. Na plus należy tutaj zaliczyć dodatkowe internetowe usługi: WiMP, MyBox czy Strefa T-Mobile w Player.pl, które można bezpłatnie wypróbować przez okres 30 dni.

Pakiety

T-Mobile zapewnia swoim klientom realne możliwości obniżenia kosztów połączeń. Pozwalają na to dostępne pakiety: Godzinka za grosze, Sieć rodzinna, Numerki za grosze. Nie są one jednak, aż tak atrakcyjne, jak np. taryfy w Elastycznym Plush Mix, w którym klient m.in. ma opcję nielimitowanych połączeń do wszystkich sieci w bardzo korzystnych cenach. Przykładowo, w usłudze Godzinka za grosze klient uzyskuje możliwość prowadzenia długich i bardzo tanich rozmów, ale tylko wewnątrz sieci. Za rozmowę, która trwa do godziny płaci on tylko za pierwsze dwie minuty połączenia. Rozwiązanie może wydawać się korzystne, jednak obecnie bezpłatne rozmowy wewnątrz własnej sieci są normą w wielu ofertach, a abonent musi zapłacić aż 10.09 zł co miesiąc za usługę, co znacznie obniża jej atrakcyjność.

Ukryte koszty

Podobnie jak ma to miejsce w Mix na liczbę doładowań i w standardowym Jump Mix, tak i tutaj automatycznie aktywowana jest usługa Granie na czekanie, która zmienia sygnał oczekiwania na połączenie na jedną z dostępnych piosenek. Niestety, po pierwszym miesiącu usługa kosztuje 2 zł miesięcznie (w sumie 46 zł w ciągu całego trwania klasycznej umowy) i jeśli nie zostanie wyłączona, to naraża klienta na niechciane koszty.

Podsumowanie

T-Mobile na kilka miesięcy zrezygnował z ofert typu Mix zostawiając jedynie taryfę Mix z podwójnym doładowaniem. To sprawiło, że konkurencja pozostawiła daleko w tyle „różowego” operatora, który teraz stara się dogonić stawkę. Nowa oferta znajdzie zapewne sympatyków, wśród klientów, którzy piszą dużo wiadomości tekstowych. Potwierdzają to: odnawialny co miesiąc pakiet 100 SMS/MMS i usługa nielimitowanych SMS-ów do wszystkich sieci (10zł/30 dni). Gorzej się to ma jednak w przypadku rozmów (mało atrakcyjne pakiety oraz wysoka stawka za połączenie).
Jump Mix tańszy telefon nie jest wcale rewolucyjny. Cała taryfa wygląda raczej jak próba dogonienia standardu narzuconego przez konkurencyjnych operatorów niż wprowadzenie czegoś nowego na rynek. Sama możliwość obniżenia ceny urządzenia również nie zachwyca. W ogólnym rozrachunku zobowiązanie wychodzi znacznie drożej niż w przypadku standardowej oferty. Osoby, które poszukują atrakcyjnego Mixa powinny zwrócić uwagę np. na Nową Formułę Mix w Play, w której niezależnie od wariantu cenowego dostępne są nielimitowane rozmowy do Play oraz SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci. Warto także przyjrzeć się bliżej Elastycznemu Plusz Mix, który oferuje znacznie więcej dodatkowych pakietów. Biorąc pod uwagę możliwy wybór telefonów warto także spojrzeć na Smart Plan Mix II w Orange. Jeżeli zaś dla kogoś istotny jest sam prepaid z wieloma korzyściami, to ciekawą alternatywą może być Virgin Mobile #BezLimitu, w którym za 29 zł miesięcznie otrzymuje się nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci oraz 2 GB Internetu.

Taryfy Jump Mix 35: – Wszystkie pakiety kończą się po 12 miesiącach umowy

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button