Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza Nowy Jump Mix

Archiwalna oferta mix, która nie jest już oferowana przez T-Mobile nowym klientom. Poniższa analiza oraz zamieszczone w tabeli informacje mają charakter archiwalny, jednak mogą być nadal przydatne dla osób korzystających z tej oferty. Teleguru zachęca do zapoznania się z aktualnymi ofertami mix w sieci T-Mobile.

Do niedawna w T-Mobile dostępne były trzy główne oferty typu Mix: T-Mobile Mix na liczbę doładowań, Jump Mix oraz Mix Podwójne doładowanie. W końcu różowy operator postanowił skonsolidować swoją ofertę tworząc Nowy Jump Mix. Bez zmian jako rozwiązanie bez telefonu pozostał Mix z podwojonymi doładowaniami. Połączone zostały natomiast taryfy Jump oraz Mix na liczbę doładowań, dzięki czemu powstała jedna atrakcyjna oferta z telefonem.

Charakterystyka

Charakterystyka działania samego Mixa jest taka sama jak i u innych operatorów. Klient zobowiązuje się doładowywać konto określoną kwotą przez okres 24 miesięcy w zamian za co otrzymuje telefon w promocyjnej cenie. W Nowym Jump Mix do wyboru są trzy kwoty kontraktowe: 25, 35 oraz 50 zł. Każdy wariant niesie ze sobą inne korzyści. W opcji za 25 zł dostępne są jedynie nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci, w zobowiązaniu za 35 zł dodatkowo dochodzi Internet LTE 250 MB, natomiast za 50 zł klient otrzyma więcej Internetu (500 MB) oraz tańszą stawkę za minutę połączenia. SMS-y bez limitu do wszystkich operatorów oraz pakiety Internetowe wydają się być atrakcyjne. Jednak, zdecydowanie bledną gdy porównać je do oferty Nowa Formuła Mix z Internetem w Play, w której w opcji za 30 zł dostępne są nielimitowane SMSy i MMS-y do wszystkich sieci, 1 GB Internetu, 100 minut do innych operatorów oraz co najważniejsze darmowe rozmowy wewnątrz sieci, jakich w ofercie T-Mobile najbardziej brakuje.

Cennik

Brak jakichkolwiek darmowych minut może znacznie odbić się na portfelu klienta. Za minutę połączenia abonent zapłaci 0.30 zł w najwyższej ofercie oraz aż 0.39 zł w dwóch niższych. O ile kwotę 0.30 zł uznać można za standard, tak biorąc pod uwagę konkurencyjne oferty jak np. Plus Mix 7, czy też Orange Smart Plan Mix II, w którym niezależnie od kwoty kontraktowej minuta kosztuje 0.29 zł, to stawka 0.39 zł w T-Mobile zdaje się być mocno wygórowana. Cena za wysłanie MMS-a również nie zachwyca i wynosi 0.41 zł, co prawda podobną stawkę proponuje Orange Smart Plan Mix II (0.40 zł), to jednak biorąc pod uwagę 0.19 zł w Plush Mix lub 0.20 zł w taryfie Orange Yes w Zetafonie, to T-Mobile wychodzi dość drogo. Cieszy jednak, że załączone do oferty odnawialne co miesiąc pakiety (darmowe SMS-y do wszystkich i Internet) nie pobierają całej kwoty doładowania i generują odpowiednio 10, 15 lub 20 zł. Oznacza to, że np. w Mixie 35 do wykorzystania co miesiąc jest 20 zł. Przykładowo, w Nowej Formule Mix z Internetem w Play załączone do zobowiązania pakiety aktywowane są z całej kwoty kontraktowej. Biorąc jednak pod uwagę zawartość obydwu ofert, w Play pozostawienie klientowi pakietu złotówek wydaje się być wręcz niepotrzebne, natomiast w T-Mobile wspomniane już 20 zł nie starczy nawet na godzinę rozmowy (ok.51 minut).

Internet

Stary Jump Mix kusił swoich klientów 12 GB Internetu przez pierwszych 12 miesięcy trwania umowy. W nowym Mixie pakiety internetowe dostępne są tylko w taryfach Jump Mix 35 – 250 MB oraz Jump Mix 50 – 500 MB. Nie są to zbyt duże liczby, to jednak najbardziej cieszy fakt, że jest to Internet w technologii LTE, która zapewnia bardzo dużą prędkość transmisji danych(o ile jest się w zasięgu). Po przekroczeniu dostępnej paczki Internet zostaje całkowicie zablokowany. Jest to znacznie lepsze rozwiązanie niż w Orange Smart Plan Mix II, w którym korzystanie z wirtualnej sieci generuje dość duże koszty, ale dużo gorsze niż np. w Plus Mix 7, w którym dostępny jest tzw. Bezpieczny Internet, czyli po wykorzystaniu pakietu transmisja danych jest darmowa, ale zdecydowanie wolniejsza. Przede wszystkim jednak z Internetu można dalej korzystać. Blokada w Nowym Jump Mix zmusza natomiast klienta do wykupienia dodatkowego pakietu danych. Tu dostępne są dwie opcje 250 MB za 6zł oraz 500 MB za 10 zł miesięcznie. Chociaż takie stawki za dodatkową transmisję w Mixie są standardem u wszystkich operatorów, to jednak fakt, że bez dodatkowych pakietów nie da się korzystać z wirtualnej sieci mocno rozczarowuje.

