Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza Nowy Tak Tak

Archiwalna oferta na kartę, która nie jest już oferowana przez T-Mobile nowym klientom. Poniższa analiza oraz zamieszczone w tabeli informacje mają charakter archiwalny, jednak mogą być nadal przydatne dla osób korzystających z tej oferty. Teleguru zachęca do zapoznania się z aktualnymi ofertami na kartę w sieci T-Mobile.

Wbrew nazwie, taryfa Nowy Tak Tak jest starą ofertą, którą wprowadził nieistniejący już operator Era. Przez ostatnie kilka lat polski rynek telekomunikacyjny zdążył się bardzo zmienić, więc oferta Nie należy do najatrakcyjniejszych na rynku prepaid. Nadal jednak ma swoich zwolenników, którzy przy niej trwają, pomimo tego, że pojawiają się nowe i bardziej atrakcyjne propozycje. Niestety osoby, którym wydaje się ona atrakcyjna, nie mają możliwości podpisania nowej umowy lub przejścia na tę taryfę.

analiza-nowy-tak-tak

Charakterystyka

Cechą charakterystyczną Nowego Tak Taka jest ogromna liczba dodatkowych pakietów, które można aktywować dla obniżenia kosztów. Poza tym jednak jest to dosyć standardowa oferta skupiona wokół telefonowania oraz SMS-owania. Niestety, wysokie ceny usług oraz niedzisiejsze pakiety mogą zniechęcić do niej bardziej wymagających użytkowników.

Cennik

Nie można już aktywować tej oferty, w której ciekawostką jest zróżnicowanie stawki za minutę połączenia, zależnej od stażu danego użytkownika w tej ofercie. Początkowo wynosi ona 0.59 zł, jednak po 4 miesiącach spada do 0.57 zł. Obie kwoty są niesamowicie wysokie i wręcz nieakceptowalne, jeśli porówna się je do aktualnych ofert innych operatorów (np. 0.29 – 0.09 zł za minutę w Więcej do wszystkich). Trochę lepiej, ale nadal przeciętnie prezentuje się koszt SMS-a, czyli 0.18 zł, który i tak jest dwukrotnie wyższy niż w przypadku np. Play na kartę Lubię to! (0.09 zł) Także cena przesłania megababajta mocno odstaje od współczesnych realiów i wynosi 1.46 zł, co jest wysoką stawką w porównaniu chociażby do 0.19 zł w Nju na kartę.

Pakiety

Oferta obejmuje kilkanaście różnych paczek minut, kilka pakietów dla SMS-ów oraz innych usług, jak np. Numerki za Grosze (tańsze połączenia z wybranymi numerami) lub Godzina za Grosze (płaci się za dwie pierwsze minuty, a następne 58 minut jest bezpłatne). Można też aktywować usługę Rok ważności po każdej rozmowie.

promocja-miedzy-nami-dla-wszystkich-w-t-mobile-tak-tak

O sile tej oferty decydują liczne pakiety minut i SMS-ów do sieci T-Mobile oraz pozostałych operatorów. Można je łączyć w zależności od potrzeb. Niestety, oferta pochodzi z czasów, gdzie nie było jeszcze pakietów „bez limitów”, więc Nowy Tak Tak rozczaruje użytkowników poszukujących darmowych połączeń, SMS-ów lub atrakcyjnych pakietów internetowych.

Podsumowanie

Przedstawiona oferta w okresie swej świetności, czyli na przełomie 2010 i 2011 roku była bardzo opłacalna dla klientów. Obecnie większość operatorów proponuje oferty na kartę z nielimitowanymi rozmowami we własnej sieci i SMS-y do wszystkich (np. Formuła Play na kartę), więc trudno uznać ją za atrakcyjną. Brak bezpłatnych połączeń, SMS-ów wysoka stawka za połączenia z Internetem oraz brak dużych pakietów internetowych w rozsądnych cenach, działają na jej niekorzyść. Z tych względów oferta ta sprawdzi się jedynie w przypadku osób, które sporadycznie korzystają z telefonu. Usługa Rok ważności po każdej rozmowie może kusić, jednak pod tym względem lepsza może okazać się np. oferta Plusa Rok Ważności Konta, w której po doładowaniu kwotą powyżej 5 zł połączenia wychodzące są ważne przez kolejne 365 dni, a cennik usług jest znacznie atrakcyjniejszy niż w Nowym Tak Taku.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button