Pakiety

Niestety, T-Mobile w swojej ofercie nie zapewnia zbyt dużo możliwości obniżenia comiesięcznych kosztów. Dostępne są tu raptem dwa pakiety. Pierwszy, to 200 minut do wybranej osoby, niestety usługa obejmuje tylko T-Mobile oraz krajowe numery stacjonarne, co gorsza jest wyjątkowo droga, bo kosztuje aż 10.09 zł miesięcznie. Znacznie korzystniej wychodzi pakiet Twój przyjaciel w Zetafonie, który oferuje 1200 minut do wybranej osoby z Orange za 10 zł miesięcznie lub również dostępna w tym Mixie darmowa usługa Rozmowy z wybranym numerem bez limitu, która nie jest ograniczona do jednego operatora. Drugim pakietem jaki proponuje Nowy Jump Mix są Wieczory i Weekendy 200 minut. Ta usługa również dotyczy tylko i wyłącznie T-Mobile oraz numerów stacjonarnych i można z niej skorzystać od 16:00 do 7:00 każdego dnia lub przez całą sobotę i niedzielę. Koszt aktywacji wynosi 10.09 zł miesięcznie, warto tu zauważyć, że w podobnej cenie w Plus Mix 7 otrzyma się nielimitowane rozmowy wewnątrz sieci, a w Nowej Formule Mix z Internetem w Play wystarczy dopłacić niecałe 5 zł by uzyskać darmowe połączenia do wszystkich sieci na 5 dni.

Podsumowanie

T-Mobile na jakiś czas zrezygnował z ofert typu Mix, w końcu je przywrócono, lecz od razu było widać, że w porównaniu z Mixami innych sieci, różowy operator został zdecydowanie w tyle. Wprowadzanie nowego Mixa wiązało się ze sporymi nadziejami, że w końcu będzie to konkurencyjna oferta na rynku. Niestety, jak na otwartej dłoni widać, że T-Mobile pod względem połączenia abonamentu z prepaidem zdecydowanie odstaje od swoich rywali. Niemniej jednak, Nowy Jump Mix to idealna propozycja dla osób, które na co dzień wysyłają sporo SMS-ów. Dodatkowym atutem jest tutaj Internet LTE oraz pakiet złotówek dostępny po każdym kontraktowym doładowaniu. Niestety, oferta jest po prostu droga, wysokie stawki za połączenia i MMS-y, brak darmowych minut oraz jakichkolwiek zniżek na połączenia wewnątrz sieci mogą odstraszyć niejednego klienta. Również blokada Internetu po wykorzystaniu dostępnych MB nie wygląda zbyt zachęcająco. Oczywiście, wyłącznie Internetu sprawia, że abonent nie jest narażony na dodatkowe koszty, to jednak jest to bez porównania gorsze rozwiązanie niż tzw. Bezpieczny Internet.

Biorąc pod uwagę comiesięczny koszt znacznie korzystniej od Mixa wychodzi abonament T-Mobile Start +, w którym w kwocie 49.99 zł (z aktywowaną e-fakturą) otrzymuje się nielimitowane rozmowy wewnątrz sieci, darmowe SMS-y i MMS-y do wszystkich, 250 MB Internetu oraz 300 minut do innych operatorów komórkowych. Natomiast osoby, które nie chcą lub nie mogą wiązać się abonamentem powinny zwrócić uwagę na konkurencyjne oferty: Nową Formułę Mix z Internetem w Play, w której w najniższej opcji za 30 zł miesięcznie dostępne są nielimitowane połączenia wewnątrz sieci, darmowe SMS-y i MMS-y do wszystkich, 1 GB Internetu oraz 100 minut do pozostałych operatorów, Plush Mix, który za 60 zł oferuje nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich oraz 1 GB Internetu lub też prepaidowy Virgin Mobile #BezLimitu, w którym za 29 zł miesięcznie otrzymuje się nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci oraz aż 2 GB Internetu.

0 0 vote
Article Rating
Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close